تالار گفتمان وب سایت ختم قرآن مجید

نسخه کامل: اتاق فکر فرهنگی
شما در حال مشاهده نسخه متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
بنده که عرض کردم مشکلات داخلی رو مطرح نکنید. چون واقعا فایده نداره. ما داریم ناتوی فرهنگی رو بررسی می کنیمHypnotizedShameonyou
سلام بزرگواران

ببخشيد به علت غيبتم

خب خداروشكر خوب پيش رفتيد

والا من برنامه فارسي وان رو نديدم ولي تعريفشو شنيدم.

وقتي صدا و سيماي ما خوب كار كنه ديگه مردم سراغ شبكه هاي ديگه نميرن و خب سليقه مردم هم عوض شده كه باز صدا و سيما بي تقصير نيست.
اما خداروشكر در شبكه قرآن برنامه هاي جذابي پخش ميشه كه در عين حال كه جوان پسند هست به نكات اخلاقي و ديني هم پرداخته.
و باز هم بايد در اين راستا كار بشه.
روابط دختر و پسرا:
وقتي خانواده ها نسبت به اين امر كمي سست شدن خب جوان ها هم اين روابط رو از حريمش خارج كردن.
قبلا ها وقتي مهمان داشتيم آقايون و خانم ها خيلي حرمت كلام و نگاه و ..حفظ مي كردن اما
الان همه در يه سالن مي نشينند و نا خودآگاه خنده و صحبت و ... پيش مياد كه به نظرم بايد به اين نكته هر چند كوچك اما مهم توجه بشه.

چون وقتي ما در محيطي باشيم كه زمينه آزادي روابط فراهمه سخت تر ميشه ايمان رو حفظ كرد.
و وقتي محبت و صميمت در بين اعضاي خانواده ها و آنهايي كه به ما محرم هستن مثل عمو و دايي و خاله و عمه و فرزندانشون ( هر كي با همجنس خودش) برقرار باشه ديگه كمتر جوان حس تنهايي و كمبود محبت ميكنه.

پس در ضمن تلاش براي افزايش ايمان بايد به پايداري و ثبات بيشتر روابط سالم پرداخت.

ياحق.
سلام دوستان
ببخشید که این روز ها من نیستم
به خاطر درس های کنکوره
معذرت میخوام
البته همچین هم بی کار نبودم
پنج شنبه دلیل غیبتم به دلیل راه اندازی این
سایت کوچلو بود
تقدیمی به بچه های تالار گفتمان قرآنی
امیدوارم که خوشتون بیاد
اگه خوشتون اومد گسترش میدیم
و از منتظر گرامی معذرت میخوام که این موضوع رو در اینجا مطرح کردم
اخه میخوام با یک نمونه از سایت های دوستیابی آشنا بشید
یاعلی
ادرس سایت هم اینه
ســــــــــــلام
کاملا حرفهای هدهدصبا ی عزیز رو تایید میکنم
چون به عینه شاهد آزادی بیش از حد خونواده ها به فرزندان شدند,بودم
بحث دیگر روشهایی هستش که دشمنان ما استفاده میکنند
مثلا اونها از طریق مدل های پوشاکی که به اینطرف ارسال میکنند کاملا ارتباط داره با کاهش جمعیت ایران
که البته اگر مدیر بحث اجازه بدند این رو هم میگم
حالا که باپوشاک به ماحمله میکنند,چه برسه به شبکه های ماهواره ای,
واقعیتش شبکه هایی مانند voa و .... که خود ایرانیان فراری مقیم آمریکا به راه انداختند شرم آوره
دروغ میگن,فحش میدن,ضد ولایت هرچی دوست دارن میفرمایند......
این شبکه ی فارسی 1 هم یک مشت سریال کره ای را ترجمه کرده و مردم رو مشغول میکنن
و بعدش هم خونواده های ما زندگی خودشون رو با این فیلمها مقایسه میکنند
به نظر من
کم کاری دولت هم هست
قدرتمندانه با متخلفین برخورد نمی کنن
مثلا همین تولیدی ها
که یک لباس رو وارد می کنند
با انواع مختلف و قیمت های خیلی ارزان
که هم جنس نا مرغوبی دارند هم ترویج فرهنگ ها هستند
و هم به اقتصاد کشورمان ضربه می زنند
و متاسفانه سیاستمدران ما نمی تونن کنترل کنند و تنها به فکر خودشون هستند و می خواهند شکم خودشون رو پر کنند
اگه بخوايم سهم كم كاري دولت رو بگيم كه سر به فلك ميكشه

اما پيشنهاد من اينه كه ما كه فعلا جزو مقامات اجرايي در دولت نيستيم و حرفهاي ما به گوش آنان نميرسه و آنان غايب در جلسه ما هستن
پس

بيايم به نكات و كم كاريهاي خودمون برسيم تا ان شاء الله از طرف ما مردم كه نقش كمي هم نداريم مساله تا حدي حل بشه و موضوع هم به حاشيه نره

بعد ان شاء الله به گوش مسولين هم ميرسونيم.

فعلا سهم ما چيه؟ در ايجاد تهاجم فرهنگ و در كاهش آن؟

چه قدر رفيق مؤمن خوبي بوديم؟ چه قدر با جامعه همسو شديم يا نشديم؟ چه قدر روي اعتقاداتمون وايساديم تا اينقدر راحت به آزادي نامشروع ورابط دخترا و پسرا دامن نزنيم؟

تماشاچي بوديم؟ امر به معروف كرديم؟ نهي از منكر با زبان خوش كرديم؟ اصلا خودمون الگوي خوبي بوديم؟
يا هر دفعه نسبت به اين روابط بي تفاوت تر شديم؟
ســــــــــــــــلام
هدهدصبا جان درست میگن
ولی.....
من خودم یکی از همینایی که روابط فوق آزاد دختر-پسرهای امور به ظاهر فرهنگی-مذهبی دانشگاهمون رو دیدم و بهش اعتراض کردم
و به نهادهای مختلف و سازمان های پژوهشی مختلف سر زدم,مث ریحانه النبی,ولی عوامل داخلی میندازن پشت گوششونو همکاری نمیکنن با ما
اونا هم گفتن اگه همکاری نشه ما هم کاری نمیتونیم بکنیم!!!
و همکاری هم نمیشه
مثلا همین رئیس امور به ظاهر فرهنگی-مذهبی اومده بود برای بروشور دانشگاه عکس بندازه یه چفیه رو دوشش انداخته بود یکی هم رو صندلیش,ریشم گذاشته بود چقدر...
اما حالا برو,طرف سه تیغ کرده,حرف زدن آروم و بااحترام هم بلد نیس,حالا ادعای ریاست هم میکنه
تو همین امور فرهنگی یک نفر با ما همکاری میکرد که اونم نایب رئیس امور فرهنگی بود,حالا همین شخص به ظاهر رئیس این نایب رئیس رو انداخته است بیرون
چرا؟؟؟؟؟؟
چون بابچه ها راه میومده,به کسایی که بینشون رابطه ای بوده کمک میکرده که راهشون رو برن
به ما کمک کرد که کار گروه عفاف و حجاب با سهولت تمام آغاز بشود
ولی حالا میریم پیش شخص بظاهر رئیس,میفرمایند:باید برود شورا,چند ماهی طول میکشد...
HypnotizedHypnotizedHypnotizedDodgy
بله بزرگوار نهايت كاري كه ميتوني بكني تذكر و اعتراضه
بنده هم وقتي در نهادي وارد ميشم و ميبينم روابط و نوع پوشش بسيار نامناسبه هم به رياست اون مكان و هم به حراست يا حتي 110 قسمت اماكن اطلاع ميدم.

اما شما در دانشگاه بهترين كاري كه ميتوني بكني اينه كه اول خودت يه الگوي خوب براي همسن هات باشي كه اين خودش كار بزرگيه
بعد ميتوني با دوستانت به تشكيل گروهي براي نفوذ و اثر بيشتر با كارهاي فرهنگي اقدام كني.
سعي كن نمازخانه دانشگاه رو حسابي پر رونق كني.

پيامبر اكرم (ص) اول با اخلاق و حسن رفتارش جذب مي كرد. خود به خود مردم از شما الگو ميگيرن.
اينجا ميتونيم به راههاي مقابله با تهاجم فرهنگ يا غناي فرهنگي حرف بزنيم. و عمل كنيم.
با ســــــــلام دوباره
بله من خودم به این باور دارم که عمل بهتر از حرفه
یه بچه ی کوچولو به رفتار بزرگترها توجه میکنه و چیزی یادمیگیره
چه برسه به جوانان بالغ کشور,مخصوصا جوونای باهوش امروزی
البته خدارو شکر این مدیری که دربارش حرف زدم,به احتمال 99% از بخش امور فرهنگی رفتنی هستند,و کار ما بتبع راحتتر
فردا هم قراره کار اصلی رو شروع کنیم و با قم هم حرف زدیم تا حاج آقا ابراهمپور تشریف بیارن و تو اولین جلسه ی هم اندیشی شرکت کنن
من اینجا یک تجربه بگم که البته تجربه شخصی نیست
دوستانی که در این کارها هستند و جلساتی برگزار میکنند,سعی تمام داشته باشند تا از افراد زبانزد شهرشون حدالامکان استفاده نکنن,چون اینطوری به دلایلی نتیجه دلخواه گرفته نخواهد شد
دعا کنید که این قدمی که قراره برداشته شه,در ابتدا مورد پسند حضرت لی عصر(عج)باشه و همچنین عملی بشه
علی یارتون
سلام
خوبه آفرين دوست عزيز
اما به راههاي موثر و كاربردي ديگه هم در كنار سمينار و صحبت فكر كن
چون ما جوونها خيلي اهل حرف و نصيحت نيستيم متاسفانه

براي ما هم دعا كنيد كه اگه خدا بخواد يه فكرايي دارم
دعا كنيد اگر خيره اجرايي بشه
اگه شد بايد كمك كنيد همه

جناب منتظر كوشيد؟! بقيه؟!

راستي ببخشيد كه من سر وقت مقرر نميام و هر وقت برسم ميام.
كمي درگيرم.
ياحق.
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
لینک مرجع