تالار گفتمان وب سایت ختم قرآن مجید

نسخه کامل: فرازي از وصاياي شهدا
شما در حال مشاهده نسخه متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
خدايا از تو يارى شهادت بر كلمه لااله الاالله مى‏خواهيم،و شهادت كلمه الله اكبر و شهادت بر حقانيت تو و امت تو و رسالت پيامبر و امام ترا و شهادت بر حقانيت امامت ولى امر تو(امام خمينى)عزيز را و از تو مى‏خواهيم كه ما را به راه امامان مستدام بدارى .

فرازی از وصیت‌نامه
شهید حسين پارسا
بسم الله الرحمن الرحیم

از نامه شهید علم الهدی به خواهرش:

((همانگونه که رسالت ابراهیم ساختن خانه خدا و پایه گذاری توحید بود،تو رسالت داری که خود را بر اساس توحید

بیافرینی تا بتوانی یک انسان موحد باشی))

(مطالب این تاپیک برداشته شده از کتاب دست نوشته های شهید علم الهدی،انتشارات هویزه است)
بسم الله الرحمن الرحیم

ما تمام تلاشمان وتمام ناراحتی هایمان و رنج ها و احساس هایمان در اینست که بهتر زندگی کنیم.

به جای اندیشیدن به اینکه چگونه باید زندگی کنیم و چرا؟

زندگی یعنی چه؟

اصلا چرا زندگی کنیم؟

به اینها توجه نداریم چرا که نتوانستیم خودرا از لجن فرهنگ غرب نجات دهیم،از لجن مصرف بدون تولید،از لجن زندگی

خلاصه شده در مادیات.

(از نامه شهید علم الهدی به خواهرش)
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

استعمار فرهنگی و فرهنگ زدائی از طریق تقلید و مصرف های مصنوعی جلب توجه می کند.به سخن عمیق حضرت محمد(ص) توجه کنید: ((من یتشبه

بقوم فهو منه)) اگر زندگیمان مثل اروپایی ها شد،اگر وضع لباسمان مثل مدلهای ارائه شده گردد،خود نیز از نظر خصوصیات انسانی و درک وانتخاب راه

زندگی به سوی آنها میل کرده ایم...

بسم الله الرحمن الرحیم

در دل سنگر با خدا سخن می کویم

اللهم انک یا انس الانسین لاولیائک
خدایا ای نزدیک ترین مونس به دوستانت

یا من هو اقرب الی من حبل الورید

یا من یحول بین المرء و قلبه

خدایا اگر من در دل سنگرم،تو در دل منی و در دل سنگر.

کی بوده ای نهفته که پیدا کنم تورا
کی رفته ای ز دل که تمنا کنم تورا

پنهان نگشته ای که شوم طالب حضور

غالب نگشته ای که هویدا کنم تورا

(از دست نوشته های شهید)
بسم الله الرحمن الرحیم

زندگی شرقی یا اسلامی عبارت است از:مصرف هرچه کمتر وتولید هرچه بیشتر.

اما غربی ها ابتدا با استعمار فرهنگی،کار خود را آغاز وبا استفاده از نهاد پاک تنوع طلبی،مد پرستی را همچون آرمان بلند تبلیغ نمودند.

بسم الله الرحمن الرحیم

بادقت به سخن خداگوش کنید

تاچگونگی زندگی وراه و هدف ونوع نیازها وخواسته هایمان را از فرهنگ وایدئولوژی قرآن بگیریم

وبه جهانیان ثابت کنیم که فرآن برای همه زمان هاست

وعمل کردن به آن برای همه نسلها

گفته بودن اين دو تاپيك ادغامه!
اما هنوز بازه
من نميدونم اينجا وصايا رو بزارم يا در خود وصايا!!!Undecided

هميشه به ياد خدا و يگانگى خدا باشيد.

فرازی از وصیت‌نامه شهید محمدرضا صالحى
بسم الله الرحمن الرحیم

(( در این مرحله حساس،پس از پیروزی انقلاب اسلامی،مسئولیتها ورسالت های همگی مان سنگین تر از پیش و کوله بار رسالتمان پر بارتر است. ))

(از سخنان شهید در جلسه عفو مامور شکنجه اش)
بسم الله الرحمن الرحیم

هدف او (الله)از آفرینش انسان،تکامل به سوی اوست و سرمایه های مادی را در اختیار انسان گذارده تا در خدمت آن هدف،بکار ببریم اما....

چگونه بدست خود استعدادها ونبوغ هایمان را دفن می کنیم و در گورستان فراموشی رها می کنیم و به قول قرآن زندگیمان کافرانه میشود.

زین للذین کفروا الحیوه الدنیا و یسخرون من الذین آمنوا و الذین اتقوا فوقهم یوم القیامه

صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
لینک مرجع