ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا می شود با امام عصر عج ارتباط داشت؟
۱۲ آبان ۱۳۸۹, ۱۰:۰۹ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ آبان ۱۳۹۱ ۰۵:۴۲ عصر، توسط هُدهُد صبا.)
ارسال: #1
آیا می شود با امام عصر عج ارتباط داشت؟
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر یاران قرآنی

گذاردن این تایپیک خیلی سخته . خیلی

ولی خوبه قبل از گذاردن این تایپیک یه فکری به حال و روز خودمون بکنیم . اول و دوم و سوم خودم...............

بسم الله الرحمن الرحیم
حسبنا الله و نعم الوکیل ... آل عمران 173...پشت و پناه ما خداست و چه پشت و پناه خوبی.
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط منتظر ، Montazer Almahdi
۱۹ دي ۱۳۸۹, ۰۹:۳۵ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ شهريور ۱۳۹۱ ۰۳:۵۰ عصر، توسط safirashgh.)
ارسال: #2
RE: آیا می شود با امام عصر عج ارتباط داشت ؟
سلام
فکر نمی کنید فکر کردنمون زیاد طول کشید!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟

یک امروز است ما را نقد ایام
بر آن هم اعتمادی نیست تا شام
 سپاس شده توسط safirashgh
۳ بهمن ۱۳۸۹, ۱۱:۱۷ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ شهريور ۱۳۹۱ ۰۳:۵۰ عصر، توسط safirashgh.)
ارسال: #3
سلام امام زمان همیشه با ما در ارتباط هست این ماییم که اون دو تو زندگی مون فراموش کردیم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط ضحی ، Montazer Almahdi ، safirashgh ، شادی زهرا
۳ بهمن ۱۳۸۹, ۰۴:۳۴ عصر
ارسال: #4
البته من كوچكتر از آنم كه بخوام در محضر شما نظري بدم
اما آن طور كه در كتاب كيمياي محبت خواندم اگر مثل رجبعلي خياط يا آن پيرمرد قفل ساز با وجدان و درستكار باشي
آقا خودشان به ديدنتان ميايند.
فقط دل پاك واقعي و آدم خوب واقعي بودن كافيه. بدون هيچ ريا و تظاهري.

آيا به آيات قرآن نمى‏ انديشند يا [مگر] بر دل هايشان قفلهايى نهاده شده است؟
سوره محمد(ص)/ آیه 24
 سپاس شده توسط ضحی ، Montazer Almahdi ، safirashgh ، solaleh ، شادی زهرا
۹ بهمن ۱۳۸۹, ۰۸:۵۶ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۹ بهمن ۱۳۸۹ ۰۱:۱۳ عصر، توسط safirashgh.)
ارسال: #5
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر یاران قرآنی

با اجازه از محضر ولی عصر عج این تایپیک را ادامه می دهم :

یا رب زکرم بر من درویش نگر *** بر من منگر بر کرم خویش نگر

مقدمه:

بر اساسِ آنچه در منابعِ دین ذكر شده، اعتقاد راسخ شیعه بر آن است كه تمام بركات هستی و ادامه حیات عالَم و آدم و سایر موجودات در سایه وجود مقدّس و با بركت ولی و خلیفه خدا بر روی زمین می باشد

و اگر آن وجود گرامی نباشد تمام هستی نابود گشته و از بین خواهد رفت

.«لَوبَقَیتِ الاَرضُ بغیرِ امامٍ لَساخَت» «اگر امام بر روی زمین نباشد، اهلش را فرو خواهد برد.» «امام صادق(ع)»[1].

و مصداق ولی خدا در زمان ما حضرت ولی الله الاعظم، حجه بن الحسن المهدی (عج) می باشد، كسی كه ذخیره پروردگار برای اقامه حكومت حقّ در عالم است.

«وَ نُرِیدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَی الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ لَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّهً وَ نَجْعَلَهُمُ الْوارِثِینَ»[2] «و اراده كرده‎ایم بر مستعضعفین زمین منّت نهاده و آنها را امام بر روی زمین و وارث گذشتگان بگردانیم».

به بركتِ وجودِ ایشان رزق نازل گردیده و فیضِ مادی و معنوی خداوند بر بشر جاری است و تنها و با تَمسّك و تَوسل به آن بزرگوار است

كه وصول به درجات بالای كمال و قرب حضرت حق(جل و اعلی) میّسر می گردد.[3]

امام صادق (ع) فرمودند: «اوصیاء پیغمبر درهای توجه مردم به سوی خداوند می باشند .»[4]

[1] . اصول كافی ـ (چهار جلدی با ترجمه ) ـ ج1 ص252 / محوم كلینی / مترجم : سید جواد مصطفوی / دفتر نشر فرهنگ اهل بیت، تهران / (بی‎تا) .
[2] . قصص/ 4
[3] . دادگستر جهان / ابراهیم امینی / ص80 / انتشارات شفق / چاپ چهاردهم ، 1374/ هـ ش
[4] . اصول كافی (همان) ج1 / ص275

بسم الله الرحمن الرحیم
حسبنا الله و نعم الوکیل ... آل عمران 173...پشت و پناه ما خداست و چه پشت و پناه خوبی.
 سپاس شده توسط کبوتر حرم ، مشکات ، هُدهُد صبا ، boshra ، ضحی ، Montazer Almahdi ، zeinab ، solaleh
۹ بهمن ۱۳۸۹, ۰۱:۱۶ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۹ بهمن ۱۳۸۹ ۰۱:۲۲ عصر، توسط safirashgh.)
ارسال: #6
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر یاران قرآنی

در زمان غیبت كبری، اگر چه آن وجود مقدّس به ظاهر در میان مردم نیستند امّا طبق فرمایش پیامبر اكرم(ص) مردم همچون خورشید پشت ابر از وجودشان بهره‎مند می گردد.[5]و خود آن بزرگوار نیز در توقیع به شیخ مفید (ره) فرمودند: «انّا غیر مهملین لمراعاتكم ولا ناسین لذكرِكُم...» «ما هرگز شمارا به حال خود وا نمی‎گذاریم و فراموشتان نمی‎كنیم و اگر اینچنین نبود بلا‎ها بر شما نازل می گشت و دشمنان بر شما مسلط می‎شدند.»[6]
از همین رو شیعیان و ارادتمندان آن حضرت و به خصوص عالمان دین ـ كه به فرموده آن حضرت نائب ایشان در میان مردم هستند ـ[7] پیوسته در مشكلات خویش متوسّل به وجود مقدّس آن حضرت شده و هر لحظه خود را در محضر آن حضرت حاضر می دانند و مورد توجّه و عنایات خاصّ آن وجود مقدّس قرار داشته اند. شبستانهای مسا جد سهله، كوفه و جمكران با صدای ناله‎های این عاشقان اُنس گرفته و حكایاتی از ارتباط نزدیك عشّاق با معشوق خویش دارد.

[5] . میزان الحكمه ج1 ص 289 ، ح1220 / محمدمحمدی ری شهری / مكتب الاعلام الاسلامی / قم 1371، چاپ سوّم
[6] . الاحتجاج / ج2 / ص323 / ابی منصور احمدبن علی بن ابیطالب الطبرسی ، تعلیق : سید سید محمد باقر خراسانی ، منشورات النّعمان / نجف الاشرف ، 1386 هـ ق
[7] . اشاره به این روایت شریف است كه امام زمان (ع) فرمودند: «أمّا الحوادث الواقعه فارجعوا فیها الی رواهِ حدیثِنا فانّهم حجّتی علیكُم وأنا حجه اللهِ علیكم» بحارالا نوار ـ‌ ج 2 / ص 90 / ح 13، علامه مجلسی / دارالكتب الاسلامیه ، تهران ، چاپ چهارم / 1362.

بسم الله الرحمن الرحیم
 سپاس شده توسط مشکات ، کبوتر حرم ، هُدهُد صبا ، Montazer Almahdi ، zeinab
۹ بهمن ۱۳۸۹, ۰۳:۰۳ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۹ بهمن ۱۳۸۹ ۰۳:۰۶ عصر، توسط safirashgh.)
ارسال: #7
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر یاران قرآنی

سؤالی كه در این میان مطرح است اینكه، آیا ملاقات با آن وجودِ نازنین در زمان غیبت كبری میسّر است، در حالی كه در توقیع مبارك حضرت به «علی بن محمد سمری» نائب چهارم از نوّاب اربعه آمده است: «وسیأتی لشیعتی من یدّعی المشاهده قبلَ خروج السفیانی و الصیحه فهو كذّابٌ مفتر»[8]
«قبل از خروج سفیانی و صیحه آسمانی برخی از شیعیان ادعای مشاهده امامشان را دارند و آنها دروغگویند.»

در پاسخ به این سوال باید گفت كه: اولاً: با توجّه به اتمام نیابت خاصّه، مراد از ادعای مشاهده، همراه با ادعای نیابت است و اینكه هر وقت بخواهد می تواند امام را زیارت كند و چنین شخصی كذّاب است. ثانیاً: مراد كسانی هستند كه ادعا دارند حضرت را دیده و شناخته اند بدون اینكه حضرت ، خود را معرّفی نماید. ثالثاً: بهترین دلیل برامكان چیزی وقوع آن است و در حالی كه بسیاری از بزرگان كه در وثاقت آنها شك نیست به محضرشان شرفیاب شده‎اند، پس راه ملاقات با حضرت مفتوح است. علاوه بر اینكه یك جهت این بیان مبارك برای این است كه راه سؤاستفاده برای افراد فرصت طلب مسدود شود و ادعای هر كسی به راحتی پذیرفته نشود.[9]
در هر حال راه ارتباط با ولی‎عصر (عج) ـ بر فرض كه راه ملاقات هم بسته باشد ـ به هیچ وجه مسدود نیست و با توجه به اشراف حضرت به اعمال شیعیان[10] و عنایت به آنها، می توان برای محكم تر نمودن این ارتباط در جهت رضایت آن وجود مقدّس تلاش نمود.

[8] . كمال الدین و تمام النعمه ، ص516 شیخ صدوق، تحقیق : علی اكبر غفاری، مكتبه الصدوق، تهران 1390 هـ ق ، چاپ اوّل
[9] . امامت ومهدویت ج 3، پخش؛ پاسخ به ده پرسش، ص66ـ63 لطف الله صافی گلپایگانی ، انتشارات حضرت معصومه (س) قم ، چاپ سوّم / 1378.
[10] . اصول كافی (همان ) ج1 ص318

بسم الله الرحمن الرحیم
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا ، Montazer Almahdi
۹ بهمن ۱۳۸۹, ۰۶:۴۵ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۹ بهمن ۱۳۸۹ ۰۶:۴۸ عصر، توسط safirashgh.)
ارسال: #8
بسم الله الرحمن الرحیم

ارتباط با امام زمان در كلام بزرگان:

حضرت امام خمینی (ره): «همان طوری كه رسول اكرم(ص) به حسب واقع حاكم بر جمیع موجودات است، حضرت مهدی همان طور حاكم بر جمیع موجودات است، آن خاتم رسل است و این خاتم ولایت...»[11].

«ببینید كه تحت مراقبت هستید، نامه اعمال ما می رود پیش امام زمان ـ سلام الله علیه ـ هفته‎ای دو دفعه (به حسب روایت ) نكند كه خدای نخواسته از من و شما و سایر دوستان امام زمان ـ سلام الله علیه ـ یك وقت چیزی صادر بشود كه موجب افسردگی امام زمان ـ سلام الله‎علیه ـ باشد.»[12]

«رهبر همه شما و همه ما وجود مبارك بقیه الله است و باید ماها و شماها طوری رفتار كنیم كه رضایت آن بزرگوار را كه رضایت خداست بدست آوریم.»[13]

[11] . صحیفه نور ـ ج 20 / ص 249 ( مجموعه سخنان امام خمینی (ره) ـ سری 22جلدی ) سازمان مدارك فرهنگی انقلاب اسلامی / 1369 / تاریخ : 25/1/66
[12] . همان /ج 8 ، ص 391 / 12/ 4/ 58
[13] . همان /ج 14 ص 94 / ، 4/12 / 59

بسم الله الرحمن الرحیم
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا ، Montazer Almahdi
۹ بهمن ۱۳۸۹, ۰۹:۲۵ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ بهمن ۱۳۸۹ ۰۸:۲۰ صبح، توسط safirashgh.)
ارسال: #9
بسم الله الرحمن الرحیم

«خداوند... ما را موفّق كند كه به لقای جمال مبارك امام زمان ـ سلام الله علیه ـ موفق بشویم.»
«بحمدالله این كشور الآن در تحت عنایت حق تعالی و در تحت حمایت ولی عصرسلام الله علیه به مقامی رسیده كه می تواند راه خودش را طی كند.»[15]

مرحوم حضرت آیت الله العظمی بهجت(ره ): «كجا رفتند كسانی كه با صاحب الزمان ارتباط داشتند؟ ما خود را بیچاره كرده‎ایم كه قطع ارتباط نموده‎ایم و گویا هیچ نداریم.

آیا آن ها از ما فقیرتر بودند؟ اگر بفرمائید به آن حضرت دسترسی نداریم؟

جواب شما این است كه چرا به انجام واجبات و ترك محرّمات ملتزم نیستید، و او به همین از ما راضی است زیرا «أورع النّاس مَن تورَّعَ عن المحرّمات»

پرهیزگارترین مردم كسی است كه از كارهای حرام بپرهیزد

ترك واجبات و ارتكاب محرّمات، حجاب و نقاب دیدار ما از آن حضرت است.»16

[14] .همان / ج 19 /ص161.
[15] . همان / ج 17 ص155، 26/10/61
[16] . در محضر آیت الله العظمی بهجت(ره) ـ ص361 ، محمد حسین رخشاد؛ مؤسسه فرهنگی سماء / چاپ اوّل 1382.

بسم الله الرحمن الرحیم
 سپاس شده توسط Montazer Almahdi ، solaleh
۱۰ بهمن ۱۳۸۹, ۰۸:۰۳ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ بهمن ۱۳۸۹ ۰۸:۰۶ صبح، توسط safirashgh.)
ارسال: #10
بسم الله الرحمن الرحیم

سیره عملی بزرگان در ارتباط و انس با امام زمان (عج):

علّامه سید مهدی بحرالعلوم(ره): این بزرگوار یكی از مشتاقان و ارادتمندان حقیقی حضرت ولی عصر(ع) بوده‎اند، كه پیوسته متوسّل به آن حضرت می شدند. ایشان در زمان تحصیل با میرزای قمی (ره) همدرس بودند و مرحوم میرزا می گوید: چون استعدادش زیاد نبود من غالباً درس هارا برای ایشان تقریر می كردم. بعد از اینكه من به ایران آمدم و چندسالی گذشت بار دیگر به زیارت عتبات عالیات موفّق شدم. در این زمان سید بحرالعلوم اشتهادعلمی زیادی پیدا كرده بود و وقتی با ایشان ملاقات كردم، ایشان را دریای موّاجی از علم دیدم. وقتی سّر قضیه را از ایشان جویا شدم، در خلوت اینگونه برایم تعریف كردند: «شبی به مسجد كوفه رفته بودم،دیدم آقایم حضرت ولی عصر (ع) مشغول عبادت است ایستادم و سلام كردم. جوابم را مرحمت فرمودند و دستور دادند پیش بروم. من كمی جلو رفتم ولی ادب كردم و جلو تر نرفتم. فرمودند: جلوتر بیا، پس چند قدمی جلوتر رفتم باز هم فرمودند: جلوتر بیا. ومن نزدیك شدم تا آنكه او آغوش مهر گشود و مرا در بغل گرفت و به سینه مباركش چسبانید. در آن هنگام آنچه را خداوند متعال می خواست كه به قلب و سینه من سرازیر شود، سرازیر شد.» 17
البته در موارد دیگری نیز عنایات حضرت (ع) شامل حال ایشان گردیده و موفق به زیارت حضرت شده‎اند، كه ما به ذكر همین مورد اكتفاء می كنیم.[18]

[17] . نجم الثاقب ـ ص473 (باتلخیص)، میرزا حسین نوری (ره)، انتشارات آستان مقدس صاحب الزمان (عج)، قم، جمكران ، 1412 هـ . ق، چاپ دوّم.
[18] . همان/ صفحات 474 /478

بسم الله الرحمن الرحیم
 سپاس شده توسط کبوتر حرم ، هُدهُد صبا ، boshra ، Montazer Almahdi ، zeinab
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
3 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا