ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا می شود با امام عصر عج ارتباط داشت؟
۱۲ آبان ۱۳۸۹, ۱۰:۰۹ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ آبان ۱۳۹۱ ۰۵:۴۲ عصر، توسط هُدهُد صبا.)
ارسال: #1
آیا می شود با امام عصر عج ارتباط داشت؟
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر یاران قرآنی

گذاردن این تایپیک خیلی سخته . خیلی

ولی خوبه قبل از گذاردن این تایپیک یه فکری به حال و روز خودمون بکنیم . اول و دوم و سوم خودم...............

بسم الله الرحمن الرحیم
حسبنا الله و نعم الوکیل ... آل عمران 173...پشت و پناه ما خداست و چه پشت و پناه خوبی.
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط منتظر ، Montazer Almahdi
صفحه 3 (پست بالا اولین پست این موضوع است.)
۱۴ بهمن ۱۳۸۹, ۱۱:۱۴ صبح
ارسال: #21
RE: آیا می شود با امام عصر عج ارتباط داشت ؟
شناخت آقا يعني شناخت خوبي ها.
يعني ديگه به راحتي بد نباشيم .
يعني فكر كنيم آقا واقعا كيه و براي چي ميخواد بياد و حواسمون باشه كه اين آخرين منجي عالمه.
آقا نماينده ي اوصاف خدا بر روي زمين هستند.

آيا به آيات قرآن نمى‏ انديشند يا [مگر] بر دل هايشان قفلهايى نهاده شده است؟
سوره محمد(ص)/ آیه 24
 سپاس شده توسط safirashgh ، مشکات ، Montazer Almahdi
۱۳ اسفند ۱۳۸۹, ۰۵:۰۵ عصر
ارسال: #22
واقعا" عالیه به نظر من اینکه کسی تو دیدار حضرت شک بکنه واقعا" نامردیه! تو مکه که بودم یکی از بچه ها شب جمعه دعای کمیل رو برای امام زمان خوند و بعدش از آخوند کاروان شنیدیم امام رو دیده پس دیدار آقا سخت نیست فقط خلوص نیت و مودت میخواد.
من خودم که خجالت میکشم حتی اسمشون رو ببرم!باز از بیان این حرفم شرمندم چون یه غلام هر چی بد باشه بازم غلامه و آقاش اونم آقایی مثل مولای ما که از نسل پیامبر نور ور رحمته دیگه جای خود داره!بیایم برای همه دعا کنیم که حداقل وقتی که نامه اعمالمون به محضر شریفشون میره ناراحتشون نکیم این کوچکترین کاریه که میتونیم بکنیم!!!!!!!!!!!!!!!!

خدایا دستانم خالی اند و دلم غرق در آرزوها ، یا دستانم را توانا کن یا دلم را از آرزوهای دست نیافتنی خالی کن
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا ، zeinab ، Montazer Almahdi ، safirashgh
۷ فروردين ۱۳۹۰, ۰۲:۵۶ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۷ فروردين ۱۳۹۰ ۰۳:۰۵ عصر، توسط Montazer Almahdi.)
ارسال: #23
سلام به همه یاران قرآنی و دوستداران آقا.Rose

ما شیعیان معصومین (ع) را دوست میداریم و به ایشان احترام می گذاریم ، ولی امروزه با این که حضرت صاحب الزمان (عج) زنده هستند بسیاری از شیعیان خود را بدون آن که قصدی در کار باشد از آقا دور می کنند مثلاً با این جملات : {معصومین (ع) یا شهدی شده اند یا رحلت کرده اند و حضرت صاحب الزمان (عج) نیز از نظر ها غائب هستند و فقط افرادی که به در جات بالای دینی رسیده اند می توانند آقا را ببینند و نوکری آقا را کنند.} و همین چند جمله ی شیطانی موجب دوری بیشتر از آقا می شود.[تصویر:  biggrin.gif]oh!:" src="images/smilies/doh!.gif">

در انتظار تیتر بزرگ روزنامه ها ام:

[تصویر:  attachment.php?attachmentid=5958&d=1282893083]
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا ، مشکات ، safirashgh
۸ فروردين ۱۳۹۰, ۰۴:۴۷ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۸ فروردين ۱۳۹۰ ۰۵:۰۰ صبح، توسط hamed.)
ارسال: #24
Rainbow RE: آیا می شود با امام عصر عج ارتباط داشت ؟
همه هست آرزویم که ببینم از تو رویی

چه زیان تو را که من هم برسم به آرزویی

همه موسم تفرج به چمن روند و صحرا

تو قدم به چشم من نِه بنشین کنار جویی

بشکست اگر دل من به فدای چشم مستت

سر خُم به مِی سلامت شکند اگر سبویی

"ضمنا نشد نداریم حتی شما دوست گرامی" Bighug

Roseدر انتشار آنچه خوبیست و اثری از عشق در آن هست آخرین نفر نباشیدArrow
من یک اخراجی هستم
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا ، مشکات ، Montazer Almahdi ، safirashgh
۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۱, ۱۰:۰۴ صبح
ارسال: #25
راه‌های ارتباط با امام عصر(ع)
راه‌های ارتباط با امام عصر(ع)

ـــ راه ایجاد و ارتباط با اهل بیت(ع) و مخصوصاً حضرت ولیّ‌عصر(ع) عبارت است از «معرفت خداوند متعال» و بعد «اطاعت محض از پروردگار». این دو، موجب حبّ به خداوند و محبّت نسبت به همة کسانی که خداوند آنها را دوست می‌دارد؛ مثل انبیا و اوصیا مخصوصاً علاقه و ارتباط با محمّد و آل محمّد(ع) می‌شود که نزدیک‌ترین آنها به ما حضرت صاحب‌الامر(ع) است.

ـــ لازم نیست که انسان در پی این باشد که به خدمت حضرت ولیّ‌عصر(ع) تشرّف حاصل کند. بلکه شاید خواندن دو رکعت نماز و سپس توسل به ائمه(ع) بهتر از تشرّف باشد، زیرا هرجا که باشیم آن حضرت می‌بیند و می‌شنوند. ضمناً عبادت در زمان غیبت افضل از عبادت در زمان حضور است و زیارت هر کدام از ائمه اطهار(ع) مانند زیارت خود حضرت حجّت(ع) است.

ـــ در زمان غیبت عنایات و الطاف امام زمان(ع) نسبت به محبّان و شیعیانش زیاد دیده شده. باب بقا و حضور کلّاً مسدود نیست، بلکه اصل «رؤیت جسمانی» را هم نمی‌شود انکار کرد. ما در دریای زندگی در حال غرق شدن هستیم. دستگیری «ولیّ خدا» لازم است تا سالم به مقصد برسیم. باید به ولیّ‌عصر(ع) استغاثه کنیم که مسیر را روشن سازد و ما را تا مقصد همراه خود ببرد.

ـــ کجا رفتند کسانی که با صاحب‌الزّمان(ع) ارتباط داشتند؟ ما خود را بیچاره کرده‌ایم که قطع ارتباط نموده‌ایم و گویا هیچ چیز نداریم. اگر بفرمایید: به آن حضرت دسترسی نداریم؟ جواب شما این است که چرا به انجام واجبات و ارتکاب محرّمات ملتزم نیستید. او به همین امر از ما راضی است. ترک واجبات و ارتکاب محرّمات، حجاب و نقاب دیدار ما از آن حضرت است.

ـــ تنها پیدا کردن و دیدن آن حضرت(ع) مهم نیست. زیرا دیدن آن حضرت در عرفات یا در جای دیگر که همیشه میسور نمی‌شود و ممکن نیست. [امّا] اگر مشرّف شدید به آن حضرت نگویید که از خدا برای من زن، خانه، دفع فلان بیماری یا امراض به‌خصوص و... بخواه. زیرا اینها چندان اهمیت ندارد. همچنین آقای دیگری گفت: در اعتکاف مسجد کوفه آن حضرت را در خواب دیدم که به من فرمود: اینهایی که به اینجا آمدند از مؤمنین خوب هستند ولی هر کس حاجتی دارد و برای برآورده شدن حاجت خود آمده است مانند خانه، فرزند. و هیچ‌کدام برای من نیامده‌اند. مطلب همین‌طور است. هر کدام در فکر حوائج شخصی خود هستیم و به فکر آن حضرت نیستیم.

ـــ هر کسی باید به فکر خود باشد و راهی برای ارتباط با حضرت حجّت(ع) و فرج شخصی خویش پیدا کند؛ خواه ظهور و فرج آن حضرت دور باشد یا نزدیک. عده‌ای بوده‌اند که گویا حضرت غایب در پیش آنها حاضر و ناظر بوده است. آن حضرت آن‌قدر به ما نزدیک و از حال ما باخبر است امّا ما از او غافل و بی‌خبریم و می‌پنداریم که دوریم! حیف که ما قدردانِ نعمتِ ولایت نیستیم.
ـــ حاج محمّدعلی فشندی(ره) هنگام تشرف به محضر حضرت صاحب(ع) عرض می‌کند: مردم دعای توسل می‌خوانند و در انتظار شما هستند و شما را می‌خواهند و دوستان شما ناراحتند. حضرت می‌فرماید: دوستان ما ناراحت نیستند! کسانی که منتظر فرج هستند که برای خدا و در راه خدا منتظر آن حضرت باشند، نه برای برآوردن حاجات شخصی خود. آرى! تشنگان را جرعة وصال و شیفتگان جمال را آب حیات و معرفت می‌دهند. آیا ما تشنة معرفت و طالب دیدار هستیم و آن حضرت آب نمی‌دهد با آنکه کارش دادرسی به همه است و به مضطرّان عالم رسیدگی می‌کند؟!

ـــ آن حضرت از چشم ظالمان محجوب (پنهان) است. «المحجوب عن اعین الظالمین» امّا کسانی که نه ظالمند و نه رفیق ظالمند و نه با ظالمان معاشرند و نه در خانه و محلّة ظالمان هستند، آن حضرت از دیدة آنها محجوب نیستند. ثانیاً دیدن با چشم موضوعیت ندارد بلکه طریق و وسیله‌ای است برای حصول یقین. اگر آدم از پشت پرده، صدایی را شنید و بودن گوینده‌ای را یقین کرد و او برای ما خبرهایی داد که مطابق با واقع شد، [ما] به وجود گوینده، یقین پیدا می‌کنیم هرچند چشمانمان او را نبیند. ثالثاً همین دیدن را خیلی از بزرگان علمای ما هم ادّعا کرده‌اند، که اگر بگوییم آنها دروغگو بوده‌اند، دیگر معلوم است که ما در چه حالی هستیم.

منبع: سايت علماي شيعه

پس از مطالعه مطلب ارسالی ما را از نظر خویش بهره مند بفرمایید.
 سپاس شده توسط ترنم بهاری ، seyedebrahim ، hamed ، هُدهُد صبا ، Entezar
۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۱, ۰۴:۴۹ عصر
ارسال: #26
RE: راه‌های ارتباط با امام عصر(ع)
من تو سرچ چیری با عنوان این سایت پیدا نکردم لطفا ادرس رو بذارین.مطلبتون هم عالی بود بیست

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعداء هم اجمعین
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۱, ۰۲:۳۸ عصر
ارسال: #27
[align=-WEBKIT-RIGHT] آیا در میان این همه مسلمان و شیعه 313 نفر یار و یاور برای حضرت وجود ندارد؟[/align][align=-WEBKIT-RIGHT]

[b][تصویر:  MPP39.jpg]
آیا در میان این همه مسلمان و شیعه 313 نفر یار و یاور برای حضرت وجود ندارد تا ظهور کند؟
[/b]
در پاسخ این سؤال می گوییم:
اولاً: در روایات مختلف برای یاران و اصحاب خاص حضرت مهدی علیه السلام صفات و خصوصیات وی‍ژه ای ذکر شده که باید در 313 نفر موجود باشد.
ثانیاً: ، از مجموعه ی احادیث استفاده می شود که حضرت دو دسته یار و یاور بعد از ظهور دارند: یکی یاوران خاص که 313 نفرند و دسته ی دیگر یاوران عام که ده هزار نفرند و باید این تعداد جمعیت نیز آماده شود.
ثالثاً: فراهم شدن 313 نفر از یاران خاص حضرت علت تامّه برای ظهور حضرت نیست، بلکه یکی از شرایط تحقق ظهور است، حضرت با کمک این تعداد افراد حکومت عدل گستر جهانی را پیاده خواهد کرد، اما اینکه آیا فراهم شدن این تعداد نفر علت تامه ی ظهور است؟ خیر، بلکه علل و عوامل و شرایط دیگری از جمله فراهم شدن زمینه ی لازم و مساعد برای حکومت حضرت نیز لازم است.
[/align]

• Rose بودیم کسی پاس نمیداشت که هستیم باشد که نباشیم و بدانند که بودیمBrokenhead
 سپاس شده توسط hamed ، seyedebrahim ، Entezar
۲۶ خرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۴۵ عصر
ارسال: #28
شب قدر

شب قدر كه شبِ ظهور قدر ومنزلت وعظمت وجلالت امام عصر (عليه السلام) است، تا جائي كه به سبب نزول روح وملائكه اي كه براي تقدير امور بندگان خدمت آن حضرت مي رسند، روي زمين جا تنگ مي شود.
در تفسير (عليّ بن ابراهيم) به چند سند معتبر از حضرت باقر وصادق وكاظم (عليهم السلام) روايت كرده كه در تفسير آيه مباركه: (فيها يُفْرَقُ كُلُّ اَمْرٍ حَكيمٍ) فرمودند: خداوند هر امري از حقّ وباطل وآنچه كه در اين سال اتّفاق مي افتد را مقدّرمي كند. (سوره دخان آيه 4)
خداوند اراده واختيار دارد كه هر امري را مانند مرگها وروزي ها وبلاها وسختي ها وامراض را جلو يا عقب بيندازد يا كم وزياد كند واين امر را به رسول خدا (صلى الله عليه وآله) مي دهد ورسول خدا (صلى الله عليه وآله) به اميرالمؤمنين (عليه السلام) واميرالمؤمنين به ائمّه (عليهم السلام) تا اينكه به صاحب الزّمان (عليه السلام) مي رسد والبتّه در آن بداء ومشيّت وتقديم وتأخيررا شرط مي كند.
ونيز روايت شده است كه: (خداوند در شب قدر، مرگها وروزي ها وهر امري از مرگ وزندگي وارزاني وگراني يا خوبي وبدي كه اتّفاق مي افتد را تقدير مي كند.
ملائكه وروح القُدُس بر امام زمان (عليه السلام) نازل مي شوند وآنچه كه از اين امور نوشته اند را به ايشان مي دهند).
همچنين امام باقر (عليه السلام) مي فرمايد: (شب قدر بر ما مخفي نمي شود زيرا كه در آن شب، ملائكه ما را طواف مي كنند).
شيخ صفّار در (بصائر الدّرجات) از داوود بن فرقد روايت كرده كه: (از امام صادق (عليه السلام) از قول خداوند عزّوجلّ كه مي فرمايد: (اِنَّا اَنْزَلْناهُ في لَيْلَةِ الْقَدْرِ * وما اَدْريكَ ما لَيْلَةُ الْقَدْرِ) سؤال كردم. ايشان فرمود: (نازل مي شود هر چيزي (وهر كسي) كه در اين سال مي ميرد يا زنده مي شود).
سوأل كردم: (بسوي چه كسي نازل مي شود؟)
حضرت فرمود: (بسوي چه كسي شايسته است؟! بدرستي كه مردم در اين شب مشغول نماز ودعا وخواهش هستند وصاحب اين امر در كاري است وملائكه براي امور سال، از غروب تا طلوع آفتاب بر او نازل مي شوند).
همچنين منقول است كه حضرت فرمود: (هر گاه شب نوزدهم ماه رمضان شد، روزي ها تقسيم مي شود ومرگها نوشته مي شود وخداوند به بندگان خود نظر لطف مي كند وهمه ايشان مگر شرابخوار را مي آمرزد. پس هر گاه شب بيست وسوّم شد، در آن هر امر محكمي جدا شده وپايان پذيرفته وامضا مي شود).
پرسيده شد: (به چه كسي مي رسد؟)
حضرت فرمود: (بسوي صاحب (امام) شما).
در خبر ديگر فرمود: (در آن شب افرادي كه به حجّ خواهند رفت نوشته مي شود وآنچه در آن سال از طاعت يا معصيت يا مردن يا به دنيا آمدن انجام مي شود وخداي تعالى در شب وروز، آنچه را كه مي خواهد پديدار مي كند، آنگاه آن را بسوي صاحب (زمين) مي فرستد).
حارث بن مغيره سؤال كرد كه: (صاحب زمين كيست؟)
حضرت فرمود: (صاحب (امام) شما).
در خبر ديگر فرمود: (بدرستي كه خداوند در آن شب مقادير آن سال را تقدير مي كند، آن گاه آن را بسوي زمين مي فرستد).
معلي بن خنيس پرسيد: (بسوي چه كسي؟)
حضرت فرمود: (فكر مي كني بسوي چه كسي باشد اي عاجز؟!)
در خبر ديگر فرمود: (وقتي شب قدر مي شود خداوند آنچه را كه (در آن سال) اتّفاق مي افتد را مي نويسد وآن را نازل مي كند).
راوي پرسيد: (بسوي چه كسي؟!)
حضرت فرمود: (فكر مي كني بسوي چه كسي باشد اي احمق؟!)
علاّمه مجلسي در (زاد المعاد) مي فرمايد: (از بعضي احاديث برداشت مي شود كه هر سه شب، شب قدر هستند ودر شب اوّل، تقدير امور انجام مي شود، در شب دوّم با كثرت دعا وعبادت ممكن است تقدير بعضي از امور تغيير كند ودر شب سوّم قطعي مي شود وتغيير نمي يابد يا بسيار كم تغيير مي يابد. بلاتشبيه مانند ارقام پادشاهان كه اوّل نوشته مي شود وتغييرش آسان است، بعد از آن در دفاتر ثبت مي شود وتغييرش دشوارتر است امّا چون هنوز مُهر نخورده است، ممكن است تغيير كند. وقتي كه مُهر خورد به منزله حتم است وتغيير دادنش بي نهايت دشوار است.
وقتي حضرت صاحب الأمر (عليه السلام) در تمام اين شب با ملائكه مقرّبين محشور است وگروه گروه به خدمت او مي آيند وبر او سلام مي كنند وتقديرات را بر او عرضه مي كنند، سزاوار نيست كه در چنين شبي همگان به امام خود توسّل نكنند وبه غفلت بسر آورند.
تقديرات همه امور از قبيل عمر ومال وفرزند وعزّت وسلامتي وتوفيق اعمال خير واصلاح تمام احوال سال در اين شب خواهد بود وممكن است كه نام كسي كه در ديوان اشقياء نوشته شده باشد در اين شب تغيير كند ودر زمره سعادتمندان نوشته شود، چنان كه اين مضمون در اكثر دعاها واحاديث معتبره وارد شده است.
دعا براي آن حضرت را بايد بر دعاي خود مقدّم داشت. در اخبار گذشته اشاره شد كه آن حضرت در اين شب مشغول به آن امر عظيم الهي است، پس بهترين دعاها، طلب نصرت وكمك وحفظ الهي براي آن حضرت مي باشد.
در شب بيست وسوّم در همه حالات چه در ركوع يا سجود وچه نشسته يا ايستاده بلكه در همه اوقات بايد آن دعايي را خواند كه مضمونش پس از حمد خداوند وصلوات بر رسول وخاندانش (عليه السلام) اين بود:
(بار خدايا! باش براي حجّة ابن الحسن المهدي (عليهما السلام) در اين ساعت وهر ساعتي، وليّ وحافظ وپيشوا وناصر وراهنما وكمك كننده و.)..
پس از آن توسّل واستغاثه به آن حضرت وطلب ياري وشفاعت در انجام آنچه مي خواهد وبايد به دست مبارك او شده واز نظر نوراني او بگذرد وهمچنين تضرّع وناله كه نظر لطف ومهرباني خود را از او برندارد كه او آن چنان كه سزاوار بزرگي است در اين شب - كه زمام امور به دست قدرت خداوندي اوست - با وي رفتار كند.
در روايت معتبري آمده است كه: (هر كس در شب بيست وسوّم ماه مبارك رمضان هزار مرتبه سوره (انّاانزلناه) را بخواند، به سبب آنچه در خواب مي بيند با يقين شديد واعتراف به كرامتهايي كه در اين شب مخصوص ماست، صبح مي كند).
عالم ربّاني سيّد عليّ بن عبدالحميد نيلي در شرح (مصباح شيخ طوسي) بعد از نقل اين خبر مي گويد: (در شب پنجشنبه بيست وسوّم ماه رمضان سال 788 در مسجد كوفه با عدّه اي معتكف بوديم. بعد از نماز، هزار مرتبه سوره (انّا انزلناه) را خوانديم ووقتي تمام شد هر كدام در جاي خود خوابيديم.
سپس من در خواب يا در بين خواب وبيداري ديدم كه گويا درهايي باز شده كه نمي دانم آنها در آسمان است يا در زمين، وجماعتي با هيئت هاي نيكو بيرون آمدند وبه من رو كردند وگفتند: (با امامان معصوم خود همراه شو كه همانا ايشان علمهاي هدايت، بزرگواران مورد اعتماد، سروران نيكو، نورهاي پابرجا، ستاره هاي درخشان و.... هستند).

[تصویر:  80683182710471481126.gif]
 سپاس شده توسط zeinab ، seyedebrahim ، Entezar
۲۶ خرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۴۹ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ خرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۰۵ صبح، توسط Entezar.)
ارسال: #29
سلام دوستان عزیز...
ممنون به خاطر نوشته های زیباتون.خیلی جالبه ولی اعتقاد من اینه که دیدن امام زمان کار گشا نیست...
البته این اعتقاد منه و ممکنه دیگران این عقیده رو نداشته باشن.(البته سوء تفاهم نشه من نمیگم دیدن ایشون خوب نیست یا هیچ فایده ای نداره.نه!!!!!من منظورم اینه که تا تغییرات و اصلاح اساسی تو خودمون ایجاد نکنیم به جایی نمیرسیم)گرچه ممکنه با یک نگاه ایشون این تحول ایجاد بشه ولی چه بهتر که خودمون در این زمینه پیش قدم باشیم...

Rose حالا که آمده ای چترت را ببند...
در سرای ما جز مهربانی نمیبارد...
 سپاس شده توسط گروه ظهور
۲۷ خرداد ۱۳۹۱, ۰۶:۲۶ صبح
ارسال: #30
تا تغییرات و اصلاح اساسی تو خودمون ایجاد نکنیم به جایی نمیرسیم...
سخنان زیبا در شکایت از نبود امام عصر(عج)

Rose اللهم عجل لولیک الفرج Rose
 سپاس شده توسط Entezar
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا