ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل جوانان
۱۰ فروردين ۱۳۸۹, ۰۸:۵۳ عصر
ارسال: #1
مشکل جوانان
سلام از شما میخوام کمکم کنیدSad

بعضی وقتا خیلی ایمانم ضعیف میشه نمیدونم چیکار کنم:sleepyHuh

اللهم عجل لولیک الفرج
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا
صفحه 5 (پست بالا اولین پست این موضوع است.)
۹ آذر ۱۳۹۲, ۱۰:۴۷ صبح
ارسال: #41
RE: مشکل جوانان
اين قله موفقيت هم تعريفش خيلي مهمه

واسه يكي قله اش در تعدد امكانات مالي است فقط

و يكي فقط معنوي

و چه خوبه امكانات مادي در راه معنوي خرج بشن.

آيا به آيات قرآن نمى‏ انديشند يا [مگر] بر دل هايشان قفلهايى نهاده شده است؟
سوره محمد(ص)/ آیه 24
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط Bitanem ، Entezar ، آشنای غریب ، amir333
۲۵ آذر ۱۳۹۲, ۰۳:۳۰ عصر
ارسال: #42
مشکل جوانان
به نظر شما چی به سر آینده فرزندان ما میاد؟
مادران ما که بهترین نوع حجاب و عبادت رو داشتند حالا که تو خیابون راه میری میبینی چه افتضاحیه...
حالا بچه های اینها چی میخوان بشن؟
تا حالا فکر کردید؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟

Rose حالا که آمده ای چترت را ببند...
در سرای ما جز مهربانی نمیبارد...
 سپاس شده توسط Bitanem ، هُدهُد صبا ، آشنای غریب ، amir333
۵ دي ۱۳۹۲, ۰۳:۵۸ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۵ دي ۱۳۹۲ ۰۴:۱۴ عصر، توسط nilforoosh.)
ارسال: #43
Rose دوستان بویژه دوستانی که واقعا علاقه مند مشکل جوانان هستند بویژه انتظار، بیتانم و هدهد صبا و دیگر دوستان:
میخوام کمی ساده تر صحبت کنم. فقط خواهش میکنم با دقت بخونید و نظر بدید تا جلو بریم.
در صحبتهای قبلیم گفتم که با افزایش قدرت تفکر و ایجاد ارتباط مابین یک گروه از افراد فرهیخته و دانا با حرفه ها و توانمندیها و دانشهای مختلف و با زیاد شدن این افراد در مکانهای مختلف کشور یک پتانسیل قدرتمند فردی و گروهی(اجتماعی) بوجود میاد که توانایی تغییر و تحولات زیادی را در جامعه داره.
اولین اثر این چنین حرکتی افزایش ظرفیت فردی افراد در اجتماع است. هنگامی که ظرفیت فکری یک شخص بالا رفت توانایی او برای انجام کارها چند برابر میشود. بطور مثال:
1- فرد ورزشکار (مثلا دونده): با افزایش قدرت فکری و ذهنی قدرت دستور مغز به تک تک سلولها، بافتها و عضلات را چند برابر میکند و شخص میتواند به طور غریضی صحیح و اصولی و با قدرت زیاد همچون باد حرکت کند. این حرکت به این شیوه به او قدرت بیشتری در تصمیم گیری و رقابت با رقبا میدهد. علاوه براین قدرت عضلانی پاها و ماهیچه ها در اثر انبساط فکری بیشتر شده و بر سرعت وصلابت شخص دونده کمک میکند.
2- فرد دانشجو (مثلا دانشجوی ریاضی): مسلما بالا رفتن توانائی اندیشه، تفکر صحیح و منطقی (هنگامی که ما در اجتماع بقیه مشکلات و موانع او را به طور نسبی برداشته شدو شخص این امکان را پیدا کرد که صحیح فکر کند) قدرت استدلال منطقی را در شخص دانشجو زیاد میکند و با گردش صحیح خون در مغز از قسمتهای مختلف مغز اسفاده شده و سرعت درک مطالب بالا میرود. امکان ایجاد قدرت تفکر چند بعدی و ایجاد ارتباط مابین مباحث مختلف ریاضی مانند حساب دیفرانسیل، آنالیز، جبر هندسه و مباحث دیگر با این مسئله امکان پذیر است. علاوه براین یک دانشجوی موفق ریاضی باید مفاهیم مجرد شبیه بینهایت و اعداد مختلط یا گنگ را درک کند. دایره فهم چنین مفاهیم پیچیده ای با علوم فلسفه،الهیات، منطق و دیگر علوم مرتبط است. شخص بایستی به قدری توانایی داشته باشد که بتواند کلیات این علوم را درک کند. یک ارتباط با جامعه فرهیخته با فکر نطام یافته که ترکیبی از این علوم را در اختیار دانشجوی ریاضی بگذارد میتوتند بسیار راهگشا و راه حل این دانشجو باشد.
3- فرد فارغ التحصیل (مثلا مرد و مجرد): این مسئله را در دو حالت بررسی میکنیم:
الف) شخصی که با شرایط فوق الذکر فارغ التحصیل نشده باشد.(یعنی یک پسر مجرد معمولی و فارغ التحصیل لیسانس ریاضی محض از یک دانشگاه دولتی )
سه مشکل برای این شخص وجود دارد:
مشکل سربازی مشکل استخدام مشکل ازدواج(شامل مشکل مسکن-همسر مناسب-هزینه ازدواح)
ببینید دوستان با فارغ التحصیل یک نفر چندین مشکل برای خود و جامعه بوجود میاید. فعلا اقتضا این است که جوانان تا انجا که ممکن است تحصیل کنند که این خود بخش عظیمی از هزینه ها را به خانواده ها تحمیل و زمان بروز مشکل برای جامعه را به تاخیر میاندازد. در مورد مثال بالا هم حالتهای ممکن بقدری زیاد است که بحث در مورد آن عاقلانه نیست.
ب) شخصی که با شرایط آرمانی تری فارع التحصیل شده، با سواد است و علاوه براین دارای تواناییهای علمی زیادی است و یک گروه از افراد فرهیخته در جای جای کشور(دنیا) او را میشناسند.
خواه ناخواه متوجه میشوید شرایط برای ای شخص بسیار مناسب تر است. هم افرادی را مشناسد که او را برای بهترین بهره از تحصیل کمک میکنند هم برای استخدام، فرصتها را به او معرفی میکنند هم شاید در این بین افراد مناسب فرهیخته ای برای ازدواج موجود باشد. علاوه براین این شخص شخصی آگاه و دانا و بروز است و خواه ناخواه در شرایط یکسان گزینه مناسبی است.
نتیجه اینکه البته بطور نسبی هر چه به شرایط ایده ال نزدیک شویم حل مشکلات راحت تر و عملی تر و ممکن تر میشوند. حل مشکلات در شرایط فعلی به طور فرد به فرد ممکن ولی مشکل و راه حل اجتماعی تغریبا غیر ممکن است. به هر حال برای پیگیری حرکتی که شروع شده میتونید دو موضوع شهر آرمانها و نگرشی تازه در تفکر و رفتار در جهان هستی را دنبال کنید. متشکرم
ادامه دارد ...

Rose سالها دل طلب جام حم از ما میکرد ...... وانچه خود داشت ز بیگانه تمنا میکرد
گوهری کز صدف کون و مکان بیرون است ..... طلب از گمشدگان لب دریا میکرد Rose
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا ، آشنای غریب
۵ دي ۱۳۹۲, ۰۵:۲۳ عصر
ارسال: #44
ممنون از پی گیریهای شما
نکات ارزنده بود

و تکمیل عرض کنم که
به گفته ی دکتر ابراهیم میثاق:
ما در زندگی چند رنج شیرین و سازنده را برای رشد باید بکشیم وگرنه مجبور میشیم رنج های سوزنده را تحمل کنیم

یکیش رنج در مطالعه و یا ورزش است که اولش و شروع هر کاری سخته اما در ادامه وقتی مفیدن بودن کار را میبینیم به لذت میرسیم

یکیش رنج درشناخت و خودش شناسیه

یکی دیگر رنج در پرکار بودنه (مثلا در منزل خودت سعی کن بیشتر از همه امروز پویا باشی و کار کنی)

و در نهایت داشتن ثبات در اعتقادات که شما اگر مسلمانی یا مسیحی به دینت پیابند باش و عمل کن مثل داشتن اخلاقیات خوب

و در نهایت انجام همه اینها باعث عشق به زندگی میشود و احیای سبک زندگی الهی

بهتره باز به نقل ایشون از حکیمی: همه یه قدم از هر جایی و هر رتبه ای ( چه پایین په بالا ) هستیم یه قدم بیایم جلو و این حرکته ماست که ارزش داره و اگر اونو کم کم به یه هفته و 4در نهایت 40 روز برسانیم میشه تمایل به انجام کارهای خوب و در ما نهادینه میشه

امیدوارم مفید واقع بشه من که امروز شنیدم برام خیلی موثر بود و شروع به عمل کردم با امید به خدا Smile

سوره محمد(ص)/ آیه 24
 سپاس شده توسط nilforoosh ، آشنای غریب ، amir333
۵ دي ۱۳۹۲, ۱۱:۴۹ عصر
ارسال: #45
مشکل جوانان
راه حل های جالبی بود.یکی حرف از تکرار زد و دیگری از تحصیلات و بالا بردن توانایی فردی...
اما به این قضیه توجه دارید که فساد خیلی بیشتر از این حرفها رخنه کرده در افراد؟!؟!
تو انواع و اقسام دانشگاه ها اگه ملاحظه کنید دختر خانم با چه حجابییییییی با جمع کثیری از پسر ها ارتباط داره اونم نه در حد کلام...
و برعکس آقا پسر با چه وجه و صورتی با چند تااااا از دختر ها ارتباط داره...
این از بحث تحصیلات و توانایی فردی.(البته عرض کنم اینها تو بحث درس هم خیلی هاشون توانمند هستند)
اما بحث تکرار.مثالش متناسب با این محفل نیست ولی حواسمون به این هم باشه که تکرار افکار بد هم دقیقا بر جان میشینه و دیگه نمیشه از بین بردش...
امیدوارم برنامه ی مناسبی داشته باشید برای این قضیه...
به مسئله فقر هم توجه داشته باشید که حضرت علی فرمودند فقر از هر دری که وارد بشه حیا از پنجره پا به فرار میذاره و متاسفانه فقر قشر عظیمی از جامعه رو فرا گرفته.
به حدی که چند تا از همکارا میگفتند مادر با دخترش اومده بودند تو مغازه و آخر سر گفته بودند در خدمتتون هستیمم...
و این یعنی مسئولیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییین واستون متاسفیم...
من عذر میخوام اینقدر واضح عرض کردم ولی از حقیقت های تلخ امروز ماست...
اما بحث تکرار...

سپاس شده توسط Bitanem ، فاطمه گل ، آشنای غریب ، amir333
۶ دي ۱۳۹۲, ۱۲:۵۵ صبح
ارسال: #46
Rose من نفهمیدم. منظورتون چی بود؟ نظرتون رو واضح در مورد صحبتهای من بگین.

۶ دي ۱۳۹۲, ۱۱:۱۱ صبح
ارسال: #47
بله کاملا درک میکنم برادر انتظار

شرایط مخصوصا در تهران بحرانیه و راه حلهای اضطراری میخواد که یکیش جهاد ازدواج است هم توسط مسئولین هم توسط ما
مثلا شما در محله و اقوام خودتون اگر دو نفر را میشناسید به هم معرفی کنید و براشون شروط ازدواج اسان و کم هزینه را توجیه کنید

بله استاد غفرانی هم ناراحتن از خودفروشی زنان، اما مساله اسیب شناسی پیچیده تر از فقر و .. است.
برای همینه که داریم سعی میکنیم اونایی که مثل شما و بقیه ما جزو اقشار سالم هستیم را حفظ کنیم و در خودشناسی به جایی برسیم که این مسائل پیش نیاید.

پس همزمان باید هم به فکر حفظ افراد سالم بود جهت پیشگیری و هم به فکر درمان افراد نابه هنجار.

ببینید این راهکارهای اقای میثاق، برای همه اقشاره در هر سطحی از تنبلی گیر کرده و من مشکل جوانان را تنبلی هم میبینم و کم همتی. و در پایان به پایبندی در اخلاقیات و دین هم اشاره شد حتی یه قدم بریم جلو. و چون جوانان ایشونو قبول دارن ان شاء الله گوش میکنن

سوره محمد(ص)/ آیه 24
 سپاس شده توسط فاطمه گل ، آشنای غریب ، amir333
۶ دي ۱۳۹۲, ۰۵:۴۰ عصر
ارسال: #48
مشکل جوانان
جناب nilforoosh در مورد سخنان شما نظر مخالفی ندارم فقط عرض کردم یه مقدار چاشنی و مکمل نیاز داره...
باید همه جوانب رو مد نظر داشت...فقط نمیشه از یک جنبه نگاه کرد و مثل مسائل دوره دبیرستان نیست که وقتی یه مسئله رو حل می کنیم بقیه عوامل ثابت فرض بشن...

سپاس شده توسط Bitanem ، فاطمه گل ، amir333
۷ دي ۱۳۹۲, ۰۸:۲۳ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۷ دي ۱۳۹۲ ۰۸:۲۶ عصر، توسط nilforoosh.)
ارسال: #49
Rose بله. ولی مسلما نمیشه تو یک ارسال و در زمان کوتاه و مقطعی این همه مشکل رو حل کرد. مسلما فساد در زندگی مردم ریشه دوونده و با وجود مشکلات اقتصادی، فقر، دزدی، رباخواری، اعتیاد و هزاران مشکل دیگه همه را تو چندتا کلمه حرف حل کرد. تازه اگه حتی تو این تالار کسی گوش شنوا داشته باشه و یا اصلا باور کنه. من که داداشم رو یا خواهرم رو بش اعتماد دارم و از نزدیک رودر رو مشناسم ی حرفی مزنه میگم " حالا " چه بشه منی که تو این تالار کسی نه میشناستم نه بم اعتماد داره.
دوست عزیز حل این مشکلات اونم مقطعی خیلی خیلی مشکله ولی من گفتم شکیبایی کنین تا همه حرفم رو بزنم.

سپاس شده توسط آشنای غریب ، هُدهُد صبا ، فاطمه گل
۱۴ فروردين ۱۳۹۳, ۰۷:۴۷ عصر
ارسال: #50
مشکل جوانان
خدایا ته دل زوجای جوونو بخاطر بیپولی خالی نکن که از تصمیمشون واسه ازدواج پشیمون شن.
بد دردیه به مولا که همه آرزوهاتو تو دلت تبدیل به حسرت کنی و روت نشه به همسرت بگی......

سپاس شده توسط Bitanem ، آشنای غریب ، هُدهُد صبا ، amir333
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا