ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل جوانان
۱۰ فروردين ۱۳۸۹, ۰۸:۵۳ عصر
ارسال: #1
مشکل جوانان
سلام از شما میخوام کمکم کنیدSad

بعضی وقتا خیلی ایمانم ضعیف میشه نمیدونم چیکار کنم:sleepyHuh

اللهم عجل لولیک الفرج
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا
۱۱ فروردين ۱۳۸۹, ۰۵:۳۴ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ فروردين ۱۳۸۹ ۰۵:۳۶ صبح، توسط مصباح.)
ارسال: #2
Heart مشکل جوانان
سلام آرام عزيز

به جمع ما خوش آمدي

درسته همه ي ما هميشه همين طوري ميشيم اما بايد هشيار باشيم كه كجا و چه

وقت شيطان وارد روح و روانمون شده . درسته؟!

هميشه با گفتن روزي چند تا لااله الله و با توجه به معنيش ميتونيم پوزه شيطان رو به

خاك بزنيم.
ايمانمون كي ضعيف ميشه ؟ : زماني كه داريم كار گناهي رو انجام ميديم يا حتي

فكر گناهي رو در سر داريم

همون موقع است كه شيطان داره بهمون ميخنده ما هم ميتونيم دقيقا

همون موقع حالش رو بگيريم. درسته؟!

سلام من به بقیع و چهار قبر غریبش
 سپاس شده توسط مشکات ، آرام ، هُدهُد صبا ، بنده منتظر
۱۱ فروردين ۱۳۸۹, ۱۲:۱۹ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ فروردين ۱۳۸۹ ۱۲:۱۹ عصر، توسط مصباح.)
ارسال: #3
Heart مشکل جوانان
يك مسئله ي ديگه ام هست

به نظر من قوي كردن ايمان يعني ترك عادت هاي بد كه در قسمت تقويم هاي

معنوي به عادت هاي بد اشاره شده

سلام من به بقیع و چهار قبر غریبش
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا ، بنده منتظر
۱۱ فروردين ۱۳۸۹, ۱۲:۲۱ عصر
ارسال: #4
RE: مشکل جوانان
سلام آرام عزیز.
این که به دنبال تقویت ایمانت هستی حاکی از فطرت پاک و محبوب بودنت نزد خداست.[تصویر:  loveshower.gif]
ان شا الله که با یاری همدیگه بتونیم در جهت تقویت ایمان و خشنودی خداوند گام برداریم.
توضیحات محدثه جان واقعاً مفید بودن، منم سعی میکنم اونچه که فکر میکنم کارسازه رو بیان کنم.

قرآن کریم،جایگاه ایمان را قلب معرفی می کنه، بنابراین اگر می خواهیم به هدفی که برای زندگی خود شناخته ایم، ایمان بیاوریم و به سوی آن حرکت کنیم، ابتدا باید قلب خود را برای پذیرش آن هدف آماده سازیم.

آْمادگی قلب برای ایمان:
قلب در صورتی برای پذیرش حقیقت و راه زندگی آماده می شود که به زیبایی هایی آراسته و از زشتی هایی دور گردد.

راه های تحصیل ، تحکیم و تقویت ایمان:
* تفکر پیرامون آیات و نشانه های خداوند در گستره هستی:
توجه به این نشانه ها، یاد خدا را در دل ها زنده می کند و لطف و رحمت او را به ما یادآور می شود و در نهایت بر دوستی و محبت ما به خدا می افزاید. (ر.ک: سوره یس، آیات 23 تا 40).
* توجه دائم به خداوند و ذکر و یاد او:
حضور خداوند در خاطر ما، در همه لحظات زندگی، ارتباط ما را با او افزایش می دهد و به تدریج به پیوندی استوار می انجامد. یکی از حکمت های نمازهای پنجگانه، زنده نگه داشتن یاد خدا در طول شبانه روز، در دل مؤمن است. «یا ایها الذین آمنوا اذکروا الله ذکرا کثیرا؛ ای کسانی که ایمان آورده اید! خدا را بسیار یاد کنید» (احزاب، آیه 41).
انجام برخی کارها مانند نماز اول وقت و نماز با حضور قلب http://forum.ghorany.com/thread-401.html، قرائت قرآن، دعا و زیارت، مطالعه سیره ائمه و همنشینی با نیکان و صالحان، ما را به یاد خدا می اندازد.
برخی کارها نیز مانع توجه به خداوند است که باید این موانع را کنار زد تا غفلت بر آن حاکم نشود.
قرآن کریم می فرماید: «یاد خدا دل های مؤمنان را می لرزاند و هنگامی که آیات الهی را گوش دهند، بر ایمانشان افزوده می شود» (انفال، آیه 2).
*توجه به نعمت ها و الطاف خدا نسبت به انسان:
اگر در زندگی خود توجه کنیم، خود را غرق در نعمت های الهی خواهیم یافت.
انسان بر خوان نعمت حق نشسته تا با یادآوری لطف او، یاد خدا را در دل زنده نگه دارد و قلب خود را به او نزدیک تر کند.
*انجام نیکی ها و دوری از بدی ها:
هر عمل نیک دل را نورانی تر می کند و برعکس هر گناه صفحه دل را تیره و کدر می سازد. باید بکوشیم با عمل به نیکی ها، دل خود را نورانی تر کنیم و با دوری از گناهان رشته محبت خود را با خدا استوار سازیم.

برگرفته از http://www.porsojoo.com/en/node/37433

یه حکایتی هم " کبوتر حرم" عزیز در بخش حکایت بازگو کردن که به نظر من یه راهکار عالیه:
مریدی از عارفی پرسید: معنای تقوا چیست؟
گفت: اگر بر خارستانی بگذری چه می کنی؟
جواب داد: با کمال احتیاط گام بر می دارم.
عارف گفت: هر کس عملش در دنیا چنین باشد، او متّقی است.

اگه هر لحظه حواسمون به خارها و فریب های شیطان باشه، شیطان هم کم کم از ما ناامید میشه.

در بخش "چگونه از گناه دور شویم؟" http://forum.ghorany.com/thread-128.html هم بچه ها حرفای قشنگی زدن، ارزش مطالعه داره.[تصویر:  kaffeetrinker_2.gif]

از خود به خدا هیچ نگوییم و نپرسیم .:. ما هم به خدا گر به خود آییم ، خداییم

[تصویر:  1_emza_22.jpg]
 سپاس شده توسط مصباح ، کبوتر حرم ، هُدهُد صبا
۱۳ فروردين ۱۳۸۹, ۰۵:۲۵ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ فروردين ۱۳۸۹ ۰۵:۲۹ عصر، توسط کبوتر حرم.)
ارسال: #5
سلام

آرام جان این مشکل بر همه پیش میاد... اما، مشکلی نیست که آسان نشود...
یه مقدار از سخنرانی استاد پناهیان رو براتون می نویسم که از نظر من فوق العاده است، و واقعاً برای خود منِ بی معرفت، محبت و یاد اهل بیت خیلی از جاها که چه عرض کنم، همه جا دستمو گرفته... دیر و زود داره اما سوخت و سوز نداره...

وقتی شما با مومنین نشست و برخاست کنید ،در اثر این رفاقت یه حیایی در شما ایجاد میشه که دیگه نمی تونید به سادگی گناه کنید.کسی که با خوب ها نشست و برخاست نمی کنه راحت تر می تونه گناه کنه، اما اونی که با خوب ها نشست و برخاست می کنه راحت نمی تونه گناه کنه.
حالا اگه انسان اهل بیت رو به عنوان این خوب هایی که می خواد باهاشون نشست و برخاست مداوم برقرار کنه انتخاب بکنه، زمینه ی بزرگ خوب شدن رو در خودش ایجاد می کنه.
آدم اگه زیاد بره هیئت خوب یه دفعه عالم که نمیشه، یه دفعه فناء فی الله که نمیشه، اما زمینه ی خوب بودن براش فراهم میشه....
خودتون رو در معرض خوبی ها قرار بدید...
قصه ی کمیل رو که حتماً میدونید؛ اما چون شیرینه کلام حضرت علی بزارید بگم، اومد معرفی کرد دعای خضر رو فرمود این دعا رو حتماً بخونید،تاکید کردن...
بعد کمیل اومد گفت آقاجون میشه اون دعا رو به من یاد بدید؟؟
حضرت فرمودن بله ،بنویس بهت بگم که بعد ها هم معروف شد به دعای کمیل. منتها قبل از اینکه بفرمایند بله یه جمله ی دلنشینی فرمودن که ما هم به امید شنیدن چنین کلماتی میریم تو مجالس مذهبی والا درست شدن برای انسان های آماده دل بعضی وقتا با شنیدن یه آیه قرآن فراهم میشه...
صدا زد: کمیل، زیادی همنشینی تو با ما بر ما واجب می کنه که هر چی از ما می خوای بهت بدیم.

ما بیایم یه عمری کربلای حسینی رو مورد رفت و آمد خودمون قرار بدیم...
با قال صادق(ع) و قال باقر (ع) زیاد نشست و برخاست کنیم...
در اثر این برخورد ها یک حیایی در ما ایجاد میشه که بعضی وقتا بخواد یه کارهایی ازمون سر بزنه خودمون به خودمون اجازه نمیدیم.

می فرمایند شیعه ی ما اگه زیاد به گناه می افته شما زیاد نگران نباشید، یه قدم که به سمت گناه بره قدم دوم برمی گرده به سمت ما، رفاقت با ما کاری می کنه که نمی زاره زیاد از ما فاصله بگیره....
گفتند یا رسوا الله! فلانی که پشت سر شما نماز می خونه، هر روزم مقید هست که به نماز شما برسه گناه می کنه تو خیابون...
پیامبر فرمودن: مگه نگفتی زیاد میاد پیش ما؟؟ گفتن چرا... فرمودن: پس رهاش بکنید،اون که ما رو رها نمی کنه...
اولش فکر می کنه دنیا یه مزه و هذی داره برای او ... اما همین که میبینه این دنیا داره فاصله بین او و حسین ایجاد می کنه دست بر می داره...

این نجابت درش از کجا پدید میاد؟؟؟
از اون جایی که وقت نتونی برای حسین فاطمه گریه کنی دلت میگیره.... خودت رو محاکمه می کنی... می گی مگه چی کار کردی که دیگه نمی تونی گریه کنی .....

[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcQ-ZD_iIZqFSfZpRm-xxLT...xDLhNJO-cY]

آقاجان بدانید و بدانند که لبخند رضایت شما را با هیچ چیز عوض نخواهیم کرد
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط مصباح ، مشکات ، یوسف زهرا ، هُدهُد صبا ، فاطمه گل
۱۳ فروردين ۱۳۸۹, ۱۰:۱۰ عصر
ارسال: #6
"کبوتر حرم" عزیز، ممنون. [تصویر:  thankyou.gif]
پاسخت واقعاً فوق العاده بود. خانومی از این حرفها و توصیه های قشنگ و مفیدت کم رو میکنیا. [تصویر:  3.gif]
بازم بگو استفاده می کنیم.

از خود به خدا هیچ نگوییم و نپرسیم .:. ما هم به خدا گر به خود آییم ، خداییم

[تصویر:  1_emza_22.jpg]
۱۴ فروردين ۱۳۸۹, ۰۳:۰۳ عصر
ارسال: #7
سلام آبجی، ما را چه به حرفا و توصیه های قشنگ!!!
خدا خیر بده استاد پناهیان عزیز رو....
راستش این متنی که خوندید رو من از یه سخنرانی ده جلسه ای که هر جلسش قریبه یه ساعته گل چین کردم.
چشم، اگه بتونم حتماً دوباره براتون می زارم ولی چون غالباً مباحث پیوسته و سلسله واره یه مقدار کوتاه کردنش بدون تغییر مفهوم سخته.
البته یه توصیه ی خواهرانه از نوع کوچیکش اینکه خواهشاً سی دی های سخنرانی ایشون رو تحت هر عنوان و مبحثی شده تهیه کنید و گوش بدید...
توی لحن سخنرانی ایشون تاپیری هست که توی نوشتاری به مراتب کمتر...

بازم ممنون از توجه و لطفتون

[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcQ-ZD_iIZqFSfZpRm-xxLT...xDLhNJO-cY]

آقاجان بدانید و بدانند که لبخند رضایت شما را با هیچ چیز عوض نخواهیم کرد
 سپاس شده توسط مشکات ، هُدهُد صبا
۱۷ فروردين ۱۳۸۹, ۱۲:۵۹ عصر
ارسال: #8
سلام
دیدم بحث مشکل جوانانه اومدم ببینم چه خبره!
البته علاوه بر مشکل ضعف ایمان جوونامون خیلی مشکلای دیگه هم هست مثل مشکل کار مناسب، مشکل تحصیل، مشکل امکانات، مشکل ازدواج و... که شاید گاهی درگیر شدن با این مشکلات ما رو انقدر مشغول کنه که متاسفانه یک مقدار از یاد خدا تو ذهنمون کم بشه Sad و در نتیجه عواقب بعدی هم پشت سرش...
 سپاس شده توسط آرام ، هُدهُد صبا
۱۹ مرداد ۱۳۸۹, ۰۷:۳۹ عصر
ارسال: #9
باید کارهای که باغث ضعف ایمان میشودرا انجام ندهیم وهمینطور کارهای انسان را به گناه نزدیک میکند دوری کنیم .......................

[/size][من در کلبه فقیرانه خود چیزی دارم که تو در عرش کبریایی خود نداری زیرا چون تویی دارمو تو چون خودی نداری
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا
۱۸ مهر ۱۳۹۰, ۰۳:۰۴ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ مهر ۱۳۹۰ ۰۳:۰۷ عصر، توسط hamed.)
ارسال: #10
Information RE: مشکل جوانان
جوانان ایرانی، رتبه اول خیابان گردی دنیا
جعفر بای گفت: وقتی بیداری جنسی قبل از زمان خود، توسط دوستی‌های خیابانی ایجاد شود، ازدواج لذت لازم را نداشته و نشاط زندگی از جوان گرفته می‌شود.

[تصویر:  40755.jpg][تصویر:  l_b_kh.gif]
جعفر بای کارشناس اجتماعی، با تأکید بر بالا بودن آمار خیابان گردی در جامعه اظهار داشت: هیچ جای دنیا به اندازه ایران خیابان گردی توسط جوان ها صورت نمی گیرد.

وی با اشاره به راه های جلوگیری از این مسأله تصریح کرد: اگر جوانان برای اوقات فراغت خود برنامه داشته داشته باشند، دیگر وقتی برای خیابان گردی یا ویترین گردی نخواهند داشت.

بای با بیان اینکه فرزندانمان را باید به صورت هدفمند تربیت کنیم، گفت: باید زمینه های رشد و تربیت جوان فراهم باشد و او را نسبت به آینده خوش بین کرد و او باید بداند که نباید سرنوشت خود را دست کسانی بسپارد که هیچ دلسوزی و علاقه ای نسبت به او ندارد.

این پژوهشگر اجتماعی با بیان اینکه در باب گرایش به جنس مخالف باید به روش های غیر مستقیم به جوان آموزش داده شود، بیان کرد: عوامل زیادی در ارتباط با تحریک جنسی قبل از موعد در جامعه وجود دارد که باعث وسوسه و تحریک بلوغ زودرس در جوانان می شود.

وی با بیان اینکه باید بلوغ به موقع فرزندانمان را کنترل کنیم، گفت: متأسفانه در جامعه بستری فراهم کرده ایم که فرد ناخودآگاه به فکر جنس مخالف می افتد. وقتی دختران و پسران در دوران نوجوانی ارتباط نزدیکی با یکدیگر دارند، طبیعی است که آتش و پنبه کنار هم مشتعل خواهند شد.

بای با تأکید بر اینکه دوستی های زودگذر خیابانی ریشه ای ندارد، یادآور شد: این دوستی ها، انحرافی است که هیچ پایه ای ندارد و جوان را در زندگی آینده به چالش های جدی مواجه می کند.

وی با اشاره به آسیب های دوستی های خیابانی گفت: دوستی های خیابانی به نجابت دختر آسیب می زند و آنها را به عنوان یک ابزار مصرفی تربیت می کند و به جز ویرانی در شخصیت طرفین، چیزی نخواهد داشت.

وی ادامه داد: وقتی بیداری جنسی قبل از زمان خود، توسط دوستی های خیابانی در جوان ایجاد شود، ازدواج لذت لازم را نخواهد داشت و نشاط زندگی از آنها گرفته می شود و در واقع دوستی های خیابانی، میکروب های خطرناک اجتماعی است.

منبع:برنا

Roseدر انتشار آنچه خوبیست و اثری از عشق در آن هست آخرین نفر نباشیدArrow
من یک اخراجی هستم
 سپاس شده توسط مریم گلی ، منتظر ، هُدهُد صبا ، amir333
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا