ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مسابقه با جوایز معنوی
۱۸ مرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۴۶ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۸ دي ۱۳۹۳ ۰۶:۳۸ عصر، توسط هُدهُد صبا.)
ارسال: #1
مسابقه با جوایز معنوی
دوستان سلام
هر روز یک سؤال برای این مسابقه طرح خواهد شد و به کسانی که پاسخ صحیح بدهند جوایزی از طرف بنده اهداء خواهد شد.
اگر اجازه بدهید اولین سؤال را طرح کنم.
اجازه هست؟؟؟!!
جوایز مسابقه:برای تعجیل در فرج امام زمان و سلامتی برنده مسابقه:
1-دعای فرج 2-صلوات 3-... .
اگر با این برنامه موافق هستید تا سؤال را طرح کنم.
اجازه هست؟؟؟!!

Rose
اللهم عجل لولیک الفرج
Rose
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا ، مریم گلی ، sarsepordeh ، yagobian ، فاطمه گل
صفحه 8 (پست بالا اولین پست این موضوع است.)
۴ آبان ۱۳۹۱, ۰۴:۴۶ عصر
ارسال: #71
RE: مسابقه
عرفه ، آفتابْ خانه ی « هیهات من الذّله» است . عرفه ، یک خیمه مانده به « قتیل العبرات » است . عرفه ، حسینیّه ی « ثاراللّه » است . عرفه ، ندبه گاهِ « السلام علی الشَّیْبِ الخضیب» است . عرفه ، « الرحیل الرحیلِ» کاروان عاشقان است . عرفه ، پیوندِ حجّ و عاشورا و ظهور است

پس از مطالعه مطلب ارسالی ما را از نظر خویش بهره مند بفرمایید.
 سپاس شده توسط مریم گلی ، مهدی1414 ، هُدهُد صبا
۵ آبان ۱۳۹۱, ۱۲:۵۰ عصر
ارسال: #72
سلام علیکم
در مورد عید قربان زیباترین جملات خود را بنویسید.

بنده در این اینجا اگر سپاس گفتم به منظور برنده شدن در مسابقه است.

در ضمن این سوال میتونه چند برنده داشته باشه!!!!!!!!!

Rose
اللهم عجل لولیک الفرج
Rose
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا
۱۱ آبان ۱۳۹۱, ۰۲:۴۳ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ آبان ۱۳۹۱ ۰۲:۴۶ عصر، توسط مهدی1414.)
ارسال: #73
سلام علیکم
در وصف تو ای گل مرا جانی هست / یادم آمد گذر از نفس نشانی هست
به وقت سرور و مستی ات، سالها / در عید سعید قربان شادمانی هست
عید قربان بر همگان میارک باد

کسی جواب نداد من جواب دادم

عید غدیر را چگونه توصیف می کنید؟

Rose
اللهم عجل لولیک الفرج
Rose
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا
۱۲ آبان ۱۳۹۱, ۰۲:۲۳ عصر
ارسال: #74
ای شیعه امیر را فراموش مکن
خورشید غدیر را فراموش مکن
مانند یتیمان سوی مولا بشتاب
مسکین و اسیر را فراموش مکن
با سلام و تبریک به مناسبت عید سعید غدیر خم
من قصد دارم در اینجا حلقه غدیر تا غدیر را برگزار کنم
تصمیم دارم در این حلقه(از فردا مصادف با عید سعید غدیر خم آغاز میشود و تا عید سعید غدیر خم سال آینده ادامه خواهد داشت)در مورد فضایل حضرت امیر المؤمنین بحث کنیم.

هرکس موافق تشکیل این حلقه است اعلام کنه!!!!

Rose
اللهم عجل لولیک الفرج
Rose
 سپاس شده توسط seyedebrahim ، گمنام ، هُدهُد صبا
۱۲ آبان ۱۳۹۱, ۰۲:۳۷ عصر
ارسال: #75
عید غدیر عید ولایت عید تکمیل دین عید دنباله کار 124 هزار بیامبر است .

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعداء هم اجمعین
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط گمنام ، مهدی1414 ، هُدهُد صبا
۱۲ آبان ۱۳۹۱, ۰۳:۱۷ عصر
ارسال: #76
هان! ای مردمان! علی را برتر بدانید، که او برترین انسان از زن و مرد بعد از من است… هرکه با او بستیزد و بر ولایتش گردن ننهد نفرین و خشم من بر او باد. (خطبه ی غدیریه)

قرآن به جز از وصف علی آیه ندارد
ایمان به جز از حب علی پایه ندارد
گفتم بروم سایه لطفش بنشینم
گفتا که علی نور بود سایه ندارد

[تصویر:  80683182710471481126.gif]
 سپاس شده توسط مهدی1414 ، هُدهُد صبا
۱۲ آبان ۱۳۹۱, ۰۴:۱۸ عصر
ارسال: #77
نگفتید با طرح موافق هستید یا نه!

جواب بدید خواهشا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

HurryupHurryupHurryupHurryupHurryupHurryupHurryupHurryupHurryupHurryup

Rose
اللهم عجل لولیک الفرج
Rose
۱۲ آبان ۱۳۹۱, ۰۴:۳۱ عصر
ارسال: #78
سلام

بله موافقيم و دوستان هم جملات زيبايي گذاشتن Smile

عيد بر عاشقان ولايت مبارك

التماس دعا

ياحق

آيا به آيات قرآن نمى‏ انديشند يا [مگر] بر دل هايشان قفلهايى نهاده شده است؟
سوره محمد(ص)/ آیه 24
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
۱۳ آبان ۱۳۹۱, ۱۱:۰۳ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ آبان ۱۳۹۱ ۱۱:۵۵ صبح، توسط مهدی1414.)
ارسال: #79
RE: حدیث مظلومیت
سلام علیکم
از امروز طرح حلقه غدیر تا غدیر را آغاز می نماییم.
برای آغاز با یک آیه قرآن آغاز می کنیم.
«إنما یرید الله لیذهب عنکم الرجس اهل البیت و یطهرکم تطهیرا»

جابر جعفی نقل می کند که حضرت امام محمد باقر(علیه السلام)فرمود:هنگامی که امیرالمؤمنین(علیه السلام)از جنگ نهروان بازگشته و در مسجد کوفه نشسته بودند،بزرگ یهود نزد علی ابن ابیطالب(علیه السلام)آمد و گفت:
یا امیرالمؤمنین!من میخواهم از شما چیزهایی بپرسم که پاسخ آنها را جز پیامبر یا وصی پیامبر نمی داند.
حضرت فرمود:ای برادر یهودی،هر چه می خواهی بپرس.
عرض کرد:ما در کتاب آسمانی خود تورات اینگونه یافته ایم که هرگاه خداوند پیامبری را بر می انگیزد،به او وحی می کند که از میان اهلبیت و خاندان خود کسی را تعیین کند که به کار امت او پس از خویش قیام نماید،و در این باره به امت خود وصیت کند،و امت هم پس از او به آن وصیت عمل کنند.
دیگر اینکه خداوند در زمان حیات پیامبران و هم پس از مرگشان،اوصیاء آنها را امتحان می کند.به من بگویید که خداوند اوصیاء پیامبران را چند بار در زمان حیات پیامبران و چند بار پس از مرگشان امتحان می کند؟و چون از این امتحان راضی شد،سرانجام کارشان به کجا می انجامد؟
امیرالمؤمنین(علیه اسلام)فرمود:تو را سوگند می دهم به خدایی که جز او خدایی نیست،همان خدایی که دریا را برای بنی اسرائیل شکافت و تورات را بر موسی(علیه السلام)نازل فرمود،اگر به تو حقیقت آنچه پرسیدی بگویم آیا به حقانیت آن اقرار می کنی؟
عرض کرد:آری.
فرمود:سوگند به کسی که دریا را بر بنی اسرائیل شکافت و تورات را بر موسی نازل کرد،اگر به سؤالات تو پاسخ دهم،آیا تو اسلام را می پذیری؟
عرض کرد:آری.
هفت مورد امتحان و آزمایش می کند،تا میزان فرمانبرداری آنان معلوم شود و چون فرمانبرداری امتحان آنان مورد رضایت خدا قرار گرفت،به پیامبران دستور می دهد که آنان را در زمان حیات خود به رفاقت و دوستی و پس از رحلتشان،اوصیاء خود قرار دهند.و اطاعت اوصیاء برای کسانی که پیامبران را قبول دارند ثابت می گردد.
آنگاه خداوند پس از مرگ پیامبران،اوصیاء را در هفت مورد امتحان می کند تا میزان شکیبایی آنان معلوم و مشخص گردد،و چون از امتحان آنان راضی شد،سرانجام آنان را با سعادت و فلاح همراه کرده و در حالی که سعادت آنان کامل شده به پیامبرانش ملحق می فرماید.

Rose
اللهم عجل لولیک الفرج
Rose
 سپاس شده توسط گمنام ، هُدهُد صبا
۱۳ آبان ۱۳۹۱, ۰۵:۱۰ عصر
ارسال: #80
إِنَّما وَلِیُّکُمُ اللَّهُ وَ رَسُولُهُ وَ الَّذِینَ آمَنُوا الَّذِینَ یُقِیمُونَ الصَّلاةَ وَ یُؤْتُونَ الزَّکاةَ وَ هُمْ راکِعُونَ

در سوره مائده آیه 55 آمده است: «إِنَّما وَلِیُّکُمُ اللَّهُ وَ رَسُولُهُ وَ الَّذِینَ آمَنُوا الَّذِینَ یُقِیمُونَ الصَّلاةَ وَ یُؤْتُونَ الزَّکاةَ وَ هُمْ راکِعُونَ ؛ ولىّ و سرپرست شما، تنها خداوند و پیامبرش و مؤمنانى هستند که نماز را برپا مى‏دارند و در حال رکوع، زکات مى‏دهند.»

در شأن نزول آیه فوق آمده است: «سائلى وارد مسجد رسول خدا (صلى اللَّه علیه و آله) شد و از مردم درخواست کمک کرد. کسى چیزى به او نداد. حضرت على (علیه السلام) در حالى که به نماز مشغول بود، در حال رکوع، انگشتر خود را به سائل بخشید. از این رو در تکریم این بخشش، این آیه نازل شد.

ماجراى فوق را ده نفر از اصحاب پیامبر مانند ابن عباس، عمّار یاسر، جابر بن عبدالله، ابوذر، أَنس بن مالک، بلال و … نقل کرده‏اند و شیعه و اکثر سنّى در این شأن نزول، توافق دارند.(ر.ک: الغدیر، ج ۲، احقاق الحقّ، ج ۲، و کنز العمّال، ج ۶) عمّار یاسر مى‏گوید: پس از انفاق انگشتر در نماز و نزول آیه بود که رسول خدا (صلى اللَّه علیه و آله) فرمود: «من کنت مولاه فعلى مولاه.» (تفسیر المیزان، ذیل آیه )

پیامبر اکرم(صلى اللَّه علیه و آله) در غدیر خم، براى بیان مقام حضرت على(علیه السلام) این آیه را تلاوت فرمود.(تفسیر صافى، ذیل آیه) و خود امام على(علیه السلام) نیز براى حقّانیّت خویش، بارها این آیه را مى‏خواند.(تفسیر المیزان، ذیل آیه) و ابوذر که خود شاهد ماجرا بوده است، در مسجدالحرام براى مردم داستان فوق را نقل مى‏کرد. (مجمع البیان، ذیل آیه)

امام صادق(علیه السلام) فرمودند: منظور از «الَّذِینَ آمَنُوا …»، على(علیه السلام) و اولاد او، ائمّه اطهار(علیهم السلام) تا روز قیامت هستند. پس هر کس از اولاد او به جایگاه امامت رسید با این ویژگى مثل اوست، آنان صدقه مى‏دهند در حال رکوع. (کافى، ج ۱)

مرحوم محدث بحراني نيز در غاية المرام 24 حديث از منابع اهل سنت و 19 روايت از منابع و مصادر شيعه نقل كرده است كه مجموعاً 43 حديث مي‌شود، بنابراين رواياتي كه پيرامون اين آيه وارد شده متواتر هستند.

[تصویر:  80683182710471481126.gif]
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا