ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نکاتی مهم برای بهترین برخورد با فرزندانمان ...
۱۴ خرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۲۵ صبح
ارسال: #3
RE: نکاتی مهم برای بهترین برخورد با فرزندانمان...
سلام دوستان عزیز...
ممنون از اینکه به این موضوع که میتونه مهم باشه و نسل آینده رو به یک سری ایده آل ها برسونه توجه کردید.
با اجازه شما به ادامه مطالب بپردازیم:
6.تنبیه بدنی به احساسات بچه ها آسیب میرساند.نمرات آنها در مدرسه افت پیدا میکند همچنین یافتن دوستان در مدرسه برای آنها کار دشواری میشود.به آنها توجه کنید و از کارهای خوب او ستایش کنید و اجازه بدهید کودک بداند که شما او را به خاطر وجودش دوست دارید.
7.تنبیه و بد رفتاری فیزیکی با کودک به آنان آموزش میدهد که من بد هستم و باید حرکات بدم را تا جایی که میتوانم ادامه دهم.
هنگامی که کودکتان بی ادبی میکند زود عکس العمل نشان ندهید.به او مهلت دهید.این مسئله کودکتان مدت کوتاهی از شما جدا میکند.او را روی صندلی پله یا در اتاقش قرار دهید سپس به او اجازه دهید هنگامی که توانست خود را کنترل کند به شما بپیوندد.این به او آموزش میدهد که شما به خاطر رفتار خوب برنده شده اید.
8.تنبیه بدنی هرگز رفتار درست را به کودک آموزش نخواهد داد.
او را نزنید...بچه ای که زیاد کتک میخورد کنترل درونیش توسعه پیدا نمیکند.او به افراد دیگر نگاه میکند تا به او بگویند که راست و غلط چیست.همچنین آنها فکر خواهند کرد که من نباید خودسری کنم چون تنبی خواهم شد.به جای اینکه بگوید من نباید بی ادبی کنم چون بی ادبی بد است...
9.صدمه زدن فیزیکی در هر صورت باعث ترسیدن کودکان میشود.
خود را کنترل کنید.هیچ چیز بهتر از این نیست که والدین در مقابل بچه ای که خارج از کنترل است آرام باشند.به کودکتان آموزش دهید که عصبانیت خود را کنترل کند و به خود اجازه ندهد که به او توهین کنید.چون با این کار عصبانیت او را دوباره زنده میکنید.به خاطر داشته باشید شما بزرگسالید...
10.بعضی اوقات والدینی که خیلی خسته یا آشفته هستند همزمان با گریه بچه شان او را بالا و پایین می اندازند.کوری.صدمات مغزی یا حتی مرگبچه میتواند نتایج چنین عملی باشد.
در تربیت فرزندتان از دوستان یا مشاوران خوب کمک بخواهید.پیوستن به گروه های والدین و صحبت کردن با پدر و مادر های با تجربه را مورد توجه قرار دهید.در مورد بچه ها و چگونگی تربیت یافتن آنها به طرق مختلف آموزش ببینید.
به لطف شما دوستان عزیز تا اینجا تونستم 10 نکته مهم که با تنبیه کودکان حاصل می آید بیان کنم.
به لطف خدا در مقاله های بعدی سعی میکنم سن شروع تربیت کودکان و قوانین خواب آنها و چگونگی ارتباط آنها با کودکان دیگر و دلایل لوس شدن فرزند و ... را خدمت شما دوستان عزیز و فوق العاده گل بیان کنم.
(امیدوارم اشکالاتی که در متن.طرز بیان و سطح علمی نوشته وجود دارد با نظرات زیبایتان به من اطلاع دهید)

Rose حالا که آمده ای چترت را ببند...
در سرای ما جز مهربانی نمیبارد...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا ، safirashgh ، hamed ، helma
ارسال پاسخ 

پیام‌های داخل این موضوع
RE: نکاتی مهم برای بهترین برخورد با فرزندانمان... - Entezar - ۱۴ خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۲۵ صبح
6 میم و 6 ت تاثیر گذار در فرزندان... - Entezar - ۱۳ تير ۱۳۹۱, ۰۹:۴۷ صبح
عادت مادران سالم را بشناسید... - Entezar - ۲۴ تير ۱۳۹۱, ۱۰:۴۳ عصر
هوش کودک خود را تیز کنید... - Entezar - ۲۵ تير ۱۳۹۱, ۱۱:۱۹ عصر
زبان بدن كوچولو را یاد بگیرید ... - Entezar - ۲۶ تير ۱۳۹۱, ۰۴:۳۲ عصر
روانشناسی کودک از روی نقاشی - Entezar - ۵ مرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۵۸ عصر
11 دلیل گریه نوزادان را بشناسید!!!!!!! - Entezar - ۹ مرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۵۷ صبح
قابل توجه مادران مضطرب... - Entezar - ۱۰ مرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۱۲ صبح
باید و نباید مسافرت با کوکان ... - Entezar - ۱۷ مرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۱۰ صبح
ریشه این همه شیطنت کودکان، کجاست؟ - Entezar - ۳۰ فروردين ۱۳۹۲, ۰۵:۰۵ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان