ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خواص بسم الله الرحمن الرحیم
۱۳ بهمن ۱۳۹۱, ۰۳:۰۴ عصر
ارسال: #7
RE: خواص بسم الله الرحمن الرحیم
امام زین العابدین(علیه السلام) در فضیلت “بسم الله الرحمن الرحیم ”‌ می‌فرماید:
“ان الله قد فضل محمدا به فاتحه الکتاب علی جمیع النبیین ما اعطاها احدا قبله الا ما اعطی سلیمان بن داود من بسم الله الرحمن الرحیم فرآها اشرف من جمیع ممالکه کل‌ها التی اعطیها فقال یا رب ما اشرف‌ها من کلمات ان‌ها لآثر من جمیع ممالکی التی وهبتها لی قال الله تعالی یا سلیمان و کیف لاتکون کذلک و ما من عبد و لا امه سمانی بها الا اوجبت له من الثواب الف ضعف ما اوجبت لمن تصدق بالف ضعف ممالک یا سلیمان هذه سبع ما اهبه لمحمد سیدالنبیین تمام فاتحه الکتاب الی آخرها؛
خداوند با سوره فاتحه ا لکتاب، پیامبر اکرم(صلی الله علیه وآله) را بر تمام پیامبران برتری بخشید؛ به گونه ای که به احدی قبل از ایشان، این سوره را اعطا نکرده بود؛ مگر آنچه که به سلیمان بن داود عطا کرد که همان بسم الله الرحمن الرحیم است. وی این جمله را بالاتر از تمام سرزمین‌هایی که به او ارزانی شده بود، می‌دانست پس گفت: پروردگارا! چه کلمات عالی و شریفی است. این جمله از تمام سرزمین‌هایم که به من بخشیدی گرامی‌تر است. خداوند متعال فرمود: ای سلیمان! چگونه چنین نباشد درحالی که هیچ مرد و زنی نیست که مرا با این جمله بخواند مگر آن که هزار برابر ثوابی برای او مقرر می‌کنم که برای کسی که هزار برابر سرزمین‌های تو را صدقه می‌دهد، مقرر می‌نمایم. ای سلیمان! این جمله یک هفتم آن چیزی است که به محمد(صلی الله علیه وآله) سید پیامبران بخشیدم که همانا تمام فاتحه الکتاب است. ”‌
(بحارالانوار، ج 42، ص 383.)

[تصویر:  80683182710471481126.gif]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط آشنای غریب ، farnoosh2 ، هُدهُد صبا
ارسال پاسخ 

پیام‌های داخل این موضوع
خواص بسم الله الرحمن الرحیم - boshra - ۲۹ آذر ۱۳۸۹, ۰۶:۳۸ عصر
RE: خواص بسم اله الرحمن الرحیم - boshra - ۷ دي ۱۳۸۹, ۰۳:۱۲ عصر
RE: خواص بسم الله الرحمن الرحیم - hamed - ۲۶ آذر ۱۳۹۰, ۱۱:۳۵ صبح
RE: خواص بسم الله الرحمن الرحیم - seraj73 - ۲۷ تير ۱۳۹۱, ۱۰:۱۸ عصر
RE: خواص بسم الله الرحمن الرحیم - گمنام - ۱۳ بهمن ۱۳۹۱ ۰۳:۰۴ عصر