ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
امام حسن عسکری علیه السلام
۱۹ بهمن ۱۳۹۲, ۰۱:۵۵ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۵۵ عصر، توسط هُدهُد صبا.)
ارسال: #11
RE: امام حسن عسگری علیه السلام
حسینعلی پورافضلی:
منشور سبک زندگی اسلامی درنامه‌های امام عسکری (ع) به ایرانیانIdea[تصویر:  IMAGE635274098491519777.jpg]

ایرانیان همواره یاران باوفایی برای اهل بیت(ع) بوده و در طول تاریخ این وفاداری را بارها به اثبات رسانده اند. امام حسن عسکری (ع) در نامه‌هایی خطاب به ایرانیان، این وفاداری را ستودند.

امام حسن عسکری (ع) در یکی از نامه‌های خود به اسحاق بن اسماعیل و شیعیان نیشابور، پس از توضیح نقش امامت در هدایت امت اسلامی می‌فرماید: «ابراهیم بن عَبده، نامه مرا برای همه بخواند تا جای سؤال و ابهامی باقی نماند».
از میان نامه های امام حسن عسکری(ع)، نامه‌ایشان به شیخ بزرگوار ابن بابویه قمی (رحمت ا...) که در شهر مقدس قم مدفون است از این نظر که دارای نکاتی درباره سبک زندگی و توصیه های تربیتی و اخلاقی برای شیعیان است، حایز اهمیت فراوانی است.
امام حسن عسکری(ع) در نامه ای برای علی بن بابویه پس ازحمد و سپاس خدا و درود بر پیامبر و عترت پاکش فرمودند: «سفارش می‌کنم تو را ای شیخ و مورد اعتماد و فقیه من، ابوالحسن، علی بن الحسین قمی، خداوند تو را بر آنچه مورد خشنودی اوست موفق بدارد، و در پرتو رحمتش فرزندان شایسته در نسل تو قرار دهد.(سفارش می‌کنم تو را) به تقوا و پرهیزکاری و برپاداری نماز و دادن زکات، زیرا نماز از کسی که زکات نمی دهد، قبول نمی‌شود، و تو را سفارش می‌کنم به بخشیدن لغزشهای دیگران، فرو بردن خشم هنگام غضب، صله رحم، ایثار و همکاری با برادران دینی و کوشش در تأمین نیازهای آنها در هنگام سختی و آسانی، تعقل و خردمندی، هنگام جهل و نادانی، دین شناسی و استواری در امور و فراگیری قرآن و پیوند معنوی با آن، خوش اخلاقی، امر به معروف و نهی از منکر که خداوند می‌فرماید: «از بسیاری از درِ گوشی(و جلسات محرمانه) آنها(منافقان و منکران) خیر و سودی نیست، مگر کسی که امر به کمک به دیگران یا کار نیک یا اصلاح در میان مردم کند و هر کس برای خشنودی خداوند چنین کند، پاداش بزرگی به او خواهیم داد.» و دوری از همه زشتی‌ها و بر تو باد به نماز شب، همانا پیامبر(ص) به علی(ع) چنین وصیت کرد: ای علی بر تو باد به نماز شب، بر تو باد به نماز شب، و کسی که نماز شب را سبک بشمرد از ما نیست.»
به سفارش ما عمل کن، و آنچه را به تو امر کردم، به همه شیعیانم امر کن تا به آن عمل کنند.
و بر تو باد به صبر و انتظار فرج امام مهدی(عج)، همانا پیامبر(ص) فرمود: بهترین اعمال امت من، انتظار فرج است، و همواره شیعیان ما در اندوه هستند، تا پسر من آشکار گردد، همان که پیامبر(ص) در مورد او چنین مژده داد: او سراسر زمین را همان گونه که پر از ظلم و جور شده، پر از عدل و داد کند، ای شیخ من! و ای مورد اعتماد من ابوالحسن! صبر کن و همه شیعیانم را به صبر و استقامت امر کن؛"اِنَ الْاَرْضَ لِلهِ یُورِثُها مِنْ عِبادِهِ، وَالْعاقِبَهُ لِلْمُتَقینَ؛ همانا سراسر زمین از آن خداست و آن را به هر کس بخواهد(و شایسته بداند) واگذار می‌کند و سرانجام(نیک) برای پرهیزکاران است.»
انتهاي خبر/ قدس آنلاين / کد خبر: 189077

آيا به آيات قرآن نمى‏ انديشند يا [مگر] بر دل هايشان قفلهايى نهاده شده است؟
سوره محمد(ص)/ آیه 24
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط آشنای غریب ، hamed
ارسال پاسخ 

پیام‌های داخل این موضوع
امام حسن عسکری علیه السلام - safirashgh - ۴ اسفند ۱۳۸۸, ۱۰:۰۱ صبح
RE: امام حسن عسگری علیه السلام - هُدهُد صبا - ۱۹ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۵۵ عصر
زندگی نامه امام حسن عسکری - boshra - ۲۲ بهمن ۱۳۸۹, ۰۸:۰۶ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان