ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آداب شيردادن و تربيت كردن فرزندان و رعايتشان
۱۸ اسفند ۱۳۹۲, ۰۱:۵۷ عصر
ارسال: #2
RE: آداب شيردادن و تربيت كردن فرزندان ورعايتشان
از پيامبر اكرم صلي الله عليه وآله نقل شده است
من كان عنده صبي فليتصاب له :آن كس كه نزد او كودكي است بايد در پرورش وي ،كودكانه رفتار نمايد.
(وسايل الشيعه ج5 ص126)Rose

دعاي امام سجاد عليه السلام
خدايا بر من منت گذار وفرزندانم را بر من ببخش .بر من منت بنه وايشان را از نعمت صلاح وصواب محروم مساز ومرا از صلاح عقيدت وحسن تربيتشان بهرهمند فرما ....پروردگارا !فرزندان مرا به زيور تقوا وبصيرت بياراي تا نيكو ببينند ونيكو بشنوند ودر برابر فرمان تو مطيع وفرمانبردار باشند...(صحيفه سجاديه)Rose

از امام صادق عليه السلام روايت شده كه فرمودند:
بادروا اولادكم بالحديث قبل ان يسبقكم اليهم المرجئه: احاديث اسلامي را به فرزندان خود هر چه زودتر بياموزيد ،قبل از آنكه مخالفين بر شما سبقت گيرند ودلهاي كودكان شما را با سخنان نادرست خويش اشغال نمايندRose

در حديثي آمده است كه رسول اكرم صلي اله عليه وآله به بعضي از كودكان نظر افكندند وفرمودند: واي بر فرزندان آخرالزمان از روش ناپسند پدرانشان. عرض شد:يا رسول الله: از پدران مشرك؟فرمود :نه، از پدران مسلمان كه به فرزندان خود ،هيچ يك از فرائض ديني را نمي آموزند .به ناچيزي از امور مادي درباره آنان قانع هستند .من از اين مردم بري وبيزارم....(مستدرك ج 2 ص 625)Rose
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا
ارسال پاسخ 

پیام‌های داخل این موضوع
RE: آداب شيردادن و تربيت كردن فرزندان ورعايتشان - حديث - ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ ۰۱:۵۷ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا