ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ولايت قهري پدر
۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۹:۰۵ صبح
ارسال: #5
RE: ولايت قهري پدر
با تشكر از پاسخ مبسوط شما. سوال من اين است كه آيا در قانون كشور ما بر اساس دستور صريح قرآن پدر (نه مادر) ولي قهري است و در همه امور فرزندان تصميم گيرنده است و مادر با وجود تمام زحمات بارداري و شيردهي و بزرگ كردن فرزند هيچ حقي نداشته باشد؟ آيا به صراحت قيد شده اگر پدري فرزندش را به قتل برساند چون خودش ولي دم است پس قصاص هم نبايد بشود ولي در مورد مادر اين طور نيست. آيا اين ظلم بر مادران نيست؟ فقط دلمان را به اين خوش كرده ايم كه بهشت زير پاي مادران است؟! اين هم وعده اي براي خفه كردن مادران بيش نيست.
مادري هستم داراي پسر 16 ساله. از بدو تولد تاكنون به علت بي مسووليت هاي پدرش نگهداري و تامين هزينه هايش را برعهده گرفتم و اين پدر عزيز نفهميد پسرش چگونه بزرگ شد. يكبار مريضي و دكتر بردنش را نفهميد. يكبار مدرسه ثبت نام كردن و بردن و آوردن و ديكته شب و كارنامه و غيره را نفهميد. يك ريال كف دست پسرش نگذاشت و حتي تا حالا يك جفت جوراب برايش نخريده است. همه زحمت ها و دردسرهاي 16 ساله را به تنهايي بر دوش كشيدم و ايشان در عوض با دخالتهاي بيموقع خودش خون به دلم كرد. در عوض در كشور اسلامي كه مي گويد آفرين تو مادر فداكار و زحمتكشي هستي ولي خوب حقي نداري. بچه اي را كه با خون دل بزرگ كرده اي مال باباست. او مالك بي چون و چراي فرزندش است، فرزندي كه فقط او را به وجود آورده است. همين كافيست.
وقتي مي خواهم براي پسرم درخواست نفقه بدهم مي گويند شما نميتواند خود فرزند بايد درخواست بدهد. پسرم را بردم گفتند نميتوانيد چون رشيد نيست. رفتم تا برايش حكم رشد بگيرم، گفتند حضور و موافقت پدر الزامي است. قاضي از خدا بيخبر به صراحت به من گفت اگر بچه را مي خواهي خرجش را هم بايد بدهي. ماشاالله به قاضي هاي فهيم و قانون مدارمان. جاي علي نشسته اند و بر دين علي و آيين علي ضربت مي زنند. من كه نسبت به اسلام دچار ترديد شده ام. نجاتم دهيد.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط hamed ، گمنام ، آشنای غریب ، هُدهُد صبا
ارسال پاسخ 

پیام‌های داخل این موضوع
ولايت قهري پدر - يك مادر - ۲۳ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۲۸ عصر
RE: ولايت قهري پدر - گمنام - ۲۳ بهمن ۱۳۹۱, ۰۴:۴۷ عصر
RE: ولايت قهري پدر - آشنای غریب - ۲۵ بهمن ۱۳۹۱, ۰۶:۰۱ عصر
RE: ولايت قهري پدر - گمنام - ۲۶ بهمن ۱۳۹۱, ۰۵:۲۷ عصر
RE: ولايت قهري پدر - يك مادر - ۱ اسفند ۱۳۹۱ ۰۹:۰۵ صبح
RE: ولايت قهري پدر - گمنام - ۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۵:۱۶ عصر
RE: ولايت قهري پدر - يك مادر - ۱۷ اسفند ۱۳۹۱, ۱۰:۵۶ صبح