ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نکاتی مهم برای بهترین برخورد با فرزندانمان ...
۱۳ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۵۸ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ مرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۴۸ عصر، توسط هُدهُد صبا.)
ارسال: #1
Rainbow نکاتی مهم برای بهترین برخورد با فرزندانمان ...
با سلام و عرض ارادت خدمت همه ی دوستای خوب و عزیزم...
به عنایت خدای متعال چند وقتی هستش که دارم یه نیمچه تحقیقی در مورد کودکان میکنم و به یه سری نتایجی هم رسیدم.این 5 مورد رو گذاشتم برای علاقه مندان و والدینی که دوست دارن بچه هاشون رو طبق یک سری ارزش ها تربیت کنند.
ولی چون یه موضوع جدیدی هستش و مطمئن نیستم مورد حمایت قرار بگیره فعلا به همین قدر بسنده کردم.ولی کسایی که دوست داشتن در این مورد بیشتر اطلاع داشته باشن من با کمال افتخار در خدمتشون هستم.(فقط با گذاشتن نظر یا حمایت کمکم کنید)

تنبیه بدنی چیزهای اشتباهی را به کودکان می آموزد.با استفاده از نکات زیر میتوانید بهترین نوع برخورد را آموزش ببینید:
1.زمانی که یک فرد بزرگسال کودکی را کتک میزند بچه احساس عجز و نا امیدی میکند.این احساسات باعث میشودکه کودک افسرده و پرخاشگر شود.
به کودکان خود آموزش دهید که شما میخواهید آنها چگونه عمل کنند.چون کودکان اغلب نمیدانند چه کاری درست و چه کاری نادرست است.برای آموزش دادن به آنها صبور باشید.
2.زدن یک کودک حل مشکل را به او نمی آموزد.فقط به او می آموزد که احساس بدی نسبت بهخود داشته باشد و عزت نفس او پایین بیاید.عزت نفس پایین میتواند تا آخر عمر همراه کودک باشد.
مراقب آنچه که میگویید باشید.معنی کلمات میتواند به اندازه کتک زدن به آنها آسیب برساند.بنابراین خونسرد باشید.
3.تنبیه بدنی باعث میشود که بچه ها عصبانی و رنجیده خاطر شوند و احساس دشمنی کنند و بخواهند انتقام بگیرند.
با گفتگو به بچه هایتان بیامزید که آنها اشتباه کرده اند.تا زمانی که آنها کوچک هستند اطمینان حاصل کنید که آنها قوانین خانواده را میفهمند.این قوانین ایمنی.وقت خواب.وقت غذا خوردن و ...است.
4.تنبیه بدنی میتواند کودکان را درباره درست و غلط به اشتباه بیندازد.
به کودکان خود یاد بدهید که روش های غیر مضر برای بیان احساسات خود به کار گیرند.سپس احساسات آنها را بپذیرید و به آنها نشان دهید که میفهمید و مراقب هستید.
5.وقتی شما کودک را تنبیه میکنید به این معناست که کار شما درست است و حق با شماست.این رفتار سبب میشود که کودک از بزرگسالش تقلید کند و در آینده هم به دیگران صدمه بزند.
موفق باشید.

Rose حالا که آمده ای چترت را ببند...
در سرای ما جز مهربانی نمیبارد...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط safirashgh ، zeinab ، هُدهُد صبا ، hamed ، مهدی عبادی ، helma
ارسال پاسخ 

پیام‌های داخل این موضوع
نکاتی مهم برای بهترین برخورد با فرزندانمان ... - Entezar - ۱۳ خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۵۸ صبح
6 میم و 6 ت تاثیر گذار در فرزندان... - Entezar - ۱۳ تير ۱۳۹۱, ۰۹:۴۷ صبح
عادت مادران سالم را بشناسید... - Entezar - ۲۴ تير ۱۳۹۱, ۱۰:۴۳ عصر
هوش کودک خود را تیز کنید... - Entezar - ۲۵ تير ۱۳۹۱, ۱۱:۱۹ عصر
زبان بدن كوچولو را یاد بگیرید ... - Entezar - ۲۶ تير ۱۳۹۱, ۰۴:۳۲ عصر
روانشناسی کودک از روی نقاشی - Entezar - ۵ مرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۵۸ عصر
11 دلیل گریه نوزادان را بشناسید!!!!!!! - Entezar - ۹ مرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۵۷ صبح
قابل توجه مادران مضطرب... - Entezar - ۱۰ مرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۱۲ صبح
باید و نباید مسافرت با کوکان ... - Entezar - ۱۷ مرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۱۰ صبح
ریشه این همه شیطنت کودکان، کجاست؟ - Entezar - ۳۰ فروردين ۱۳۹۲, ۰۵:۰۵ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان