ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آيات دعايي قرآن
۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۰۲ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۹ آذر ۱۳۹۲ ۰۹:۲۴ عصر، توسط هُدهُد صبا.)
ارسال: #1
آيات دعايي + نيايش صحيفه سجاديه
mall">سلام یاران قرآنی
mall">انشاالله که ما رو هم از اجر معنوی دعاهاتون بی نصیب نفرمایین.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِيمِ‌
رَبَّنَا آمَنَّا فَاغْفِرْ لَنَا وَ ارْحَمْنَا وَ أَنْتَ خَيْرُ الرَّاحِمِينَ‌ (109)
در حقيقت ، دسته‏اى از بندگان من بودند كه مى‏گفتند : « پروردگارا ، ايمان آورديم . بر ما ببخشاى و به ما رحم كن [ كه ] تو بهترين مهربانانى . »
﴿المؤمنون‏، 109
رَبَّنَا آمَنَّا بِمَا أَنْزَلْتَ وَ اتَّبَعْنَا الرَّسُولَ فَاکْتُبْنَا مَعَ الشَّاهِدِينَ‌ (53)
پروردگارا ، به آنچه نازل كردى گرويديم و فرستاده [ ات ] را پيروى كرديم ; پس ما را در زمره گواهان بنويس
﴿آل‏عمران‏، 53﴾
رَبُّنَا رَبُّ السَّمَاوَاتِ وَ الْأَرْضِ لَنْ نَدْعُوَ مِنْ دُونِهِ إِلٰهاً لَقَدْ قُلْنَا إِذاً شَطَطاً (14)
« پروردگار ما پروردگار آسمانها و زمين است . جز او هرگز معبودى را نخواهيم خواند ، كه در اين صورت قطعاً ناصواب گفته‏ايم . »[/font]

﴿الكهف‏، 14﴾
رَبِّ أَوْزِعْنِي أَنْ أَشْکُرَ نِعْمَتَکَ الَّتِي أَنْعَمْتَ عَلَيَّ وَ عَلَى وَالِدَيَّ وَ أَنْ أَعْمَلَ صَالِحاً تَرْضَاهُ وَ أَدْخِلْنِي بِرَحْمَتِکَ فِي عِبَادِکَ الصَّالِحِينَ‌ (19)
« پروردگارا ، در دلم افكن تا نعمتى را كه به من و پدر و مادرم ارزانى داشته‏اى سپاس بگزارم ، و به كار شايسته‏اى كه آن را مى‏پسندى بپردازم ، و مرا به رحمت خويش در ميان بندگان شايسته‏ات داخل كن . »
﴿النمل‏، 19﴾
رَبِّ اغْفِرْ وَ ارْحَمْ وَ أَنْتَ خَيْرُ الرَّاحِمِينَ‌ (118)
« پروردگارا ، ببخشاى و رحمت كن [ كه ] تو بهترين بخشايندگانى .
﴿المؤمنون‏، 118﴾
رَبَّنَا إِنَّنَا آمَنَّا فَاغْفِرْ لَنَا ذُنُوبَنَا وَ قِنَا عَذَابَ النَّارِ (16)
پروردگارا ، ما ايمان آورديم ; پس گناهان ما را بر ما ببخش ، و ما را از عذاب آتش نگاه دار .
﴿آل‏عمران‏، 16
رَبَّنَا إِنَّکَ جَامِعُ النَّاسِ لِيَوْمٍ لاَ رَيْبَ فِيهِ إِنَّ اللَّهَ لاَ يُخْلِفُ الْمِيعَادَ (9)
پروردگارا ، به يقين ، تو در روزى كه هيچ ترديدى در آن نيست ، گردآورنده [ جمله ] مردمانى . قطعاً خداوند در وعده [ خود ] خلاف نمى‏كند .
﴿آل‏عمران‏، 9
رَبَّنَا مَا خَلَقْتَ هٰذَا بَاطِلاً سُبْحَانَکَ فَقِنَا عَذَابَ النَّارِ (191)
پروردگارا ، اينها را بيهوده نيافريده‏اى ; منزهى تو ! پس ما را از عذابِ آتش دوزخ در امان بدار .
﴿آل‏عمران‏، 191
رَبَّنَا إِنَّکَ مَنْ تُدْخِلِ النَّارَ فَقَدْ أَخْزَيْتَهُ وَ مَا لِلظَّالِمِينَ مِنْ أَنْصَارٍ (192)
پروردگارا ، هر كه را تو در آتش درآورى ، يقيناً رسوايش كرده‏اى ، و براى ستمكاران ياورانى نيست .
﴿آل‏عمران‏، 192
رَبَّنَا آتِنَا فِي الدُّنْيَا حَسَنَةً وَ فِي الْآخِرَةِ حَسَنَةً وَ قِنَا عَذَابَ النَّارِ (201)
« پروردگارا ! در اين دنيا به ما نيكى و در آخرت [ نيز ] نيكى عطا كن ، و ما را از عذاب آتش [ دور ] نگه دار . »
﴿البقرة، 201
رَبِّ فَلاَ تَجْعَلْنِي فِي الْقَوْمِ الظَّالِمِينَ‌ (94)
پروردگارا ، پس مرا در ميان قوم ستمكار قرار مده . »
﴿المؤمنون‏، 94
رَبَّنَا لاَ تَجْعَلْنَا فِتْنَةً لِلَّذِينَ کَفَرُوا وَ اغْفِرْ لَنَا رَبَّنَا إِنَّکَ أَنْتَ الْعَزِيزُ الْحَکِيمُ‌ (5)
پروردگارا ، ما را وسيله آزمايش [ و آماج آزار ] براى كسانى كه كفر ورزيده‏اند مگردان ، و بر ما ببخشاى كه تو خود تواناى سنجيده‏كارى . »
﴿الممتحنة، 5
رَبَّنَا أَتْمِمْ لَنَا نُورَنَا وَ اغْفِرْ لَنَا إِنَّکَ عَلَى کُلِّ شَيْ‌ءٍ قَدِيرٌ (8)
« پروردگارا ، نور ما را براى ما كامل گردان و بر ما ببخشاى ، كه تو بر هر چيز توانايى . »
﴿التحريم‏، 8
رَبَّنَا اغْفِرْ لَنَا وَ لِإِخْوَانِنَا الَّذِينَ سَبَقُونَا بِالْإِيمَانِ وَ لاَ تَجْعَلْ فِي قُلُوبِنَا غِلاًّ لِلَّذِينَ آمَنُوا رَبَّنَا إِنَّکَ رَءُوفٌ رَحِيمٌ‌ (10)
« پروردگارا ، بر ما و بر آن برادرانمان كه در ايمان آوردن بر ما پيشى گرفتند ببخشاى ، و در دلهايمان نسبت به كسانى كه ايمان آورده‏اند [ هيچ گونه ] كينه‏اى مگذار . پروردگارا ، راستى كه تو رؤوف و مهربانى . »
﴿الحشر، 10
رَبَّنَا لاَ تُؤَاخِذْنَا إِنْ نَسِينَا أَوْ أَخْطَأْنَا (286)
. پروردگارا ، اگر فراموش كرديم يا به خطا رفتيم بر ما مگير. پروردگارا ،.
﴿البقرة، 286
رَبَّنَا لاَ تَحْمِلْ عَلَيْنَا إِصْراً کَمَا حَمَلْتَهُ عَلَى الَّذِينَ مِنْ قَبْلِنَا(286)
پروردگارا ، هيچ بار گرانى بر [ دوش ] ما مگذار هم چنان كه بر [ دوشِ ] كسانى كه پيش از ما بودند; نهادى
﴿البقرة، 286
رَبَّنَا وَ لاَ تُحَمِّلْنَا مَا لاَ طَاقَةَ لَنَا بِهِ وَ اعْفُ عَنَّا وَ اغْفِرْ لَنَا وَ ارْحَمْنَا أَنْتَ مَوْلاَنَا فَانْصُرْنَا عَلَى الْقَوْمِ الْکَافِرِينَ‌ (286)
پروردگارا ، و آنچه تاب آن نداريم بر ما تحميل مكن ; و از ما درگذر ; و ما را ببخشاى و بر ما رحمت آور ; سرور ما تويى ; پس ما را بر گروه كافران پيروز كن
﴿البقرة، 286
رَبِّ إِنِّي ظَلَمْتُ نَفْسِي فَاغْفِرْ لِي فَغَفَرَ لَهُ إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحِيمُ‌ (16)
« پروردگارا ، من بر خويشتن ستم كردم ، مرا ببخش . » پس خدا از او درگذشت كه وى آمرزنده مهربان است .
﴿القصص‏، 16
رَبِّ احْکُمْ بِالْحَقِّ وَ رَبُّنَا الرَّحْمٰنُ الْمُسْتَعَانُ عَلَى مَا تَصِفُونَ‌ (112)
« پروردگارا ، [ خودت ] به حق داورى كن ، و به رغم آنچه وصف مى‏كنيد ، پروردگار ما همان بخشايشگر دستگير است .
﴿الأنبياء، 112
رَبِّ إِنِّي أَعُوذُ بِکَ أَنْ أَسْأَلَکَ مَا لَيْسَ لِي بِهِ عِلْمٌ وَ إِلاَّ تَغْفِرْ لِي وَ تَرْحَمْنِي أَکُنْ مِنَ الْخَاسِرِينَ‌ (47)
« پروردگارا ، من به تو پناه مى‏برم كه از تو چيزى بخواهم كه بدان علم ندارم ، و اگر مرا نيامرزى و به من رحم نكنى از زيانكاران باشم . »
﴿هود، 47
رَبَّنَا ظَلَمْنَا أَنْفُسَنَا وَ إِنْ لَمْ تَغْفِرْ لَنَا وَ تَرْحَمْنَا لَنَکُونَنَّ مِنَ الْخَاسِرِينَ‌ (23)
« پروردگارا ، ما بر خويشتن ستم كرديم ، و اگر بر ما نبخشايى و به ما رحم نكنى ، مسلماً از زيانكاران خواهيم بود . »
﴿الأعراف‏، 23
رَبَّنَا إِنَّنَا سَمِعْنَا مُنَادِياً يُنَادِي لِلْإِيمَانِ أَنْ آمِنُوا بِرَبِّکُمْ فَآمَنَّا (193)
پروردگارا ، ما شنيديم كه دعوتگرى به ايمان فرا مى‏خواند كه : « به پروردگار خود ايمان آوريد » ، پس ايمان آورديم .
﴿آل‏عمران‏، 193
رَبَّنَا فَاغْفِرْ لَنَا ذُنُوبَنَا وَ کَفِّرْ عَنَّا سَيِّئَاتِنَا وَ تَوَفَّنَا مَعَ الْأَبْرَارِ (193)
پروردگارا ، گناهان ما را بيامرز ، و بديهاى ما را بزداى و ما را در زمره نيكان بميران .
﴿آل‏عمران‏، 193
رَبَّنَا وَ آتِنَا مَا وَعَدْتَنَا عَلَى رُسُلِکَ وَ لاَ تُخْزِنَا يَوْمَ الْقِيَامَةِ إِنَّکَ لاَ تُخْلِفُ الْمِيعَادَ (194)
پروردگارا ، و آنچه را كه به وسيله فرستادگانت به ما وعده داده‏اى به ما عطا كن ، و ما را روز رستاخيز رسوا مگردان ، زيرا تو وعده‏ات را خلاف نمى‏كنى .
﴿آل‏عمران‏، 194
رَبَّنَا أَفْرِغْ عَلَيْنَا صَبْراً وَ ثَبِّتْ أَقْدَامَنَا وَ انْصُرْنَا عَلَى الْقَوْمِ الْکَافِرِينَ‌ (250)
« پروردگارا ، بر [ دلهاى ] ما شكيبايى فرو ريز ، و گامهاى ما را استوار دار ، و ما را بر گروه كافران پيروز فرماى . »
﴿البقرة، 250
رَبَّنَا أَفْرِغْ عَلَيْنَا صَبْراً وَ تَوَفَّنَا مُسْلِمِينَ‌ (126)
پروردگارا ، بر ما شكيبايى فرو ريز و ما را مسلمان بميران . »
﴿الأعراف‏، 126
رَبَّنَا لاَ تُزِغْ قُلُوبَنَا بَعْدَ إِذْ هَدَيْتَنَا وَ هَبْ لَنَا مِنْ لَدُنْکَ رَحْمَةً إِنَّکَ أَنْتَ الْوَهَّابُ‌ (8)
[ مى‏گويند : ] پروردگارا ، پس از آنكه ما را هدايت كردى ، دلهايمان را دستخوش انحراف مگردان ، و از جانب خود ، رحمتى بر ما ارزانى دار كه تو خود بخشايشگرى .
﴿آل‏عمران‏، 8
رَبَّنَا اغْفِرْ لَنَا ذُنُوبَنَا وَ إِسْرَافَنَا فِي أَمْرِنَا وَ ثَبِّتْ أَقْدَامَنَا وَ انْصُرْنَا عَلَى الْقَوْمِ الْکَافِرِينَ‌ (147)
« پروردگارا ، گناهان ما و زياده‏روى ما ، در كارمان را بر ما ببخش ، و گامهاى ما را استوار دار ، و ما را بر گروه كافران يارى ده . »
﴿آل‏عمران‏، 147
رَبِّ أَعُوذُ بِکَ مِنْ هَمَزَاتِ الشَّيَاطِينِ‌ (97)
« پروردگارا ، از وسوسه‏هاى شيطانها به تو پناه مى‏برم .
﴿المؤمنون‏، 97
وَ أَعُوذُ بِکَ رَبِّ أَنْ يَحْضُرُونِ‌ (98)
و پروردگارا ، از اينكه [ آنها ] به پيش من حاضر شوند به تو پناه مى‏برم . » ﴿المؤمنون‏، 98
رَبَّنَا آتِنَا مِنْ لَدُنْکَ رَحْمَةً وَ هَيِّئْ لَنَا مِنْ أَمْرِنَا رَشَداً (10)
« پروردگار ما ! از جانب خود به ما رحمتى بخش و كار ما را براى ما به سامان رسان . »
﴿الكهف‏، 10
رَبِّ أَدْخِلْنِي مُدْخَلَ صِدْقٍ وَ أَخْرِجْنِي مُخْرَجَ صِدْقٍ وَ اجْعَلْ لِي مِنْ لَدُنْکَ سُلْطَاناً نَصِيراً (80)
« پروردگارا ، مرا [ در هر كارى ] به طرز درست داخل كن و به طرز درست خارج ساز ، و از جانب خود براى من تسلطى يارى‏بخش قرار ده . »
﴿الإسراء، 80
وَ قُلْ رَبِّ أَنْزِلْنِي مُنْزَلاً مُبَارَکاً وَ أَنْتَ خَيْرُ الْمُنْزِلِينَ‌ (29)
و بگو : « پروردگارا ، مرا در جايى پربركت فرود آور [ كه ] تو نيكترين مهمان‏نوازانى . »
﴿المؤمنون‏، 29
رَبِّ هَبْ لِي حُکْماً وَ أَلْحِقْنِي بِالصَّالِحِينَ‌ (83)
پروردگارا ، به من دانش عطا كن و مرا به صالحان ملحق فرماى ،
﴿الشعراء، 83
وَ اجْعَلْ لِي لِسَانَ صِدْقٍ فِي الْآخِرِينَ‌ (84)
و براى من در [ ميان ] آيندگان آوازه نيكو گذار ،
﴿الشعراء، 84
[font=Scheherazade]وَ اجْعَلْنِي مِنْ وَرَثَةِ جَنَّةِ النَّعِيمِ‌ (85)
و مرا از وارثان بهشت پر نعمت گردان ،
﴿الشعراء، 85
رَبَّنَا اغْفِرْ لِي وَ لِوَالِدَيَّ وَ لِلْمُؤْمِنِينَ يَوْمَ يَقُومُ الْحِسَابُ‌ (41)
پروردگارا ، روزى كه حساب برپا مى‏شود ، بر من و پدر و مادرم و بر مؤمنان ببخشاى . »
﴿إبراهيم‏، 41
رَبِّ اغْفِرْ لِي وَ لِوَالِدَيَّ وَ لِمَنْ دَخَلَ بَيْتِيَ مُؤْمِناً وَ لِلْمُؤْمِنِينَ وَ الْمُؤْمِنَاتِ وَ لاَ تَزِدِ الظَّالِمِينَ إِلاَّ تَبَاراً (28)
پروردگارا ، بر من و پدر و مادرم و هر مؤمنى كه در سرايم درآيد ، و بر مردان و زنان باايمان ببخشاى ، و جز بر هلاكت ستمگران ميفزاى . »
﴿نوح‏، 28
رَبِّ إِنِّي لِمَا أَنْزَلْتَ إِلَيَّ مِنْ خَيْرٍ فَقِيرٌ (24)
« پروردگارا ، من به هر خيرى كه سويم بفرستى سخت نيازمندم . »
﴿القصص‏، 24
رَبَّنَا هَبْ لَنَا مِنْ أَزْوَاجِنَا وَ ذُرِّيَّاتِنَا قُرَّةَ أَعْيُنٍ وَ اجْعَلْنَا لِلْمُتَّقِينَ إِمَاماً (74)
« پروردگارا ، به ما از همسران و فرزندانمان آن ده كه مايه روشنىِ چشمان [ ما ] باشد ، و ما را پيشواى پرهيزگاران گردان . »
﴿الفرقان‏، 74
رَبِّ هَبْ لِي مِنْ لَدُنْکَ ذُرِّيَّةً طَيِّبَةً إِنَّکَ سَمِيعُ الدُّعَاءِ (38)
« پروردگارا ، از جانب خود ، فرزندى پاك و پسنديده به من عطا كن ، كه تو شنونده دعايى . »
﴿آل‏عمران‏، 38
رَبِّ اجْعَلْنِي مُقِيمَ الصَّلاَةِ وَ مِنْ ذُرِّيَّتِي رَبَّنَا وَ تَقَبَّلْ دُعَاءِ (40)
پروردگارا ، مرا برپادارنده نماز قرار ده ، و از فرزندان من نيز . پروردگارا ، و دعاى مرا بپذير .
﴿إبراهيم‏، 40
والْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ‌
ستايش خدا را كه پروردگار جهانيان است،
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط ترنم بهاری ، hamed ، آشنای غریب ، هُدهُد صبا ، zeinab ، mass night wolf ، شادی زهرا ، S.Babaey ، narjes
ارسال پاسخ 

پیام‌های داخل این موضوع
آيات دعايي + نيايش صحيفه سجاديه - elham_j - ۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۰۲ عصر
RE: چهل آیه-چهل نیایش - آشنای غریب - ۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۶:۳۳ عصر
RE: چهل آیه-چهل نیایش - mod-600 - ۲۵ خرداد ۱۳۹۱, ۰۶:۰۴ صبح
RE: آيات دعايي قرآن - هُدهُد صبا - ۶ دي ۱۳۹۳, ۱۰:۱۷ صبح
فهرست موضوعی دعاهای قرآنی - اسماء الحسنی - ۱۲ اسفند ۱۳۹۲, ۰۸:۵۱ عصر
RE: فهرست موضوعی دعاهای قرآنی - آشنای غریب - ۱۲ اسفند ۱۳۹۲, ۱۱:۱۲ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا