تالار گفتمان وب سایت ختم قرآن مجید

نسخه کامل: چرا اعدام مرتد؟
شما در حال مشاهده نسخه متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
بسم الله.سلام

ماشخصا وظيفه اي نداريم كه با شيطان خصومتي داشته باشيم وكينه اي ازاوبه دل بگيريم فقط چون خداونداورالعن كرده ما هم اورالعن مي كنيم ؛وگرنه خيلي خوب است كه يكي هست كه ادعاهاي بي معني مارارسواكند ،شيطان الزام نمي كندبلكه افشا مي كندوكارشيطان افشاگري است ،شيطان يك مقدارعلف دستش مي گيردو مي آوردجلوي دهان آدمها ،اگركسي قاپ زدوعلف را خورد معلوم است كه خوداودرعالم بهايم بوده وگرنه اگرانسان باشد كه علف نمي خورد،شيطان قادرنيست كسي را اجباركند،نه نبي اجبارمي كندونه شيطان "لااكراه في الدين"ولي شيطان آشكارمي كند،شيطان مي آيدجلوي انسان ووسوسه مي كند ومعلوم مي كندكه تودروغ گفتي كه من خداپرستم ودلم پيش خداست بلكه دلت پيش غيرخداست ،توحيدت را نفي مي كندتامتوجه شوي موحدنيستي وبروي وتوحيدواقعي رابدست بياوري؛اين كه خداوندشيطان را گذاشته در عالم براي خيرماست تاماراهرلحظه متوجه كند،شما مي توانيدخودتان رالحظه به لحظه باشيطان آزمايش كنيد،آيا خيرانسان اين نيست كه يك دستگاهي داشته باشدكه نشان دهدفشارخون او بالاست يا پايين است وخطرمرگ براي انسان است،شيطان آزمون ومحك همه عالم هستي است،همه ادعاهاي باطل وبيخودي را رسوا مي كند،به همين جهت هم شيطان گفته كه بامخلصين كاري ندارم"الاعبادك الله المخلصين"چون عبادمخلص همه آزمايش هارا باموفقيت سپري كردندوقبول شدند!!!!!!!!!!!!{دکترالهی قمشه ای} یاعلیRose
سلام جناب زمانی مطالبتون عالی بود و کامل....
فقط لطفا" مختصرتر بشه بهتره...Smile
ادامه بدبد.دوستان درسته دیر به دیر میان تالار ولی هروقت میان به تمام قسمتها سر میزنند نمونه ش خود من...
خدا پشت و پناهتونSmile
در دین مبین اسلام هیچ چیز زوری و به اجبار نیست و این ایه هم دلیل نمیشه که شما فقط باید دین اسلام را داشته باشی بلکه میتونی دین دیگری اختیار کنی و چون به این نتیجه میرسی که آن دین کامل نیست باز به دین اسلام بر میگردی
(۲۳ مهر ۱۳۹۳ ۱۰:۵۱ صبح)vahidvm نوشته: [ -> ]در دین مبین اسلام هیچ چیز زوری و به اجبار نیست و این ایه هم دلیل نمیشه که شما فقط باید دین اسلام را داشته باشی بلکه میتونی دین دیگری اختیار کنی و چون به این نتیجه میرسی که آن دین کامل نیست باز به دین اسلام بر میگردی

ببخشید کی همچین حرفی زده؟؟؟ یعنی مرتد
من خودم از این تیکه استفاده میکنم ولی لطفا ایه رو کامل بگید و بخوانید

((دین اسلام فطری است. اگر فردی به اصول و فروع اسلام آشنا باشد و حالت انکار نداشته باشد، به صورت طبیعی و معمولی به آن ایمان می‏آورد.
قرآن می‏گوید: “لا اکراه فی الدین؛ در پذیرش عقیده اکراه نیست”. اصولاً عقیده با اکراه سازگار نیست. این سخن درستی است ، ولی نباید از این گزاره ، تفسیر ناروا نمود و گفت: هر که هرگونه دلش بخواهد، آزاد است تا عقاید دیگران را به بازی بگیرد، بلکه قرآن به دنبال سخن مذکور می‏گوید:
“قد تبیّن الرشد من الغی؛ راه راست از راه‏های انحرافی و نادرست روشن است”.(1)
یعنی وقتی راه رشد و حقیقت آشکار است ، دلیلی برای اکراه و اجبار وجود ندارد ، زیرا عقل سلیم بدون داشتن انکار و عناد آن را پذیرا است. بنابراین، انسان حق ندارد از آزادی سوءاستفاده کند و به بهانه آزادی ، اعتقادات جامعه را به باد مسخره بگیرد و امنیت فکری و فرهنگی اجتماع را متزلزل و مختل نماید. این سخن نیز مورد پذیرش عقل و عرف است.))

پی‏نوشت‏ها:
1 – بقره (2) آیه 256.
2 – اسراء (17) آیه 15.
انسان عقل دارد می تواند تحقیق کند از تجربه دیگران استفاده کند
لطفا در بیان مطالب دقت کنید
دوست عزیز در مورد هرچیزی که اجبار بیاری یعنی اون چیز غلطه و میخوای بزور عقیده خودتو بر دیگران بنشونی دین هم از این نظر مستثنا نیست وقتی به یک سری چیزها که حتی علما گفتن خرافاته چنگ میزنی و همرو به زیاد بودن یا سواستفاده از آزادی ربط میدی این خودش نشان زور و اجبار برای یک عقیده غلطه

بنده نیز بر حسب وظیفه از استاد و پژوهشگر قرآنی، دکتر غفرانی نیز پرسیدم

پاسخ ایشان:
با سلام به شما.

اولا : به احتمال قوی پرسش کننده « آیه‌ی مربوطه » را خودش ندیده و کاش از او « آیه ی قصاص مرتد ! ؟ » پرسیده شود. رسانه‌ها و مزدوران استکبار با علم به اینکه جوانان در نظام آموزشی غیر انسانی و غیر اسلامی و غیر ایرانی ما هیچ انسی با عقل و قرآن پیدا نمی کنند ، این شبهات را برای جوانان مطرح می کنند تا آنها را به شک و تردید و غفلت و انحراف و بردگی بکشانند.

ثانیا : اثبات « ارتداد » شرائط متعدد و سختی دارد که تحقق و احراز آنها به سادگی رخ نمی دهد.

ثالثا : قرآن تجسس در امور شخصی و اعتقادات افراد را تا زمانی که مصالح عمومی تهدید نشوند ممنوع کرده است.

رابعا : أنبیاء و أولیاء الهی و نظام اسلامی هرگز در جستجوی شناسایی افراد مرتد نبوده و نیستند.

خامسا : ارتداد ، اقدام شخص علیه باورهای خویش است و فرد رفتاری خودخواهانه و شبیه « بافت سرطانی » پیدا می کند که از « مدیریت مغز » خارج شده و اگر « عمل » و آن غده از بدن « خارج » نشود ، سلامتی شخص را تهدید و او را از زندگی محروم می کند.

موفق باشید.
صفحه‌ها: 1 2
لینک مرجع