تالار گفتمان وب سایت ختم قرآن مجید

نسخه کامل: تدبر در قرآن مجید
شما در حال مشاهده نسخه متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
ممنون از راهنمایتون .
امیدوارم چنین منابعی پیدا کنم وپس از مطالعه،اقدام کنم.درحال حاضر بزاعتم این است.شرمنده
سوره طه:
[تصویر:  %D8%B3%D9%88%D8%B1%D9%87_%D8%B7%D9%87.gif]

.. سبحان الله
.. لااله الا ملک الحق المبین
..اللهم صلی علی محمد و آل محمد (غروب 5شنبه تا عصر جمعه - دوستان هر چی بیشتر بهتر)
اهدنا صراط المستقیم خدای من. داره دیر میشه. فرصتها داره از دستم میره.

خدایا توفیق توبه ازگناهان و قرارگرفتن درصراط مستقیم و باقی ماندن در آنرا
تا لحظه مرگ به |من|اعضای خانواده ام|بستگان نزدیک و دور|دوستان آشنایان و همسایگان|
وتمامی کسانی که حتی به اندازه ذره ای بر من حق داشتند دارند و خواهند داشت را عطا بفرمایید.
الحمدلله رب العالمین.
سلام
تفکر یعنی تلاش در عالم فکر و ذهن برای فهمیدن و درک کردن اثراتی که بر یک کار مترتب است و یک حرکت رو به جلو است یعنی اگر این طور بشود آنگاه چه می شود؟
تدبر از ماده دبر به معنی پشت گرفته شده است و یک حرکت قهقرایی است و به معنی تلاش برای فهم و درک علتهاست یعنی چی شد که این طور شد؟
مجموع تفکر و تدبر می شود تعقل. تعقل یعنی حرکت و پویایی.

معلم بزرگ

Roseسوره مبارکه
الرحمان
Rose

آیه شریفه
1.4
الرَّحْمَنُ عَلَّمَ الْقُرْآنَ خَلَقَ الْإِنسَان َعَلَّمَهُ الْبَيَانَ

معنای آیه:
خداوند مهربان، قرآن را تعلیم فرمود، انسان را آفرید و به او « قدرت سخن و اندیشه» را بخشید. معلم بودن خداوند، مهمتر از آفرینش اوست.

پیام آیه:
تعلیم قرآن، مهمتر از آفرینش انسان است. زیرا انسان بدون نور، بدتر از حیوان خواهد شد. ما انسان ها باید شاگرد خوبی برای آن معلم بزرگ باشیم.

آیا بیهوده

Roseسوره مبارکه
قیامه
Rose

آیه شریفه
36
أَيَحْسَبُ الْإِنسَانُ أَن يُتْرَكَ سُدًى

معنای آیه:
آیا انسان گمان می کند بی هدف رها می شود؟

پیام آیه:
ما انسانها ، به خاطر بهره مندی از اندیشه برای هر کاری هدف خاصی را در نظر می گیریم و برنامه ریزی می کنیم آیا آفریدگار، اندیشه در کارهایش هدف گذاری نمی کند؟ آیا آفرینش انسان این موجود شگرف عالم هستی، هدف گذاری نشده است؟ بدون شک آفرینش انسان، اهداف بلندی را دنبال می کند، باید آنها را بیابیم و خود را در مسیر شکوفائی قرار دهیم.
پرسش
Roseسوره مبارکه انبیاء Rose
آیه شریفه 7
فَاسْأَلُواْ أَهْلَ الذِّكْرِ إِن كُنتُمْ لاَ تَعْلَمُونَ

معنای آیه:
اگر نمی دانید از آگاهان بپرسید. پرسش گری یک ارزش است چنان که امام علی (ع) فرمودند « اگر چیزی را ندانستی، سؤال کن»

پیام آیه:
پرسش های مهم زندگی را باید از کسانی سؤال کنیم. که خود اهل معرفت هستند و با عنایت آفریدگاری که سرچشمه ی همه ی علوم است ما را راهنمایی کنند. پرسش خوب، هنری است که ما را با دنیای زیبای همه دانش ها آشنا می کند.
اگر این غرور بیجا اجازه بده .
جالبه که آدم هیچی نمی دونه بعد ادعاش ..... بعد بوعلی سینا توی اون شرایط میگه تازه فهمیدم هیچی نمی دونم.
پرهیز ازمجادله...
[تصویر:  1_44.jpg]
رعایت اعتدال در تمامی امور:
سوره فرقان:
[تصویر:  %D9%81%D8%B1%D9%82%D8%A7%D9%86_%D8%A2%DB%8C%D9%8767.jpg]

دوستی

Roseسوره مبارکه
انفالRose

آیه شریفه
1
فَاتَّقُواْ اللّهَ وَأَصْلِحُواْ ذَاتَ بِيْنِكُمْ

معنای آیه:
خدا را نافرمانی نکنید و با یکدیگر صلح و صفا برقرار کنید.

پیام آیه:
تقوای الهی یعنی رعایت دستورات خداوند یکی از دستوارت مهم، برقراری صلح و صفا و دوری از تفرقه، جدال و جدائی است. دست در دست یکدیگر نهیم. دل هایمان را به یکدیگر نزدیک کنیم. و صلح و صفا را شعارمان قرار دهیم تا زندگی بر ما شیرین شود. امام علی (ع): پیامبر فرموند: « پیوند دوستی از یک سال نماز و روزه ارزشمندتر است.»
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
لینک مرجع