ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سالروز پیوند آسمانی زهرای اطهر و علی علیه السلام مبارک
۱۸ آبان ۱۳۸۹, ۰۵:۵۲ عصر
ارسال: #1
سالروز پیوند آسمانی زهرای اطهر و علی علیه السلام مبارک
[تصویر:  63a9pv5.gif]

سالروز ازدواج مولای شیعیان ، حضرت علی علیه السلام و یاس مدینه

حضرت فاطمه سلام الله علیها رو به شما یاران قرآنی تبریک عرض می کنم

و امیدوارم پیوند آسمانی ، پاک و ساده ی این دو بزرگوار الگویی باشه برای تمام جوونامون .SmileSmile

گفتمش تصویری از لیلی و مجنون را بکش

نقش حیدر در کنار حضرت زهرا کشید
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط مشکات ، یوسف زهرا ، safirashgh ، هُدهُد صبا ، seyedebrahim
۱۸ آبان ۱۳۸۹, ۱۱:۰۸ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ آبان ۱۳۸۹ ۱۱:۱۲ عصر، توسط یوسف زهرا.)
ارسال: #2
RE: سالروز پیوند آسمانی زهرای اطهر و علی علیه السلام مبارک
سلام.

اول ذی الجحه عروسی حضرب علی (علیه السلام) با حضرت فاطمه (سلام ا... علیه) هست ،حضرت فاطمه امشب لباس نو پوشبد ولی وقتی که می خواست وارد خانه حضرت علی بشود یه فقیر طلب کمک کرد حضرت فاطمه هم لباس نو عروسیش را به او داد و با لباس کهنه ای که پیامبر به او داده بود وارد خانه حضرت علی شد ،و وقتی که می خواست وارد خانه بشود گریه می کرد حضرت علی از او دلجویی کرد ،حضرت فاطمه گفت الان یاد روزی افتادم که می خواهم از خانه تو وارد خانه قبر بشوم . امشب ،شب زفاف حضرت علی و حضرت فاطمه هست ،می دونی جضرت فاطمه به حضرت علی چی گفت ؟ گفت :بیا تا صبح با خدا رازونیاز کنیم ، واین دو انسان آسمانی امشب (اول ذی الحجه) را تا صبح دعا کردن ، ای کاش یک ذره از وجودشان را ما داشتیم . و این دو تنها زوجی هستن که در آخرت هم زن وشوهر هم هستن .

ما جز محبت مادری ز زهرا ندیده ایم ***** ما ها لباس عیدمان را محرم خریده ایم

تاخواست قلم ،نقطه ضعفش بنگارد*****بیچاره ندانست علی نقطه ندارد
 سپاس شده توسط مشکات ، ضحی ، هُدهُد صبا ، naser motahary nasab ، seyedebrahim
۱۹ آبان ۱۳۸۹, ۰۸:۱۷ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ آبان ۱۳۸۹ ۰۸:۱۷ صبح، توسط safirashgh.)
ارسال: #3
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام بر یاران قرآنی

لباس یاس بر تن کرد زهرا (سلام الله علیه ) ********* کنار دست او بنشست مولا

محمد (صل الله علیه و آله )خطبه خواند زهرا (سلام الله علیه )بلی گفت *********** غلط گفتم بلی نه یا علی علیه السلام گفت

بسم الله الرحمن الرحیم
حسبنا الله و نعم الوکیل ... آل عمران 173...پشت و پناه ما خداست و چه پشت و پناه خوبی.
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط ضحی ، هُدهُد صبا ، seyedebrahim
۱۹ آبان ۱۳۸۹, ۰۸:۵۵ صبح
ارسال: #4
برگزیده‌ای از بیانات رهبر معظم انقلاب به مناسبت روز ملی ازدواج جوانان

از خاندان پیامبر (ص) تقلید كنید
بهترین دخترهای عالم، حضرت زهرا السّلام علیها بود.
بهترین پسرهای عالم و بهترین دامادها هم،حضرت امیر المؤمنین علیه السّلام بود.
ببینید این‌ها چگونه ازدواج كردند؟
هزاران جوان زیبا و با اصل و نسب و قدرتمند و محبوب به یك تار موی علی بن ابیطالب علیه السّلام نمی‌ارزند .
هزاران دختر زیبا و با اصل و نسب هم به یك تار موی حضرت زهرا السّلام علیها نمی‌ارزند.
آن هایی كه هم از لحاظ معنوی و الهی آن مقامات را داشتند، هم بزرگان زمان خودشان بودند .
ایشان دختر پیامبر صلی الله علیه و اله بود. رئیس جامعه اسلامی، حاكم مطلق.
او هم كه سردار درجه یك اسلام بود . ببینید چطوری ازدواج كردند؟
چه جور مهریۀ كم، چه جور جهیزیّه كم. همه چیز با نام خدا و یاد او .
این‌ها برای ما الگو هستند.
همان زمان جاهلانی بودند كه مهریۀ دختران‌شان بسیار زیاد بود مثلاً هزار شتر.
آیا این‌ها از دختر پیامبر صلی الله علیه و اله بالاتر بودند؟
از آن ها تقلید نكنید. از دختر پیامبر صلی الله علیه واله تقلید كنید ،از امیر المؤمنین علیه السّلام تقلید كنید.
خطبه عقد 75/02/17

از خود به خدا هیچ نگوییم و نپرسیم .:. ما هم به خدا گر به خود آییم ، خداییم

[تصویر:  1_emza_22.jpg]
 سپاس شده توسط safirashgh ، هُدهُد صبا ، seyedebrahim
۱۹ آبان ۱۳۸۹, ۰۴:۳۲ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ آبان ۱۳۸۹ ۰۴:۴۸ عصر، توسط safirashgh.)
ارسال: #5
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام بر یاران قرآنی
داستانی رو که برا تون نقل می کنم داستانی است حقیقی . چون موضوع در مورد ازدواج دو یار خدای تبارک و تعالی است حیفمان امد در این جا نگنجانیم . لطفا این بهانه ای نشود برای بانوان گرامی که آن ها هم چنین کاری نمایند .

داستان " یا امام رضا ( علیه السلام ) " ازدواج حسین و زینب به واسطه ی فاطمه و امام رضا ( علیه السلام ):

ساعت ۲ شب بود،شیفت خدمتم تمام شده بود،در مقابل ضریح به آقا سلامی دادم به سمت آسایشگاه خادمی حرکت کردم ،

دلشوره حرف حاج آقا که اگر متاهل نشی خدمت رو باید کنار بزاری دلم رو می لرزوند ،اعتماد به وجود مرد جماعت برایم امکان پذیر نبود این رو از تجربه زندگی ام تو همین سنین متوجه شده بودم.

افکارم نا امیدی اینکه تو دیگر خادم امن حرم نیستی ،دیوانه ام کرده بود نمی گویم ناامیدی ولی با حسی که دیگر خادم نیستم به خواب رفتم.

برای نماز صبح ،بیدار باش خوردم و به سمت صحن عتیق حرکت کردم.نماز رو خوندم و با این حس که گمانم روز آخر شیفتم هست به خدمت کردن پرداختم.

تو اون حال و هوا بودم که ناگهان توجه یکی از زائران دلم رو لرزاند،به سویم آمد وگفت :خانم خادم ،خانم ،خانم، اینجا دختری رو ندیدن که با چادر

سفید و گل های قرمز و با روسری سفید ایستاده باشه؟۱۵ و ۱۶ ساله ؟ندیدین؟

با آرامش جوابش رو دادم و گفتم من ندیدم ولی مشخصاتش رو بگویید به گمشدگان اطلاع می دهم.گفت همیناست دیگه خواهش می کنم پیداش کنید من بی فاطمه می میرم.

مشخصاتش رو یادداشت کردم و بچه ها اطلاع دادم.ثانیه های ساعت به دنبال هم می دویدند تا زمان شیفت من تمام شود، ساعت ۱۱ برای استراحت به سمت آسایشگاه روانه شدم که ناگهان داد و ناله ی فردی من رو به خودش جذب کرد

همان جوانی بود که به دنیال خواهرش می گشت،داد می زد : آقای غریب،فاطمه ی غریبم رو به تو می سپارم... یا ضامن آهو...

با خجالت به سمتش رفتم و ازش پرسیدم:ببخشید آقا،خبری از خواهرتون نشد؟؟؟با تعجب از جا بلند شد و گفت :شما فاطمه ی من رو می شناسید؟شما خواهر منو می شناسید؟

با اضطراب گفتم:نه..نه ....شما خودتون به من گفتین!از من پرس و جو کردین،یادتون نیست!با ناامیدی نشست زمین و گفت :نه خواهرم خبری نشد ،سپردمش به آقا .

ظواهرش رو نگریستم،محاسنش خیس از اشک بود ،انگشتانش می لرزید ،شرف شمس انگشترش برق عجیبی داشت،چفیه ی عربی سفیدی را بر دوشش انداخته بود و نوشته ای بر آن هک بود که اشک چشمم را روانه کرد:

ای عرب ،حیا نکردی معجر عمه ی سادات رو کشیدی!!!

ناگهان دهان باز کردم و خطاب به آن جوان که :آقا ببخشید چی شد که گم شد؟بحثتون شد؟حرفی زدین؟ناراحتش کردین؟؟؟چی شد آخه؟؟؟

سرش رو پایین انداخت و با متانت خاصی گفت :نه خواهرم من عادت ندارن سر فاطم ام داد بزنم.

راستش چند وقتی است به من پیله کرده ،که ازدواج کنم ،هی میگه میرم برات از امام رضا یه زن می گیرم،و این حرفا بودیم که گفت آب می خوام،رفتم براش از سقاخانه آب بیارم ،اومدم دیدم نیست!همین

از کنارش رد شدم به سمت پنجره فولاد حرکت کردم،ذهنم بهم ریخته بود،به فاطمه حسودیم شده بود که چه راحت حرف دلشو بیان می کنه.

تو این حال و هوا بودم که یه دفعه یه چادر سفید با گل های قرمز و روسری سفید که ظاهرش شبیه به بچه ها استثنایی بود از جلویم رد شد ،ناخودآگاه دستانم به دستش گره خورد ،صدایم می لرزید ولی گفتم:فاطمه خانوم..؟؟؟

گفت :سلام زینب جون، ممنون که پیدام کردی ،داداشم کوش؟من که مات و مبهوت مونده بودم از اینکه این دختر از کجا اسم منو می شناسه ،ولی با شوق و ذوقی که

داشت و با خنده های بلندش همه رو آگاه از امری می کرد. به سمت برادرش بردم برادرش در سجده بود که فاطمه با دستانش او را آگاه از حضورش کرد.

خواهر و برادر خنده و گریه هاشان قاطی شده ،او از فراقش و دیگری از ذوقش.فاطمه گل هایی که در دستش بود رو به برادرش داد وگفت :بگیر داداشی ،دیدی بالاخره آقا عروستو داد

اینم زینب خانوم،آقا این گل ها رو داد تا به تو بدم و تو هم هدیه کنی به زینب جون.دیدی داداش حسین.

زینب جون آقا سلام رسوند و گفت:زینب خانوم حسین آقا پسر قابل اعتمادی،و اینکه:
ما از دل تمام محبینمان با خبریم.

همان جا رو به سوی خدا در مقابل گنبد طلا سجد زدم ،هیچ زبانی برای تشکر نداشتم جز گریه.

در سجده بودم،که حسین آقا چفیه عربی اش را به همراه گل های فاطمه در مقابلم گذاشت و با صدای لرزان گفت:تنها چیزی که برای من ارزش زیادی دارد رو به شما و به گفته ی آقا هدیه می دهم:

این گلها از خود آقاست و این چفیه از عمه ی سادات.من را به غلامی قبول می کنید؟؟؟

بسم الله الرحمن الرحیم
حسبنا الله و نعم الوکیل ... آل عمران 173...پشت و پناه ما خداست و چه پشت و پناه خوبی.
 سپاس شده توسط ضحی ، مشکات ، هُدهُد صبا ، seyedebrahim
۷ آبان ۱۳۹۰, ۰۱:۵۱ عصر
ارسال: #6
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
این پست رو به درخواست یکی از یاران قرآنی پیدا کردم. امیدوارم خوشتون بیاد.
زیباترین ازدواج دنیا (درس‌های زندگی زناشویی حضرت علی (ع) و فاطمه (س))
امروز سالروز ازدواج دو انسان بزرگی است که چون دو دریا در هم متلاقی شدند و بهترین سمبل یک خانواده ی خدایی و موفق را ساختند . بهترین راه برای داشتن یک ازدواج صحیح و نحوه ی ارتباط مناسب باهمسر ، الگو قرار دادن این بزرگواران است.

[تصویر:  6411687820812323623211920113711978101113167.gif]
فالصالحات قانتات حافظات للغیب بما حفظ الّده

پس زنان صالح و درستکار (در قبال همسرانشان) مطیع و متواضع و همچنین در غیاب (همسرانشان) در قبال آن چه خدا برای آنان قرار داده‌است. حفظ کننده خودشان و اسرار و اموال شوهرشان هستند.نساء آیه 34

ازدواج دو نور الهی و دو بنده ی برگزیده ویژگیهایی دارد که مشخص می کند انسانهای متعالی چگونه در زندگی شان رفتار می کنند.

درس هایی که برای زندگی همه ی ما لازم و ضروری است. نسل جوان و خانواده هایشان با اطلاع از نحوه ی ازدواج این دو بزرگوار می توانند در بسیاری از توقعات و آداب و رسوم اشتباه و دست و پاگیرشان بازنگری کرده و زندگی آنها را الگو قرار دهند.

مراسم عروسی آنها ساده و پر از صمیمیت بود. پس از تهیه جهیزیه برای حضرت زهرا (س)، پیامبر(ص) خطبه‌ی عقد علی (ع) و فاطمه (س) را در مسجد در حضور مردم خوانده و پیامبر(ص) از علی (ع) خواست سخن بگوید، حضرت علی‌ (ع) به پا خاست و پس از یاد و سپاس خدا به امر او سخن گفت و رضایت خود را از این ازدواج اعلام نمود.
پیامبر از عایشه و ام‌سلمه خواست تا حضرت فاطمه (س) را برای عروسی آماده کنند، و از عمار خواست عطر خوبی تهیه کند. [sup]1[/sup]

پیامبر(ص) با خیل فرشتگان با تکبیر عروس را به خانه شوهر بدرقه کرده و فاطمه (س) در راه لباس خود را به فقیر بخشید . علی (ع) ولیمه‌ای به میمنت عروسی با حضرت زهرا (س) تهیه و با کمک پیامبر (ص) مردم را اطعام کردند. [sup]2[/sup]

درس‌های عملی که می تواند به مراسم عروسی جوانان ما رنگ و بویی دیگر بخشد :
* سادگی مراسم و در حد وسع مادی داماد
* ذکر خدا و دوری از هر گونه معصیت و گناه
* زینت و آرایش عروس در حد وسع عروس است .

اما شروع زندگی زیبا اگر بر پایه ی اعتقادات صحیح باشد به همان زیبایی ادامه خواهد یافت ، بانویی که زیور آلات دنیا برایش کم اهمیت است و به وظایف انسانی و شرعی خود عالم است در زندگی شایسته عمل خواهد کرد. شوهر‌داری حضرت زهرا (س) یک الگوی کامل برای بانوان مسلمان است.حضرت زهرا (س) در مدت نه سال خانه‌داری، بهترین الگوی شوهرداری را برای بشریت ارائه داد؛ زندگانی نه ساله پربرکت او برای همه‌ی رهروانش بهترین الگو همسرداری است. تا دنیا و آخرت به سعادت واقعی دست یابد. این مقاله در حد بضاعت خود پاره‌ای از زندگانی زناشویی حضرتش را ترسیم کرده، امید است با الگو گرفتن و عمل کردن به آنها در دنیا به آرامش و در آخرت در زمره پیروانش قرار بگیریم و از شفاعت او برخوردار شویم. آمین رب‌العالمین.

زن مخلوقی عاطفی و احساسی است، و همواره دوست دارد معشوق شوهر خود قرار گیرد و حس عاطفی او را به نحو احسن ارضاء کند.

اطاعت کردن از شوهر
اطاعت از شوهر از صفات زنان صالحه و درستکار است که قرآن آنها را به صفت اطاعت همراه با تواضع نسبت به شوهر ستوده است (قانتات).[sup] 3[/sup]
مصداق کامل این آیه به شهادت همسر بزرگوارش حضرت علی (ع)، حضرت زهرا اینچنین بوده است:

« (فاطمه) او هیچ‌گاه مرا به خشم نیاورد و در هیچ ‌کاری نافرمانی مرا نکرد و براستی هر وقت به او نگاه می‌کردم غم و اندوه‌هایم بر طرف می‌شد». [sup]4 [/sup]

احترام به شوهر
حضرت فاطمه (س) همواره به حضرت علی (ع) احترام فراوان می‌گذاشت همواره او را با لقب «ابا الحسن» صدا می‌زد؛
حضرت فاطمه (س) شوهرش را برای یکی از اهالی مدینه اینچنین معرفی می‌کند:
«علی(ع) امامی ربانی و الهی، و اندامی نورانی و مرکز توجه همه‌ی عارفان و خداپرستان و فرزندی پاکان، گوینده‌ی به حق و روا...» [sup]5 [/sup]

خانه‌داری و خدمت شوهر کردن

[تصویر:  995911812918218813767791154613111813572154.gif]
جهاد زن به فرمایش پیامبر اسلام (ص)، «خوب شوهرداری است».

خانه‌داری و خدمت شوهر کردن و فراهم نمودن آسایش او، مصداق بزرگ «خوب شوهرداری» است . فاطمه (س) تمامی کارهای منزل را انجام می‌داد به گونه‌ای که علی علیه‌السلام نحوه‌ی کار کردن او را در منزل اینگونه بیان می‌کند:

«یا رسول‌الله، فاطمه آنقدر آب آورده که بند مشک در سینه‌اش اثر گذاشته، آن‌قدر آسیا گردانیده است که دست‌هایش آبله کرده، آنقدر در نظافت خانه کوشیده که لباس‌هایش گرد‌آلود و کثیف شده و آنقدر آتش زیر دیگ روشن کرده که جامعه‌اش، به سیاهی گراییده است»[sup] 6 [/sup]

قناعت ورزیدن و از همسر تقاضا نکردن
قناعت از صفات ممتاز اخلاقی به شمار می‌آید، علی‌ علیه‌السلام آن را پاک‌ترین زندگی می‌داند:
عن علی علیه‌السلام: اطیب العیش القناعة
پاک‌ترین زندگی، قناعت است. [sup]7[/sup]
و در جای دیگر علی (ع) تفسیر «حیات طیب» قرآن را قناعت بر می‌شمرد:
از علی (ع) راجع به آیه «پس قطعا او را با زندگی پاکیزه‌ای حیات بخشیم» (نحل 97) پرسیدند فرمود
حیات طیبه و پاکیزه، قناعت است» [sup]8[/sup]

زهرا (س) با تمام وجودش همسرش را در امور دینوی و اخروی یاری و مدد کردند. و لحظه به لحظه زندگانی نه ساله‌اش یاری و کمک روحی و معنوی علی(ع) بوده به گونه‌ای که شوهرش او را «رکن زندگی خود می‌داند»

روزی حضرت علی (ع) به‌خانه تشریف آوردند و به حضرت فاطمه (س) فرمودند: آیا نزد تو طعامی هست؟
فاطمه (س) فرمود: به حق آن خداوندی که پدرم را گرامی داشته است به پیغمبری و تو را گرامی داشته به وصایت، که در این بامداد نزد من هیچ غذایی نیست که برای تو حاضر کنم. دو روز بود که غذایی نداشتم به غیر آنچه نزد تو می‌آوردم، از خود و فرزندان خود باز می‌گرفتم و تو را بر خود و ایشان اختیار کردم.
حضرت فرمود: ای فاطمه! چرا در این دو روز مرا خبر نمی‌کردی که طعام در خانه نیست تا از برای شما طعامی طلب کنم.
فاطمه (س) فرمود: ای ابوالحسن! من شرم می‌کنم از خدا که تو را تکلیف کنم بر چیزی که قادر بر آن نیستی.

کمک کردن به شوهر در کارهای دنیا و آخرت
امام صادق در مورد صفات زن خوب می‌فرمایند:

«... همسرش را در کار دنیا و آخرتش یاری می‌رساند و روزگار را بر او سخت نمی‌کند...) [sup]9 [/sup]
زهرا (س) با تمام وجودش همسرش را در امور دینوی و اخروی یاری و مدد کردند.
و لحظه به لحظه زندگانی نه ساله‌اش یاری و کمک روحی و معنوی علی(ع) بوده به گونه‌ای که شوهرش او را «رکن زندگی خود می‌داند»

[تصویر:  2421102749233151152210273315399859197240.gif]
وقتی علی (ع) از مسجد برگشت و چشم حضرت زهرا (س) به او ‌افتاد بر شانه‌های آن حضرت تکیه کرد و فرمود:

«روحم فدای روح تو و جانم سپر بلای تو باد ای ابوالحسن! اگر در شرایط خوب باشی من با تو هستم و اگر در شرایط بدی باشی من نیز با تو هستم.» [sup]10[/sup]
جمله‌ی زیبای حضرت علی نسبت به ایشان که می‌فرمود:
«... هرگاه به او نگاه می‌کردم غم و اندوه‌هایم برطرف می‌شد» [sup]11[/sup]

اما تنها این فاطمه (س) نبود که همسر داری شایسته ای می کرد ،بلکه همسرداری حضرت علی علیه‌السلام نیز سرشار از درس هایی است که می تواند برای آقایان بهترین الگو باشد.
علی علیه‌السلام امام و پیشوای متقین، الگو و اسوه ی تمام بشریت است. او که دارای شخصیت‌های گوناگون و منضاد بود؛ ‌آنکه شجاعان از شنیدن نام او در هراس بودند و تاب مقاومت در مقابل شمشیر او را نداشتند ولی در منزل همسری نرم و مهربان بود.
ارضای عاطفی همسر
زن مخلوقی عاطفی و احساسی است، و همواره دوست دارد معشوق شوهر خود قرار گیرد و حس عاطفی او را به نحو احس ارضاء کند.
[b]علی علیه‌السلام رابطه‌ی عاطفی خود را با حضرت زهرا (س) تشبیه به یک جفت کبوتر می‌کند و می‌فرماید:
کنّا کزوج حمامة فی ایکة متمتعین بصحبة و شباب
ما همانند دو کبوتر در یک آشیانه بودیم که از نشاط، سلامت و جوانی برخوردار بودیم. [sup]12[/sup]

کمک در خانه موجب جلب محبت بیشتر همسر و رضایت الهی است علی علیه‌السلام در منزل به حضرت زهرا (س) کمک می‌کردند و بعضی از کارهای خانه را مانند جارو کردن، دسّاس کردن گندم و ... انجام می‌داد

کمک و یاری به همسر
کمک در خانه موجب جلب محبت بیشتر همسر و رضایت الهی است .علی علیه‌السلام در منزل به حضرت زهرا (س) کمک می‌کردند و بعضی از کارهای خانه را مانند جارو کردن، دسّاس کردن گندم و ... انجام می‌داد.

روزی پیامبر(ص) وارد خانه‌ی علی (ع) گردید. ملاحظه نمود که آن حضرت به همراه فاطمه (س) مشغول آسیا کردن می‌باشند. پرسید: کدام‌یک از شما بیشتر خسته می‌باشید؟ علی (ع) عرض کرد: ای رسول خدا! فاطمه خسته‌تر است.
به فاطمه (س) فرمود: بلند شو دخترم.فاطمه (س) بلند شد و حضرت جای او نشسته، با علی (ع) مشغول به آرد کردن دانه‌ها شد.

این دو بزرگوار در مشکلات و سختی ها در کنار یکدیگر بودند و رضای خداوند را در زندگی بر همه چیز ترجیح می دادند .هرچند عمر زندگی شان کوتاه بود اما سرشار از عشق و علاقه و صمیمیت و فداکاری بوده و می تواند تا آخر تاریخ یک الگوی کامل باشد. حیف است که ما شیعه ی این بزرگواران باشیم اما زندگی مان هر روز از منش و عادات رفتاری آنها دور شود.

پی نوشت ها:
[1] - 360 داستان از فضایل و کرامت فاطمه زهرا(س)، صفحه 124
[2] - همان مدکر صفحه 130- 128
[3] - نساء آیه 34
[4] - بحارالانوار جلد 43 صفحه 134
[5] - ریاحین الشریعه جلد 1 صفحه 93
[6]- همسران سازگار صفحه 215 به نقل از بحارالانوار جلد 43 صفحه 82
[7] - همسرانسازگار صفحه 92.
[8] - همسران سازگار صفحه 91.
[9] - وسایل الشیعه جلد 14 صفحه 14
[10] - 360داستان از فضایل مصائب و کرامات فاطمه زهرا(س) صفحه 151
[11] - بحارالانوار جلد 43 صفحه 134
[12] - کافی، جلد 3، صفحه481

عباس خراسانی
بخش خانواده ایرانی تبیان

یک امروز است ما را نقد ایام
بر آن هم اعتمادی نیست تا شام
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا ، مریم گلی ، مشکات ، boshra ، hamed ، naser motahary nasab ، seyedebrahim
۷ آبان ۱۳۹۰, ۰۹:۳۴ عصر
ارسال: #7
این جشن بزرگ رو به همه عاشقان و دلدادگان کوی دوست تبریک میگم

ببین دل چه قدر بزرگه
ببین این بانو مگه میزاره ما سر حساب و کتاب تنها باشیم

کسی که شب عروسی لباس عروسش رو لباسی که برا مهمونی عروسیش بود به سائل و نیازمند هدیه کرد

یا زهرا (س) ادرکنی

Roseدر انتشار آنچه خوبیست و اثری از عشق در آن هست آخرین نفر نباشیدArrow
من یک اخراجی هستم
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا ، seyedebrahim
۱۳ شهريور ۱۳۹۵, ۰۱:۱۳ عصر
ارسال: #8
وصال حیدر و یارش مبارک,وصال یاس و دلدارش مبارک,از الطاف و عنایات الهی,رسیده حق به حقدارش مبارک.
فرا رسیدن سالروز پیوند مبارک حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س)بر شما خوبان مبارک.
الهی که همیشه تنتون سالم,لبتون خندون,دلتون شاد,حاجاتتون روا و عاقبتتون بخیر باشه

خداوند می بیند می داند می تواند
 سپاس شده توسط hamed ، هُدهُد صبا
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا