ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امیتازات: 4.38
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
زیبایی های آفرینش
۲ مهر ۱۳۸۹, ۰۸:۰۱ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲ مهر ۱۳۸۹ ۰۸:۰۳ عصر، توسط faezeh.)
ارسال: #1
طبیعت
غروب

سلام :

غروب یکی از تصویر های بی نظیریه که خدا تو آسمون نقاشی کرده و من با خودخواهی تمام می گم که فکر نمی کنم کسی تو دنیا وجود داشته باشه که مثل من عاشق تماشای غروب باشه . میدونم ، خودم که اعتراف کردم ، با خودخواهی گفتم .
لذت ببرید .

[تصویر:  amazing_photos_of_nature_56.jpg]

[تصویر:  beautiful_nature_01.jpg]

[تصویر:  beautiful_nature_04.jpg]

[تصویر:  a_whole_new_640_05.jpg]

[تصویر:  a_whole_new_640_14.jpg]

[تصویر:  a_whole_new_640_38.jpg]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط کبوتر حرم ، ذوالقرنین ، zeinab ، ترنم بهاری ، آشنای غریب ، Entezar ، طهورا ، هُدهُد صبا
صفحه 7 (پست بالا اولین پست این موضوع است.)
۵ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۰۵ عصر
ارسال: #61
Photo RE:"زيبايي هاي آفرينش"

عشق ورزیدن به خانواده در دنیای حیوانات !

[تصویر:  01.jpg]

[تصویر:  03.jpg]

[تصویر:  04.jpg]

[تصویر:  08.jpg]

[تصویر:  10.jpg]

[تصویر:  12.jpg]

[تصویر:  13.jpg]

[تصویر:  26.jpg]

[تصویر:  31.jpg]

[تصویر:  35.jpg]

Roseدر انتشار آنچه خوبیست و اثری از عشق در آن هست آخرین نفر نباشیدArrow
من یک اخراجی هستم
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط zeinab ، مریم گلی ، safirashgh ، هُدهُد صبا ، faeze66 ، آشنای غریب
۵ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۲۵ عصر
ارسال: #62
Photo RE: طبیعت
ستـاره دریـایی، جانـدار مرمـوز دریـاها !
ستاره های دریایی جاندارانی مرموز هستند. گذشته از اینکه اکثر قریب به اتفاق ساکنین اعماق دریاها دارای طبیعت پیچیده ای هستند، ستاره دریایی ویژگی هایی دارد که می توان آنرا مرموزترین موجودات دریایی نامید. دانستن برخی از این ویژگی ها همراه با تماشای تصاویر زیبای این موجود رنگارنگ، خالی از لطف نیست :

ستاره‏ دریایی در بستر آب‏های سراسر دنیا، به ویژه در آب‏های گرم هندوستان و اقیانوس آرام یافت می‏شود. شکل ستاره‏های دریایی شبیه به ستاره است. آنها ماهی نیستند و سر و مغز ندارند. آنها دارای پنج بازو یا بیشتر، بخش مرکزی بدن و یک دهان هستند. از نظر تنوع گونه ای 1500 گونه ستاره دریایی در اقیانوس‏های دنیا وجود دارد که تعداد زیادی از آنها رنگ‏های روشن دارند. برخی از ستاره‏های دریایی، بازوهای زیادی دارند. اگر ستاره دریایی یکی از بازوهای خود را از دست بدهد، بازوی دیگری به جای آن در می‏آید. ستاره‏ دریایی صدف می‏خورد. برای این کار با مکنده‏های قدرتمند خود دو قطعه صدف را باز می‏کند، سپس معده خود را از طریق دهان به بیرون می‏راند و بر روی پیکر صدف می‏اندازد. هر ستاره‏ دریایی صدها مکنده قوی به نام پاهای لوله‏ای دارد که اگر وارونه شود، با استفاده از این پاها می‏تواند به حالت اول بر می‏گردد. ستاره‏ دریایی خاردار از مرجان‏ها تغذیه می‏کند و به همین دلیل می‏تواند صدمه‏های جدی به صخره‏های مرجانی وارد کند. ستاره‏های دریایی نسبت به تغییر روشنایی عکس‏العمل نشان می‏دهند، نقاط حساس به نور در انتهای بازوهای آنها قرار دارد. برخی از ستاره‏های دریایی در سال بیش از یک میلیون تخم می‏گذارند ...

[تصویر:  19.jpg]

[تصویر:  21.jpg]

[تصویر:  22.jpg]

[تصویر:  23.jpg]

[تصویر:  25.jpg]

[تصویر:  26.jpg]

[تصویر:  28.jpg]

من یک اخراجی هستم
 سپاس شده توسط zeinab ، Entezar ، mass night wolf ، هُدهُد صبا
۲۰ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۰۷ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۱۱ صبح، توسط Entezar.)
ارسال: #63
RE: طبیعت
سلام آقا حامد...
خیلی ممنون از تصویرهای زیبای ارسالیتون.خیلی برام جالب بود.(تا حالا تو همچین قضیه ای ریز نشده بودم.به نظر جالب میاد.اگه زحمتی نیست و بازم اطلاعات تو این مورد دارید میشه بفرستید؟؟؟؟؟؟؟؟)
ممنون...

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

Rose حالا که آمده ای چترت را ببند...
در سرای ما جز مهربانی نمیبارد...
 سپاس شده توسط hamed
۱ تير ۱۳۹۱, ۱۰:۰۲ صبح
ارسال: #64
تصاویـری دیـدنی از دشـت شقـایق در دامنـه دماونـد

دشت خومه (دشت شقايق) در دامنه قله دماوند و در جاده پلور ـ رینه قرار دارد. اين دشت در فصل های بهار و تابستان یکسره از گل های شقایق پوشیده شده است. هر ساله در نیمه دو فصل بهار و تابستان با شکوفائی گلهای شقایق در دشت های دامنه قله دماوند این دشت شقایق میزبان هزاران نفر گردشگر و مسافر می باشد که به تماشای این دشت زیبا می آیند. به شما دوستان هم که شاید فرصت کافی برای بازدید از آنجا ندارید تصاویر زیر را تقدیم می کنیم.

[تصویر:  02.jpg]

[تصویر:  08.jpg]

[تصویر:  10.jpg]

[تصویر:  11.jpg]

[تصویر:  14.jpg]

[تصویر:  15.jpg]

من یک اخراجی هستم
 سپاس شده توسط mass night wolf ، هُدهُد صبا ، zeinab ، Entezar
۵ شهريور ۱۳۹۱, ۰۷:۴۷ صبح
ارسال: #65
سلام.

دوستان بوی پاییز رو استشمام میکنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

[تصویر:  autumn-bench-zen-life-coaching.jpeg]

[تصویر:  Beautiful-bench-at-lake-with-Fall-colors1.jpg]

[تصویر:  89291638003782700535.jpg]
 سپاس شده توسط hamed ، zeinab ، هُدهُد صبا ، آشنای غریب
۱۳ شهريور ۱۳۹۱, ۱۰:۵۶ صبح
ارسال: #66
[تصویر:  12116]

[تصویر:  Day-25-Autumn-Road.jpg]

سپاس شده توسط hamed ، هُدهُد صبا ، zeinab
۱۶ شهريور ۱۳۹۱, ۰۸:۴۹ صبح
ارسال: #67
[تصویر:  autumn1.jpg]

[تصویر:  Autumn_Road.jpg]

سپاس شده توسط hamed ، هُدهُد صبا ، zeinab ، آشنای غریب
۱۶ شهريور ۱۳۹۱, ۱۲:۲۱ عصر
ارسال: #68
چشـمه های باداب سـورت، در آستـانه تخریـب !

در سال ۱۳۸۷، کوه دماوند، چشمه‌های باداب سورت و سرو ابرکوه به عنوان سه اثر طبیعی ایران به ‌وسیلهٔ سازمان میراث فرهنگی ثبت شدند که اینک دوّمین اثر طبیعی ملی ایران یعنی "چشمه‌های باداب سورت" به دلیل بی مهری مردم و بی توجهی مسئولان در آستانه تخریب قرار گرفته است.

چشمه‌های زیبای باداب سورت که در استان مازندران، شهرستان ساری، بخش چهاردانگه، دهستان پشتکوه، روستای ارست واقع است، به لحاظ شکل، طبیعت و نوع آب معدنی به عنوان دومین چشمه آب شور جهان بعد از پامو کاله ترکیه به شمار می رود و با همین عنوان ثبت جهانی شده است. این در حالیست که پامو کاله ترکیه اکنون در بهترین شرایط زیست محیطی قرار دارد اما چشمه‌های باداب سورت روزهای نابودی را پیش رو دارد.

[تصویر:  02.jpg]

[تصویر:  05.jpg]

آب ترش خوراکی موجود در چشمه باداب سورت شهرستان ساری

[تصویر:  24.jpg]

[تصویر:  25.jpg]

من یک اخراجی هستم
 سپاس شده توسط mass night wolf ، هُدهُد صبا ، zeinab ، مریم گلی
۱۷ شهريور ۱۳۹۱, ۰۵:۵۲ عصر
ارسال: #69
[تصویر:  pc772350505948f85ab8c7fd102835dcc0_12425.jpg]

سپاس شده توسط هُدهُد صبا ، hamed ، zeinab ، mah19 ، آشنای غریب
۱۸ شهريور ۱۳۹۱, ۰۵:۴۴ عصر
ارسال: #70
RE: عکس های تکان دهنده از حیات وحش"زيبايي هاي آفرينش"
بسم الله الرحمن الرحیم

یک عکاس میکروگرافی که از سه سال پیش عکاسی آماتور از حشرات را آغاز کرده مجموعه ای از تصاویر میکروگرافی خود را با نمای نزدیک از صورت حشراتی منتشر کرده که از در باغ ، آشپزخانه یا پارک محلی مشاهده کرده است.

کیث ترومن از دیون شمالی در بریتانیا که عکاسی میکروگرافی را از سه سال پیش آغاز کرده برای الهام گرفتن حرکت چندانی نکرده و زیاد جا به جا نشده است تنها به صورت حشراتی توجه کرده که آنها را در باغ، آشپزخانه و یا پارک نزدیک محل سکونت خود مشاهده کرده است.
[تصویر:  852484_orig.jpg]
کیث این عنکبوت پرنده را با نام علمی Salticus scenicus در باغ خانه اش یافت، این عنکبوت از تنیدن تار پرهیز کرده و به جای آن به شکار می رود
[تصویر:  852485_orig.jpg]
زنبور سرخ و درشت با نام علمی Vespula vulgaris نیز به عکاسی از پرتره خود علاقه نشان داد، اما عکاس را به جای تشکر نیش نزده است
[تصویر:  852483_orig.jpg]
سوسک درخت مو شاید درمیان حشراتی باشد که تاکنون نمای نزدیک آن را ندیده اید، این حشره از آفتهای متداول باغها است که کناره برگها را می جود و شکافهایی به جای می گذارد
[تصویر:  852489_orig.jpg]
سنجاقک آبی که اکثر تابستانها در میان باغها پرسه می زند این حشره در نمای نزدیک به نظر زمخت و خشن می رسد
[تصویر:  852486_orig.jpg]
یک نوع سوسک که شاید یکی از قدیمی ترین موجودات باشد، سوسکها بیش از 200 میلیون سال پیش وجود داشته اند اما تنها طی 100 سال گذشته بوده است که از آنها عکسبرداری شده است
[تصویر:  852490_orig.jpg]
عقرب پرنده گونه ای ککها است که با نام علمی Mecoptera شناخته می شود، این نوع عقربها نیش نمی زنند
عکاس 41 ساله برای این تصاویر از یک دوربین کنون 7D استفاده کرده که با قیمت 1200 دلار در هر فروشگاهی وجود دارد، اما وی از لنزهای میکرو برای گرفتن این نماهای نزدیک یا کلوزاپ استفاده کرده است.

گرفتن نماهای نزدیکی از قطرات آب و عکاسی از مناظر طبیعی از جمله فعالیتهایی است که این عکاس به آنها توجه می کند.

وی در این رابطه اظهار داشت: من از کار سایر عکاسان الهام می گیرم و از برخی سایتهای اینترنتی برای آغاز به کار کمک گرفتم که راهنماییهای موثری ارائه کردند.

چشم جزیی بین کیث تاکنون برایش جوایزی را نیز رقم زده است و در رقابتهای عکاسی آنلاین و رقابتهای عکاسی محلی مورد تحسین قرار گرفته است. این امر موجب شده که تصاویر وی در مجله های عکاسی پلاس، عکاسی عملی و عکاسی دیجیتال منتشر شود.
[تصویر:  852487_orig.jpg]
گرفتن این تصویر از مورچه که طول 3 میلیمتری دارد برای عکاس چندین ساعت زمان بر بوده است، اما عکاس هنوز هم از نور عکس راضی نیست
[تصویر:  852492_orig.jpg]
تصویری از سرگین‌مگس، سرگین در فارسی به معنی مدفوع است و سرگین ‌مگسان جزئی از سرگین ‌خواران به شمار می‌آیند، 54 گونه از این حشره در بریتانیا وجود دارد
[تصویر:  852488_orig.jpg]
حشره ای که وارد آشپزخانه این عکاس شده بود و پیش از این که از آشپزخانه به بیرون رانده شود در یک جلسه عکاسی میکروگرافی شرکت کرد
ریزنگاری یا میکروگرافی روشی است برای تهیه نگاره توسط ریزبین در عکاسی است. این روش در علوم مختلف به ویژه در پزشکی، متالورژی و فناوری اطلاعات و امروزه در عکاسی هنری کاربرد دارد.

بسم الله الرحمن الرحیم
حسبنا الله و نعم الوکیل ... آل عمران 173...پشت و پناه ما خداست و چه پشت و پناه خوبی.
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا ، mah19 ، zeinab ، faeze66
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا