ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دکتر علی شریعتی
۳۰ شهريور ۱۳۸۹, ۰۱:۰۰ عصر
ارسال: #1
Rainbow دکتر علی شریعتی
HeartHeartترجيح ميدهم با كفشهايم در خيابان راه بروم و به خدا فكركنم
تا اين كه در مسجد بشينم و به كفشهايم فكر كنمHeartHeart
HeartHeartHeart
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط کبوتر حرم ، safirashgh ، مشکات ، zeinab ، اسمون ، ضحی ، Montazer Almahdi ، هُدهُد صبا ، نسیم سحر ، فاطمه گل ، solaleh ، seyedebrahim ، elham_j ، mah19
صفحه 3 (پست بالا اولین پست این موضوع است.)
۲۶ مرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۳۷ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۳۸ صبح، توسط Entezar.)
ارسال: #21
دکتر علی شریعتی
خدایا ! مرا از چهار زندان بزرگ انسان :«طبیعت»، «تاریخ» ،«جامعه » و«خویشتن» رها کن ، تا آنچنان که تو ای آفریدگار من ، مرا آفریدی ، خود آفرید گار خود باشم، نه که چون حیوان خود را با محیط که محیط را با خود تطبیق دهم...
خدایا ! مرا به خاطر حسد ، کینه و غرض ، عمله ی آماتور ظلمه مگردان...

Rose حالا که آمده ای چترت را ببند...
در سرای ما جز مهربانی نمیبارد...
 سپاس شده توسط آشنای غریب ، nilforoosh ، فاطمه گل
۲۱ خرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۲۲ عصر
ارسال: #22
RE: دکتر علی شریعتی
جملات کوتاه دکتر شریعتی در مورد امام حسین(ع)

از كودك حسین (ع) گرفته تا برادرش، و از خودش تا غلامش، و از آن قاری قرآن تا آن معلم اطفال كوفه، تا آن مؤذن، تا آن مرد خویشاوند یا بیگانه، و تا آن مرد اشرافی و بزرگ و باحیثیت در جامعه خود و تا آن مرد عاری از همه فخرهای اجتماعی، همه برادرانه در برابر شهادت ایستادند تا به همه مردان، زنان، كودكان و همه پیران و جوانان همیشه تاریخ بیاموزند كه باید چگونه زندگی كنند .

این كه حسین (ع) فریاد می‌زند:آیا كسی هست كه مرا یاری كند و انتقام كشد؟» «هل من ناصر ینصرنی؟» مگر نمی داند كه كسی نیست كه او را یاری كند و انتقام گیرد؟ این سؤال، ‌سؤال از تاریخ فردای بشری است و این پرسش از آینده است و از همه ماست.دکتر علی شریعتی

حسین (ع) یك درس بزرگ‌تر ازشهادتش به ما داده است و آن نیمه‌تمام گذاشتن حج و به سوی شهادت رفتن است. مراسم حج را به پایان نمی‌برد تا به همه حج‌گزاران تاریخ، نمازگزاران تاریخ، مؤمنان به سنت ابراهیم، بیاموزد كه اگر هدف نباشد، اگر حسین (ع) نباشد و اگر یزید باشد، چرخیدن بر گرد خانه خدا، با خانه بت، مساوی است.

اگر در جامعه ای فقط یک حسین و یا چند ابوذر داشته باشیم هم زندگی خواهیم داشت هم آزادی هم فکر و هم علم خواهیم داشت و هم محبت هم قدرت و سرسختی خواهیم داشت و هم دشمن شکنی و هم عشق به خدا...

حسین بیشتر از آب تشنه ی لبیک بود.افسوس که به جای افکارش، زخم های تنش را نشانمان دادند و بزرگترین دردش را بی آبی نامیدند.

خداوند می بیند می داند می تواند
 سپاس شده توسط hamed ، فاطمه گل
۲۶ خرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۰۲ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۰۷ صبح، توسط آشنای غریب.)
ارسال: #23
[font=Arial (Arabic)][font=Arial (Arabic)]
[/font]
[/font]قرآن من شرمنده توام
[font=Arial (Arabic)][font=Arial (Arabic)]
[/font]قران! من شرمنده توام اگر از تو آواز مرگی ساخته ام که هر وقت در کوچه مان آوازت بلند می شود همه از هم می پرسند"چه کس مرده است؟"
چه غفلت بزرگی که می پنداریم خدا تو را برای مردگان ما نازل کرده است.
قرآن! من شرمنده تو ام اگر تو را از یک نسخه ی عملی به یک افسانه ی موزه نشین مبدل کرده ام.
یکی ذوق می کند که تو را بر روی برنج نوشته،یکی ذوق می کند که تو را فرش کرده،یکی ذوق می کند که تو را با طلا نوشته،یکی به خود می بالد که تو را در کوچک ترین قطع ممکن منتشر کرده و... آیا واقعا خدا تو را فرستاده تا موزه سازی کنیم؟
قرآن من شرمنده ی توام اگر حتی آنان که تو را می خوانند و تو را می شنوند،آن چنان به پایت می نشینند که خلایق به پای موسیقی های روزمره می نشینند...اگر چند آیه از تو را به یک نفس بخوانند مستمعین فریاد می زنند"احسنت...!"گویی مسابقه ی نفس است...
قرآن !من شرمنده ی توام اگر به یک فستیوال مبدل شده ای حفظ کردن تو با شماره ی صفحه،خواندن تو از آخر به اول،یک معرفت است یا یک رکورد گیری؟ای کاش آنان که تو را حفظ کرده اند،حفظ کنی تا این چنین تو را اسباب مسابقات هوش نکنند.
خوشا به حال هر کسی که دلش رحلی است برای تو.
آنان که وقتی تو را می خوانند چنان حظ می کنند،گویی که قرآن همین الآن به ایشان نازل شده است.آنچه ما با قرآن کرده ایم تنها بخشی از اسلام است که به صلیب جهالت کشیدیم.
دکتر شریعتی
[تصویر:  Untitled-1.jpg]

[/font]

سپاس شده توسط hamed ، فاطمه گل
۲۹ خرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۳۱ صبح
ارسال: #24
Rainbow RE: دکتر علی شریعتی
به مناسبت سالروز درگذشت دکتر علی شریعتی
آیت الله خامنه ای: با دکتر شریعتی دوستی و برادری دیرین داشتم
او یک انسان تلاشگر و در راه عقیده و فکر اسلامی خستگی ناپذیر و ارعاب ناپذیر بود. وجودی بود که در یک مقطع زمان واقعا به وجود او نیاز بود و او خلایی را پر کرد. البته این به آن معنی نیست که کار شریعتی بی عیب و نقص بود. یقینا کار او اگر فارغ از بقیه تلاش هایی که در جامعه انجام می داد، مورد ملاحظه قرار بگیرد، یک کار کاملی نخواهد بود؛ اما در کنار تلاش هایی که آن روز انجام می گرفت، حقیقتا یک جریان برای گسترش فکر اسلامی بود.Rose

Roseدر انتشار آنچه خوبیست و اثری از عشق در آن هست آخرین نفر نباشیدArrow
من یک اخراجی هستم
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط آشنای غریب
۲۵ تير ۱۳۹۲, ۰۹:۵۷ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ تير ۱۳۹۲ ۱۰:۰۰ صبح، توسط آشنای غریب.)
ارسال: #25
mall> مهربان باش

mall"> مردم اغلب بی انصاف، بی منطق و خود محورند، ولی آن ها را ببخش.

mall"> اگر مهربان باشی تو را به داشتن انگیزه های پنهان متهم می کنند، ولی مهربان باش.

mall"> اگر موفق باشی دوستان دروغین و دشمنان حقیقی خواهی یافت، ولی موفق باش.

mall"> اگر شریف و درستکار باشی فریبت می دهند، ولی شریف و درستکار باش.

mall"> آنچه را در طول سالیان بنا نهاده ای شاید یک شبه ویران کنند، ولی سازنده باش.

mall"> اگر به شادمانی و آرامش دست یابی حسادت می کنند، ولی شادمان باش.

mall"> نیکی های درونت را فراموش می کنند، ولی نیکوکار باش.

mall"> بهترین های خود را به دنیا ببخش حتی اگر هیچ گاه کافی نباشد.

mall"> و در نهایت می بینی هر آنچه هست همواره میان « تو و خداوند» است نه میان تو و مردم.

[تصویر:  %D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%20%D8%B9%D9%84%...%DB%8C.JPG]

سپاس شده توسط hamed
۲۹ تير ۱۳۹۲, ۰۹:۱۴ صبح
ارسال: #26
Rainbow RE: دکتر علی شریعتی
دكتر علي شريعتي

"خدایا!
به من توفیق تلاش در شکست،
صبر در نومیدی،
رفتن بی همراه،
کار بی پاداش،
فداکاری در سکوت،
دین بی دنیا،
عظمت بی نام،
خدمت بی نان،
ایمان بی ریا،
خوبی بی نمود،
عشق بی هوس ،تنهایی در انبوه جمعیت،
و دوست داشتن ،بدون اینکه دوست بداند روزی کن..."

من یک اخراجی هستم
 سپاس شده توسط آشنای غریب ، mah19 ، بشارت ، فاطمه گل
۲۳ مهر ۱۳۹۲, ۰۸:۱۶ صبح
ارسال: #27
Lightbulb RE: دکتر علی شریعتی
"
ابراهیم وار
زندگی کن و در عصر خویش،
معمار کعبه ی ایمان
باش.!!!"

من یک اخراجی هستم
 سپاس شده توسط آشنای غریب ، فاطمه گل
۱۵ آبان ۱۳۹۲, ۰۴:۴۹ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ آبان ۱۳۹۲ ۰۴:۵۵ عصر، توسط آشنای غریب.)
ارسال: #28
اين كه حسين (ع) فرياد مي‌زند:آيا كسي هست كه مرا ياري كند و انتقام كشد؟» «هل من ناصر ينصرني؟» مگر نمي داند كه كسي نيست كه او را ياري كند و انتقام گيرد؟ اين سؤال، ‌سؤال از تاريخ فرداي بشري است و اين پرسش از آينده است و از همه ماست.

حسین ‏علیه السلام زنده جاویدي است كه هر سال، دوباره شهید مي‏شود و همگان را به یاري جبهه حق زمان خود، دعوت مي‏كند .
مسؤوليت شيعه بودن يعني چه، مسؤوليت آزاده انسان بودن يعني چه، بايد بداند كه در نبرد هميشه تاريخ و هميشه زمان و همه جاي زمين ـ كه همه صحنه‌ها كربلاست، و همه ماهها محرم و همه روزها عاشورا ـ بايد انتخاب كنند: يا خون را، يا پيام را، يا حسين بودن يا زينب بودن را، يا آن‌چنان مردن را، يا اين‌چنين ماندن را ...

امام حسین علیه السلام یك شهید است كه حتى پیش از كشته شدن خویش به شهادت رسیده است؛ نه در گودى قتلگاه، بلكه در درون خانه خویش، از آن لحظه كه به دعوت ولید - حاكم مدینه - كه از او بیعت
‏مطالبه مى كرد، «نه» گفتُ .این، «نه» طرد و نفى چیزى بود كه در قبال آن، شهادت انتخاب شده است و از آن لحظه، حسین شهید است.
فتواى حسین این است: آرى! در نتوانستن نیز بایستن هست.
حسین ضعیفی که باید برای او گریست نبود... آموزگار بزرگ شهادت اكنون برخاسته است تا به همه آنها كه جهاد را تنها در توانستن مى

‏فهمند و به همه آنها كه پیروزى بر خصم را تنها در غلبه، بیاموزد كه شهادت نه یك باختن، كه یك انتخاب است؛ انتخابى كه در آن، مجاهد با قربانى كردن خویش در آستانه معبد آزادى و محراب عشق، پیروز مى

‏شود و حسین «وارث آدم» - كه به بنى‏آدم زیستن داد - و «وارث پیامبران بزرگ» - كه به انسان چگونه باید زیست را آموختند ...

سپاس شده توسط hamed
۱۱ آذر ۱۳۹۲, ۱۲:۳۰ صبح
ارسال: #29
دکتر علی شریعتی
دکتر علی شریعتی:
زن عشق می کارد و کینه درو می کند.
اومی زاید و تو برایش نام انتخاب می کنی.
اودرد می کشد وتو نگران از اینکه بچه دختر باشد.
او بیخوابی می کشد و تو خواب حوریان بهشتی می بینی.
او مادر می شود و همه جا می پرسند :نام پدر؟

Rose حالا که آمده ای چترت را ببند...
در سرای ما جز مهربانی نمیبارد...
 سپاس شده توسط آشنای غریب ، Bitanem ، hamed
۱۳ آذر ۱۳۹۲, ۰۱:۲۰ صبح
ارسال: #30
دکتر علی شریعتی
او یک..........!شریعتی بهانه شد

نمیدانم.....

نمیدانم پس از مرگم چه خواهد شد

نمیخواهم بدانم کوزه گر از خاک اندامم چه خواهد ساخت