ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خیر دنیا و آخرت در قرائت کدام آیه است ؟
۱ دي ۱۳۹۰, ۱۰:۴۶ عصر
ارسال: #1
خیر دنیا و آخرت در قرائت کدام آیه است ؟
[highlight=#ffffff][تصویر:  49120136251616222512512185207159102236111222.jpg][/highlight]
[highlight=#ffffff]
[/highlight]
حضرت علی‌(علیه السلام) فرمود: هرگاه قصد داشتی به دنبال حاجتی بروی، صبح پنج‌شنبه به دنبال آن برو، وقتی از منزل خارج می‌شوی، آیه آخر سوره آل‌عمران، «آیةالکرسی»، سوره قدر و ام الکتاب (سوره حمد) را بخوان که در این آیات، حوائج دنیا و آخرت است. (تفسیر برهان ، (تفسیر برهان ،ج 1 ،ص345)
گنجینه الهی
[highlight=#ffffff]امیرالمومنین‌(علیه السلام) فرمودند: رسول خدا‌(صلی الله علیه وآله) فرمود: آیةالکرسی را از گنجینه‌ای در زیر عرش به من دادند، از آن وقت که من این مطلب را از رسول‌خدا‌(صلی الله علیه وآله) شنیدم، هیچ شبی را به سر نبردم مگر آنکه آن را قرائت کردم. (امالی شیخ طوسی ،ج2 ،ص122)[/highlight]
[highlight=#ffffff]نامیدن این آیه به آیةالکرسی از همان صدر اول اسلام مشهور و در زمان حیات پیامبر‌(صلی الله علیه وآله) به این نام بیان شده است.[/highlight]
[highlight=#ffffff] [/highlight]
[highlight=#ffffff]با فضیلت‌ترین آیه[/highlight]
[highlight=#ffffff]امام صادق‌(علیه السلام) فرمود: ابوذر به رسول خدا عرض کرد: یا رسول‌الله مهمترین و با فضیلت‌ترین آیه‌ای که بر تو نازل شده است کدام آیه است؟ فرمود: «آیةالکرسی»، زیرا آسمان‌های هفتگانه در مقابل کرسی در مقام مقایسه، بیش از حلقه‌ای نیست که در سرزمینی افتاده باشد و... (تفسیر عیاشی ،ج1 ،ص137)[/highlight]
[highlight=#ffffff]آیةالکرسی کدام آیه است؟[/highlight]
[highlight=#ffffff]مرحوم آیت‌الله علامه طباطبایی گفته است: آیةالکرسی از «الله لا اله الا هوالحی القیوم آغاز و در «هوالعلی‌العظیم» ختم می‌شود و به همین جهت این آیه را که شامل لفظ «کرسی» است آیةالکرسی می‌نامند. (بهترین آیات در حل مشکلات ،ص35)[/highlight]
[highlight=#ffffff]آیةالکرسی و ثواب آن برای اموات[/highlight]
[highlight=#ffffff]پیامبر (صلی الله علیه وآله) فرمود: هرگاه مومنی «آیةالکرسی» را بخواند و ثوابش را برای اموات قرار دهد، خداوند به هر حرفی از آیةالکرسی فرشته‌ای را قرار دهد که تا روز قیامت برای او خدا را تسبیح کنند. «ارشادالقلوب».[/highlight]
[highlight=#ffffff]آیةالکرسی و رفع کراهت سفر[/highlight]
[highlight=#ffffff]برخی در کتاب محاسن به سند حمادبن عثمان نقل کرده است که به امام صادق‌(علیه السلام) عرض کردم آیا مسافرت در یکی از روزهایی که برای سفر خوب نیست مثل چهارشنبه و دوشنبه مکروه است؟ فرمود: با صدقه دادن و خواندن آیةالکرسی، مسافرت را در هر زمان که خواستی آغاز کن.[/highlight]
[highlight=#ffffff]برای حوائج دنیا و آخرت[/highlight]
[highlight=#ffffff]حضرت علی‌(علیه السلام) فرمود: هرگاه قصد داشتی به دنبال حاجتی بروی، صبح پنج‌شنبه به دنبال آن برو، وقتی از منزل خارج می‌شوی، آیه آخر سوره آل‌عمران، «آیةالکرسی»، سوره قدر و ام الکتاب (سوره حمد) را بخوان که در این آیات، حوائج دنیا و آخرت است. (تفسیر برهان ،ج 1 ،ص345)[/highlight]

حتما مطلب این آدرس را بخوانید *** http://salavatt.blogfa.com/cat-8.aspx ***
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط hamed ، هُدهُد صبا ، یک کاربر
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا