ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دین اسلام اجباریه یا انتخابی ؟
۲۶ شهريور ۱۳۸۸, ۰۱:۵۴ عصر
ارسال: #1
دین اسلام اجباریه یا انتخابی ؟
سلام لطفا هرکی اطلاع دقیقی داره راهنمایی کنه در مورد اینکه دین اسلام برا یک مسلمان زاده انتخابیه یا اجباری
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا
۳۱ شهريور ۱۳۸۸, ۰۸:۵۷ عصر
ارسال: #2
RE: دین اسلام اجباریه یا انتخابی ؟
سلام
دین مبین اسلام برترین و کامل ترین دین هاست و به فرموده پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم موجب سعادت انسان چه در این دنیا و چه در جهان آخرت می شود.
همانطور که می دانیم اسلام توسط خاتم انبیاء (ص) به عموم مردم جهان شناسانده شده و این آدمی است که با تفکر و اندیشه ، خود، راه سعادت خویش را انتخاب کرده و باید بداند راه صحیح کدامست. یک انسان غیر مسلمان می تواند با تفکر و تحقیق به دین مبین اسلام شرفیاب شده و سعادتمند شود و خدای نکرده یک مسلمان نیز می تواند با بد اندیشی، از این موهبت الهی محروم گردد.
پس این انتخاب اختیاری است.
 سپاس شده توسط seyedebrahim ، هُدهُد صبا
۱ مهر ۱۳۸۸, ۰۷:۱۷ صبح
ارسال: #3
(۳۱ شهريور ۱۳۸۸ ۰۸:۵۷ عصر)yaasin نوشته:  سلام
دین مبین اسلام برترین و کامل ترین دین هاست و به فرموده پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم موجب سعادت انسان چه در این دنیا و چه در جهان آخرت می شود.
همانطور که می دانیم اسلام توسط خاتم انبیاء (ص) به عموم مردم جهان شناسانده شده و این آدمی است که با تفکر و اندیشه ، خود، راه سعادت خویش را انتخاب کرده و باید بداند راه صحیح کدامست. یک انسان غیر مسلمان می تواند با تفکر و تحقیق به دین مبین اسلام شرفیاب شده و سعادتمند شود و خدای نکرده یک مسلمان نیز می تواند با بد اندیشی، از این موهبت الهی محروم گردد.
پس این انتخاب اختیاری است.

من که متوجه نشدم یعنی یک شخص مسلمان زاده در حین تحقیق و در اثر بد اندیشی به قول آقا یاسین می تواند دین دیگری رو انتخاب کند یا محکوم به انتخاب دین والدین خود میباشدSadHuh
۲ مهر ۱۳۸۸, ۰۳:۴۵ عصر
ارسال: #4
يعني مي تواند در حين تحقيقات دين اسلام را انتخاب كند ويا دراثر بدانديشي دين ديگري را انتخاب كند چون انسان حق انتخاب دارد والبته بايد در مورد دين اسلام تحقيق كند.

یاد شهدایمان بخیر!

من اگر بنشینم، تو اگر بنشینی، چه کسی برخیزد؟

[تصویر:  sisOJG_400.jpg]
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا
۴ مهر ۱۳۸۸, ۰۴:۴۷ عصر
ارسال: #5
(۲ مهر ۱۳۸۸ ۰۳:۴۵ عصر)zeinab نوشته:  يعني مي تواند در حين تحقيقات دين اسلام را انتخاب كند ويا دراثر بدانديشي دين ديگري را انتخاب كند چون انسان حق انتخاب دارد والبته بايد در مورد دين اسلام تحقيق كند.

سلام دقیقا مشکل من همین قسمته . من از نماینده دو مرجع سئوال کردم ولی فرمودند و جواب دادن که انسان مختاره و میتونه تحقیق کنه ولی اگه به قول شما تصمیم گرفت در اثر خطا و... دین دیگری رو انتخاب کنه مرتده و حکم مرتد هم رو که خودتون میدونین
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا
۶ آبان ۱۳۸۸, ۰۷:۵۹ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ آبان ۱۳۸۸ ۰۸:۱۱ عصر، توسط امرتات.)
ارسال: #6
سلام
الان واقعآ نگراني شما چيه ؟
اگه شما جز دين اسلام به دين جامع تري رسيديد كه به وسيله اون مي تونيد رستگار بشيد پس چرا از عاقبت مرتد شدن نگرانيد !!!؟؟؟
- چند تا سؤال كه خيلي كنجكاوم جوابشو بدونم :
اگه شما با "تحقيق" به اين نتيجه رسيديد كه دين جامع تري هست كه پاسخ گوي تمام سؤال هاي بي جوابتونه ، چقدر درباره دين اسلام كه دين والدينتونه تحقيق كرديد !؟ چقدر در باره اين دين مطالعه كرديد !؟ تا حالا پيش اومده معني و تفسير قران رو بخونيد !؟

اي خدا ...
من به سجود مستمر امواج ، بر ساحل عبوديتت رشك مي برم .
مقام انسان را كهتر از آب و خاك مخواه ...
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا
۲۲ آبان ۱۳۸۸, ۱۰:۳۶ عصر
ارسال: #7
در اصل هر شخصی که می خواهد راهی رو طی کنه باید ازاون کسب اطلاع کنه نه اینکه اول بره بعد تحقیق کنه.
در مملکت ما دین اسلام ارثی می باشد به همین دلیل است که نمازمون ، روزمون، ... بیشتر از روی عادته نه عشق.

می شه
SmileSmile
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا
۲۳ آبان ۱۳۸۸, ۰۱:۵۴ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۶ آذر ۱۳۸۸ ۰۵:۴۲ عصر، توسط امرتات.)
ارسال: #8
ولي من با نظر شما موافق نيستم !!!
الان تو كشور ما اونايي كه تصميم دارن دينشون رو تغيير بدند اكثرأ دنبال يك دين جامع تر نيستند . دنبال ديني مي گردند كه محدوديت هاي دين اسلام رو نداشته باشه ...Exclamation
شايد تا حدودي دين در كشور ما ارثي باشه ولي اين موضوع فقط اختصاص يافته به كشور ما نيست !!!
ساير كشورها هم همين طوره . والدين دينشون رو به فرزندان و نسل هاي بعدي منتقل مي كنند تا هميشه دينشون زنده و پايدار بمونه .

اي خدا ...
۲۸ آبان ۱۳۸۸, ۰۸:۴۰ عصر
ارسال: #9
به نظر من انتخابي است.چون هر كسي كه دنبال حقيقت باشه در نهايت جز اسلام ديني او را ارضا نمي كند . ما چون به قول شما مسلمان زاده ايم و راجع به اديان ديگر چيزي نمي دانيم اين حرفه اجباري يا اختياري رو مطرح مي كنيم در واقع مثل ماهي كه تا بيرون نيفته قدر آب رو نميدونه كه مايه ي حياتشه. چرا يك تازه مسلمان وقت دين اسلام را مي پذيرد با تمام وجود مطيع اوامر الهي مي شود و انگار كه دوباره متولد مي شود در صورتي كه بي قيدي راحترين راه است اما او اين راه سخت را به جان مي خرد. پس خبري ست در منزلگه دوست...
۶ آذر ۱۳۸۸, ۰۵:۴۱ عصر
ارسال: #10
به نظر من در کل نمیشه بین انتخابی یا اجباری بودن دین اسلام یکی رو انتخاب کرد .
هر کدوم از اینها به ویژگی های فرد بستگی داره . هر چند در عصر جدید بی اطلاع بودن و نداشتن وسایل ارتباطاتی معنایی نداره ولی همیشه استثنا وجود داره .
شاید اگر والدین ما هم دینی جز اسلام داشتند ، ما هم بیرو همون دین میشدیم و احتمال اینکه به دنبال اسلام بریم خیلی کمه . ولی در دو حالت ( یا عضو یک خانواده مسلمان زاده باشه یا نباشه ) به رو حیه ی حق جویی فرد بستگی داره البته نمیشه محیط زندگی فرد رو اصلآدر نظر نگرفت .

اي خدا ...
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا