ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مقام معظم رهبری
۲۲ فروردين ۱۳۸۹, ۰۵:۰۸ عصر
ارسال: #1
داستان هایی پیرامون حضرت آقا
ماجرای تشرف حضرت آقا خدمت امام زمان (عج)

حاج آقا دکتر محمدی به بیان خاطره‌ای به نقل از حاج آقا «صدیقی» (سخنران معروف و از شاگردان آیت‌اله بهاءالدین) پرداخت و گفت:«صدیقی به حضرت آیت‌اله بهاءالدین گفت ، آقای من سفر حج را در پیش دارم شما سفارشی ، دعایی ، درخواستی ندارید و آقای بهاءالدین فرمودند: من یك دعایی دارم ؛ در كوچه بنی‌هاشم همان جایی كه مادرم حضرت فاطمه را سیلی زدند شما بروید و از خدا بخواهید كه دعای من مستجاب شود ، همین. و من به مدینه رفتم . اما سفارش آقا را فراموش كردم و در مكه بودم كه یادم آمد آقا سفارش دعا داشته‌اند دوباره به مدینه برگشتم و دعا كردم كه خدایا دعای آقای بهاءالدین مستجاب شود (از این مساله فقط خود خبر داشتم) وقتی به قم آمدم و خدمت آقا شرفیاب شدم آقا فرمودند ، حالا دیگر سفارش من را در مدینه فراموش می‌كنی و به مكه می‌روی و برمی‌گردی...!
من هم عذر خواستم و حسابی شرمنده شدم و بعد به آقا گفتم ، آقا دعایتان مستجاب شد . گفتند: بله ، خدا را شكر دعای من مستجاب شد.
بعد گفتم آقا لطف بفرمایید كه اگر مانعی ندارد مضمون دعایی كه داشتید را بیان كنید ، آقا نپذیرفتند و من خیلی سماجت كردم و بالاخره آقا فرمودند : من دعایی كردم كه آیت‌اله خامنه‌ای خدمت حضرت امام زمان(عج) برسند كه خدا را شكر این دعا مستجاب شد و آقا سیدعلی آقا خدمت ولی عصر رسیدند.»
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط مریم سادات موسوی ، کبوتر حرم ، هُدهُد صبا ، ataa2
۱۴ مرداد ۱۳۸۹, ۰۲:۵۴ عصر
ارسال: #2
مقام معظم رهبری
سلام.

در این موضوع به شناخت بیشتر مقام معظم رهبری می پردازیم اعم از زندگی شخصی آقا ورفع شبهات در مورد ایشون .امیدوارم بچه ها شرکت کنن وجواب سوالاشونو بگیرن.

ممنون از همه

ما جز محبت مادری ز زهرا ندیده ایم ***** ما ها لباس عیدمان را محرم خریده ایم

تاخواست قلم ،نقطه ضعفش بنگارد*****بیچاره ندانست علی نقطه ندارد
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا
۱۵ مرداد ۱۳۸۹, ۱۲:۱۸ صبح
ارسال: #3
RE: مقام معظم رهبری
سلام.

درمورد فرزندان آقا خامنه ای چه می دانید؟

1- مشهورترین ازدواج نسل دوم ازدواج آقا مجتبی خامنه‌ای فرزند مقام معظم رهبری با دختر دکتر غلامعلی حدادعادل است؛

پیش از آنکه به ریاست مجلس هفتم شورای اسلامی و حتی نمایندگی مجلس ششم برسد. شاید به همین علت باشد که غلامعلی حدادعادل در اسفندماه سال ۸۷در گفت‌وگو با مجله شهروند امروز گفته «من این تحلیل را قبول ندارم که چون خانواده ما با خانواده مقام معظم رهبری پیوند سببی پیدا کرد گروه‌های سیاسی به بنده تمایل نشان دادند. خویشاوندی تاثیری در تصمیماتم به عنوان رئیس‌مجلس ندارد»

2- آقا مسعود خامنه‌ای با دختر آیت‌الله خرازی از مدرسین حوزه علمیه قم و خواهر صادق خرازی معاون وزیر امور خارجه در دولت خاتمی ازدواج کرده است در عین حال که کمال خرازی وزیر خارجه خاتمی و رئیس شورای راهبردی روابط خارجی عموی عروس به حساب می‌آید.

3- آقا مصطفی خامنه‌ای دیگر فرزند مقام معظم رهبری نیز با دختر آیت‌الله خوشوقت از روحانیان تهران و نامزد ائتلاف رایحه خوش خدمت (گروه حامی دولت محمود احمدی‌نژاد) ازدواج کرده است.

4- دختر دیگر مقام معظم رهبری با فرزند حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی رئیس دفتر رهبر انقلاب اسلامی ازدواج کرده است.

سپاس شده توسط کبوتر حرم ، مشکات ، zeinab ، هُدهُد صبا ، ataa2
۱۵ مرداد ۱۳۸۹, ۱۱:۲۱ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ مرداد ۱۳۸۹ ۰۹:۵۰ عصر، توسط یوسف زهرا.)
ارسال: #4
سلام.

در ابتدا یه مقدمه ذکر می شود،بعد هم روایت گفته می شود،با توجه به اسم موضوع بچه هایی که علاقه به شنیدن دارن حتما بخونن.

مقدمه: مطابق روایات ، قبل از ظهور امام زمان در ایران ، حکومت اسلامی به پا خواهد شد و نکته جالب اینجاست که در روایات از رهبر این حرکت ایرانیان به "روح الله" تعبیر گشته است و بر اساس اتفاق نظر علمای رجال و تاریخ، جز حضرت روح الله خمینی رحمه الله علیه ، هیچکس پس از اسلام، از بزرگان و پیشوایان با نام "روح الله" در جایگاه رفیع پیشوایی امت اسلامی قرار نگرفته است و لذا مقصود از "روح الله" در این روایت ؛ قطعا امام خمینی (ره) می باشد نکته بسیار جالب اینجاست که مطابق روایات (که در ذیل خواهد آمد)، بعد از "روح الله" مردی از خراسان به رهبری ایرانیان می رسد که بر دست راستش علامت (یا خلل یا نشان فرماندهی) وجود دارد....و همین سید خراسانی خواهد بود که پرچم حکومت اسلامی را به امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف خواهد سپرد.
روایت زیر نیز نشان میدهد که فاصله بین ظهور مردی از قم تا رهبری سید خراسانی و سپردن پرچم به امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف از عمر طبیعی یک انسان فراتر نخواهد رفت چرا که امام محمد باقر علیه السلام می فرماید: ((اگر آن زمان«منظور قیام فردی به نام روح الله» را درک کنم، خویشتن را برای یاری صاحب این امر نگاه میدارم))نسخه خطی ابن حماد ص 63
بنابراین مطابق روایات بین خروج مردی از قم(امام خمینی ) و سپردن پرچم به دست امام زمان بوسیله سیدخراسانی فاصله ای حدود عمر طبیعی یک انسان ، بیشتر نخواهد بود!!!

------------------------------------------------------------------

امام باقر علیه السلام فرمودند: جمعی از اصحاب در محضر پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و سلم بودند، آن حضرت فرمودند:بدرستی که در طرف راست عرش الهی ، گروهی از ما بر منبرهایی از نورند، صورتهایشان از نور است.صورتهای اینها از شدت نور، چشمان نگاه کنندگانی که به مرتبه ی اینها نیستند را خیره میکند.بعضی از اصحاب پرسیدند: اینها چه کسانی هستند؟ پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم سکوت فرمودند، تا اینکه علی علیه السلام عرض کرد: اینها چه کسانی هستند؟ پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند: آنها گروهی هستند که به"روح الله" عشق می ورزند

و عشق ورزی آنها ، نه به خاطر خویشاوندی و نه به خاطر اموال است؛ آنها پیروان تو هستند و تو امام اینها هستی یا علی....(بحار الانوار جلد 68 ص 139«چاپ قدیم»)

امام محمدباقرعلیه السلام فرمودند: مردی (در آخرالزمان) از قم قیام میکند و با او افرادی هستند که مانند آهن های گداخته اند، سپس او وفات میکند
و به جای او ، مردی از خراسان می آید که در دست راستش نشانه ای است......

(البیان فی علائم آخرالزمان)
رفقا بخدا قسم صدای قدم های مهدی فاطمه می آید....
جهان در آستانه ظهور مهدی فاطمه است...

یادمان نرود که برای نجات از فتنه ها و غربال های آخرالزمان فقط به ریسمان ولایت چنگ بزنیم

با خامنه ای کسی نگردد گمراه
او در شب فتنه می درخشد چون ماه
در هر نفسم برای او میخوانم
لا حول و لا قوه الا بالله

[تصویر:  56606_938.jpg]
التماس دعا

سپاس شده توسط کبوتر حرم ، مشکات ، zeinab ، هُدهُد صبا ، ataa2
۱۷ مرداد ۱۳۸۹, ۰۴:۲۵ عصر
ارسال: #5
سلام.

عکس آیت الله سیدجواد خامنه ای پدر سیدعلی خامنه ای
[تصویر:  2010_5_28_11_29_26.jpg]

[تصویر:  khamenei-book.jpg]

سپاس شده توسط هُدهُد صبا
۱۹ مرداد ۱۳۸۹, ۰۴:۱۳ عصر
ارسال: #6
سلام.

در ابتدا به اصل ولایت فقیه می پردازیم.

اصل ولايت فقيه با مردم سالاري يا همان دمكراسي منافات دارد !! چرا يك نفر بايد براي يك ملت تصميم بگيرد؟!

[تصویر:  velayat-faghih.png]

سپاس شده توسط هُدهُد صبا
۱۹ مرداد ۱۳۸۹, ۰۶:۴۰ عصر
ارسال: #7
سلام.
ممنون از مطالبتون در این بخش.
عذر میخوام قبل از اینکه وارد اصل ولایت فقیه بشیم، میخواستم در مورد این شبهه بحث بشه:

چرا آقای خامنه‌ای با حضرت علی (ع) مقایسه می شوند ؟ وجه تشابه چیه؟

از خود به خدا هیچ نگوییم و نپرسیم .:. ما هم به خدا گر به خود آییم ، خداییم

[تصویر:  1_emza_22.jpg]
 سپاس شده توسط Montazer Almahdi ، هُدهُد صبا
۲۱ مرداد ۱۳۸۹, ۰۴:۱۵ عصر
ارسال: #8
سلام.

یک دفعه به کجا رفتی ،اگر موافق باشید یکم ابتدا در مورد ولایت فقیه صحبت کنیم تا در مورد آقا خامنه ای برسیم وشبهات رفع شود.

درمورد سوالی که مطرح کردم دقت بفرماييد كه اين شبهه بر اساس چند فرضيه‌ي نادرست بنا شده است كه ذيلاً به صورت اجمال به آنها اشاره مي‌شود:

دقت داشته باشيد كه «مردم سالاري يا دمكراسي به معناي آزادي مطلق» وجود خارجي ندارد و نمي‌تواند هم داشته باشد و فقط يك شعار عوام‌فريبانه است. لذا نظامات سياسي جهان هر چقدر هم كه مدعي دمكراسي باشند، قوانين و چارچوب‌هاي به حق يا ناحقي وضع كرده‌اند كه همگان را موظف به رعايت آنها مي‌دانند.

مردم سالاري نيز از همين دسته شعارهاي عوامفريبانه است. البته بسيار حايز اهميت است كه مفاهيم شعارها و تحقق آنها را در كدام نظام مورد مطالعه قرار مي‌دهيد؟ به عنوان مثال در نظام اسلامي، «مردم سالاري» مشروعيتي ندارد. بلكه «خدا سالاري» حقيقت و واقعيتي خدشه‌ناپذير است. چرا كه او مالك است و مابقي هر چه هست، مملوك و بنده‌ي او هستند. پس فقط خود او سالار و «ولي» است.

در نظامات غربي نيز چنين سالاريتي واقعيت خارجي ندارد و اگر در بعضي از موارد رعايت شود نيز عقلاني ومشروع نمي‌باشد. چرا كه نظام اكثريتي يا به اصطلاح دمكراسي مبتني بر رأي اكثريت (1+50) است. حال چه كسي گفته است كه در يك جامعه‌ي يكصد نفري اگر 51 نفر رأي واحدي داشتند (هر چند به ناحق)، سالار 49 نفر بقيه هستند. آيا آن 49 مردم نيستند؟! چه كسي اكثريت را سالار اقليت كرده است؟! آيا اگر آن 51 نفر تصميم بگيرند كه 49 نفر بقيه را از ميان بردارند، آيا مجاز هستند كه با تكيه به شعار «مردم سالاري» چنين جنايتي انجام دهند و آيا جنايتشان به خاطر برخورداري از رأي اكثريت معقول و مشروع است؟!

ادامه دارد...

سپاس شده توسط کبوتر حرم ، مشکات ، هُدهُد صبا ، ataa2
۲۱ مرداد ۱۳۸۹, ۰۹:۰۰ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ مرداد ۱۳۸۹ ۰۹:۰۱ عصر، توسط منتظر.)
ارسال: #9
سلام بعضی ها میگن حضرت آقا درجه ای از معصومیت دارن به نظر شما درسته؟
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا
۲۳ مرداد ۱۳۸۹, ۰۲:۴۲ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ مرداد ۱۳۸۹ ۰۳:۰۱ عصر، توسط کبوتر حرم.)
ارسال: #10
سلام به همگی

این تایپیک انصافاً بحث خوبی است اما این مدلی نمیشه...
عنوان بحث شخص مقام معظم رهبری است و از همین جهت هم دوستان شبهات مربوط به ایشون رو مطرح کردند، اما گویا جناب یوسف زهرا در نظر دارند ریشه ای تر و از اصل ولایت فقیه به طور عام شروع کنند...
بسیار خوب پس با اجازه بنده یه توضیح اجمالی در ارتباط با 2 شبهه ی فوق مطرح کنم و بعد روند اصلی رو پیش ببریم...

1- چرا آقای خامنه‌ای با حضرت علی (ع) مقایسه می شوند ؟ وجه تشابه چیه؟

بنا بر فرمایش حضرت امام خمینی (ره):

«وقتی می گوییم ولایتی را که رسول اکرم - صلی الله علیه و آله و سلم - و ائمه - علیهم السلام - داشتند، بعد از غیبت فقیه عادل دارد... اینجا صحبت از مقام نیست؛ بلکه صحبت از ولایت یعنی حکومت و اداره کشور و اجرای قوانین شرع مقدس که یک وظیفه سنگین و مهم است، می باشد،نه شان و مقام برتر و عادی، به عبارت دیگر ولایت مورد بحث یعنی حکومت و اجرای قوانین الهی و اداره جامعه اسلامی و ... وقتی کسی به عنوان ولی در موردی نصب می شود، مثلاً برای حضانت یا سرپرستی کسی یا حکومت،دیگر معقول نیست در اعمال این ولایت فرقی بین رسول اکرم(ص) و امام یا فقیه وجود داشته باشد.به عنوان مثال ولایتی که فقیه در اجرای حدود و قوانین کیفری اسلام دارد ،در اجرای این حدود بین رسول اکرم (ص) و امام و فقیه امتیازی نیست.حاکم،متصدی اجرای قوانین الهی است و باید حکم خدا را اجرا نماید،چه رسول الله(ص) باشد و چه امام معصوم(ع) یا نماینده او یا فقیه عصر» (ولایت فقیه،ترجمه کتاب البیع امام (ره) ص 77)

لذا از نقطه نظر ولایت و حکومت تفاوتی بین شخص مقام معظم رهبری و هر یک از ائمه اطهار (ع) وجود ندارد اما وجه تشابه ایشان با حضرت علی (ع) از جهت موقعیت جامعه و نحوه ی اداره و عملکرد ها و سیاست های خاص رهبری می باشد. چنانچه حضرت رسول (ص) با کفار مواجه بوده و سیاست های خاص خود را در قیاس با حضرت علی (ع) که در جمع مسلمین بودند داشتند و موضع گیری های آنها در مسائل مختلف شیوه و اصول خاصی داشته است. حضرت امام (ره) با نظام طاغوت مقابله کردند و به طبع نحوه ی عملکرد ایشان با شخص مقام معظم رهبری که در راس حکومتی شکل گرفته قرار می گیرند متفاوت خواهد بود. دیگر درگیری ها میان طاغوت و حزب الله نیست ...
درگیری و اختلاف بین توده ای از حزب الهی هاست !!
چنانچه زمان حضرت علی (ع) نیز این چنین بود و جنگ ها یی چون خوارج،جنگ میان مسلمان با مسلمان بود!!

2- بعضی ها میگن حضرت آقا درجه ای از معصومیت دارن به نظر شما درسته؟

نکته دیگری که در این مبحث باید بدان پرداخت مسأله عصمت است. عصمت بر 2 نوع است؛ عصمت ذاتی و عصمت عارضی. عصمت ذاتی عصمت ویژه ای است که از بدو تولد در انسان محقق است و این نوع عصمت تنها مختص به پیامبر و ائمه اطهار علیهم اسلام است. اما عصمت عارضی عصمتی است اکتسابی در درجات مختلف که هر انسانی با اجتهاد در تهذیب نفس، می تواند تدریجاً به مراتب مختلف آن دست یابد. این نوع عصمت اکتسابی را عدالت می گویند و عصمتی که از ولی فقیه انتظار می رود، همین عدالت است. ولی فقیه یاید عدالت لازم و کافی برای ولایت را کسب نماید تا لایق و شایسته این مسند باشد.
و در ارتباط با شخص مقام معظم رهبری با توجه به نحوه ی زندگی و بیانات و خاطرات و اقدامات ایشون به وضوح این میزان از عصمت قابل برداشت است.

و اما در جهت تکمیل فرمایشات "یوسف زهرا" در راستای دموکراسی:

در این شیوه از مردم سالاری، همه مردم، به صورت مستقیم در تصمیم گیری های اجتماعی شرکت می کنند، و واسطه ای برای اعمال حاکمیت و تعین سرنوشت مردم وجود ندارد.به لحاظ تاریخی،در یونان باستان، دموکراسی مستقیم اجرا می شد و شهروندان به صورت مستقیم در مورد مسائل عمومی و جگونگی اداره جامعه تصمیم گیری می کردند.
از آنجایی که دموکراسی مستقیم منحصر به جوامع ساده و ابتدایی بشری است؛ در جوامع امروزی،با توجه به فراوانی و پیچیدگی های مسائل مربوط به اداره یک کشور ،چنین روشی عملی نیست و به جز موارد بسیار محدودی نظیر همه پرسی و ابتکار عام، از آن برای حکومت در کشور ها استفاده نمی شود. (حقوق اساسی و نهاد های سیاسی،ابوالفضل قاضی )

و این شیوه از اداره ی کشور"2 درجه ای و غیر مستقیم" امروزه در بسیاری از کشور های دنیا نظیر آلمان،ایتالیا،فنلاند،سوئیس،ترکیه،پاکستان،هند،اتیوپی،کره شمالی،چین و آمریکا در انتخاب عالی ترین مقام رسمی یا اجرایی، بر نظام سیاسی حاکم بوده و اعمال می گردد و حتی علاوه بر مقامات سیاسی در انتخاب بالاترین مقامات دینی جهان نمونه ای مشابه دارد.

[تصویر:  agha.gif]

حقــا کـه تـو از سـلاله‌ی فاطمه‌ ای ........... با خنده ی خود به درد ما خاتمه ای
زیـبا تـر از این نـام نـدیدم بـه جهــان ........... ســید عــلی الحــسـینی الخــامـنه ای

[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcQ-ZD_iIZqFSfZpRm-xxLT...xDLhNJO-cY]

آقاجان بدانید و بدانند که لبخند رضایت شما را با هیچ چیز عوض نخواهیم کرد
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط مشکات ، یوسف زهرا ، منتظر ، هُدهُد صبا ، ataa2
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا