ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
از حســــین (ع) تا مهــــــدی (عج)
۱۷ تير ۱۳۸۹, ۰۱:۲۹ عصر
ارسال: #1
از حســــین (ع) تا مهــــــدی (عج)
میگم عاشقـــــــــــم .... اما خودم بهتر می دونم که نالایقـــــــــــــــم...
کدوم عاشقــــــــی ؟؟؟ من که همیشه برای تو آینه ی دقــــــــــــــم ... کجا عاشقـــــــــــــم ؟؟؟؟

سلام

می خوام به حول و قوه ی الهی این تایپیک رو باز کنم تا از مکتب عاشورا و انتظار بگم....
بگم که چه عرض کنم ... مطلب بزارم.... گرچه به اصطلاح نمی است در یمی اما به قول حافظ:

تو بندگی چو گدایان به شرط مزد مکن ***** که دوست خود روش بنده پروری داند

تا یه زمانی حضرت ولی عصر روحی و ارواح العالمین لتراب مقدمه فداه وارث
اقا ابا عبد الله الحسین هستند اما یه روزی هم برای جدشون یه چیزای ارث میذارن
در این بخش میتونید احادیث مربوط به این دو امام رو بنویسید و بگید که به نظر خودتون امام مهدی عج چه چیزی از جد بزرگورشون ارث بردن و ثمره انقلاب و قیام جهانیشون چی هست که برای ابا عبد الله به ارث میزارن.

[تصویر:  f_123i_f27bm_036ad19.gif]

[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcQ-ZD_iIZqFSfZpRm-xxLT...xDLhNJO-cY]

آقاجان بدانید و بدانند که لبخند رضایت شما را با هیچ چیز عوض نخواهیم کرد
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط یوسف زهرا ، مشکات ، safirashgh ، منتظر ، یاس نیلوفری ، هُدهُد صبا
۱۷ تير ۱۳۸۹, ۰۲:۱۷ عصر
ارسال: #2
RE: از حســــین (ع) تا مهــــــدی (عج)
سلام.

جمله ای هست که چندوقتی دهنم رامشغول کرده و جواب درستی دستگیرم نشد.
می خوام یکم معنای این جمله رادرک کنم ،این سخن امام حسین (علیه السلام) که درروز عاشورا فرمود :اگردین ندارید آزاده باشید (می خوام درمورد این جمله بیشتر بدونن.
ببخشید اگر بی ربط حرف زدم،چون حرف از امام حسین (علیه السلام) شد گفتم.

ممنون از همه

ما جز محبت مادری ز زهرا ندیده ایم ***** ما ها لباس عیدمان را محرم خریده ایم

تاخواست قلم ،نقطه ضعفش بنگارد*****بیچاره ندانست علی نقطه ندارد
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
۱۷ تير ۱۳۸۹, ۰۵:۲۴ عصر
ارسال: #3
سلام

در رابطه با جواب این سوال هم میشه اصولی بحث کرد و هم مصداقی ...
اگر بخواهیم اصولی بحث کنیم خواه نا خواه وارد فرهنگ عاشورا و نهضت سرخ امام حسین (ع) خواهیم شد، که خود بحث زیبا و مفصلی است. و چقدر خوب میشه اگه با همکاری دوستان در مورد این مکتب در تایپیکی جدا بیشتر بحث کنیم.علی هذا در ارتباط با سوال باید گفت:

اگر به جایگاه این سخن سیدالشهداء توجه کنیم دقیقا متوجه کلام ومقصود حضرت خواهیم شد.

هنگامی که عمرسعد شجاعت بی نظیر ابا عبدالله الحسین علیه السلام را مشاهده کرد - که چگونه از کشته ها پشته می ساخت و نیروهای دشمن را از هر سو به عقب می راند - احساس نمود که دیگر لشکر او در مقابل هجوم امام تاب مقاومت ندارند . به نیروهایش نهیب زد: «الویل لکم اتدرون لمن تقاتلون؟ هذا ابن قتال العرب، فاحملوا علیه من کل جانب; وای بر شما، آیا می دانید با چه کسی می جنگید؟ این فرزند کشنده عرب است; پس از هر طرف بر او حمله کنید .»
بعد از این فرمان از سویی چهار هزار تیرانداز دشمن، حضرت سیدالشهداء علیه السلام را آماج تیرهای خود قرار داده و آن حضرت را تیرباران کردند و از سوی دیگر به سوی خیمه ها هجوم بردند . در این حال سرور آزادگان فریاد برآورد: «یا شیعة آل ابی سفیان ان لم یکن لکم دین وکنتم لا تخافون المعاد فکونوا احرارا فی دنیاکم; ای پیروان خاندان ابی سفیان! اگر دین ندارید و از روز قیامت نمی هراسید، لااقل در زندگی آزادمرد باشید .»
شمر گفت: حسین! چه می گویی!؟ امام فرمود: «انا الذی اقاتلکم وتقاتلونی والنساء لیس علیهن جناح فامنعوا عتاتکم عن التعرض لحرمی مادمت حیا; من با شما می جنگم و شما با من نبرد می کنید، این زنان گناهی ندارند; تا من زنده هستم از تعرض یاغیانتان به خانواده من جلوگیری نمایید .»

از این سخن حضرت دقیقا متوجه می شویم که این افرادی که باامام زمانشان به جنگ برخواسته اند ،دیگر دینی برایشان باقی نمانده ، وچون از هر راهی که شده قصد از پادرآوردن آن حضرت را داشتند ، لذا برای رسیدن به این هدف ، از اصول انسانی هم دست کشیده بودند ولذا به هر شکلی وبه هر راهی وبه هر جنایتی دست می زند.که یکی از آن جنایات حمله به خیام حرم و حمله به زن وبچه های بی گناه بود..سخن امام حسین به این بی دینها برای این بود تا به اصول انسانی که حتی افراد بی دین هم به آن احترام میگذارند ، آنها را یادآور شود.واز طرفی به آیندگان بفهماند که خباثت دشمنان اهل بیت تا چه حد است.

سخنی از حضرت مهدی(عج) خطاب به جدش امام حسین (ع) است که میفرماید:« زمانی که لشکر کوفه تو را قویدل و نترس و پرجرات یافتند] و توانائی جنگیدن مردانه با تو را در خود ندیدند]، دامهای [مرگ آفرین] مکرشان را بر سر راهت نهادند و با حیله و شرارتشان به مقابله با تو برخاستند ».

آزاد بودن و آزاده بودن یعنی شخصیت داشتن، یعنی برای خود ایده و مکتب داشتن ... یعنی غرق و متحیر در هر تازه و نوعی نشدن...
آزاده بودن ارتباط تنگاتنگی با مومن بودن دارد، هر مومنی قطعاً آزاده است، آزاد از هوای نفس و شهوت و فردیت، کما اینکه در عین واحد اسیر است و بنده، اسیر عشق است و بنده ی خدا...اما این اسارت و بندگی کجا؟ و در گیر و بند شهوات و نفسانیت بودن کجا !!!
ایمان به فرد آزاده پاکی و قداست و جهت میدهد...
اما هر آزاده ای مومن نیست... که بسیارند افراد آزادمنشی که غرق در جاهلیت اند...

البته یه مصداق امروزی خیلی ملموس هم هست، ولی فکر نمی کنم نیازی باشه و مطلب به اندازه ی کافی گویا هست.

سپاس شده توسط یوسف زهرا ، مشکات ، faezeh ، safirashgh
۱۷ تير ۱۳۸۹, ۱۱:۵۷ عصر
ارسال: #4
سلام.

واقعا ًممنون ازجواب کاملتون،ولی من بیشتر منظورم به این بود که می خواستم مصداق این حرف را در زندگی روزمره خودمون پیدا کنم، می خواستم جایگاه مهم این سخن در زندگی روزمره مون اشکار بشه.
ان شاالله بچه ها هم در این بحث شرکت کنن.

سپاس شده توسط کبوتر حرم
۱۸ تير ۱۳۸۹, ۱۱:۱۶ صبح
ارسال: #5
سلام.
"کبوتر حرم" عزیز ممنون بابت پاسخت،واقعاً مفید بودش. البته من مصداق امروزی که منظورت بود رو متوجه نشدم!

فکر می کنم کاربرد این سخن امام حسین (ع) در زندگی امروزی رو میشه از سخنان زیر استنباط کرد:

* حجت الاسلام و المسلمین دکتر داوود فیرحی در باره نقش حسین (ع) در زندگی انسان امروز گفت: حضور امام حسین (ع) در زندگی سیاسی ، اجتماعی ومذهبی انسان مسلمان بحث امروز، دیروز ، فردا و پس فردا نیست بلکه بحث رابطه انسان ، انسانیت و آزادگی است.
وی با اشاره به ضرورت مبارزه با ظلم در اندیشه امام حسین (ع) گفت: این جمله که « ای مردم اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید» یعنی زیر بار ظلم نروید . حرف ناحق را قبول نکنید. این کلامی است که مربوط به ذات بشریت است. مربوط به زمان خاصی نمی شود و اساسا به خاطر همین است که امام حسین (ع) برای همیشه زنده می ماند.

*حريت كه اصل و اساس اخلاقي بودن و با فضيلت زيستن است، عدل و معادل دينداري است. اگر دين نداريد ، با اخلاق باشيد! اگر دين نداريد آزاده باشيد و اسير رذيلت ها نباشيد و به همنوع خود آسیب نرسانید؛ چرا كه اخلاقي بودن بر دين داري مقدم است!

* امام(ع) در اين سخن به اين نکته اشاره مي کند که انسانيت يک ملاک بسيار ارزشمند است که جداي از هر دين و مسلک که انسان ها از آن پيروي مي کنند و مؤمن به خداوند که يا کافر هستند، يک گوهر دروني در وجود تمام آنهاست که به نام انسانيت که اگر هر فرد به آن مراجعه کند، مي تواند راه درست و حقيقت را پيدا کند و حق و ناحق را به واسطه همين گوهر دروني تا حدود زيادي تشخيص دهد.

علاوه بر این فکر می کنم توضیح " کبوتر حرم" یعنی: "آزاد بودن و آزاده بودن یعنی شخصیت داشتن، یعنی برای خود ایده و مکتب داشتن ... یعنی غرق و متحیر در هر تازه و نوعی نشدن..." در عین کلی بودن ، بسیار گویاست.

"یوسف زهرا":
میشه لطفاً هر برداشتی که خودتون از این سخن داشتید رو هم بگید؟

از خود به خدا هیچ نگوییم و نپرسیم .:. ما هم به خدا گر به خود آییم ، خداییم

[تصویر:  1_emza_22.jpg]
 سپاس شده توسط کبوتر حرم ، یوسف زهرا ، faezeh ، safirashgh
۱۸ تير ۱۳۸۹, ۰۳:۱۴ عصر
ارسال: #6
سلام

من یه جمله زدم تنگ حرفام، اما فکر نمی کردم کسی پیگیری کنه...Big Grin
اما حقیقتاً پست جناب مشکات عالی و به روز بود. منم تا حدودی می خواستم همین موارد رو متذکر بشم...
زیر بار ظلم نرفتن ...
اسیر رذیلت ها نشدن...
پایبندی به اصول ارزشمند و عدم از خود باختگی فرهنگی...

ببینید، انسان مومن و با فضیلت که چه عرض کنم، از نظر بنده پایبندی به اصول و داشتن یک ایده و مکتب خاص ولو از دیدگاه ارازل هم به نوبه ی خودش ارزشمند تر از به طور کل باری به هر جهت بودنه...
به طور مثال شما تصور کنید:

یک لات چاله میدونی سال 1349 : اربده کش، عیاش، راهزن اما مهمان نواز و با مرام و اهل پایبندی به عهد، جونشه و سیبیلاش و مردونگیش ...

یک سوسول و اِوا خواهر سال 1389 : اهل هر نوع خلافی، شرابخوار و رقاص درجه یک، صورت با تیغ موکت بری برق می ندازن و ابرو ها رو صفا می دن و 4 تا کرم و ماتیک ضمیمه اش می کنن و روزی چند ساعت وقت خرج یاد گرفتن با عشوه حرف زدن و راه رفتن می کنن... تازه اینا هم ایده ی خودشون نیست، اگه یه جونور اونور آبی پیدا بشه و از فواید ریش و سیبیل بگه به فردا صبح نمی کشه که مدل های مختلف پستیژ ریش و سیبیل رو تهیه می کنن....

اینجاست که باید داد زد:

بابا لامذهبا !! اگه دین و ایمون ندارید، حداقل آدم باشید ، مرد باشید !!!

از نظر من لات هم لاتای قدیم.... حداقل یه ارزش و مرام و مسلکی داشتن واسه خودشون...

امام حسین (ع) هم از قاتلین خودشون که به یقین از مفلوکین دهر بودند، توقع تسلیم و باور و ایمان ندارد...
از آن ها می خواهد آزاده باشند ... یعنی پایبندی به یک سری از اصول حداقلی...
همین!

سپاس شده توسط مشکات ، یوسف زهرا ، safirashgh
۱۹ تير ۱۳۸۹, ۰۸:۳۴ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ تير ۱۳۸۹ ۰۸:۳۶ عصر، توسط کبوتر حرم.)
ارسال: #7
امام حسین از نگاه امام مهدی(عج)

سعد بن عبد الله قمی میگوید : به امام عصر ارواحنا فداه عرض کردم ای پسر رسول خدا تاویل ایه کهیعص چیست ؟
ایشان فرمودند:
هذه الحروف من نبا الغیب اطلع الله علیها عبده زکریا ثم فصها علی محمد و ذلک ان ذکریا سال ربه ان یعلمه اسما الخمسه فاهبط علیه جبرییل فعله ایاها ...
این خروف از احبار غیبیست که خداوند ذکریا را از ان مطلع کرده و بع از ان داستان را به حضرت محمد باز گفته داستان از این قرار است که زکریا از پروردگارش درخواست کرد که اسما خمسه طیبه را به وی بیاموزد . خداوند جبرییل را بر او فرود فرستاد و ان اسما را به وی تعلیم داد .
زکریا چون محمد و علی و فاطمه و حسن را یاد میکرد اندوهش برطرف میشد و گرفتاریش از بین میرفت و چون خسین را یاد میکرد بغض وغصه گلویش را میگرفت و میگریست و مبهوت میشد .
روزی گفت بارالها چرا چون ان 4 نفر را یاد میکنم اندوهم برطرف میشود و ارامش میابم اما وقتی حسین را یاد میکنم اشکم جاری میشود و ناله ام بلند میگردد؟

خدای او را از این داستان اگاه کرد و فرمود کاف اسم کربلا وها رمز هلاک عثرث طاهره است و یا نام یزید ظالم و عین اشاره به عطش و صاد صبر اوست

ذکریا چون این مطلب را شنید غمگین شد وتا سه روز از عبادتگاهش بیرون نیامد و به کسی اجازه نداد نزد او بیاید .و گریه و ناله سر داد و چنین گفت :
بارالها از مصیبتی که برای فرزند بهترین خلایق خود تقدیر کرده ایدردمندم .
خدایا ایا این مصیبت را بر استانه او نازل میمنی ایا جامه این غم را بر تن علی و فاطمه میپوشانی؟
بعد از ان گفت بارالها فرزندی به من عطا کن تا در پیری چشمم به او روشن شود و او را وارث و وثی من قرار ده انگاه مرا دردمند او گردان همچنان که حبیبت محمد را دردمند فرزندش گرداندی .
خداوند یحیی را به او بخشید و او را دردمند وی ساخت . و دوره حمل یحیی 6 ماه بود و و مدت حمل امام حسین نیز 6 ماه بود و برای ان نیز قضیه ای طولانیست .

سپاس شده توسط مشکات ، یوسف زهرا ، safirashgh ، مصباح
۲۰ تير ۱۳۸۹, ۱۰:۵۰ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ تير ۱۳۸۹ ۱۱:۰۹ صبح، توسط یوسف زهرا.)
ارسال: #8
سلام.
ممنون از پاسخهاتون.
منم نظرم تقریبا ً مثل جناب کبوترحرم هست ،مثالشون کاملا ً واضح بود ،فقط نمی دونستم تا چه حد درسته ،آخه حرفایی که معصومین می فرمایند،برای یک دوره خاص نیست ،برای تمام دوران هست مخصوصا ً به نظر من آخرالزمان ،که با همین سخنان معصومین می تونیم راهمون را در این بازار بی دینی انتخاب کنیم.
اگر در این باره بازم مطالب مفیدی شنیدید خوشحال می شم بشنوم.
ممنون از راهنمایی همتون
سلام.

أحمد بن عقبه از پدرش از امام صادق ( ع ) روايت مي كند كه حضرت فرمود : " حسين ( ع ) با ياراني كه همراه او به شهادت رسيده اند وهمراه هفتاد پيامبر ، رجعت مي كند ، همانگونه كه اينان با موسي بن عمران بر انگيخته شدند ، قائم ( ع ) انگشتري خويش را به وي تقديم مي كند ، وامام حسين ( ع ) كسي است كه آنحضرت ( قائم ) را پس از مرگ غسل داده وكفن مي كند حنوط مي نمايد و در قبر مي گذارد .

سپاس شده توسط مشکات ، کبوتر حرم ، safirashgh
۲۰ تير ۱۳۸۹, ۱۱:۴۶ عصر
ارسال: #9
امام مهدی و ناحیه مقدسه

..سلام بر انکه پیمانش شکسته شد
سلام بر انکه حرمتش شکسته شد
سلام بر انکه ظالمانهخونش ریخته شد
سلام بر انکه با خون زخمهایش غسل داده شد
سلام بر انکه از جام نیزه ها جرعه نوش شد
سلام بر ان مظلومی که خونش مباح شمرده شد
سلام از قفا سرش را بریدند
سلام بر انکه اهل روستا بدنش را دفن کردند
سلام بر انکه رگ گردنش را بریدند
سلام بر ان حمایت کننده بی یاور
.....سلام بر تو ای مولای من و بر فرشتگانی که بر گرد گنبدت گرد امده اند و در اطراف مزارت میگردند
سلام بر تو به درستی که بسوی تو امده ام و امید به رستگار شدن در نزد تو را دارم
سلام بر تو سلام اشنا به حرمت و خالص در ولایت و دوستی تو که با محبت تو به سوی خدا نزدیکی میجوید
واز دشمنان تو بیزاری میطلبد
.

سپاس شده توسط یوسف زهرا ، مشکات ، safirashgh
۲۱ تير ۱۳۸۹, ۰۲:۴۵ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ تير ۱۳۸۹ ۰۲:۵۱ عصر، توسط کبوتر حرم.)
ارسال: #10
امام در همین فرازی که از ناحیه مقدسه نوشتم اینطور میفرمایند :

سلام کسی که در غم تو اندوهگین و مصیبت زده و بیچاره است سلام کسی که اگر با با تودر کربلا بود .
از تو در مقابل شمشیرهای بران محافظت میکرد و نیمه جان ناقابلش را برای حفظ تو به مرگ میبخشید .
و در نزد تو جهاد میکرد و تو را یاری میکرد بر علیه کسانی که بر تو ستم کردند .
و جان و جسم خود را و مال و فرزندان خویش را فدای تو میکرد .
و جانش فدای تو و اهل بیتش سپر بلای اهل بیت تو میبود .

سپاس شده توسط مشکات ، safirashgh
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا