ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بانوی دو عالم
۲ ارديبهشت ۱۳۸۹, ۰۴:۰۰ عصر
ارسال: #1
بانوی دو عالم
نتیجه عبادت خالص

عَنْ فاطِمَةَالزَّهْراءِ(علیها السلام) :« مَنْ أَصْعَدَ إِلَىاللّهِ خالِصَ عِبادَتِهِ أَهْبَطَ اللّهُ إِلَیهِ أَفْضَلَ مَصْلَحَتِهِ.»

هر كه عبادت خالصش را به سوى خدا بالا فرستد، خداوند متعال برترین بهره و سودش را به سوى او پایین فرستد.

[تصویر:  4poqk1t.jpg]

[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcQ-ZD_iIZqFSfZpRm-xxLT...xDLhNJO-cY]

آقاجان بدانید و بدانند که لبخند رضایت شما را با هیچ چیز عوض نخواهیم کرد
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط مشکات ، یوسف زهرا ، safirashgh ، هُدهُد صبا
۲ ارديبهشت ۱۳۸۹, ۱۰:۳۹ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲ ارديبهشت ۱۳۸۹ ۱۰:۴۱ عصر، توسط یوسف زهرا.)
ارسال: #2
RE: بانوی دو عالم
سلام.

امروز می خواستم این موضوع را بنوسیم که دیدم زودتر نوشته شده.
فاطمیه هم آمد،امیدوارم معرفتمون نسبت به این خانم زیادتر بشه.
امام صادق (علیه السلام) یک روایت عجیبی داره که می فرماید:ما حجت خدا بر شما هستیم وفاطمه زهرا(سلام الله علیه) حجت خدا بر ما هست(مضمون روایت)
یعتی فقط معصومین می دونن که این خانم چه شخصیتی داره.
سلام.

روایت هست که وقتی فاطمه زهرا وارد می شد پیامبر(صلی الله علیه) کاملا از جا پا می شد و بعد مقابل فاطمه زهرا(سلام الله علیه) دو زانو می نشست حتی دست فاطمه(سلام الله علیه) را می بوسید و بعد سینه فاطمه(سلام الله علیه) را می بویید و می فرمود : من بوی بهشت را استشمام می کنم ( روایتی است که شیعه و سنی آن را قبول دارند ) .

ما جز محبت مادری ز زهرا ندیده ایم ***** ما ها لباس عیدمان را محرم خریده ایم

تاخواست قلم ،نقطه ضعفش بنگارد*****بیچاره ندانست علی نقطه ندارد
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط مشکات ، کبوتر حرم ، faezeh ، safirashgh
۳ ارديبهشت ۱۳۸۹, ۰۱:۰۵ عصر
ارسال: #3
فاطمه(س) در مقام شكوه از دو خلیفه

«قالَتْ فاطِمَةُ الزَّهْراءُ(علیها السلام) لِلاَْوَّلَینِ:أَرَأَیتُكُما إِنْ حَدَّثْتُكُما عَنْ رَسُولِ اللّهِ(صلى الله علیه وآله وسلم): تَعْرِفانِهِ وَ تَفْعَلانِ بِهِ؟ قالا نَعَمْ. فَقالَتْ: نَشَدْتُكُمَا اللّهُ أَلَمْ تَسْمَعا رَسُولَ اللّهِ یقُولُ:«رِضا فاطِمَةَ مِنْ رِضاىَ، وَ سَخَطُ فاطِمَةَ مِنْ سَخَطى، فَمَنْ أَحَبَّ فاطِمَةَ إِبْنَتى فَقَدْ أَحَبَّنى، وَ مَنْ أَرْضى فاطِمَةَ فَقَدْ أَرْضانى، وَ مَنْ أَسْخَطَ فاطِمَةَ فَقَدْ أَسْخَطَنى»؟ قالا نَعَمْ، سَمِعْناهُ مِنْ رَسُولِ اللّهِ(صلى الله علیه وآله وسلم)، فَقالَتْ: فَإِنّى أُشْهِدُ اللّهَ وَ مَلائِكَتَهُ أَنَّكُما أَسْخَطْتُمانى وَ ما أَرْضَیتُمانى وَ لَئِنْ لَقیتُ النَّبِىَّ لاََشْكُوَنَّكُما إِلَیهِ.»

حضرت زهرا(علیها السلام) خطاب به خلیفه اوّل و دوّم فرمود:آیا اگر حدیثى را از پیامبر خدا(صلى الله علیه وآله وسلم) نقل كنم به آن عمل خواهید كرد؟ گفتند: آرى.
فرمودند: شما را به خدا آیا نشنیده اید كه پیامبر(صلى الله علیه وآله وسلم)فرموده اند:«خشنودى فاطمه خشنودى من، و خشم فاطمه خشم من است، هر كه دخترم فاطمه را دوست بدارد مرا دوست داشته، و هر كه فاطمه را خشنود سازد مرا خشنود ساخته، و هر كه فاطمه را خشمگین نماید مرا خشمگین نمود هاست»؟ گفتند: آرى، چنین حدیثى را از پیامبر خدا(صلى الله علیه وآله وسلم) شنیدهایم.
فرمود: من هم خدا و فرشتگان را گواه مىگیرم كه شما دو نفر مرا خشمگین نمودید و خشنودم نساختید، و چون پیامبر(صلى الله علیه وآله وسلم) را ملاقات نمایم حتماً از شما به او شكایت خواهم نمود.

وقتی بنای خلقت مـــا را گذاشـــتند *****نـوری به حجــم تیره دنـــیا گذاشـتند
روح مرا به خاطر روح تو خلق کرده اند *****نام مرا به عشق تو فاطمه گذاشتند

سپاس شده توسط مشکات ، یوسف زهرا ، safirashgh
۳ ارديبهشت ۱۳۸۹, ۰۵:۳۲ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳ ارديبهشت ۱۳۸۹ ۰۵:۵۱ عصر، توسط یوسف زهرا.)
ارسال: #4
سلام.

حدیث قشنگی بود،واقعا این عمر وابوبکر وعثمان چه خونی به دل ائمه کردن،چند ماه مگر از رحلت پیامبر می گذره؟؟
حتی فکر می کنید امام حسین (علیه السلام) را کی به شهادت رساند؟؟
یزید؟
شمر؟
فراز آخر زیارت عاشورا را که خوندید،می فرماید:
اللهم خص انت اول ظالم بااللعن منی وابدا به
اولا
ثم الثانی
والثالث
والرابع
اللهم العن یزید خامسا
والعن عبیدالله بن زیاد
وابن مرجانه
وعمربن سعد
وشمرا
ال ابی سفیان
وال زیاد
ال مروان
الی یوم القیامه

شمری که روی سینه مبارک امام حسین (علیه السلام) نشست رانفر 9 معرفی کرده،واول و دوم هم همین دو خلیفه هستن.
در پست بعد می خوام یه روایتی بزارم می خوام خوشحالتون کنم در قسمت احادیث امام زمان(عج) هم بهتون قولشو داده بودم،در مورد این عمر (لعنت الله علیه) هست ،که وقتی آقا ظهور می کنه یکی از کاراش اینه که عمر و ابوبکر را از قبر در می یاره و با همون هیزم ها که پشت در خانه حضرت زهرا (سلام الله علیه) گذاشته بودن می سوزانه،خدا لعنتشون کنه
سلام.
یکی از زیباترین روایانی هست که شنیدم،یکم طولانی هست ولی به خوندنش می ارزه.

حسن بن بشير ، از ابي الجارود ، روايت كرده كه ميگويد : از امام باقر عليه السلام سئوال كردم قائم شما چه زماني قيام ميفرمايد ؟ فرمود : اي ابا جارود شما آنزمان را نخواهيد ديد . عرضكردم اهل زمانش چطور ؟ فرمود : اهل زمانش راهم نمي بينيد قائم ما بعد از مأيوس شدن و نا اميد گشتن شيعيان قيام ميكند ومردم را سه بار دعوت مي كند وبه كمك مي طلبد ولي هيچكس پاسخ او را نميدهد ، تا آنكه روز چهارم به پرده كعبه مي چسبد ومي گويد : خدا يا ياريم كن ودعايش رد نميشود خداوند نيز به ملائكه اي كه رسول الله ( صلي الله عليه وآله ) را در روز بدر ياري كردند دستور مي دهد حضرت مهدي عليه السلام را ياري كنند وآنها كه تا آنزمان هنوز آماده باش بوده وزين اسبهاي واسلحه هاي خود را زمين نگذاشته اند با حضرت بيعت ميكنند ، سپس سيصد وسيزده مرد با حضرت بيعت مي نمايند و حضرت به مدينه رفته ومردم نيز همراه حضرت به مدينه مي روند براي رضايت خدا ، آنگاه حضرت هزار وپانصد تن از قريش را كه همه حرامزاده مي باشند ميكشد وسپس داخل مسجد شده وديوار آنرا ميشكند وبر زمين مي ريزد وبعد ، ازرق ، وزريق ، ( دو تن از دشمنان اهل بيت عليهم السلام ) لعنهما الله ، را از قبر بيرون كشيده وبا آنها صحبت كرده وآنها هم پاسخ ميدهند ، دشمنان واهل باطل در اينجا به ترديد افتاده وتعجب مي كنند كه حضرت با مردگان مي تواند صحبت كند ، آنگاه حضرت پانصدتن از آن اهل باطل را در داخل مسجد كشته سپس آن دو تن را كه از قبر بيرون كشيده آتش مي زند و مي سوزاند آنها را با همان هيزمهائي كه مي خواستند با آن ، علي وفاطمه وحسن وحسين ( عليهم السلام ) را آتش بزنند مي سوزاند ، وآن هيزمهاي ماست وما ( ائمه ) آنرا به يكديگر ارث ميدهيم ، سپس حضرت ، كاخ مدينه را خراب مي نمايد ، و آنگاه به سمت كوفه حركت مي نمايد وشانزده هزار تن از بتريه گروهي شبيه خوارج را كه مسلح وقاريان قرآن فقهاء در دين بوده و از زيادي سجده پيشاني آنها زخم شده و . . . . . ونفاق تمام وجودشان را پركرده است ، به حضرت مي گويند : اي فرزند فاطمه ، بر گرد كه ما نياز به تو نداريم ، آنگاه حضرت در عصر روز دوشنبه در پشت نجف تا شب تمامي آنها را بسرعت مي كشد وهيچ يك از آنان جان سالم بدر نميبرد ، و اصحاب حضرت هيجيك آسيب نمي بينند گرچه خون مقدس آنها وسيله تقرب به خداوند متعال ميباشد ، سپس حضرت وارد در كوفه شده ، وآنقدر از جنگاوران را ميكشد تا خدا راضي گردد . راوي مي گويد : از آنجهت كه درست مطلب را متوجه نشدم به حضرت عرضكردم : فدايت شوم خداوند چه زماني راضي مي شود ؟ فرمود : اي ابا جارود خداوند به مادر موسي وحي كرد وحضرت قائم عليه السلام از مادر موسي گراميتر است ، خداوند به زنبور عسل وحي مي كند در حاليكه آنحضرت از زنبور عسل پيش خدا عزيز تر است ، اينجا بود كه مطلب را فهميدم ، آنوقت حضرت فرمود : آيا مطلب را فهميدي ؟ عرضكردم آري . فرمود : حضرت قائم عليه السلام سيصد ونه سال به مقدار توقف اصحاب كهف در غار حكومت خواهد نمود ، وجهان را پس از پرشدن از ظلم وستم ، پر از عدل و داد خواهد كرد وخداوند شرق وغرب جهان را براي او فتح كرده وآنقدر از مردم ميكشد تا جز دين محمد صلي الله عليه وآله باقي نماند ومانند سليمان بن داود رفتار مينمايد ، چنانكه خورشيد وماه را بخواند او را پاسخ مي دهند وزمين در زير پاي حضرت مي پيچد ( طي الارض ) ومطابق امر و وحي خداوند عمل مي نمايد

التماس دعا

سپاس شده توسط مشکات ، کبوتر حرم ، safirashgh ، هُدهُد صبا
۳ ارديبهشت ۱۳۸۹, ۰۶:۰۸ عصر
ارسال: #5
سلام.
ممنون، واقعاً زیبا و قابل تأمل بود.

از خود به خدا هیچ نگوییم و نپرسیم .:. ما هم به خدا گر به خود آییم ، خداییم

[تصویر:  1_emza_22.jpg]
۴ ارديبهشت ۱۳۸۹, ۰۵:۴۸ عصر
ارسال: #6
سلام.

خواهش می کنم.

در ضمن آقای علی رضا پناهیان با برادرش(احمد پناهیان) هیئتی دارن بنام هیئت محبین اهل بیت (علیهم السلام) که از جمعه مراسم ایام فاطمیه این هیئت شروع شد تا شب شهادت (سه شنبه) ،علی رضا سخنرانی می کنه و احمد مداحی،از طریق سایت هیئت (http://www.mohebbin.net) به صورت مستقیم پخش می شود،می تونید بعدا هم فایلش را بگیرید.(ساعت شروع مراسم بعد از نماز مغرب وعشا ،تقریبا 8:45 .
(مراسم های هفتگی هیئت هم جمعه ها هست ،بعد از نماز مغرب وعشا)

سپاس شده توسط faezeh ، کبوتر حرم ، safirashgh
۵ ارديبهشت ۱۳۸۹, ۱۱:۲۱ عصر
ارسال: #7
بدترین امّت

عَنْ فاطِمَةَ الزَّهْراءِ(علیها السلام) قالَتْ: قالَ رَسُولُ اللّهِ(صلى الله علیه وآله وسلم)، شِرارُ أُمَّتى الَّذینَ غَذُّوا بِالنَّعِیم، الَّذینَ یأكُلُونَ أَلْوانَ الطَّعامِ، وَ یلْبَسُونَ أَلوانَ الثِّیابِ وَ یتَشَدَّقُونَ فِى الْكَلامِ.

بدترین امّت من كسانى هستند كه: از انواع نعمتها تغذیه مىكنند و خوراكى هاى رنگارنگ مىخورند، و لباسهاى گوناگون مىپوشند، و هر چه بخواهند مىگویند.

سپاس شده توسط مشکات ، safirashgh ، هُدهُد صبا
۶ ارديبهشت ۱۳۸۹, ۰۵:۴۲ عصر
ارسال: #8
سلام.

روزی پیامبر بر فراز منبر رفت وبه مردم گفت : آیا فاطمه(سلام الله علیه) را می شناسید؟ آیا فکر می کنید من اینقدر او را دوست دارم به خاطر این است که فرزند من است ؟
پیامبر فرمود : خدا قبل از این که آسمان ها و زمین را خلق کند نور وجودی او را از نور خالص خودش آفرید.
* یکی سوال کرد یعنی فاطمه(سلام الله علیه) از جنس بشر نیست ؟
پیامبر جواب داد : فاطمه(سلام الله علیه) من یک حوری هست که به جنس بشر در آمده است.
* یکی دیگه سوال کرد : اگر نور فاطمه(سلام الله علیه) قبل از آسمان ها و زمین و قبل از آدم بوده پس کجا زندگی می کرده ؟
پیامبر جواب داد : فاطمه(سلام الله علیه) من در هاله ای از نور و در سایه عرش خدا زندگی می کرد .
یکی دیگه سوال کرد: فاطمه(سلام الله علیه) تو که در عرش زندگی می کرد غذاش چی بود؟
پیامبر جواب داد : غذای فاطمه(سلام الله علیه) در عرش 4 چیز بود ، سبحان الله ، الحمد الله ، لااله الا الله ، الله اکبر
( حالا فهمیدی تسبیحات اربعه نماز از کجا آمده ، این غذای معنوی فاطمه(سلام الله علیه) در عرش خدا بوده ، این هدیه صدیقه کبری(سلام الله علیه) به ما است )
وپیامبر فرمود : اگر نور زهرای(سلام الله علیه) من به کسی برخورد بکنه هدایت می شود.

التماس دعا

سپاس شده توسط مشکات ، کبوتر حرم ، هُدهُد صبا
۷ ارديبهشت ۱۳۸۹, ۰۲:۳۱ عصر
ارسال: #9
نتیجه صلوات بر زهرا(علیها السلام)

عَنْ فاطِمَةَ الزَّهْراءِ(علیها السلام) قالَتْ: قالَ لى رَسُولُ اللّهِ(صلى الله علیه وآله وسلم) یا فاطِمَةُ مَنْ صَلّى عَلَیكِ غَفَرَ اللّهُ لَهُ وَ أَلْحَقَهُ بى حَیثُ كُنْتُ مِنَ الْجَنَّةِ.

رسول خدا(صلى الله علیه وآله وسلم) به من گفت: اى فاطمه! هر كه بر تو صلوات فرستد، خداوند او را بیامرزد و به من، در هر جاى بهشت باشم، ملحق گرداند.

سپاس شده توسط یوسف زهرا ، هُدهُد صبا
۷ ارديبهشت ۱۳۸۹, ۱۱:۵۳ عصر
ارسال: #10
سلام.
شهادت حضرت زهرا(سلام الله علیه)را تسلیت عرض می کنم.

روایت هست در محشر که همه از هم فرار می کنن،یک صدائی شنیده می شه که "این الفاطمیون" یعنی فاطمیون کجا هستن،ان شاالله اونجا بتونیم لبیک بگیم.

راستی چون بحث به عمر رسید ،یادتون باشه بعدا براتون شجره عمر را بزارم.

سپاس شده توسط مشکات ، کبوتر حرم
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا