ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خواستگاری
۱ ارديبهشت ۱۳۸۹, ۱۱:۴۴ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱ ارديبهشت ۱۳۸۹ ۱۱:۵۸ عصر، توسط alizamani.)
ارسال: #1
خواستگاری
سلام
بعد از تبادل نظر با یکسری از دوستان قرآنی تصمیم برآن شد که موضوعات جنجالی را با طعم واقعی حضور همه یاران قرآنی ارائه نمائیم
حالا ...
خواستگاری می تواند یکی از آن موضوعات باشد....از خواهران و برادران خواهشمندیم با تکیه بر تجربیات شخصی شان و بیان خاطرات خود در این بحث شرکت نمایند.
لطفا از بکارگیری جملات رمانتیک و غیر کاربردی بعضی به اصطلاح روانشناسان خودداری فرمائید و سعی کنیم که خیلی واقعی به بحث بنشینیم
ما میخواهیم از این بحثها به یک نتیجه اساسی برسیم....چون بسیاری از دوستان خود مبتلابه این موضوع (خواستگاری و ازدواج ) می باشند.

التماس دعا

به نظر من دختر خانمها تا سن 22 یا 24 سالگی بیشتر به دنبال توهمات و رویاپردازیهاشون هستن
از این سن که میگذرن..طبیعتا به علت کاهش خواستگار به این نتیجه میرسن که اوا چرا اینقدر سخت گرفتیم..موندیم ترشیدیم
جالبه.......حالا خواستگاری دختر 25ساله (به بالا) که میریم ...میگه من هیچ توقعی ندارم!!! همشون مثبتن....حالا همین دختر همونی بود که چهار سال پیش میگفت:
من می خواهم ادامه تحصیل بدم تا دکتری ( حالا ترم اوله دانشگاهه خانوم)
من می خواهم کار کنم
من ماشین لباسشوئی ....ظرفشوئی....جاروبرقی نیستماااااااااا
من آشپز نیستماااااااااااااااااااااا
مهرم هم 1368 تا سکه تمام بهار آزادی به نیت سال آغاز رهبری آقا(خانوم مدعیه حزب اللهی هم هست)
....
....
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط مصباح ، مریم سادات موسوی ، مشکات ، Tehrani ، amirt
۲ ارديبهشت ۱۳۸۹, ۰۱:۴۳ صبح
ارسال: #2
RE: خواستگاری
سلام

مرسی از اینکه این بحث مجال گفتگو پیدا کرد

خوب شاید ناشی از کم تجربگیشون باشه....حالا نه اینکه پسرا توهم نمی زنن؟؟
همشون دنبال موردی می گردن که باید بدیم براشون بسازن...
کلا ازدواج سخت شده...یعنی انتخاب سخت شده...موافقید؟؟
 سپاس شده توسط مصباح ، alizamani ، faezeh ، Tehrani
۲ ارديبهشت ۱۳۸۹, ۰۱:۵۵ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲ ارديبهشت ۱۳۸۹ ۰۲:۱۲ صبح، توسط alizamani.)
ارسال: #3
سلام
قبول دارم که انتخاب سخت شده...جای شکی نیست
اما باید قبول کنیم علاوه بر این سختیهای موجود در زندگی مثل مسکن ، شغل،تحصیلو مسائل اساسی دیگه... این دختر خانومها مشلات دیگری را هم با توقعات نابجاشون اضافه میکنن
به نظر من اون موقع که 18 سالشونه یا نهایتا 23 سالشونه ...هی تصور میکنن حالا خواستگار از این بهتر هم میاد....من که هنوز جا دارم ....(به قول دکتر گلزاری) چرا روزه شک دار بگیریم...راحت میگیم نه
اما همین که تعداد خواستگارا کمتر و کمتر میشه و اینکه میبینه خواستگارای قبلیش مثلا موردهای خوبی بودن اما اونارو رد کرده...تصمیم میگیره حالا هر کی اومد من قبول میکنم...چون احتمال میده 2 سال دیگه اصلا خواستگار نداشته باشه
مخصوصا اگر خدای نکرده دختر خانومها دارای یک خصوصیت خیلی مثبت هم اگر باشن که واویلا...............

البته ببخشید که اینطور رک صحبت میکنم
واقعیته دیگه...کاریش نمیشه کرد
 سپاس شده توسط مریم سادات موسوی ، Tehrani ، sb1364
۲ ارديبهشت ۱۳۸۹, ۱۰:۱۱ صبح
ارسال: #4
سلام
فکر نمیکنم اینجوری باشه.واسه دختر خوب همیشه خواستگارای خوب هست. چه 18 سالش باشه چه 28 سالش چه بالاتر.
 سپاس شده توسط کبوتر حرم ، Tehrani
۲ ارديبهشت ۱۳۸۹, ۰۲:۱۴ عصر
ارسال: #5
سلام

خوب به خودتون قوت قلب میدید.....بشینید تا بیاد

پس با نظر من موافقید که سختگیرن؟؟
 سپاس شده توسط مریم سادات موسوی ، Tehrani
۲ ارديبهشت ۱۳۸۹, ۰۴:۰۴ عصر
ارسال: #6
سلام :

موضوع خوبیه و می تونه راه گشا باشه ( قابل توجه اونایی که معلومه دلشون پره !!!Big GrinBig GrinBig Grin )

اما به شرطی که اینقدر با تیکه و کنایه صحبت نشه و بحث از مدار اصلی خودش خارج نشه

به نظر من هم پسرا هم دخترا توقعات و انتظارات خاص خودشون رو دارن اما قبول دارم که

بعضی از این توقعات و انتظارات خارج از توان فرد مقابل و خانوادش هست . اما اینو قبول ندارم که

همه ی این انتظارات فقط و فقط از طرف دختر ها مطرح میشه .

البته باید قبول کرد که شرایط تغییر کرده ، زمان عوض شده و نمیشه با همون شرایط نسل

گذشته یه زندگی رو شروع کرد . میشه ؟؟؟
 سپاس شده توسط کبوتر حرم ، Tehrani
۲ ارديبهشت ۱۳۸۹, ۰۴:۱۲ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲ ارديبهشت ۱۳۸۹ ۰۴:۱۴ عصر، توسط کبوتر حرم.)
ارسال: #7
این از زبون یک دختر هست که جالبه: (البته اگه بعضی ها بهشون بر نخوره و داغ دلشون تازه نشهBig Grin)

همسر آینده من میدونی.....

می توانی خوشحال باشی، چون من دختر کم توقعی هستم.

اگر می گویم باید تحصیلکرده باشی، فقط به خاطر این است که بتوانی خیال کنی بیشتر از من می فهمی!

اگر می گویم باید خوش قیافه باشی، فقط به خاطر این است که همه با دیدن ما بگویند"داماد سر است!" و تو اعتماد به نفست هی بالاتر برود!

اگر می گویم باید ماشین بزرگ و با تجهیزات کامل داشته باشی، فقط به این خاطر است که وقتی هر سال به مسافرت دور ایران می رویم توی ماشین خودمان بخوابیم و بی خود پول هتل ندهیم!

اگر از تو خانه می خواهم، به خاطر این است که خود را در خانه ای به تو بسپارم که تا آخر عمر در و دیوارآن، خاطره اش را برایم حفظ کنند و هرگوشه اش یادآور تو و آن شب باشد!

اگر عروسی آن چنانی می خواهم، فقط به خاطر این است که فرصتی به تو داده باشم تا بتوانی به من نشان بدهی چقدر مرا دوست داری و چقدر منتظر شب عروسیمان بوده ای!

اگر دوست دارم ویلای اختصاصی کنار دریا داشته باشی، فقط به خاطر این است که از عشق بازی کنار دریا خوشم می آید... جلوی چشم همه هم که نمی‌شود!

اگر می گویم هرسال برویم یک کشور را ببینیم، فقط به خاطر این است که سالها دلم می خواست جواب این سوال را بدانم که آیا واقعا "به هرکجا که روی آسمان همین رنگ است"؟! اگر تو به من کمک نکنی تا جواب سوالاتم را پیدا کنم، پس چه کسی کمکم کند؟!

اگر از تو توقع دیگری ندارم، به خاطر این است که به تو ثابت کنم چقدر برایم عزیزی!
و بالاخره...

اگر جهیزیه چندانی با خودم نمی آورم، فقط به خاطر این است که به من ثابت شود تو مرا بدون جهیزیه سنگین هم دوست داری و عشقمان فارغ از رنگ و ریای مادیات است.Big Grin

[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcQ-ZD_iIZqFSfZpRm-xxLT...xDLhNJO-cY]

آقاجان بدانید و بدانند که لبخند رضایت شما را با هیچ چیز عوض نخواهیم کرد
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط alizamani ، مریم سادات موسوی ، Tehrani
۲ ارديبهشت ۱۳۸۹, ۰۴:۱۶ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲ ارديبهشت ۱۳۸۹ ۰۴:۲۲ عصر، توسط alizamani.)
ارسال: #8
سلام
چرا هر کی میرسه میگه بعضیها دل پری دارن ؟؟
...
اما فائزه خانم
بنده نگفتم پسرها بی عیب هستن ولی معتقدم که فعلا این دختر خانومها هستن که دارن یکه تازی می کنن و پسرها باید خودشونو با اونا وفق بدن
تا حدی هم طبیعیه بالاخره بر اساس سنت ما این پسرها هستن که خواستگاری دخترها میرن و غیره...
اما بعضی ها جنبه ندارن ...فکر میکنن آسمون سوراخ شده ... فقط این دختر خانوم افتاده پائین....چون پسره اومده خواستگاری ...برای اینکه قدر مارو بدونه ...حالا فعلا سخت گیری میکنیم بعد جواب مثبت میدیم
من خودم مواردی را سراغ داشتم دختره شدیدا از پسره و خانوادش خوشش اومده بود ولی الکی گفت من نظرم منفیه که چی؟؟ که پسره بگه تو رو به خدا با من ازدواج کن تا بعد دختر خانوم نظرشون با کلی نازو ادا مثبت بشه
که بعدا توی زندگی بزنه توی سره پسره بگه ببین تو اصرار داشتی با من ازدواچ کنی هاااااااااااا
واقعا این طور نیست ؟؟؟؟
سلام کبوتر حرم
خیلی جالب بود
فکر کنم بیان واقعی توقعات از دید یک دختر خانوم بود...
احسنت
 سپاس شده توسط مریم سادات موسوی ، Tehrani
۲ ارديبهشت ۱۳۸۹, ۰۸:۳۶ عصر
ارسال: #9
سلام
به نظر من
پسرها خوب است با دختری ازدواج کنند که واقعا عاشقش هستن و با همه براشون فرق داره اینکه درست بتونن تشخیص بدن خیلی مهم و گرنه در زندگی دچار کمبود و خدایی نکرده انحراف می شوند که به طبع زندگی رو به کام طرف مقابل هم تلخ می کنند.
دوم اینکه پسر خوب است از نظر تحصیلات و منزلت اجتماعی و مالی به دختر سر باشد تا دختر بتواند اقتدار پسر را قبول کند.
و در اخر اگه واقعا پسر سالم باشه و اهل کار و روزی حلال در اوردن و معتقد هیچ دختری بهش جواب منفی نمیده.
پس اگه جواب منفی می گیرین به خودتون رجوع کنید.
 سپاس شده توسط Tehrani
۳ ارديبهشت ۱۳۸۹, ۱۲:۴۷ صبح
ارسال: #10
توهم زدید
پسر سالم ...اهل کار حلال ...معتقد.....!!!

یا خوابید و یا اینکه خودتونو به خواب زدید

یعنی شما شرائط دیگری ندارید ؟؟؟
نمیخواهید بفرمائید که تعداد این افراد کمه؟؟
پس این همه دختر و پسر مجرد ...چرا ازدواج نکردن ؟؟
من خدا را شکر شخصا جواب منفی نگرفتم...اما به علت شغل و حرفه ام با این جور قضایا زیاد سروکار دارم
نه یار قرآنی عزیز...این طور نیست
متاسفانه تنها چیزی که در معیارهای ازدواج مغفول واقع گشته همین سلامت و روزیه حلال و ایمان است
اگر بود ...این وضع ازدواج های ناموفق نبود

کمی بیاندیش

التماس دعا
 سپاس شده توسط مریم سادات موسوی ، Tehrani ، sb1364
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا