ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خواستگاری
۱ ارديبهشت ۱۳۸۹, ۱۱:۴۴ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱ ارديبهشت ۱۳۸۹ ۱۱:۵۸ عصر، توسط alizamani.)
ارسال: #1
خواستگاری
سلام
بعد از تبادل نظر با یکسری از دوستان قرآنی تصمیم برآن شد که موضوعات جنجالی را با طعم واقعی حضور همه یاران قرآنی ارائه نمائیم
حالا ...
خواستگاری می تواند یکی از آن موضوعات باشد....از خواهران و برادران خواهشمندیم با تکیه بر تجربیات شخصی شان و بیان خاطرات خود در این بحث شرکت نمایند.
لطفا از بکارگیری جملات رمانتیک و غیر کاربردی بعضی به اصطلاح روانشناسان خودداری فرمائید و سعی کنیم که خیلی واقعی به بحث بنشینیم
ما میخواهیم از این بحثها به یک نتیجه اساسی برسیم....چون بسیاری از دوستان خود مبتلابه این موضوع (خواستگاری و ازدواج ) می باشند.

التماس دعا

به نظر من دختر خانمها تا سن 22 یا 24 سالگی بیشتر به دنبال توهمات و رویاپردازیهاشون هستن
از این سن که میگذرن..طبیعتا به علت کاهش خواستگار به این نتیجه میرسن که اوا چرا اینقدر سخت گرفتیم..موندیم ترشیدیم
جالبه.......حالا خواستگاری دختر 25ساله (به بالا) که میریم ...میگه من هیچ توقعی ندارم!!! همشون مثبتن....حالا همین دختر همونی بود که چهار سال پیش میگفت:
من می خواهم ادامه تحصیل بدم تا دکتری ( حالا ترم اوله دانشگاهه خانوم)
من می خواهم کار کنم
من ماشین لباسشوئی ....ظرفشوئی....جاروبرقی نیستماااااااااا
من آشپز نیستماااااااااااااااااااااا
مهرم هم 1368 تا سکه تمام بهار آزادی به نیت سال آغاز رهبری آقا(خانوم مدعیه حزب اللهی هم هست)
....
....
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط مصباح ، مریم سادات موسوی ، مشکات ، Tehrani ، amirt
صفحه 10 (پست بالا اولین پست این موضوع است.)
۶ شهريور ۱۳۹۰, ۱۲:۱۹ صبح
ارسال: #91
RE: خواستگاری
سلام

بدیه این زمان اینه که همه چیز را تو پول میبینیم

هیچ کس نمیخواد سختی بکشه

در مورد بابا ها هم باید گفت که مسلما الان باید پسرها پشتوانه داشته باشن اما به این منظور نباید باشه که پسر تنبل بشه و هیچ فعالیتی نداشته باشه

که اگه اینطور باشه ؛ اصلا نباید روش بشه که بگه من قصد ازدواج دارم

سلام من به بقیع و چهار قبر غریبش
 سپاس شده توسط hamed
۲۱ آبان ۱۳۹۰, ۱۰:۰۸ صبح
ارسال: #92
خب توقعات هم رفته بالا! مگه زمان مامان باباهای ما پسرا ماشین و خونه و کار دولتی با حقوق بالا داشتن؟
اکثرا" از صفر شروع کردن ولی الان کسی نمیخواد حتی از 15 هم شروع کنه!

خدایا دستانم خالی اند و دلم غرق در آرزوها ، یا دستانم را توانا کن یا دلم را از آرزوهای دست نیافتنی خالی کن
 سپاس شده توسط hamed
۲۲ آبان ۱۳۹۰, ۱۰:۱۹ صبح
ارسال: #93
سلام با اجازه

باور كنيد هنوزم در مساجد و بسيج محل هستن دختر و پسرهايي كه خدا و پيغمبر سرشون ميشه و هموني هستن كه شما ميخواين

يه سري بزنين Smile

آيا به آيات قرآن نمى‏ انديشند يا [مگر] بر دل هايشان قفلهايى نهاده شده است؟
سوره محمد(ص)/ آیه 24
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط hamed
۲۲ آبان ۱۳۹۰, ۰۲:۱۷ عصر
ارسال: #94
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
ای بابا دست روی دل ما نذارید که خونه.
مامان من همین کار رو برای برادرم کرد. مامانم داشت با مادر دختر خانوم صحبت می کرد توی مسجد، دختر خانوم تا فهمید قضیه از چه قراره جیم زد. مامان ما هم پیش خودش گفت به به عجب دختر با حیا و خوبی ولی چشمتون روز بد نبینه رفتیم خواستگاری اون دختر خوب، با بلوز شلوار تشریف آوردنAngry
مامانم گفت: دختر شما که چادری بودن؟
مادش گفت خوب توی خونه چادر سرش نمی کنه.Ohgoon
مامانم نه گذاشت نه برداشت، گفت: یعنی کسایی که میان توی خونتون محرم میشن؟؟؟!!!!!
اینم یکی از تجربیات تلخ من بود.
هدهد صبای گرامی هر کسی که میاد مسجد و بسیج آدم خوبی نیست!

یک امروز است ما را نقد ایام
بر آن هم اعتمادی نیست تا شام
 سپاس شده توسط hamed ، osaky ، فاطمه گل
۲۲ آبان ۱۳۹۰, ۰۹:۰۷ عصر
ارسال: #95
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر یاران از این حقیر این گفته بر میاد که آیا دوستان که این نظرات رو دارن قبول می کنن جوانی با ایمان بیاد اما نه قیافه ی خوبی داره و نه از لحاظ مالی بالاست "به اصطلاح" .اما عرضه ی کار کردن رو داره و باید بهش فرصت داد قبول می کنن که زیر یک سقف زندگی کنند؟؟؟ "یا ین حرفا مثل این می مونه که بگن مرگ برا همسایه خوبه " و زمانی که خدا می خواد با این حرف و اعتقادات شون اون ها رو آزمایش کنه شانه خالی می کنند؟؟؟؟

بسم الله الرحمن الرحیم
حسبنا الله و نعم الوکیل ... آل عمران 173...پشت و پناه ما خداست و چه پشت و پناه خوبی.
 سپاس شده توسط hamed
۲۲ آبان ۱۳۹۰, ۰۹:۱۴ عصر
ارسال: #96
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام سفی عشق گرامی
مثل همیشه گل گفتی

یک امروز است ما را نقد ایام
بر آن هم اعتمادی نیست تا شام
 سپاس شده توسط safirashgh
۲۲ آبان ۱۳۹۰, ۱۱:۲۸ عصر
ارسال: #97
(۲۲ آبان ۱۳۹۰ ۰۹:۰۷ عصر)safirashgh نوشته:  بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر یاران از این حقیر این گفته بر میاد که آیا دوستان که این نظرات رو دارن قبول می کنن جوانی با ایمان بیاد اما نه قیافه ی خوبی داره و نه از لحاظ مالی بالاست "به اصطلاح" .اما عرضه ی کار کردن رو داره و باید بهش فرصت داد قبول می کنن که زیر یک سقف زندگی کنند؟؟؟ "یا ین حرفا مثل این می مونه که بگن مرگ برا همسایه خوبه " و زمانی که خدا می خواد با این حرف و اعتقادات شون اون ها رو آزمایش کنه شانه خالی می کنند؟؟؟؟

سلام.

به نظر بنده بیشتر ماها شعار میدیم .

منظور از«ماها» هم خانومها هستند هم آقایان.

وقتی بیرون گودیم حرف میزنیم ،استدلال میکنیم حتی آیات و روایات رو هم بعنوان مصداق میاریم
ولی وقتی زمان عمل میرسه میگیم این برا بقیه بود نه خود ما.

جناب سفیر عشق بنده معتقدم کمتر کسی این آقای مومن رو قبول میکنه.

[تصویر:  89291638003782700535.jpg]
۲۲ آبان ۱۳۹۰, ۱۱:۴۰ عصر
ارسال: #98
بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام خدا خیرتون بده شما شفاف سخن گفتید . آیا بقیه هم این نظر رو دارن مرگ برای همسایه خوب ؟؟!!

بسم الله الرحمن الرحیم
حسبنا الله و نعم الوکیل ... آل عمران 173...پشت و پناه ما خداست و چه پشت و پناه خوبی.
 سپاس شده توسط فاطمه گل
۳۰ دي ۱۳۹۰, ۰۴:۱۷ عصر
ارسال: #99
جو جامعه در حال حاضر این که همه چی تمام باش چه از طرف خانواده پسر که میخوان جهیزیه دختر کامل باش که خانواده دختر تا هزاران سال نوری باید قرض جهاز بدن و هم خانواده دختر که میخوان داماد همه چی داشته باش که در بیشتر موارد این طور نیست که دو دلیل فوق الذکر باعث شده سن ازدواج بالا بره و مشکلاتی که در جامعه است پیش میاد.

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعداء هم اجمعین
۶ بهمن ۱۳۹۰, ۰۴:۴۳ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ بهمن ۱۳۹۰ ۱۱:۲۱ صبح، توسط هُدهُد صبا.)
ارسال: #100
سلام به همه

جناب منتظر گرامي:

بنده نگفتم صد در صد هر دختري مياد مسجد عاليه اما از اونايي كه توي خيابونن و هيچ شناختي نداريم و از ظاهرشونم معلومه خب بهتره كه

بعد هم بايد تحقيق كرد و صرف اينكه دختر به ظاهر خوبه نبايد وصلت كرد كه!

و جناب سفير عزيز عرض كنم كه حرف شما درست كسي كه عرضه كار كردن داره خيلي خوبه اما خب معمولا يه پسر مؤمن كه به لحاظ فكري آماده تر هستن از بعضي پسراي امروزه، از نوجواني و ابتداي جواني در كنار درس به فكر كار هم هست و با دست خالي كه نميره خواستگاري.
اما ممكنه حقوقشون كم باشه كه بله وقتي به دنبال دختر مومنه بره و او هم ببينه نونش حلاله حتما قبول ميكنه.
قيافه هم اتفاقا پسراي مؤمن واقعي خيلي هم خوش قيافه و مرتب و آراسته و موجه هستن. و ريش هم به مردانگي و جذابيت آقاقان كمك ميكنه برخلاف چيزي كه همه فكر ميكنن.

آيا به آيات قرآن نمى‏ انديشند يا [مگر] بر دل هايشان قفلهايى نهاده شده است؟
سوره محمد(ص)/ آیه 24
 سپاس شده توسط منتظر ، فاطمه گل
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا