ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خواستگاری
۱ ارديبهشت ۱۳۸۹, ۱۱:۴۴ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱ ارديبهشت ۱۳۸۹ ۱۱:۵۸ عصر، توسط alizamani.)
ارسال: #1
خواستگاری
سلام
بعد از تبادل نظر با یکسری از دوستان قرآنی تصمیم برآن شد که موضوعات جنجالی را با طعم واقعی حضور همه یاران قرآنی ارائه نمائیم
حالا ...
خواستگاری می تواند یکی از آن موضوعات باشد....از خواهران و برادران خواهشمندیم با تکیه بر تجربیات شخصی شان و بیان خاطرات خود در این بحث شرکت نمایند.
لطفا از بکارگیری جملات رمانتیک و غیر کاربردی بعضی به اصطلاح روانشناسان خودداری فرمائید و سعی کنیم که خیلی واقعی به بحث بنشینیم
ما میخواهیم از این بحثها به یک نتیجه اساسی برسیم....چون بسیاری از دوستان خود مبتلابه این موضوع (خواستگاری و ازدواج ) می باشند.

التماس دعا

به نظر من دختر خانمها تا سن 22 یا 24 سالگی بیشتر به دنبال توهمات و رویاپردازیهاشون هستن
از این سن که میگذرن..طبیعتا به علت کاهش خواستگار به این نتیجه میرسن که اوا چرا اینقدر سخت گرفتیم..موندیم ترشیدیم
جالبه.......حالا خواستگاری دختر 25ساله (به بالا) که میریم ...میگه من هیچ توقعی ندارم!!! همشون مثبتن....حالا همین دختر همونی بود که چهار سال پیش میگفت:
من می خواهم ادامه تحصیل بدم تا دکتری ( حالا ترم اوله دانشگاهه خانوم)
من می خواهم کار کنم
من ماشین لباسشوئی ....ظرفشوئی....جاروبرقی نیستماااااااااا
من آشپز نیستماااااااااااااااااااااا
مهرم هم 1368 تا سکه تمام بهار آزادی به نیت سال آغاز رهبری آقا(خانوم مدعیه حزب اللهی هم هست)
....
....
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط مصباح ، مریم سادات موسوی ، مشکات ، Tehrani ، amirt
صفحه 6 (پست بالا اولین پست این موضوع است.)
۲۵ تير ۱۳۸۹, ۱۱:۲۸ عصر
ارسال: #51
RE: خواستگاری
سلام

دوست عزیز جناب آقای زمانی من به جد پیگیر بحث های داغ و مفرح شما راجع به موضوع "جیز"! خواستگاری بودم.
اول اینکه خیلی خوشحالم که شما به فکر تمام جوانان این مرز و بوم هستید و مایلید که به همه کمک کنید، بسیار از شما سپاس گذارم که اوقات خوشی را برای ما فراهم کردید و برای ساعاتی چند خنده را بر لب های ما نشاندید.
دوست عزیز از شما سوالی دارم بس مهم و آن اینکه چه کسی دماسنج در بحث قرار داده و دائماً نظریه کارشناسی می دهد و اعلام دمای حداقل و حداکثر می کند و در این روزهای گرم تابستانی اوقات خوشی را برای ما فراهم می کند! البته نظر بدی ندارم چشم بد دور الهی چشم نخورد خیلی قصد دارد مناظره را داغ و سوزان نشان دهد!
دوست عزیز من در بین تمام این پیام ها حتی یک پیام مفید فایده ندیدم. اگر شما پیدا کردید لطفاً به من هم نشان دهید تا آن را آویزه گوش سازم و راهنمای زندگی گردانم. به نظر من این بحث بیشتر به بنگاه همسر یابی می ماند نه مناظره و گفتگو در سایت قرآنی . نه به اطلاعات کسی اضافه می کند و نه باعث عبرت آموزی می شود.
باعث بسی تاسف است که مطالب تالار گفتگو سایت قرآنی رو به هجویات گراییده است و باز هم جای بسی تاسف است دوستان سایت قرآنی به جای اینکه قرآن را کتاب زندگی خود قرار دهند و با آیات نورانی آن انس پیدا کنند و راه حل مشکلات خود را در کلام پروردگار جستجو کنند به بحث های "خاله زنکی" روی آورده اند.
دوست خوبم این بحث زمانی می تواند مفید باشد که کارشناسان روان شناسی، مشاوره و مهم تر از همه یک اسلام شناس در بحث حضور داشته باشد تا اولاً از نظریات کارشناسان بهره مند گردیم و ثانیاً از خطا مصون بمانیم و یا حداقل درجه خطا به حداقل برسد.
گفتگو در چنین فضایی است که می تواند مفید ، آگاهی دهنده و سود مند باشد.
و خیلی خوشحال می شوم اگر بدانم شما کدام یک از تخصص های یاد شده را دارا می باشید تا در صورت نیاز از نظرات کارشناسانه ی شما کمال بهره را ببریم.

آورده اند که: در فصل خرمن دیوانه ای در کنار محل جمع آوری محصول نشسته بود که بنده خدایی از آن حوالی عبور می کرد و گفت دیوانه خرمن ها را آتش نزنی و رفت و دیوانه خوشحال از اینکه یک تفریح جدید برایش فراهم شده.

با تشکر
 سپاس شده توسط Tehrani
۲۶ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۵۹ عصر
ارسال: #52
خداوند متعال جهان خلقت را با هدف آفریده و در این میان انسان را به عنوان اشرف مخلوقات خویش برگزیده و بار امانت الهی را بر دوش او نهاده است.خداوند انسان را دارای اختیار و اراده قرار داده و راه رشد و تکامل را پیش روی او گشوده است،تا با حرکت در مسیر استکمالی خویش که همان قرب الهی است،به هدف آفرینش نزدیکتر شود.

از منظر اسلام که دینی است کامل و جامع،ازدواج صحیح ابزاری است که بسیار زیاد به این رشد و تکامل کمک می کند و به آن توجهی خاص شده و نسبت به آن ترغیب شده است.

خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید:زنان و مردان مجرد و غلام ها و کنیزان شایسته تان را همسر دهید،اگر فقیر باشند خدا از فضل خود بی نیازشان گرداند،خداوند بخشنده و دانا است.نور/23

و نیز می فرماید:یکی از نشانه های خداوند این است که از جنس شما برایتان همسر آفرید تا موجب آرامشتان باشد،و بین شما الفت و مهربانی قرار داد...روم/21

در اسلام توصیه های فراوانی نسبت به ازدواج به موقع و همچنین نکوهش مجرد ماندن شده است تا حدی که رسول خدا (ص)فرموده اند :هرکس ازدواج کند نیمی از دین خود را حفظ کرده است. این سخن بیانگر اوج اهمیت ازدواج در تکامل انسان می باشد.همچنین پیامبر خدا (ص)در کلامی دیگر می فرمایند:هیچ چیز نزد خدا محبوب تر از خانه ای که در اسلام به ازدواج آباد شود نیست.

خانواده در اسلام از جایگاه ویژه ای برخوردار است،و یکی از اهداف ازدواج را تشکیل خانواده و تربیت نسل صالح برمی شمارد.

امام رضا(ع)در این باره می فرمایند:اگر درباره ازدواج دستوری از خدا و پیامبر هم صادر نشده بود،همان فواید(اجتماعی)که خدا در آن نهاده-از قبیل نیکی با خویشاوندان و پیوند با بیگانگان-کافی بود که خردمندان و مصلحت اندیشان را بدان ترغیب کند.

از نظر اسلام ،تشکیل خانواده یک فریضه است.عملی است که مرد و زن باید آن را به عنوان یک کار الهی و یک وظیفه انجام بدهند.اگرچه شرعا در زمره واجبات ذکر نشده،اما به قدری تحریص و ترغیب شده است که انسان می فهمد خدای متعال بر این امر اصرار دارد،نه آن هم به عنوان یک کارگزاری،بلکه به عنوان یک حادثه ماندگار و دارای تاثیر در زندگی و جامعه.لذا این همه بر پیوند میان زن و شوهر تحریص کرده و جدایی را مذمت نموده است

و اما :
از کلیه خواهران و برادان خوبم در تالار می خواهم نسبت به درج نظرات سازنده و
راهگشای زندگی و همچنین انتقال تجربیات شخصی قابل ذکر در تالار استفاده کنند
تا فرصتی را که در تالار میگذرانیم مفید فایده زندگیمان باشد . انشاء الله
 سپاس شده توسط ضحی ، مصباح ، alizamani ، Tehrani
۲۷ تير ۱۳۸۹, ۰۵:۱۱ عصر
ارسال: #53
سلام علیکم
جناب مصطفی ، ضمن خیر مقدم حضور جنابعالی مطالب ذیل به عرض می رسد:
1- مدتهاست که انتظار کسی مانند شما را می کشیدیم تا مارا رهنمون سازد، الحمدالله انتظار به سر آمد !!
2- حضرتعالی به دلیل تازه ورود بودنتون مقداری داغ تشریف دارید، هوا هم گرمه ، اجازه بدید تا مطالب ارسالیتون دو رقمی شود !! (حداقل از یکی بیشتر شودBig Grin) آن موقع ، ما نیز در صورت صلاحدید پاسخ شبهات ( بی مورد و نسنجیده )مطرح شده توسط حضرتعالی را خواهیم داد.
3- شما که مانوس با قرآن و احادیث می باشد برای ما نیز دعا بفرمائید.

و آخر الدعوی
الحمدالله الرب العالمین
 سپاس شده توسط مصباح ، Tehrani
۵ مرداد ۱۳۸۹, ۱۲:۰۵ عصر
ارسال: #54
سلام

دوست عزیز در ابتدا باید عرض کنم که ناراحت شدن از انتقاد و جبهه گرفتن در برابر حرف حق مخصوص شخص شما نیست و قدمتی دارد به بلندای تاریخ !...

و اما دلایل من برای انتقاد...
جناب زمانی و همه ی دوستان مگر نه این است که خداوند زن و مرد را مکمل هم قرار داده و هدف از ازدواج را رسیدن به تکامل و زن و مرد را مایه ی آرامش هم و پوشاندن عیوب هم قرار داده است.
"انتم لباسهن و هن لباسکم" حال سوال اینجاست که من نوعی که تصمیم به ازدواج گرفته ام آیا خود به تنهایی به عنوان نیمه یک پازل، نیمه کامل و بی نقصی هستم تا بتوانم مایه آرامش دیگری باشم. می توانم عیوب دیگری را بپوشانم و به عبارتی می توانم باعث سعاتمندی شخص دیگری باشم یا نه؟
آیا هدف من از ازدواج فقط تامین نیاز های شخصی خودم است و دائما بین افراد مختلف در رفت و آمد هستم تا معلوم شود که بر حسب تصادف کسی پیدا می شود که بتواند مرا تحمل کند یا نه؟

در بحث ازدواج مسئله مهم خود سازی است ما هر وقت ضعف های مهم اخلاقی خودمان را بر طرف کردیم و توانایی خوشبخت کردن کس دیگری را در خود یافتیم می توانیم شخص مناسب برای ازدواج را پیدا کنیم ...
ولی از صحبت های شما اینچنین بر می آید که امروزه مشکل ازدواج فقط و فقط مهریه و هزینه های عقد و عروسی و خرید و ... می باشد.
این مسائل مهم اند ولی مهم تر از آن مسائل اخلاقی است که باعث دوام زندگی می شود و مشکلات آن باعث طلاق و جدایی می شود.

اما راجع به اظهارات شما باید عرض کنم که دوست عزیز حرف مفت زدن ارزش نیست و 2 رقمی و 3 رقمی و خلاصه چند رقمی اش به مراتب بدتر از یک رقمی اش می باشد.

به قول نظامی:
کم گوی و گزیده گوی چون در/ تا زندک سخن تو جهان شود پر
لاف از سخنش چو در توان زد/ آن خشت بود که پر توان زد

و خلاصه این موضوع را که هر بحثی نیاز به کارشناس مربوط دارد مساله ایست که امروزه هر آدم کم سوادی هم از آن آگاهی دارد چه رسد به شما که به ما تخصص خود را هم اعلام نکردید.

و در پایان جهت ادعیه درخواستی:
اللهم اشف کل مریض
 سپاس شده توسط کبوتر حرم ، Tehrani
۵ مرداد ۱۳۸۹, ۰۶:۱۴ عصر
ارسال: #55
Heart خواستگاری
سلام

دوست قرآنی " مصطفی " فکر کنم یه جورایی دارن اختلاف میندازن و در شأن یک

تالار گقتمان قرآنی صحبت نمیکنند : حرف مفت یعنی چی ؟؟؟!!!!

این مبحث اگه راه افتاده برای اینکه هر کس نظرش رو در این مورد بگه و به اطلاعات

عمومی هرکس اضافه شه و به اون موضوع اضافه کنه نه اینکه از کسی که اون متن

رو نوشته انتقاد بشه .

درسته ه ه ؟؟؟؟ Huh

سلام من به بقیع و چهار قبر غریبش
 سپاس شده توسط Tehrani
۵ مرداد ۱۳۸۹, ۰۷:۱۶ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۵ مرداد ۱۳۸۹ ۰۷:۱۶ عصر، توسط کبوتر حرم.)
ارسال: #56
سلام به همگی

جناب مصطفی به شما هم خوش آمد میگیم...
گرچه صحبت های شما واقعاً موضوع را جیز کرد اما بسی قابل تامل بود...

قطعاً جناب مصطفی هم منظور بدی نداشتند ولی بزرگان خودشون طلب دعا نمودند...Wink

اصولاً:

اگر از دیده ی انکار به یوسف نگری ***** یوسف اندر نظرت زشت رخ و نازیباست

من فکر می کنم صحبت های ایشون فاکتور از هوی های در جواب های های جناب زمانیSmile کاملاً منطقی و به جا بود ...

و بی شک اگر خود جناب زمانی هم از دیده ی انصاف به فرمایشات بنگرند یک ترتیپ اثر در تایپیکشون خواهند داد.

[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcQ-ZD_iIZqFSfZpRm-xxLT...xDLhNJO-cY]

آقاجان بدانید و بدانند که لبخند رضایت شما را با هیچ چیز عوض نخواهیم کرد
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط Tehrani
۶ مرداد ۱۳۸۹, ۱۱:۳۶ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۷ مرداد ۱۳۹۰ ۰۳:۵۴ عصر، توسط مشکات.)
ارسال: #57
سلام به همه ی دوستان.
جناب "مصطفی"به جمعمون خوش آمدید.

طرف سخننم شخص خاصی نیست بلکه خودم و سایر دوستان عزیزه.

همه ما یک چیز را بخوبی میدانیم و آن اینکه :خیلی چیزهارا نمیدانیم...

اینا چیزایه که هممون میدونیم، دیدم شاید بد نباشه یادآوری بشه:
در تالار گفتمان ما به دنبال شکست و پیروزی نیستیم بلکه به دنبال یافتن حقیقت و راهکارهایی برای زندگی بهتر هستیم.
یکی از آداب گفتگو صراحت بیان است اما این به معنای توهین و بی احترامی به طرف مقابل نیست.
ما نباید با پافشاری و تعصب بیجا نسبت نظراتمون به دنبال اعلام پیروزی خودمون در بحث باشیم و با هرگونه نظر مخالف زود از کوره دربریم و فضای گفتگو را به میدان نبرد تبدیل کنیم [تصویر:  rainbowf.gif]،
حتی اگه حرفمون حق و منطقی باشه باید یادمون باشه که گاهی با دفاع بدمون از حق، ناخواسته باطل را حق جلوه میدهیم.
پس سعی کنیم کمی آرامتر، منطقی تر و دوستانه تر با هم بحث کنیم. [تصویر:  other%20(61).gif]
ما با عضویت در تالار عضو یک خانواده مجازی شدیم پس اجازه ندیم که بحث هامون منجر به رنجش خاطر دیگری شود.
ممنون
شاد باشید

شاید جای چنین موضوعی در تالار خالی بود: http://forum.ghorany.com/thread-654.html

از خود به خدا هیچ نگوییم و نپرسیم .:. ما هم به خدا گر به خود آییم ، خداییم

[تصویر:  1_emza_22.jpg]
 سپاس شده توسط کبوتر حرم ، مصباح ، Tehrani
۱۶ مرداد ۱۳۸۹, ۰۷:۱۲ عصر
ارسال: #58
(۳ ارديبهشت ۱۳۸۹ ۱۲:۴۷ صبح)alizamani نوشته:  توهم زدید
پسر سالم ...اهل کار حلال ...معتقد.....!!!

یا خوابید و یا اینکه خودتونو به خواب زدید

یعنی شما شرائط دیگری ندارید ؟؟؟
نمیخواهید بفرمائید که تعداد این افراد کمه؟؟
پس این همه دختر و پسر مجرد ...چرا ازدواج نکردن ؟؟
من خدا را شکر شخصا جواب منفی نگرفتم...اما به علت شغل و حرفه ام با این جور قضایا زیاد سروکار دارم
نه یار قرآنی عزیز...این طور نیست
متاسفانه تنها چیزی که در معیارهای ازدواج مغفول واقع گشته همین سلامت و روزیه حلال و ایمان است
اگر بود ...این وضع ازدواج های ناموفق نبود

کمی بیاندیش

التماس دعا
با سلام من کا ملا با این نظر موا فقم.

به نظر من همان قدر که دختر ها سخت گیر پسرهاهم هستند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟Huh

[/size][من در کلبه فقیرانه خود چیزی دارم که تو در عرش کبریایی خود نداری زیرا چون تویی دارمو تو چون خودی نداری
 سپاس شده توسط Tehrani
۲۰ مهر ۱۳۸۹, ۰۴:۲۲ عصر
ارسال: #59
1 ایمان
2پختگی
3اصالت
4درامد
5تحصیلات
6زیبایی
 سپاس شده توسط Tehrani
۲۲ مهر ۱۳۸۹, ۰۷:۴۸ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ مهر ۱۳۸۹ ۰۷:۵۰ عصر، توسط اسمون.)
ارسال: #60
سلام دوست عزیز تالار گفتمان اقا مصطفی وای وای چه ولوله ای به راه انداختی از وقتی من عضو این سایت شدم اینقدر جبهه گیری در مقابل جوابها ندیده بودم من کار ندارم کی درست میگه کی اشتباه ولی دوستان عزیزاین روش برخورد با یه تازه وارد تو سایت عزیزمون نیست اونم یه سایت قرانی برفرض یکی با افکار عقاید شما مخالفه ادم که نباید این جوری برخورد کنه اگه یه فردی بابت نوشته های شما تو ی این سایت قرانی ناراحت بشه و نسبت به این جور سایت ها سرد خدا رو خوش میاد بعضی وقتها خوبه آدم به حرف طرف مقابلش هم گوش بده در موردش فکر کنه اگر نه که ما دچار همیت یا غرور تعصب بیجا میشیم اینها رو گفتم تا هم ما مطالب اقا مصطفی رو خوب بخونیم هم اقا مصطفی مطالب شما رو خوب بخونن ولی اقا مصطفی بذارید یه مطلب جالب بهتون بگم که مردم ایران همگی به بالفعل کارشناس. پزشک .وکیل هستن پس بهتون بر نخوره اگه یه غیر کارشناس راهنمایتون کرده ...راستی یه شعر جالب تو کتاب فلسفه دبیرستانمون داشتیم تا بدان جا رسید دانش من تا بدانم همی نادانم من

Angel[size=small] به امید روزی که توی تقو یم ها بنویسند تعطیل به مناسبت ظهور امام زمان
 سپاس شده توسط Tehrani
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا