ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خواستگاری
۱ ارديبهشت ۱۳۸۹, ۱۱:۴۴ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱ ارديبهشت ۱۳۸۹ ۱۱:۵۸ عصر، توسط alizamani.)
ارسال: #1
خواستگاری
سلام
بعد از تبادل نظر با یکسری از دوستان قرآنی تصمیم برآن شد که موضوعات جنجالی را با طعم واقعی حضور همه یاران قرآنی ارائه نمائیم
حالا ...
خواستگاری می تواند یکی از آن موضوعات باشد....از خواهران و برادران خواهشمندیم با تکیه بر تجربیات شخصی شان و بیان خاطرات خود در این بحث شرکت نمایند.
لطفا از بکارگیری جملات رمانتیک و غیر کاربردی بعضی به اصطلاح روانشناسان خودداری فرمائید و سعی کنیم که خیلی واقعی به بحث بنشینیم
ما میخواهیم از این بحثها به یک نتیجه اساسی برسیم....چون بسیاری از دوستان خود مبتلابه این موضوع (خواستگاری و ازدواج ) می باشند.

التماس دعا

به نظر من دختر خانمها تا سن 22 یا 24 سالگی بیشتر به دنبال توهمات و رویاپردازیهاشون هستن
از این سن که میگذرن..طبیعتا به علت کاهش خواستگار به این نتیجه میرسن که اوا چرا اینقدر سخت گرفتیم..موندیم ترشیدیم
جالبه.......حالا خواستگاری دختر 25ساله (به بالا) که میریم ...میگه من هیچ توقعی ندارم!!! همشون مثبتن....حالا همین دختر همونی بود که چهار سال پیش میگفت:
من می خواهم ادامه تحصیل بدم تا دکتری ( حالا ترم اوله دانشگاهه خانوم)
من می خواهم کار کنم
من ماشین لباسشوئی ....ظرفشوئی....جاروبرقی نیستماااااااااا
من آشپز نیستماااااااااااااااااااااا
مهرم هم 1368 تا سکه تمام بهار آزادی به نیت سال آغاز رهبری آقا(خانوم مدعیه حزب اللهی هم هست)
....
....
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط مصباح ، مریم سادات موسوی ، مشکات ، Tehrani ، amirt
صفحه 7 (پست بالا اولین پست این موضوع است.)
۲۴ مهر ۱۳۸۹, ۰۷:۱۲ عصر
ارسال: #61
RE: خواستگاری
سلام اقای علی زمانی دلم براتون سوخت اینجوری که شما نوشتید فکر کنم یه 40 یا 50 باری خواستگاری رفتید یه مطلبه دیگه شما فکر میکنید زن میگیرید یا نوکر که کارهای خونتون انجام بده یا هر کی مهریه بالا گرفت نعوذ بالله کافره .

Angel[size=small] به امید روزی که توی تقو یم ها بنویسند تعطیل به مناسبت ظهور امام زمان
 سپاس شده توسط Tehrani
۳ آذر ۱۳۸۹, ۰۲:۵۶ صبح
ارسال: #62
زیاد نمیگم چون جوابش کوتاهه
هر وقت تونستی خودتو بشناسی و بفهمی تو زندگی کجا وایسادی اونوقت میتونی تشخیص بدی کسی که روبروته جفتت هست یانه دیگه فرقی نمیکنه 18 سالت باشه یا30 سالت
توکل به خدا رو هم فراموش نکن
 سپاس شده توسط Tehrani
۲۷ آذر ۱۳۸۹, ۰۴:۰۳ عصر
ارسال: #63
1- پسرا انتظار دارن دخترا پای همه چیه اونا وایسن ولی خودشون پایبند به زندگی نیستن
2- دخترا اگه قبل از ازدواج شیطنتی هم کرده باشن بعدش اونو فراموش می کنن و تمام عشقشون میشه همسرشون اما مردا .......
3- اگه دخترا ببینن و مطمئن باشن که خواستگارشون با تقواست(تقوا که می دونین چیه!!!) تمام توقعاتشون رو کنار می ذارن اینو مطمئن باشین
 سپاس شده توسط Tehrani
۲۸ آذر ۱۳۸۹, ۰۹:۳۷ عصر
ارسال: #64
با سلام و تشکر فراوان از مطرح کردن این مسئله جنجالی که تونسته بچه ها رو به صحبت در این بخش بکشونه. اما در مورد بحث مطرح شده باید بگم اگرچه بنده به ازدواج در سن پایین اعتقاد دارم اما معتقدم خیلی وقتا آدما بنا به اون چیزایی که تو زندگیشون بدست آوردن توقع دارن کسی رو پیدا کنن که هم سطح خودشون باشه این توقع بی جا نیست و به نظرم کاملا منطقیه، درسته که ازدواج مزیت های زیادی داره اما بهتره عاقلانه باشه که با افسوس و پشیمانی همراه نباشه. خوشحال می شم نظر دوستان رو در این زمینه بشنوم.

خدا همانی است که ما می خواهیم، کاش ما هم همان باشیم که خدا می خواهد...
۲۸ آذر ۱۳۸۹, ۱۰:۲۵ عصر
ارسال: #65
سلام
من فکر می کنم اگر دختر ها مطمئن بشن بازم از این خبر ها نیست چون خیلی لز پدر ها هستن که تا از مال و اموال پسر مطمئن نشن حتی یک ذره هم کوتا نمیان خوب کسی که مال و اموالی داره دیگه زیاد نیاز به کوتاه اومدن خانواده دختر نداره!
در مورد اینکه" خیلی وقتا آدما بنا به اون چیزایی که تو زندگیشون بدست آوردن توقع دارن کسی رو پیدا کنن که هم سطح خودشون باشه این توقع بی جا نیست و به نظرم کاملا منطقیه" من فکر می کنم حتی اگر پسر وضعیت خوبی هم داشته باشه باز هم توقعات دختر یا بهتر بگم پدر و مادر دختر خیلی بشتر از سطح توان پسر هست در این صورت خیلی کم میشه سطح توقعات خانواده دختر با توان پسر یکی باشه. بعضی ها میگن که اگر طرفین آشنایی داشته باشن ممکنه توقعانت پایین بیاد ولی این آشنایی نباید کمتر از پسر خاله دتر خله ، پسر عمو دختر عمو و از این نسبت ها باشه اگر نه با غریبه ها فرقی ندارن.

یک امروز است ما را نقد ایام
بر آن هم اعتمادی نیست تا شام
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط Tehrani
۲۹ آذر ۱۳۸۹, ۱۱:۲۰ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ آذر ۱۳۸۹ ۱۱:۳۳ صبح، توسط Tehrani.)
ارسال: #66
سلام میتونم قبول کنم که بعضی دخترا و یا خانوادهاشون زندگی رو فقط تو پول می بینن اما خیلی وقتا باید به این هم فک کرد که اونا دوست دارن دخترشون سخت زندگی نکنه این جور موقع ها اگه خانواده منطقی باشه و بدونه پسر می تونه از عهده مسئولیت زندگی بر بیاد نباید مخالفت کنه. البته منظور بنده از دستاوردهای دختر تو زندگیش تمام تلاشش برای زندگی درست و منطقی بود نه چیز دیگه
دوستان و یاران قرآنی مطرح کردن چنین مباحثی در بخش مشاوره و زنان مورد استقبال قرار خواهد گرفت و بحث راجع به آن مفید خواهد بود( البته به شرط حفظ احترام) خواهشمندم به این مباحث فکر کرده و در مورد آن صحبت کنید.

خدا همانی است که ما می خواهیم، کاش ما هم همان باشیم که خدا می خواهد...
 سپاس شده توسط منتظر
۱ دي ۱۳۸۹, ۰۷:۴۱ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱ دي ۱۳۸۹ ۰۷:۵۲ عصر، توسط منتظر.)
ارسال: #67
[/code]سلام
راستی فکر میکنید چرا خیلی از دختر ها خونه ی شوهر رو با خونه پدرشون اشتباه می گیرن منظورم اینه که بعضی ها در موقع خواستگاری حرف های عجیب و غریب میزنن مثلا میگن من هر فصل باید لباس بخرم اون هم گرون قیمت این حرف رو از کسی شنیدم که به خواستگاری دختری مذهبی با تحصیلات حوزوی رفته بود. مگر دختر ها نمی دونن حقوق یه پسر به خصوص وقتی می خواد در سن پایین ازدواج کنه برابر با حقوق پدرشون نیست!؟
(منظور من از طرح این مطلب اینه که حداقل خانم هایی که به تالار رفت و آمد دارن بدونن این سطح از توقعات اشتباه هست!)

سپاس شده توسط Tehrani
۱ دي ۱۳۸۹, ۱۰:۱۰ عصر
ارسال: #68
salam
behtar ine agha pesari ke ba khastegari mire tarafesho az har jahat shenasaee kone chon dar eslam be onhaee ke darand ejaze dade shode khob beposhan khob bekhoran va hata amal kardan be in kifiyat noee shokrgozari ham hastesh

hala shoma bego khanomi ke khone baba dar refah bode khob osolan barash sakhte dar mazighe bashe
melak ham dar eslam jahate tamine nafaghe vaziyate khanome na jibe agha.
pas jibeto negah kon
tarafe moghabeletam khob beshnas badan khastegari kon.

پس از مطالعه مطلب ارسالی ما را از نظر خویش بهره مند بفرمایید.
 سپاس شده توسط Tehrani ، منتظر
۵ دي ۱۳۸۹, ۰۸:۴۱ عصر
ارسال: #69
سلام
اول بذارید یه خواهش کنم، شما رو به خدا فینگیلیشی ننویسید چون چشمم درومد تا مطلبتون رو خوندم.
من تمام این ها رو در نظر گرفتم به عنوان مثال کسی که در تهران در منطقه پیروزی صاحب خونس با کسی که در میدون امامت مستاجره اختلاف مالی زیادی ندارند فکر می کنم مشکل از من بوده که درست شفاف سازی نکردم!!

سپاس شده توسط Tehrani
۶ دي ۱۳۸۹, ۰۸:۰۸ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۶ دي ۱۳۸۹ ۰۸:۱۳ عصر، توسط boshra.)
ارسال: #70
سلام ،
مهم این است به هنگام خواستگاری دختر خانم و آقا پسر چشمشو نو باز کنند. چون مساله ازدواج انتخاب لباس و خونه و .. نیست . بحث یک عمر زندگی هست. این جوری هم درست نیست بگیم دختران در سن 18 تا 22 از روی توهم و رویا پردازی صحبت می کنند چون بر همه روشن است که این ایام بهترین سن برای ازدواج است . از طرفی اندکی رویا پردازی به قول شما به نفع هر دو طرف هست چون وقتی سن ازدواج بالا میره همین دختر خانم و یا آقا پسر می خواهند موردی برای خود انتخاب کنند چون عقلشان بر احساسشان غالب میشه براشون انتخاب سخت میشه و راحت نمی توانند انتخاب کنند. اما همین رویاپردازان در سنین پایین راحت تر جواب مثبت می دهند. اگر دختر خانم ها بهترین شرایط زندگی رو از خواستگاران خود می طلبند بد نیست اما بیچاره اون آقا پسری که عشق دختر خانم به قول معروف _البته قصد جسارت ندارم _ چشمشو کور کرده همه شرایطو می پذیره و بعدا نمی تونه از عهده تعهداتش برآید.
البته اینم قبول دارم بعضی از دختران یا پسران بی مورد سخت گیری می کنند ووقتی که از سن ازدواج آنها می گذره افسوس می خورند ای کاش ....
سلام ،
مهم این است به هنگام خواستگاری دختر خانم و آقا پسر چشمشو باز کنه. چون مساله ازدواج انتخاب لباس و خونه و .. نیست . بحث یک عمر زندگی هست. این جوری هم درست نیست بگیم دختران در سن 18 تا 22 از روی توهم و رویا پردازی صحبت می کنند چون بر همه روشن است که این ایام بهترین سن برای ازدواج است . از طرفی اندکی رویا پردازی به قول شما به نفع هر دو طرف هست چون وقتی سن ازدواج بالا میره همین دختر خانم و یا آقا پسر می خواند موردی برای خود انتخاب کنند چون عقلشان بر احساسشان غالب میشه براشون انتخاب سخت میشه و راحت نمی توانند انتخاب کنند. اما همین رویاپردازان در سنین پایین راحت تر جواب مثبت می دهند. اگر دختر خانم ها بهترین شرایطو از خواستگار خود می طلبد بد نیست اما بیچاره اون آقا پسری که عشق دختر خانم به قول معروف _البته قصد جسارت ندارم _ چشمشو کور کرده همه شرایطو می پذیره و بعدا نمی تونه از عهده تعهداتش برآید.

پس از مطالعه مطلب ارسالی ما را از نظر خویش بهره مند بفرمایید.
 سپاس شده توسط Tehrani ، منتظر
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا