ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ماهواره خوب است یا بد؟
۱۶ فروردين ۱۳۸۹, ۱۰:۳۴ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ دي ۱۳۹۲ ۰۶:۵۸ عصر، توسط هُدهُد صبا.)
ارسال: #1
ماهواره خوب است یا بد؟
سلام بر همگی.

به نظر شما ماهواره خوبه یا بد؟ لطفاً با دلیل بگید.
لطفاً همه مشارکت کنید. [تصویر:  choir.gif]

از خود به خدا هیچ نگوییم و نپرسیم .:. ما هم به خدا گر به خود آییم ، خداییم

[تصویر:  1_emza_22.jpg]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا
۱۷ فروردين ۱۳۸۹, ۰۵:۳۵ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ دي ۱۳۹۲ ۰۶:۵۸ عصر، توسط هُدهُد صبا.)
ارسال: #2
RE: ماهواره خوب است یا بد؟
سلام.

خیلی بده، وارد خونه بشه، همه چیز از اون خونه می ره.
مضر بودنش از مفید بودش بیشتر هست.
همین...

ما جز محبت مادری ز زهرا ندیده ایم ***** ما ها لباس عیدمان را محرم خریده ایم

تاخواست قلم ،نقطه ضعفش بنگارد*****بیچاره ندانست علی نقطه ندارد
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا
۱۸ فروردين ۱۳۸۹, ۰۲:۴۲ عصر
ارسال: #3
سلام
واقعاً چقدر جواب دادن به سوال شما سخته...
بعضی وقتا آدم چون هیچ حرفی نداره نمی تونه چیزی بنویسه، بعضی وقتا هم انقدر حرف واسه گفتن داره نمی دونه از کجا باید شروع کنه ...

از نظر من عوام جامعه هیچ نیازی به ماهواره ندارن که در طی رفع اون نیاز مفسده های وجود ماهواره دامن گیرشون بشه....
ماهواره فقط برای بعضی از رجال سیاسی باید مورد استفاده قرار بگیره، تا بتونن هجمه های فرهنگی که کشور های بیگانه به ایرانیان وارد می کنن رو بشناسن و راه حلی براش در نظر بگیرن. و همچنین بدونن که رسانه های خارجی از چه ترفندی برای تحریک ملت ایران استفاده می کنن.

از نظر من کسی که واقعاً بخواد از اخبار روز مطلع بشه،چه اتفاقات داخلی و چه رویداد های خارجی خیلی راحت می تونه به اینترنت مراجعه کنه و با یه سرچ کوچیک از بین عناوین خبری، اون خبری رو که می خواد و نیاز داره انتخاب کنه. نه اینکه مجبور باشه سر یه ساعاتی خاص بشینه پای ماهواره تا اخبار گو، هر خبری رو که صلاح می دونه با هر میزان سانسوری که تشخیص می ده، در کنار عقایدی که می خواد به مخاطب القا کنه بشنوه...

در ضمن کسی که به رسانه های داخلی اعتماد نداره، چه طور می تونه به رسانه های خارجی اعتماد کنه ؟؟؟
اون هم با تمام سوء قصد هایی که نسبت به ملت ایران دارن و این موضوع به وضوح در خبر هاشون دیده میشه.
اگر اونها واقعاً با کمال صداقت ،فقط وظیفه ی خطیر اطلاع رسانی رو دنبال می کنن، پس چرا مگس وار فقط با ذره بین روی نقطه ضعف های ملت ما پا می زارن ؟؟؟
چرا وقتی پای یه موفقیت و حماسه ی ملی به میون میاد، به طور غیر قابل تصوری خبر رو سانسور می کنن و شایعات دور از ذهنی رو می گن که آدم بعد از شنیدنش تا چند وقت سوژه خنده داره ؟؟؟

در مورد برنامه آشپزی هم، وجدانی خانوما چند تا از غذا هایی رو که یاد می گیرن، ازش استفاده می کنن؟؟؟
بابا تلویزیون خودمون که یکی در میون با برنامه های خانواده و به خانه بر می گردیم و ... داره آشپزی یاد میده. (حالا بماند که چیزی که زیاده کتاب آشپزیه...)
به فرض ما که از بچه گی با قورمه سبزی و قیمه و املت بزرگ شدیم چه مون شد ؟؟؟
آخه چند تا غذا بیشتر ارزش ماهواره با این همه فساد رو داره ؟؟؟

در مورده برنامه کودک هم همین طوره... چرا ما بچه های عین دسته گلمون رو پای برنامه هایی که نتیجه اش جز بلوغ زود رس و گسترش ضد ارزش هایی ،چون بی احترامی به پدر و مادر و غیره نیست، بزاریم ؟؟؟
می دونم ظاهر کارتونا قشنگه ولی تا حالا با دیده ی نقد بهشون نگاه کردید؟؟؟

تازه اینا در مورد کسانی هست که مثلاً ماهواره رو فقط برای سیاست و آشپزی و برنامه کودکش می خرن...
ولی واقعاً فقط برهمینا ماهواره می خرن؟؟؟ (بگذریم که به مرور بر اثر روشن فکری و بالا رفتن سطح فرهنگشون شبکه هایی هم که قفل بوده باز میشه...)
خدا عالمه ... اما چیز هایی که بنده می دونم و می شنوم فرای این هاست...

می گم که بحث خیلی خیلی گسترده ای هست این ماهواره، من فقط فهرست وار رد شدم، هر جمله خودش کلی جای بحث داره.
البته بد نیست در راستای همین بحث ماهواره وارد بحث صدا و سیما و سینمای ایران هم بشیم.

[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcQ-ZD_iIZqFSfZpRm-xxLT...xDLhNJO-cY]

آقاجان بدانید و بدانند که لبخند رضایت شما را با هیچ چیز عوض نخواهیم کرد
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط مشکات ، مصباح ، هُدهُد صبا
۲۲ فروردين ۱۳۸۹, ۰۲:۴۲ عصر
ارسال: #4
سلام
به نظر من مضراتش بیشتره.
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا
۲۲ فروردين ۱۳۸۹, ۰۴:۴۱ عصر
ارسال: #5
(۲۲ فروردين ۱۳۸۹ ۱۱:۰۸ صبح)کبوتر حرم نوشته:  سلام

الهه خانوم میشه نظر شخصی شما رو هم بدونیم؟؟؟
آخه شما از همه تشکر کردید،یه جورایی هم یاد گرفتیم جمع نقیضین امکان نداره.... [تصویر:  no.gif]
الان یه خورده ابهام داریم.[تصویر:  89.gif]

سلام.
مچ گیری میکنی [تصویر:  5.gif]
عزیزکم من به خاطر مشارکت و توضیحات خوبشون تشکر کردم نه اینکه نظر منم حتماً همینه.[تصویر:  rollingf.gif]
خوب من به خاطر اینکه نمیدونم خوبه یا بده این سوال رو پرسیدم، به شخصه اصلا از ماهواره خوشم نمیاد ( البته شبکه های آموزشی مفید و شبکه های اسلامیش رو نمیشه نادیده گرفت.)، من هم مثل دوست خوبمون با نام کاربری "masomi" فکر میکنم که مضراتش بیشتر از فوایدشه، هر چند که به نظر من این مسئله تا حدی شخصیه یعنی هر کسی باید با خودش رو راست باشه ببینه واقعاً جنبه ی این رو داره که فقط از کانال های مفیدش استفاده کنه.
در هر صورت نظرات ضد و نقیضی که وجود داره و ظاهراً پشت هر دو نظر تفکر هست، و همینه که ابهام ایجاد میکنه.[تصویر:  297.gif]
نمونه ای از این نظران رو اینجا میارم که متأسفانه منبعشون رو خاطرم نیست.

اگر با فرهنگ‌سازی اعتقادات مردم، آن‌ها را به سمت خداشناسی هدایت کنیم، هرچند فیلم و برنامه‌های مبتذل هم باشد، جوان ما به آن رغبت نمی‌کند. جوان اگر لذت معنویت را بچشد و سرخوشی با خدا بودن، ذکر و دعا را درک کند، سراغ چیزهای دیگر نمی‌رود.
و یا :
استفاده مفید از ماهواره را متخصصان رشته‌های مختلف می‌کنند. این هم باید یک بررسی آماری بشود که چند درصد مردم متخصص هستند؟ من دوستانی دارم که در توجیه کارشان می‌گویند آدم باید از اخبار اطلاع داشته باشد، شبکه‌های پزشکی، خیلی قابل استفاده است. بعد که نگاه می‌کنی می‌بینی که دارد چیزهای دیگر را می بیند؛ آشکارا می‌گوید که این‌ها هم جذاب است؛ همان‌طور که دوستان گفتند بالاخره نفس انسان است. ما هم که هیچ‌کدام معصوم نیستیم. البته ممکن است کسانی به درجه‌ای رسیده باشند که واقعاً بتوانند خودشان را کنترل کنند؛ ولی خیلی اندک‌اند. عموم جامعه که به این حد از کمال نرسیده‌اند؛ ما اگر بیاییم از متخصصان درصد بگیریم، می‌بینیم به راحتی قابل فاکتور هستند. یعنی صرف این‌که این ماهواره برای یک طبقه بسیار محدودی کارکردهای مفیدی دارد نمی‌توان استفاده آن را عمومی کرد.

از خود به خدا هیچ نگوییم و نپرسیم .:. ما هم به خدا گر به خود آییم ، خداییم

[تصویر:  1_emza_22.jpg]
 سپاس شده توسط کبوتر حرم ، هُدهُد صبا
۲۲ فروردين ۱۳۸۹, ۰۶:۱۲ عصر
ارسال: #6
سلام.

این وسیله در هر خانه ای برود همه چیز از اون خونه از بین می رود چون مردم ایمانی که باید داشته باشن ندارن،آخه اگر بخواهی هم داشنه باشی،در تمام شبکه ها بچز بی غیرتی و بی حیایی چیز دیگه هم هست؟؟!!
در کلاس استاد اخلاق ،استاد توکل بودم ،یک جلسه فقط در موردماهواره صحبت کرد،و کلا با اصل ماهواره مخالف بود،و یک داستان هم فعریف کرد ،می گفت یک زنی اومده بود پیشم می گفت من و پسرم ماهوارم می دیدیم و صحنه های بدی اومد و دیگه نفهمیدم چی شد و الان از پسرم حامله شدم،چه کار کنم.

ماهواره یک چیزی نیست که تغییر را یک دفعه در خود ببینند،یواش یواش خانواده را می پاشونه،همه اول به بهانه ورزش و اخبار می خرن ولی بعدش ...

ما جز محبت مادری ز زهرا ندیده ایم ***** ما ها لباس عیدمان را محرم خریده ایم

تاخواست قلم ،نقطه ضعفش بنگارد*****بیچاره ندانست علی نقطه ندارد
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا
۲۳ فروردين ۱۳۸۹, ۰۱:۲۱ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ دي ۱۳۹۲ ۰۶:۵۹ عصر، توسط هُدهُد صبا.)
ارسال: #7
سلام
به نظر بنده ، نظرات دوستان همگی درست و معقول است... اما
نظر حقیر این است که ماهواره ماهیتا به عنوان تکنولوژی خوب است ولی متاسفانه این کالا مانند وسایلی دیگر مانند اینترنت و موبایل و غیره از غرب وارد فرهنگ ما شده و ما نتوانسته ایم فرهنگ استفاده از این ها را ارائه کنیم
متاسفانه کاربران ماهواره و اینترنت در ایران، بیشتر به دنبال کاربردهای غیر اخلاقی آن می باشند و کمتر کسی از این ابزار به عنوان ابزاری علمی و موثر بهره می برد.
التماس دعا
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا
۲۷ دي ۱۳۹۲, ۰۶:۳۷ عصر
ارسال: #8
ماهواره و شبکه اجتماعی
استفاده از ماهواره و شیکه های اجتماعی در صورتی که ازش استفاده صحیح و مفید بشه.بالاخره شبکه های مفیدی هم داره ولی ما سراغ کانال های مشکل دارش میریم.اگر کسی استفاده مفید و صحیح از وسایل فوق کنه بازم مشکل داره؟
یا علی
یا حق

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعداء هم اجمعین
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا
۲۷ دي ۱۳۹۲, ۰۶:۵۲ عصر
ارسال: #9
RE: ماهواره و شبکه اجتماعی
سوال : استفاده از آنتن ماهواره برای آگاهی از برنامه های علمی یا قرآنی و مانند آن که از طریق ماهواره توسط دولت های عربی یا کشورهای دیگر پخش می شود چه صورت دارد ؟ با توجه به اینکه برنامه های مخرب نیز دارد ؟
حضرت آیت الله خامنه ای : استفاده از این دستگاه برای دیدن و شنیدن برنامه های علمی یا قرآنی و مانند آن هر چند فی نفسه مانعی ندارد ولی به دلیل اینکه برنامه هاییکه از طریق ماهواره توسط دولت های غربی و بیشتر کشورهای همسایه پخش می شود غالبا دربردارنده آموزش افکار گمراه کننده و تحریف حقایق و همچنین برنامه های لهو و فساد هستند و حتی مشاهده برنامه های علمی یا قرآنی از طریق آنها موجب وقوع در فساد و ارتکاب حرام میگردد بنابراین شرعا استفاده از آنتن های مذکور برای دیدن برنامه ها حرام است مگر آنکه برنامه هی مفید علمی یا قرآنی محض باشند و مشاهده آنها مستلزم هیچ فساد یا ابتلا به عمل حرامی نباشد ، البته اگر قانونی باشد باید مراعات شود . (اجوبه الاستفتائات)

آيا به آيات قرآن نمى‏ انديشند يا [مگر] بر دل هايشان قفلهايى نهاده شده است؟
سوره محمد(ص)/ آیه 24
۱۰ تير ۱۳۹۶, ۰۸:۵۰ صبح
ارسال: #10
شما مطلب بالا را بخوان
و خود حدیث مفصل بخوان از این مختصر اشاره ی ما

آيا به آيات قرآن نمى‏ انديشند يا [مگر] بر دل هايشان قفلهايى نهاده شده است؟
سوره محمد(ص)/ آیه 24
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا