ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خاطره بزرگان دين
۱۴ فروردين ۱۳۸۹, ۰۳:۰۷ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۳۲ صبح، توسط هُدهُد صبا.)
ارسال: #1
خاطره بزرگان دين
استاد پناهیان در سخنرانی‌اش به خاطره زیبایی اشاره می‌کند که می‌تواند بسیار آموزنده باشد:

یک روز یک دانشجویی به من گفت:" می‌خواهم بروم درخوابگاه دانشگاه کار فرهنگی بکنم" گفتم:"رخت بلدی بشویی؟" گفت:"رخت؟" گفتم:"لباس هم اتاقی خودت را بلدی بشویی؟" گفت:"حاج آقا این جا که جبهه نیست از این کارها بکنیم" گفتم:"هم اتاقیت انسان هست یا نه؟" گفت:"چرا!" گفتم:"به خاطر انسانیتش حاضری لباسش را بشوری؟" گفت:"راستش نه." گفتم:"پس به تو چه ربطی دارد که او می‌خواهد به بهشت برود یا به جهنم. اصلا تو چکاره‌ای که بخواهی برای او کار فرهنگی بکنی؟ تو این کاره نیستی. کسی می رود کار فرهنگی می‌کند که حاضر است رخت او را هم بشوید. چون این روحیه، روحیه فرهنگ دفاع مقدس بود."

[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcQ-ZD_iIZqFSfZpRm-xxLT...xDLhNJO-cY]

آقاجان بدانید و بدانند که لبخند رضایت شما را با هیچ چیز عوض نخواهیم کرد
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط مشکات ، hamed ، هُدهُد صبا
۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۸:۳۲ صبح
ارسال: #2
RE: خاطره
خاطره ای زیبا از استاد قرائتی... حتما بخونید{-35-}
=====================
من خودم به درد آخوندی نمی‌خوردم. یک عده هم غصه من را می‌خوردند و می‌گفتند: قرائتی تو در اخلاق که گیر داری، صدا هم که نداری، نمی‌توانی روضه هم بخوانی، پس به چه درد آخوندی می‌خوری؟

و لذا در یک روستا هم که رفتم مرا بیرون کردند. گفتند: تو نمی‌توانی روضه بخوانی. مرا بیرون کردند، یعنی نامه نوشتند به امام جمعه کاشان آیت‌الله یثربی که ما این شیخ را نمی‌خواهیم. روضه می‌خواندم و مردم می‌خندیدند.(خنده حضار). هرچه روضه می‌خواندم مردم می‌خندیدند. نامه نوشتند بابا این را نمی‌خواهیم.

من ،قرائتی روضه‌خوان ورشکسته هستم. بعد پای تخته سیاه آمدم گل کرد. اگر کسی در کنکور رفوزه می‌شود نگوید: خاک بر سرم! دو سال است پشت کنکور ماندم. برو خیاطی کن ممکن است لباس عروس بدوزی دویست هزار تومان مزدش بشود.

چه کسی گفته شما حتماً دانشگاه بروی؟ ممکن است کسی در دانشگاه رد شود و در حوزه قبول شود. در حوزه رد شود و در تجارت موفق شود. حدیث داریم اگر در یک شغلی شکست خوردید، نگویید: بخت من بد است. شغلت را عوض کن.

آيا به آيات قرآن نمى‏ انديشند يا [مگر] بر دل هايشان قفلهايى نهاده شده است؟
سوره محمد(ص)/ آیه 24
 سپاس شده توسط hamed
۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۴, ۱۰:۵۵ صبح
ارسال: #3
RE: خاطره بزرگان دين
امر به معروف و نهی از منکر ریشه قرآنی دارد
پیش از آنکه امر به معروف و نهی از منکر کنیم باید ابتدا خود را موعظه کنیم!!!
وارث: آیت‌الله جعفر سبحانی در درس خارج خود که در مسجد اعظم برگزار شد، اظهار کرد: اجتهاد حلوایی نیست که انسان بخورد و مجتهد شود، بلکه باید مطالعه کند و ایراد بگیرد تا بتواند اشکالات خود را پاسخ دهد.

وی با اشاره به آیه‌ای از سوره اعراف گفت: شنبه صید ماهی حرام بود، بنی اسرائیل کلاهی شرعی درست کردند که عمل به شرع کنند و ماهی صید کنند بنابراین نهری بین دریا و خشکی درست کردند و روز شنبه از آب و ماهی پر شد و روز یکشنبه ماهی‌ها را صید کردند، هدف این بود که آنها را امتحان کنند.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: در بین آنها طائفه‌ای شکارچی و قانون‌شکن، طائفه‌ دوم بی‌طرف و بی‌حال بودند و طائفه سوم آمران به معروف و ناهیان از منکر بودند.

وی یادآور شد: طائفه دوم می‌گفتند که به طائفه اول چه کار دارید، بگذارید شکار کنند، خدا جواب آنها را می‌دهد ولی طائفه اول می‌گفتند ما در پیشگاه خدا مسئول هستیم شاید با بیان ما از این کار زشت دست بکشند، بنابراین خدا علاوه بر طائفه شکارچی، افراد بی‌طرف را مجازات و عذاب کرد.

آیت‌الله سبحانی عنوان کرد: کسانی که در معاصی بی‌طرف هستند، با کسانی که اهل معصیت هستند، در پیشگاه خداوند در یک جایگاه قرار می‌گیرند، بنابراین بی‌طرف‌ها و قانون‌شکن‌ها در پیشگاه خداوند یکی هستند. وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر ریشه قرآنی دارد، گفت: در روایت داریم که وظیفه دارید که هر هنگام با اهل گناه رو به رو شدید، با چهره گرفته با آنها رو به رو شوید.

استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: تکلیف روحانیت امر به معروف است، ولی پیش از آنکه امر به معروف و نهی از منکر کنیم باید ابتدا خود را موعظه کنیم و به مقداری که انسان خود را تکمیل کرده، باید مردم را ارشاد کند.

منبع: فارس
http://hayauni.ir/speech/1393/10/26/index.html:id=2136

آيا به آيات قرآن نمى‏ انديشند يا [مگر] بر دل هايشان قفلهايى نهاده شده است؟
سوره محمد(ص)/ آیه 24
 سپاس شده توسط آشنای غریب ، hamed
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا