ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
امام زمان (ع) از زبان بزرگان
۲ فروردين ۱۳۸۹, ۰۱:۵۶ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲ فروردين ۱۳۸۹ ۰۱:۵۹ صبح، توسط مصباح.)
ارسال: #1
Heart امام زمان (ع) از زبان بزرگان
مرحوم محمد علی فشندی می گوید :

در مسجد جمکران اعمال را به جا آورده بودم و با همسرم می آمدم . دیدم آقایی

نورانی داخل صحن شده اند و قصد دارند به طرف مسجد بروند . با خود گفتم : این

سید نورانی در این هوای گرم تابستان از راه رسیده و تشنه است . ظرف آبی به

ایشان دادم ، پس از آشامیدن ، ظرف را پس دادند .

گفتم : آقا ، شما دعا کنید و فرج امام زمان را از خدا بخواهید تا امر ظهور نزدیک شود.

فرمودند: شیعیان ما به اندازه ی آب خوردنی ما را نمی خواهند ! اگر مارا بخواهند

[/align]دعا می کنند و فرج ما میرسد

از مرحوم آیت الله مرعشی نجفی نقل شده است که یکی از علمای نجف که به قم

آمده بود . میگفت : مدتی برای رفع مشکل به مسجدی در جمکران میرفتم و نتیجه

نمیگرفتم . روزی هنگام نماز دلم شکست و عرض کردم :

مولا جان ! آیا بد نیست با وجود امام(شما) به علمدار کربلا قمر بنی هاشم متوسل

شوم و اورا نزد خدا شفیع قرار دهم؟!

در حالتی میان خواب و بیداری ، امام فرمودند : نه تنها بد نیست و ناراحت نمی شوم

بلکه شمارا راهنمایی میکنم

که چون خواستی از حضرت ابوالفضل حاجت بخواهی ، این چنین

بگو: یا أبا الغوث ادرکنی

سلام من به بقیع و چهار قبر غریبش
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط مشکات ، ذوالقرنین
صفحه 2 (پست بالا اولین پست این موضوع است.)
۱۰ ارديبهشت ۱۳۸۹, ۰۳:۳۹ عصر
ارسال: #11
RE: امام زمان (ع) از زبان بزرگان
سلام
من منظور شما رو متوجه نمیشم؟؟؟؟؟؟
یعنی چی؟
چون ذهن قادر به فهم کامل نیست و زبان از گفتنش قاصر، نباید در مورد امام صحبت کرد؟

[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcQ-ZD_iIZqFSfZpRm-xxLT...xDLhNJO-cY]

آقاجان بدانید و بدانند که لبخند رضایت شما را با هیچ چیز عوض نخواهیم کرد
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
۱۲ ارديبهشت ۱۳۸۹, ۰۴:۲۵ عصر
ارسال: #12
چرا میشه دوست عزیز اما همه ی انسان ها بر این باور هستند که عقل ما در حال حاضر ناقص است و ما میبایست تا روز قیامت صبر کنیم پس به نظر من بهتر همون صبر است چون بالاخره انسان جایزالاخطا است و ممکن که حتی بزرگان هم بعضی از اوغات اشتباهاتی بکنند ویا یه موضوع اتفاقی رو به آقا ربط بدند پس بهتر همون که این مسائل رو فعلا باز نکنیم تا بصورت عینی به تک تک ما ثابت بشه امیدوارم که اینبار متوجه شده باشین......................

انسان عجیب ترین موجود طبیعت است زیرا زمانی که از ظلمات و تاریکی ناگهان وارد نور و روشنایی میشود چشمانش را میبندد............
۱۰ خرداد ۱۳۸۹, ۰۳:۰۷ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ خرداد ۱۳۸۹ ۰۳:۱۶ عصر، توسط یوسف زهرا.)
ارسال: #13
سلام.

یکی حرف قشنگی می زد می گفت :دعا کنید که همسر خوبی نصیبتون کنه،می گفت مقدس اردبیلی خودش وخانمش با هم خدمت امام زمان (عج) مشرف می شدند.واقعا کمالات مقدس اردبیلی چقدر ... نمی شه لفظی پیدا کرد.
یک شب یک شخصی دنبال مقدس اردبیلی افتاد که کجا میره،دید که رفت جلوی در حرم حضرت علی (علیه السلام) ایستاد، دید که در حرم باز شد و ساعتی مقدس در حرم بود بعد اومد بیرون،باز دنبالش راه افتاد دید که جلوی در مسجد سهله ایستاد و در باز شد باز ساعتی در مسجد بود بعد اومد بیرون،وقتی اومد بیرون ،رفت طرف شخصی که دنبالش بود،بهش گفت:چی دیدی ؟؟
گفت :دیدم که در حرم و در مسجد برات باز شد و وارد حرم شدی و ساعتی در اونجا بودی.
مقدس بهش گفت:اگر تا آخر عمرم به کسی نگویی ،می گم که برای چی رفته بودم.
اون شخص هم قول داد
مقدس گفت:وارد حرم امیرالمومنین شدم که سوالاتم را از امیرالمومنین بپرسم،وقتی پیش امیرالمومنین رفتم ایشون فرمودند:که برو به مسجد سهله و سوالاتت را از پسرم مهدی (علیه السلام) بپرس،منم اومدم سوالات را ازایشون پرسیدم.
خدا این علما را رحمت کند.

ما جز محبت مادری ز زهرا ندیده ایم ***** ما ها لباس عیدمان را محرم خریده ایم

تاخواست قلم ،نقطه ضعفش بنگارد*****بیچاره ندانست علی نقطه ندارد
 سپاس شده توسط کبوتر حرم
۲۵ مهر ۱۳۸۹, ۰۹:۲۸ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ مهر ۱۳۸۹ ۰۹:۲۸ صبح، توسط sumaye.)
ارسال: #14
حضرت عبدالعظيم حسنى نقل مى كند به محضر امام جواد ـ عليه السلام ـ شرفياب شدم و تصميم گرفتم كه از او بپرسم آيا او قائم آل محمّد ـ صلّى اللّه عليه وآله ـ است يا ديگرى; امّا پيش از آنكه سخن آغاز كنم فرمود:

يا أبا القاسم! انّ القائم منّا هو المهديّ! الذي يجب أن يُنتظَر في غيبته ويطاع في ظهوره وهو الثالث من وُلدي. والّذي بعث محمّدا ـ صلّى اللّه عليه وآله ـ بالنّبوة وخصّنا بالامامة انّه لو لم يبق من الدنيا إلاّ يوم واحد لطوّل اللّه ذلك اليوم حتّى يخرج فيه فيملأ الأرض قسطاً وعدلاً كما ملئت جوراً وظلماً وانّ اللّه تبارك وتعالى يصلح له أمره في ليلة. كما أصلح أمر كليمه موسى ـ عليه السلام ـ إذ ذهب ليقتبس لأهله ناراً فرجع وهو رسول نبيّ (14) .

اى ابا القاسم! همانا قائم از ما، مهدى ـ عليه السلام مى باشد آن كسى كه واجب است در زمان غيبتش، انتظارش را برند و پس از ظهورش فرمانش را اطاعت كنند و او سومين فرزند از نسل من است. قسم به خدايى كه محمّد را به نبوّت مبعوث نمود و ما را به امامت برگزيد اگر از عمر اين جهان تنها يك روز باقى مانده باشد خداوند آن روز را طولانى خواهد ساخت تا او ظهور نموده، جهان را پر از عدل و داد سازد، همانگونه كه به هنگامه ى ظهورش از ستم و بيداد لبريز است. خداوند كار قيام او را در يك شب اصلاح مى كند همانگونه كه كار رسالت و نبوت كليم خود، موسى بن عمران را به هنگامى كه بسوى آتش رفت تا براى خانواده ى خود از آن برگيرد، اصلاح فرمود و او در حالى بازگشت كه به رسالت برانگيخته شده بود.
بعد از شهادت سيدالشهداء ـ عليه السلام ـ در شام حضرت سجّاد ـ عليه السلام ـ در روز جمعه اى كه يكى از سردمداران يزيد خطبه ى شوم خود را مى خواند، امام سجاد ـ عليه السلام ـ در آنجا بپا خواست و او را با تندى خطاب كرد و بعد مطالبى ايراد نمود; از آن جمله فرمود:

1ـ أيّها الناس! أعطينا ستّاً وفضّلنا بسبع، أعطينا العلم والحلم والسماحة والفصاحة والشجاعة والمحبّة في قلوب المؤمنين وفضّلنا بأنّ منّا النبيّ المختار ومنّا الصدّيق ومنّا الطيّار ومنّا أسد اللّه وأسد رسوله ومنّا سبطي هذه الأُمّة ومنّا مهديُّ هذه الأُمّة . . .

هان اى مردم! خدا به ما شش ويژگى عطا فرموده و با شش امتياز ما را بر همگان فضيلت و برترى بخشيده است خدا به ما نعمت گران بهاى دانش، بردبارى، سخاوت، فصاحت و شجاعت عنايت فرمود; و بذر مهر و محبّت ما را بر دلها و قلبهاى باايمان افشانده است. و نيز ما را به هفت ويژگى برترى و فضيلت بخشيده است پيامبر برگزيده ى خدا از ماست و صدّيق امّت امير مؤمنان و جعفر طيّار و حمزه شير خدا و پيامبر و دو نواده ى گرانمايه ى پيامبر حسن و حسين ـ عليها السلام ـ و مهدىّ اين امّت از ماست.

و نيز آن حضرت فرمودند:

2ـ القائم منّا تخفى ولادته على النّاس حتّى يقولوا: لم يولد بعد، ليخرج حين يخرج وليس لأحد في عنقه بيعة (9) .

قائم كه از ماست ولادت او بر مردم مخفى مى ماند به گونه اى كه مردم مى گويند: او هنوز بدنيا نيامده است تا بدينگونه ظهور كند و به هنگامه ى ظهور، بيعت هيچ كس را بر عهده نداشته باشد.

Heart
الهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا