ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
۲۶ اسفند ۱۳۸۸, ۱۰:۱۱ عصر
ارسال: #1
پیر مرد
یک پیر مرد باز نشسته ،خانه جدیدی در نزدیکی یک دبیرستان خرید،یکی دو هفته اول همه چیز به خوبی ودر آرامش پیش می رفت تا این که مدرسه ها باز شد. در اولین روز مدرسه ،پس از تعطیلی کلاس ها سه تا پسر بچه در خیابان راه افتادند و در حالی که بلند بلند با هم حرف می زدند ،هر چیزی که در خیابان افتاده بود را شوت می کردند و سر و صدای عجیبی راه می انداختند . این کار هر روز تکرار می شد وآسایش پیر مرد کاملاً مختل شده بود که تصمیم گرفت کاری بکند. روز بعد که مدرسه تعطیل شد ،دنبال بچه ها رفت و آنها را صدا کردو به آنها گفت:«بچه ها شما خیلی بامزه هستید و من از این که می بینم شما این قدر نشاط جوانی دارید خیلی خوشحالم. من هم که به سن شما بودم همین کار را می کردم. حالا می خواهم لطفی در حق من بکنید . من روزی 1000 تومن به هر کدام از شما می دهم که بیایید اینجا همین کارها را بکنید.»
بچه ها خوشحال شدند و به کارشان ادامه دادند . تا آن که چند روز بعد ، پیر مرد دوباره به سراغشان آمد و گفت: ببینید بچه ها متاسفانه در محاسبه حقوق باز نشستگی من اشتباه شده ومن نمی توانم روزی 100 تومن بیشتر بهتون بدم. از نظر شما اشکالی نداره ؟
بچه ها گفتند:« 100 تومن؟ اگه فکر می کنی ما به خاطر روزی 100 تومن حاضریم این همه بطری نوشابه وچیزهای دیگه رو شوت کنیم،کور خوندی ، ما نیستیم.» واز آن پس پیر مرد با آرامش در خانه جدیدش به زندگی ادامه داد.

زیبا ترین دیالوگ پدر ژپتو : پینوکیو چوبی بمون ، دنیای آدما سنگیه Cool .
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط مشکات ، هُدهُد صبا
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا