ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حدیث از امام زمان (عج)
۱۳ اسفند ۱۳۸۸, ۱۰:۵۰ عصر
ارسال: #1
حدیث از امام زمان (عج)
قال الا مام المهدي ، صاحب العصر و الزّمان سلام اللّه عليه و عجّل اللّه تعالى فرجه الشّريف :

وَاجْعَلُوا قَصْدَكُمْ إلَيْنا بِالْمَوَدَّةِ عَلَى السُّنَّةِ الْواضِحَةِ، فَقَدْ نَصَحْتُ لَكُمْ، وَ اللّهُ شاهِدٌ عَلَيَّ وَ عَلَيْكُمْ.

فرمود: هدف و قصد خويش را نسبت به محبّت و دوستى ما - اهل بيت عصمت و طهارت - بر مبناى عمل به سنّت و اجراء احكام الهى قرار دهيد، پس همانا كه موعظها و سفارشات لازم را نموده ام ؛ و خداوند متعال نسبت به همه ما و شما گواه مى باشد.

بحارالا نوار: ج 53، ص 179، س 16، ضمن ح 9.

التماس دعا

.[تصویر:  mahdi_01.jpg]

.

[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcQ-ZD_iIZqFSfZpRm-xxLT...xDLhNJO-cY]

آقاجان بدانید و بدانند که لبخند رضایت شما را با هیچ چیز عوض نخواهیم کرد
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط مشکات ، هُدهُد صبا
صفحه 2 (پست بالا اولین پست این موضوع است.)
۲۳ اسفند ۱۳۸۸, ۰۹:۲۴ عصر
ارسال: #11
RE: حدیث از امام زمان (عج)
قال الا مام المهدي ، صاحب العصر و الزّمان سلام اللّه عليه و عجّل اللّه تعالى فرجه الشّريف :

اءنَا خاتَمُ الاَْوْصِياءِ، بى يَدْفَعُ الْبَلاءُ عَنْ اءهْلى وَشيعَتى .

فرمود: من آخرين وصيّ پيغمبر خدا هستم به وسيله من بلاها و فتنه ها از آشنايان و شيعيانم دفع و برطرف خواهد شد.

التماس دعا

[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcQ-ZD_iIZqFSfZpRm-xxLT...xDLhNJO-cY]

آقاجان بدانید و بدانند که لبخند رضایت شما را با هیچ چیز عوض نخواهیم کرد
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
۲۵ اسفند ۱۳۸۸, ۱۰:۴۴ صبح
ارسال: #12
سلام.
وقتی این احادیث را می خونیم،فقط هزاران علامت سوال برای آدم ایجاد می شه،که موقع ظهورآقا چی می شه.

" هيهات - ثم عقد بيده سبعا - فقال : ذاك يخرج في آخر الزمان ، إذا قال الرجل الله الله قتل ، فيجمع الله تعالي له قوما قزع كقزع السحاب ، يؤلف الله بين قلوبهم ، لا يستوحشون إلي أحد ، ولا يفرحون بأحد يدخل فيهم ، علي عدة أصحاب بدر ، لم يسبقهم الأولون ولا يدركهم الآخرون ، وعلي عدد أصحاب طالوت الذين جاوزوا معه النهر "
ترجمه حدیث :
از علي عليه السلام : چقدر دور است ، سپس حضرت هفت بار دستش را بست وفرمود : او ( حضرت مهدي عليه السلام ) در آخر الزمان قيام خواهد كرد ، زمانيكه اگر كسي ، خدا خدا ، بگويد كشته مي گردد . آنگاه خداوند متعال گروهي را كه مانند ابرهاي پاره پاره متفرق بوده اند جمع كرده وبين آنها دوستي را حاكم كرده كه از احدي نمي ترسند واز آنكه كسي در جمع آنها وارد شده وبه آنها اضافه مي گردد خوشحال نگشته وتعداد آنها بعدد اصحاب بدر بوده ونه سابقين ونه آينده گان به مقام وفضيلت آنها نخواهند رسيد ونيز تعداد آنها به عدد اصحاب طالوت پيامبر كه همراه او از نهر گذشتند

التماس دعا

ما جز محبت مادری ز زهرا ندیده ایم ***** ما ها لباس عیدمان را محرم خریده ایم

تاخواست قلم ،نقطه ضعفش بنگارد*****بیچاره ندانست علی نقطه ندارد
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
۲۵ اسفند ۱۳۸۸, ۱۱:۳۹ صبح
ارسال: #13
55 حدیث از امام زمان

1. نفع بردن از من در زمان غيبتم مانند نفع بردن از خورشيد هنگام پنهان شدنش درپشت ابرهاست و همانا من ايمنی بخش اهل زمين هستم ، همچنانکه ستارگان ايمنی بخش اهل آسمانند .
(بحار الأنوار ، ج 53، ص 181 )

2. تصرف کردن در مال ديگری بدون اجازه صاحبش جايز نيست .
(وسائل الشيعة ، ج 17، ص 309 )

3. من ذخيره خدا در روی زمين و انتقام گيرنده از دشمنان او هستم .
(تفسير نور الثقلين ، ج 2 ، ص 392 )

3. ملعون است ، ملعون است کسی که نماز مغربش را به تأخير بيندازد ، تا زمانی که ستارگان آسمان پديدار شوند .
(بحار الأنوار ، ج 52، ص 15 )

5. هيچ چيز مانند نماز بينی شيطان را به خاک نمی مالد ، پس نماز بگزار و بيني شيطان را به خاک بمال .
(بحار الأنوار ، ج 53، ص 182 )

6. ملعون است ، ملعون است ، کسی که نماز صبحش را به تأخير بيندارد ، تا زمانی که ستارگان آسمان محو شوند .
(بحارالأنوار ، ج 52، ص 16 )

7. هر يک از پدرانم بيعت يکی از طاغوتهای زمان به گردنشان بود ، ولی من در حالي قيام خواهم کرد که بيعت هيچ طاغوتی به گردنم نباشد .

8. من آخرين جانشين پيامبر هستم ، و به وسيله من است که خداوند بال را از خاندان و شيعيانم دور می سازد.
(بحار الأنوار ، ج 52، ص 30 )

9. هر کس در اجرای اوامر خداوند کوشا باشد ، خدا نيز وی را در دستيابی به حاجتش ياری می کند .
(بحار الأنوار ، ج 51، ص 331 )

10. سنت تخلف ناپذير خداوند بر اين است که حق را به فرجام برساند و باطل ر . نابود کند ، و او بر آنچه بيان نمودم گواه است . (بحار الأنوار ، ج 53، ص 193 )

11. برای زود فرارسيدن فرج ( و ظهور ما ) زياد دعا کنيد ، که آن همان فرج و گشايش شماست .
(کمال الدين للصدوق ، ج 2 ، ص 485 )

12. اگر خواستار رشد و کمال معنوی باشی هدايت می شوی ، و اگر طلب کنی می يابی .
(بحار الأنوار ، ج 51، ص 339 )

13. ما در رعايت حال شما کوتاهی نمی کنيم و ياد شما را از خاطر نبرده ايم ، که اگر جز اين بود گرفتاريها به شما روی می آورد و دشمنان شما را ريشه کن می کردند . پس از خدا بترسيد و ما را پشتيبانی کنيد .
(بحار الأنوار ، ج 53، ص 175 )

14. و اما در پيشامدها و مسايل جديد به راويان حديث ما مراجعه کنيد ، زيرا که آنان حجت من بر شما هستند و من حجت خدا بر آنان هستم .

15. اگر از خداوند ( صاحب عرت و جلال ) طلب آمرزش کنی ، خداوند تو را می آمرزد .
(بحار الأنوار ، ج 51، ص 329 )

16. همانا خدايتعالی مردم را بيهوده نيافريده و بدون تکليف و جزا رهايشان نکرده است .
(الغيبة للشيخ الطوسی ، ص 174 )

17. هر يک از شما بايد به آنچه که او را به محبت ما نزديک می سازد عمل کند ، و از آنچه که مورد پسند ما نيست و ما را خشمناک می سازد دوری جويد .
(الإحتجاج للطبرسی ، ج 2 ، ص 324 )

18. خداوندا ! وعده ای را که به من داداه ای ، برآورده کن و امر قيام مرا تمام فرما . قدمهايم را ثابت بدار و در سايه قيام من ، جهان را پر از عدل و داد کن .
(بحار الأنوار ، ج 51، ص 13 )

19. شهادت می دهم که معبودی جز خدای يکتا نيست و ملائکه آسمان و صاحبان علم نيز شهادت می دهند ، آن خدايی که به عدل و داد قيام می کند ، نيست خدايی جز او که مقتدر و حکيم می باشد ، و همانا دين نزد خدا اسلام است .
(بحار الأنوار ، ج 51، ص 16 )

20. ايمان خداوند عز و جل و بندگانش قرابت و خويشاوندی تيست ، و هر کس که مر انکار کند از من نيست .
(الغيبة للشيخ الطوسی ، ص 176 )

21. پناه به خدا می برم از نابينايی بعد از روشن بينی ، و گمراهی بعد از هدايت ، واز اعمال ناشايسته و اتنه های نابود کننده . (بحار الأنوار ، ج 53، ص 190 )

22. شيعيان ما هنگامی به فرجام نيک و زيبای خداوند ميرسند که از گناهانی که نهي شده اند ، احتراز نمايند .
(بحار الأنوار ، ج 53، ص 177 )

23. کفايت در کارها و عنايت و سرپرستی در همه امور را تنها از خدايتعالی خواهانم .
(بحار الأنوار ، ج 25، ص 183 )

24. قلبهای ما جايگاه مشيت الهی است ، پس هر گاه او بخواهد ما هم می خواهيم .
(بحار الأنوار ، ج 52، ص 51 )

25. اگر نبود که ما دوستار صلاح شما هستيم و به شما لطف و مرحمت داريم ، همانا به شما توجه والتفات نمی کرديم .
(بحار الأنوار ، ج 53، ص 179 )

26. من مهدی هستم ، منم قيام گر زمان ، منم آنکه زمين را آکنده از عدل می سازد ، آنچنان که از ستم پر شده بود .
(بحار الأنوار ، ج 52، ص 2 )

27. ستمکاران پنداشتند که حجت خدا نابود شدنی است ، در حالی که اگر به ما اجازه سخن گفتن داده می شد ، شک و ترديد از ميان برداشته می شد .
(بحار الأنوار ، ج 51، ص 4 )

28. من صاحب حقم ... علامت ظهورم زياد شدن آشوب ها و فتنه هاست .
(بحار الأنوار ، ج 51، ص 320 )

29. علم و دانش ما به خبرهای شما احاطه دارد و چيزی از اخبار شما بر ما پوشيده نمی ماند .
(بحار الأنوار ، ج 53، ص 175 )

30. دين از آن محمد (ص ) و عدايت از آن علی امير المؤمنين (ع ) است ، زيرا عدايت مال اوست و در نسل او می ماند تا روز قيامت . (بحار الأنوار ، ج 53، ص 160 )

31. کسی که نسبت به ما ظلم ورزد ، از جمله ستمکارانی است که مشمول لعنت خدا است ، چرا که خدا فرموده است : " آگاه باشيد که لعنت خدا بر ستمکاران است " .
(بحار الأنوار ، ج 53، ص 182 )

32. من و تمامی پدرانم ... بندگان خداوند عز و جل هستيم .
(بحار الأنوار ، ج 25، ص 267 )

33. سجده شکر از لازم ترين و واجب ترين مستحبات است .
(بحار الأنوار ، ج 53، ص 161 )

34. هر گاه خداوند به ما اجازه دهد که سخن بگوييم ، حق ظاهر خواهد شد و باطل سست و ضعيف شده و از ميان شما خواهد رفت .
(بحار الأنوار ، ج 25، ص 183 )

35. دختر رسول خدا (ص ) برای من سرمشق و اسوه ای نيکوست .
(بحار الأنوار ، ج 53، ص 180 )

36. زمان ظهور و فرج ما با خداست ، و تعيين کنندگان وقت ظهور ، دروغگويانند .

37. از خدا بترسيد و تسليم ما شويد و کارها را به ما واگذاريد ، برماست که شما ر از سرچشمه سيراب برگردانيم ، چنان که بردن شما به سرچشمه از ما بود ، در پی کشف آنچه از شما پوشيده شده نرويد و مقصد خود را با دوستی ما بر اساس راهی که روشن است به طرف ما قرار دهيد .
(بحار الأنوار ، ج 53، ص 179 )

38. ظهوری نيست مگر به اجازه خداوند متعال ، و آن هم پس از زمان طولانی و قساوت دلها و فراگير شدن رمين از جور و ستم . (الإحتجاج للطبرسی ، ج 2 ، ص 478 )

39. آگاه باشيد به زودی کسانی ادعای مشاهده مرا خواهند کرد . آگاه باشيد هر کس قبل از " خروج سفيانی " و شنيدن صدای آسمانی ، ادعای مشاهده مرا کند دروغگو و افترا زننده است حرکت و نيرويی جز به خدای بزرگ نيست .
(الإحتجاج للطبرسی ، ج 2 ، ص 478 )

40. من باقيمانده از آدم و ذخيره نوح و برگزيده از ابراهيم و خلاصه محمد ( درود خد بر همگی آنان باد ) هستم .
(بحار الأنوار ، ج 52، ص 238 )

41. خدمتکار حضرت مهدی عليه السلام گويد : آن حضرت به من فرمود : " آيا تورا در مورد عطسه کردن بشارت دهم ؟ " گفتم : آری . فرمود : " عطسه ، علامت امان از مرگ تا سه روز است . "
(بحار الأنوار ، ج 51، ص 5 )

42. حق با ماست و در ميان ماست ، کسی جز ما چنين نگويد مگر آنکه دروغگو و افتر زننده باشد .
(بحار الأنوار ، ج 53، ص 191 )

43. همانا خداوند متعال ، کسی است که اجسام را آفريده و ارزاق را تقسيم فرموده ، او جسم نيست و در جسمی هم حلول نکرده ، " چيزی مثل او نيست و شنوا و داناست ."
(الغيبة للشيخ الطوسی ، ص 178 )

44. خداوند با ماست و به جز ذات پروردگار به چيزی نياز نداريم ، و حق با ماست ،پس اگر کسانی با ما نباشند ، هرگز در ما وحشتی ايجاد نمی شود ما دست پرورده های پروردگارمان ، و مردم دست پرورده های ما هستند .
(الغيبة للشيخ الطوسی ، ص 172 )

45. دانش ، دانش ماست و از کفر کافر ، گزندی بر شما نيست .
(بحار الأنوار ، ج 53، ص 151 )

46. اگر شيعيان ما - که خداوند آنها را به طاعت و بندگی خويش موفق بدارد - در وفاي به عهد و پيمان الهی اتحاد و اتفاق می داشتند و عهد و پيمان را محترم می شمردند ، سعادت ديدار ما به تأخير نمی افتاد و زودتر به سعادت ديدار ما نائل می شدند .
(الإحتجاج للطبرسی ، ج 2 ، ص 499 )

47. من از افرادی که می گويند : ما اهل بيت ( مستقلا از پيش خود و بدون دريافت از جانب خداوند ) غيب می دانيم و در سلطنت و آفرينش موجودات با خدا شريکيم ، يا ما را از مقامی که خداوند برای ما پسنديده بالاتر می برند ، از چنين افرادی نزد خدا و رسولش بيزاری می جوييم .
(الإحتجاج للطبرسی ، ج 2 ، ص 487 )

48. فضيلت دعا و تسبيح بعد از نمازهای واجب در مقايسه با دعا و تسبيح پس از نمازهای مستحبی ، مانند فضيلت واجبات بر مستحبات است .
(الإحتجاج للطبرسی ، ج 2 ، ص 487 )

49. سجده بر قبر جايز نيست .
(الإحتجاج للطبرسی ، ج 2 ، ص 490 )

50. وجود من برای اهل زمين سبب امان و آسايش است ، همچنان که ستارگان سبب امان اهل آسمانند .
(بحار الأنوار ، ج 78، ص 380 )

51. به راستی که مقدرات خداوند متعال مغلوب مشود ، و اراده الهی مردود نگردد ، . چيزی بر توفيق او پيشی نگيرد .
(بحار الأنوار ، ج 53، ص 191 )

52. اما علت و فلسفه آنچه از دوران غيبت اتفاق افتاده است ، پس خداوند عز و جل در قرآن فرموده است : " ای مؤمنان از چيزهايی نپرسيد که اگر آشکار شود ، بدتان آيد . "
(بحار الأنوار ، ج 78، ص 380 )

53. زمين خالی از محبت خدا نيست ، يا آشکار است و يا نهان .
(کمال الدين للصدوق ج 2 ،ص 511 )

54. هر گاه علم و نشانه ای پنهان شود ، علم ديگری آشکار گردد ، و هر زمان که ستاره اي افول کند ، ستاره ای ديگر طلوع نمايد . (بحار الأنوار ، ج 53، ص 185 )

55. بار الها ! توفيق بندگی و دوری از گناه و نيت پاک . شناخت حرام را به ما عط فرما ، و با هدايت و استقامت در راهت گراميمان بدار .
(المصباح للکفعمی ، ص 281 )
۲۵ اسفند ۱۳۸۸, ۰۸:۰۸ عصر
ارسال: #14
سلام.
دوست عزيز با نام كاربري “masomi”، واقعاً ممنون بابت پست هاي مفيد و كاربرديتون و سپاس بابت پيگيري هاتون در موضوعات قابل بحث.
به نظر من اگه پست هاتون رو كوتاه تر بگذاريد مفيدتر واقع ميشن. مثلاً حيف نيستش اين حديث هاي گرانقدر رو يه دفعه بيانشون كنيم، شايد اگه كوتاه تر يبان بشن، پند ها و نكته هاشون بيشتر تو ذهن بمونن.
اين جسارت من رو ببخشيد.
موفق باشيد.

از خود به خدا هیچ نگوییم و نپرسیم .:. ما هم به خدا گر به خود آییم ، خداییم

[تصویر:  1_emza_22.jpg]
۲۸ اسفند ۱۳۸۸, ۱۲:۰۷ صبح
ارسال: #15
Heart حدیث از امام زمان (عج)
از مرحوم آیت الله مرعشی نجفی نقل شده است که یکی از علمای نجف که به قم

آمده بود . میگفت : مدتی برای رفع مشکل به مسجدی در جمکران میرفتم و نتیجه

نمیگرفتم . روزی هنگام نماز دلم شکست و عرض کردم :

مولا جان ! آیا بد نیست با وجود امام(شما) به علمدار کربلا قمر بنی هاشم متوسل

شوم و اورا نزد خدا شفیع قرار دهم؟!

در حالتی میان خواب و بیداری ، امام فرمودند : نه تنها بد نیست و ناراحت نمی شوم

بلکه شمارا راهنمایی میکنم

که چون خواستی از حضرت ابوالفضل حاجت بخواهی ، این چنین

بگو: یا أبا الغوث ادرکنی

سلام من به بقیع و چهار قبر غریبش
 سپاس شده توسط alizamani
۲ فروردين ۱۳۸۹, ۰۱:۴۴ صبح
ارسال: #16
Heart مظلومیت امام عصر از زبان مبارک خودشان
مرحوم حاج شیخ محمد جعفر جوادی در عالم کشف یا شهود خدمت امام مشرف شده و آن حضرت را بسیار غمگین میبینند. از حال آن بزرگوار سوال میکند .

میفرمایند : (( دلم خون است ! دلم خون است !...

سلام من به بقیع و چهار قبر غریبش
 سپاس شده توسط مشکات ، alizamani
۶ فروردين ۱۳۸۹, ۰۹:۲۶ صبح
ارسال: #17
سلام.

( عبد الرحمن بن ابي ليلي مي گويد : پدرم گفت : پيامبر صلي الله عليه وآله در جنگ خيبر پرچم اسلام را بدست علي عليه السلام سپرد وخداوند او را فاتح و پيروز گرداند ، در روز غدير خم به مردم اعلام داشت كه او سرور و رهبر همهء مردان و زنان مؤمن است و دربارهء او در يك حديث طولاني مطالبي فرمود كه بخشي از آن حديث اين است : آنگاه رسول خدا صلي الله عليه و آله گريه نمود ، گفته شد : اي رسول خدا چرا گريه ميكني ؟ حضرت فرمود : جبرئيل به من خبر داد كه اين مردم به او ظلم ميكنند و او را از حقش محروم ميسازند و با او به جنگ برميخيزند و فرزندش را ميكشند و بعد از او به اولادش ستم روا ميدارند و جبرئيل از خداوند متعال برايم خبر آورد كه اين ظلم پايان خواهد يافت زماني است كه قائم آنها قيام كند و پرچم اسلام ( آنها ) را برافرازد ، و تمام امت بر محبت ايشان اجتماع ميكنند ، در آن روز دشمن آنها اندك و ناخشنود از آنها وپست و ذليل خواهد بود ، آنها را زياد مدح و ستايش كنند وآن زماني است كه شهرها تغيير كنند و بندگان سست و ناتوان شده ، از فرج و ظهور مأيوس شوند ، در اين هنگام قائم آنها ظهور خواهد نمود ، به آن حضرت گفته شد : نام حضرت قائم چيست ؟ رسول خدا صلي الله عليه وآله فرمود : نام او مانند نام من ونام پدر او مانند نام پدر من است ، او از فرزندان دخترم است ، خداوند حق را بوسيلهء او آشكار و باطل را با شمشيرهاي آنها خاموش ميكند ، مردم از آنها پيروي مينمايند چه با ميل و رغبت ويا از روي ترس و وحشت ، راوي ميگويد : گريهء حضرت صلي الله عليه وآله آرام شد ، آنگاه فرمود : اي گروه مؤمنين مژده باد شما را به ظهور ، همانا وعدهء خداوند تخلف ناپذير است ، قضاء الهي قابل برگشت نيست و وقوع آن حتمي است ، و او حكيم و آگاه است ، همانا فتح و پيروزي خداوند نزديكاست .خدايا اينها اهل من هستند از آنها پليدي را دور نما وآنها را پاك ومنزه گردان ، خدايا به آنها پناه بده و حق آنها را رعايت نما و با آنها باش و آنها را كمك كن و به آنها عزت ببخش وآنها را خوار و ذليل مگردان و در ميان آنها جانشين من باش ، همانا تو بر انجام هر كاري قادر و توانايي

التماس دعا

سپاس شده توسط مصباح ، مشکات
۶ فروردين ۱۳۸۹, ۱۱:۵۹ عصر
ارسال: #18
سلام.

مرحوم حاج شيخ عباس قمي(صاحب مفاتيح الجنان) در کتاب سفينة البحار(ج7، ذيل حرف ق) به نکاتي پيرامون قم و ويژگيهاي آن پرداخته و به رواياتي اشاره کرده است که به امن بودن اين منطقه توجه شده است. از امام صادق(ع) روايت شده است: اگر مصيبت بر شما وارد شد بر شما باد به قم که آنجا مأمن فاطميون است.
شايد ويژگيهاي ذيل باعث شده است که شهر مقدس قم داراي چنين جايگاهي باشد:
الف. مدفن کريمه اهل بيت حضرت فاطمه معصومه(س)؛
ب. مدفن بسياري از علما و فقها و اولياي بزرگ الهي؛
ج. لقب قم از پيامبر گرامي(ص) اخذ شده است که در شب معراج با ديدن شيطان در اين سرزمين با لفظ قم او را از اينجا راند.
د. شهر اهل بيت ميباشد با توجه به ولايت مداري مردم اين سرزمين از امام صادق(ع) نقل شده است: براي ما اهل بيت حرمي است که آن شهر قم است. (سفينة البحار).
هـ . قم مرکز علم اهل بيت و صدور آن به عالم است. از امام صادق(ع) نقل شده است: به زودي کوفه از مؤمنين خالي ميشود و جمع ميشود(مخفي ميشود) علم از آن همانگونه که مار در سوراخ خود مخفي ميشود، سپس ظاهر ميشود علم به شهري که به آن قم ميگويند و ميگردد معدن علم و فضل.(سفينة البحار).
و. اهالي قم هنگام ظهور، همراهان و ياوران امام مهدي(ع) هستند. از امام صادق(ع) نقل شده است: قم را قم ناميدند زيرا اهل آن با قائم آل محمد(ع) جمع ميشوند و با او قيام ميکنند و بر او استفامت و پايداري ميورزند و او را ياري و نصرت ميکنند. (سفينة البحار).
ز. يکي از درهاي بهشت براي اهل قم است. از امام رضا(ع) نقل شده است: براي بهشت هشت در است و يکي از آنها براي اهل قم است، پس خوشا به حال انها، پس خوشا به حال انها، پس خوشا به حال انها.
هر چند همه ويژگيها در جاي خود بسيار مهم و ارزشمند است اما نکته پنجم جايگاه خاصي دارد، زيرا منادي کامل و واقعي دين اسلام در دوران سخت و سنگين غيبت و صدور آن به جهان و آشنا کردن مردم با حقيقت دين، حوزه علميه قم است و خداوند و امام عصر(ع) اين ندا و دعوتگر را رها نميکند. با صدور دين و معارف مهدويت است که مردم آمادگي بيشتر براي ظهور پيدا ميکنند

به همه بچه قمی ها وفات حضرت معصومه (سلام الله علیه) را تسلیت عرض می کنم.

التماس دعا

۱۰ فروردين ۱۳۸۹, ۰۲:۲۲ عصر
ارسال: #19
سلام.

در كتاب اخبار المهدي از أبي علاء همداني آمده كه : حضرت مهدي عليه السلام از مكه در ميان 313 نفر ظهور مي كند واصحاب آن حضرت با سپاه سفياني در حالي جنگ مي كنند كه سپرهاي آنها زين اسبها مي باشد ، صداي منادي از آسمان شنيده مي شود كه مي گويد اصحاب حضرت مهدي عليه السلام اولياء خداوند هستند ، واصحاب حضرت مهدي عليه السلام بر اصحاب سفياني پيروز مي شوند .

التماس دعا

۱۲ فروردين ۱۳۸۹, ۰۴:۵۵ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ فروردين ۱۳۸۹ ۰۵:۰۳ عصر، توسط یوسف زهرا.)
ارسال: #20
سلام.

همین جور که تاحالا دیدید من به شهر قم ارادت خواستی دارم،الان هم می خواهم یک روایت براتون بزارم تا همه بچه قمی ها به خودشون ببالن.(عربی روایت و منبع روایت هم براتون می زارم)

علي بن نعمان ، از ابو الاكراء علي بن ميمون صائغ ، از امام صادق عليه السلام روايت كرده كه فرمود : خداوند به شهر ، كوفه ، بر سائر شهرها وبه مؤمنين آن بر مؤمنين سائر شهرها ، احتجاج نموده ، وبه شهر قم بر سائر شهرها وبه اهل آن بر جميع اهل مشرق ومغرب از جن وانس ، احتجاج مي نمايد ، خداوند ، قم ، واهل آنرا مانند اشخاص ضعيف در دين ، ترك نكرده بلكه آنها را توفيق داده و تائيد نموده است سپس فرمود : دين ومردم ، در قم ، خوار و ضعيف خواهند بود واگر اين گونه نباشد ، مردم از همه جا به آن روي آورده آن شهر ( قم ) خراب شده واهل آن تباه گشته واز آن پس ، قم ، بر سائر شهرها حجت نخواهد بود ، ودر صورتي ( كه قم به ويراني كشيده شود ) ديگر آسمان وزمين ثبات نداشته واز هم خواهند پاشيد ، ولحظه اي مهلت داده نخواهند شد . براستي بلاها از ، قم ، واهل آن دفع شده ، وزماني خواهد آمد كه شهر ، قم ، واهل آن حجت بر جهانيان خواهد بود ، واين امر در زمان غيبت قائم ما تا زمان ظهورش خواهد بود . واگر چنين نباشد . زمين اهل خود را در كام خود فرو خواهد برد وهيچ ظالم وستمگري نمي تواند قصد ناروايي نسبت به ، قم داشته باشد ، چه اينكه خداوند كه بر كنندهء ريشهء ستمگران است ، او را ريشه كن خواهد ساخت . وبه گونه اي با بلا ومصيبت يا بوسيله دشمني او را از سوء قصد به ، قم ، منصرف خواهد نمود ، وخداوند ياد قم واهل آنرا از صفحهء ذهن وحافظهء ستمگران در زمان قدرت ودولتشان ، محو نموده ، همچنانكه ياد خود را از آنان سلب كرده است .

التماس دعا

سپاس شده توسط کبوتر حرم
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا