ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
***** حسین شعبانی *****
۲۵ دي ۱۳۸۹, ۱۱:۵۷ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ دي ۱۳۹۳ ۰۴:۴۲ عصر، توسط هُدهُد صبا.)
ارسال: #1
***** حسین شعبانی *****
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر یاران قرانی

وقتی بر سر سجادهی عمویم می نشستم عکس ایشان در تسبح عمویم خود نمایی می کرد
و این است چکیده ای از خلق و خوی این شهید هم نام ابا عبدالله الحسین

نام و نام خانوادگی: حسین شعبانی نام پدر: نظرعلی

محل تولد: تهران تاریخ تولد:30/6/1345

مدرک تحصیلی:سوم متوسطه وضعیت تاهل: مجرد

شغل شهید: روحانی تاریخ شهادت: 27/3/65

نحوه شهادت: اصابت ترکش به بدن محل شهادت: مهران

نشانی مزار: نظراباد گلزار شهدای بهشت رضا

خلاصه ای از زندگی شهید:

شهید بزرگوار حسین شعبانی مورخ 30/6/45 در تهران در خانواده ای مذهبی به دنیا آمد

تحصیلات خود را تا سال سوم دبیرستان ادامه داد و پس از ان مشغول درس حوزه شد و به سمت روحانی رسید. با شروع جنگ تحمیلی عازم جبهه های نبرد حق علیه باطل گردید.

سرانجام در تاریخ 27/3/65 در منطقه عملیاتی مهران توسط دشمن بعثی به درجه رفیع شهادت رسید.

بسم رب الشهدا والصدیقین

وصیت نامه طلبه شهید حسین

بسم الله الرحمن الرحیم

الان ساعت 4 بعد از ظهر می باشد در این فکر افتادم که در این لحظات یک مقداری قلم فرسائی کنم. هر چند سعادت ندارم ولی شاید در کنار یک عاشق قرار گرفتیم. و اشتباها تیری هم به ما می خورد. مطلب آنچنانی ندارم که بنویسم فقط خدمت پدر ومادر بزرگم و پدر ومادر سلام عرض می کنم که انشا الله خداوند به شما توفیق اطاعت وبندگی عطا بفرماید و به شما توفیق این را بدهد که جزء خانواده شهدا باشید هر چند من لیاقت این را ندارم.

خدمت برادر گرامی و همسرش و خواهران عزیز سلام عرض می کنم و توفیق هر چه بیشترتان را از خداوند می خواهم.

انسان همیشه در زیانکاری است مگرآنهائی که ایمان آورده اند و عمل صالح انجام دادند و توصیه به حق و توصیه به صبر کردند. آری انسان همیشه در زیانکاری است و برای اینکه از این خسران دوری کند باید عمل صالح انجام دهد و باید مردم را توصیه به صبر کند صبر در برابر مصائب صبر در برابر مشکلات و صبر در عبادت و صبر در مقابل انتظار حضرت مهدی عج البته همه در زیر نظر خداست و هر کدام اجری عظیم در پیش خدا دارد.

دوستان من وآشنایان من اگر اوراق تاریخ را ورق بزنیم از هابیل وقابیل گرفته تا امام حسین و تا حضرت مهدی عج دو چیز مهم نظرها را جذب می کند. دو گروه در مقابل هم هابیل در مقابل قابیل ابراهیم در مقابل نمرود و موسی و عیسی در مقابل فرعونیان و حضرت رسول اکرم در برابر مشرکین و این ستیز ادامه داشته تا به امروز درخطی که هابیلیان و رسول اکرم و امام حسین بوده اند امام خمینی نیز هست و در مقابلش آمریکاو شوروی و اسرائیل و صدام و دیگران هستند.

شما راه خود را انتخاب کنید و یا کافر بوده وخط شیطان و نمرود قابیل وآمریکا و شوروی و اسرائیل و صدام باشید و یا در خط سرخ محمدی و در خط امام خمینی باشید و یا این طرف ویا آن طرف سنگ وسط راه نباشید. مسلمان و عملا کافر و بدون عمل صالح نباشید. باور کنید آنها که اسما و عملا کفر ورزیدند خیلی بهتر از آنهائی هستند که اسما مسلمان و عملا بر خلاف احکام قران عمل می کنند.

راه خود را مشخص کنید و خود را در یابید که تا مرگ فاصله ای بیش نیست تا چشم بر هم بزنید می بینید که در رختخواب مرگ دراز کش افتاده اید وای بر کسی که غفلت او را آنقدر گرفته باشد که موقع مرگ هم نفهمد و توبه نکند.

آری کرامت و رحمت خدا آنقدر زیاد است که اگر در لحظات آخر هم توبه کردید باز او قبول می کند اگر یک عمر گناه کردی در مقابل خدای خود معصیت کردی باز او تو را طلبید و تو دست رد بر سینه اش نهادی و اگر در لحظات آخر گفتی یا الله می گوید لبیک ای بنده ام . هم اکنون نیز بگوئی یا الله می گوید لبیک.

پس خودتان را بشناسید و خدای خود را بشناسید ( من عرف نفسه فقد عرف ربه ) برای اینکه خدای خود را بشناسیم و در شناخت خود عامل باشیم. قرآن خدا که کلام اوست را باید بدانیم و بخوانیم و بر احادیث پیامبران که فرستاده خدا هستند آگاه باشیم و بر اساس آن عمل کنیم.

دعا را نیز در کنار آن فراموش نکنیم رهبران خود را بشناسید و پیرو دستورات آنها باشید پیرو سخنان رهبر کبیر انقلاب باشید به احکام عمل کنید و باید متوسل به ائمه اطهار باشید و عمل نیکو انجام دهید ما که آنقدر گناه کردیم و کوله بار گناهان آنقدر سنگین است که خجالت می کشیم با ائمه صحبت کنم واز انها تقاضای کمک کنم.

به تمامی دوستان وآشنایان سلام. از آنها تقاضا دارم که خدا را فراموش نکنند چرا که خداست که به ما یاری می دهد و خداست که به ما توفیق گام نهادن در راه خود را می دهد. از تمام مردم می خواهم که مرا ببخشند و از همه تقاضا می کنم مرا ببخشند.

از برادران و برادر گرامیم می خواهم که درس را فراموش نکنند کتاب را زمین نگذارند همانگونه که اسلحه را زمین نخواهید گذاشت.

مرد آن است با اسلحه خود کتاب را زمین نگذارد همان گونه که اسلحه را زمین نخواهد گذاشت.

مرد آنست که با اسلحه خود کتاب خود را حمل نماید نه آنکه فقط کتاب و یا فقط اسلحه ...

در مورد کتابهای امانتی و پول هر کس هر مقداری طلب نماید. در رابطه با ختم و غیره زیاد خرج نکنید و قبر مرا هم ساده ومعمولی درست کنید.

دیگر عرضی ندارم جزء دعا برای امام امت و توفیق شهادت فی سبیل الله از شما می خواهم دعا کنید شاید شهادتم در راه خدا باشد و مقبول درگاه خدا.

گوشه ای از اخرین نامه شهید به دوستانش:

به همه تان می گویم اگر ماه مبارک تمام شد انشا الله اخلاق حسنه دعاها و مناجات آن تمام نشود و نماز جماعت را که می روید بهتر بروید با همسر و فرزندان بروید انشا الله به امید آنروز که همه با هم ساخته شده باشیم.

من زخمهای کهنه دارم بی شکیبم من گرچه در این جا آشیان دارم غریبم و ...

حال سخنی باشهید بخون خفته:

حسین جان قسم به خون سرخت که با جاری نمودنش در کربلای ایران پیام چگونه زیستن را و چگونه رفتن را به ما آموختی و با دیدنش خورشید از خجالت درخشندگی آن جامه شفق در برکشید و مرغان عاشق با روحت به پرواز در آمدند و عاشقان ره عشق وصال به معشوق را اموختند.

حسین جان قسم به لحظه ای که با ریخته شدن خونت قدم بر بال ملائک و سر بر دامن مولایت حسین گذاشتی حسین جان قسم به آن کلامت که گفتی یا زیارت یا شهادت و جامه روحانیت را لباس رزم قرار دادی وآن را به خون سرخت رنگین نمودی و به وصال معشوق رسیدی حسین جان قسم به خون سرخت راهت را ادامه می دهم تا آرزوی تمامی همرزمان شهیدت را تحقیق بخشم. روحش شاد.

بسم الله الرحمن الرحیم
حسبنا الله و نعم الوکیل ... آل عمران 173...پشت و پناه ما خداست و چه پشت و پناه خوبی.
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط مشکات ، متشكرم ، هُدهُد صبا ، sb1364
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا