ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دیوار مهربانی...
۴ اسفند ۱۳۹۴, ۱۲:۲۵ عصر
ارسال: #1
دیوار مهربانی...
با سلام خدمت دوستان و همراهان قرآنی که مدتهاست زیر سایه قرآن و در سایت قرآنی فعالیتشان زبان زد خاص و عام شده و افراد زیادی در سطح جامعه من میشناسم که با این سایت آشنایی داشته و از مطالب مفید سایت استفاده میکنند.
به همین خاطر بر آن شدم که موضوع تازه ای با عنوان دیوار مهربانی ایجاد کنم که دوستان هر کس به بضاعت خویش مطلبی که آگاهی داره یا نه مطلبی که به نظرش جدیده و میتونه در بالا بردن اطلاعات دیگر دوستان مفید باشه بذاره تو سایت و دوستای هم که نیازمند این اطلاعات هستند ازش استفاده کنند.
امیدوارم که بتونه این تاپیک جدید نیازهای افراد رو برآورده کنه.(در هر زمینه ای)
و از دوستان خواهشمندم در همه زمینه ها مطلب بذارن.هر کس در حیطه کاری و اطلاعاتی خودش و مطالبی که روزانه شاید در شبکه های اجتماعی براشون میادش و به بقیه دوستان انتقال بدهند.

و من الله توفیق...

Rose حالا که آمده ای چترت را ببند...
در سرای ما جز مهربانی نمیبارد...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا ، آشنای غریب ، Bitanem
۸ اسفند ۱۳۹۴, ۰۷:۴۸ عصر
ارسال: #2
دیوار مهربانی...
تفاوت الماس و برلیان:
با عمومیت یافتن استفاده از جواهرات به عنوان زیورآلات اصطلاحات نادرستی در بین افراد شاغل در این زمینه رایج شد که عموما به دلیل نا آگاهی این افراد بود و این اصطلاحات غلط به عموم مردم هم سرایت کرد.یکی از این اصطلاحات غلط که اکثرا بین مردم استفاده می شود و استفاده از آن توسط مخاطبین من همیشه برای من به نوعی آزار دهنده بوده است، استفاده از واژه ی “برلیان” برای سنگ قیمتی “الماس” است و قصد دارم در مورد واژه ی برلیان و الماس توضیحاتی را در ادامه ارائه کنم.برلیان Brilliant : برلیان نوعی تراش است که برای سنگ الماس استفاده میشود این نوع تراش فرزند تراشی است به نام تراش سوییسی که برای انواع و اقسام سنگهای مختلف در گذشته استفاده می شده است. در تراش برلیان امروزه سعی بر آن است که هر چه بیشتر از قبل جلوه های بصری سنگ الماس را به نمایش بگذراند و زوایای و نوع برش را به شکلی تنظیم کنند که نور وارده شده به سنگ الماس با صفحات بیشتری از سنگ برخورده کرده و در انتها به چشم ما برخورد کند. برای دست یافتن به این مساله دانشمندان موسسات بزرگ آمریکا و بلژیک همیشه برای بهتر کردن نوع تراش الماس ها تلاش می کنند و سال به سال استاندارهای جدیدی را برای اینکار ارائه می دهند. و در اصل تراشندگان الماس چه کسانی که به روش سنتی مباردت به تراش الماس میکنند و چه کسانی که با دستگاه های پیشرفته بایستی پیرو این استاندار باشند.الماس Diamond: در مورد الماس کما بیش اکثر مردم اطلاعات خوبی دارند، من جمله اینکه، بالاترین درجه ی سختی را در بین سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی دارد، سنگی بسیار گران قیمت است گاهی اوقات الماسهایی که تاریخچه ی مختص به خود را با خود به همراه دارند پشتوانه ی پول مملکت ها هستند، نوع شفاف و بی رنگ آن معروفترین نوع آن است ولی امروز برای تنوع هم که شده از رنگهای مختلف آن هم استقبال به عمل می آید و غیره ….پس به دلیل اینکه این نوع تراش یعنی تراش برلیان صرفا برای سنگ الماس روز به روز در حال پیشرفت و بهبود هست عموم افراد این سنگی قیمتی را به اسم برلیان میشناسند در صورتی که در اصل بایستی به خاطر داشته باشیم که نام این سنگ الماس است و تراش آن برلیان، ممکن است یک نوع سنگ با استفاده از نوع دیگری از تراشها، تراش خورده باشد پس نباید برای آن سنگ واژه ی برلیان را بکار ببریم

امیدوارم که در خرید هایتان و همچنین در آگاهیتان مثمر ثمر واقع شود ...

Rose حالا که آمده ای چترت را ببند...
در سرای ما جز مهربانی نمیبارد...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط Bitanem ، آشنای غریب
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا