ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ايمانمان را افزايش دهيم
۱۹ بهمن ۱۳۸۸, ۰۱:۲۱ صبح
ارسال: #1
ايمانمان را افزايش دهيم
حکایت دو مرد ماهیگیر

دو مرد در کنار درياچه ای مشغول ماهيگيری بودند .يکی از آنها ماهيگير با تجربه و ماهری بود اما ديگری ماهيگيری نمی دانست.هر بار که مرد باتجربه يک ماهی بزرگ می گرفت ، آنرا در ظرف يخی که در کنار دستش بود می انداخت تا ماهی ها تازه بمانند ، اما ديگری به محض گرفتن يک ماهی بزرگ آنرا به دريا پرتاب می کرد .ماهيگير با تجربه از اينکه می ديد آن مرد چگونه ماهی را از دست می دهد بسيار متعجب بود . لذا پس از مدتی از او پرسيد:چرا ماهی های به اين بزرگی را به دريا پرت می کنی ؟مرد جواب داد : آخر تابه من کوچک است! گاهی ما نيز همانند همان مرد ، شانس های بزرگ ، شغل های بزرگ ، روياهای بزرگ و فرصت های بزرگی را که خداوند به ما ارزانی می دارد را قبول نمی کنيم . چون ايمانمان کم است .ما به يک مرد که تنها نيازش تهيه يک تابه بزرگتر بود می خنديم ، اما نمی دانيم که تنها نياز ما نيز ، آن است که ايمانمان را افزايش دهيم .خداوند هيچگاه چيزی را که شايسته آن نباشی به تو نمی دهد.اين بدان معناست که با اعتماد به نفس کامل از آنچه خداوند بر سر راهت قرار می دهد استفاده کنی.

هيچ چيز برای خدا غير ممکن نيست .

بسم الله الرحمن الرحیم
حسبنا الله و نعم الوکیل ... آل عمران 173...پشت و پناه ما خداست و چه پشت و پناه خوبی.
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط مشکات ، هُدهُد صبا
۲۰ بهمن ۱۳۸۸, ۰۲:۳۴ عصر
ارسال: #2
RE: ايمانمان را افزايش دهيم
هو المحبوب

جناب استاد پناهیان عزیز توی یکی از سخنرانی هاشون (با همون حالت ندار که معمولاً حرف می زنن) می فرمودن:
اون دنیا بعضی از آدما رو می کنن سمت اولیا خدا و می پرسن:
- شما چی شد که به این مقام رسیدید؟
اولیا:خدا ما رو به این مقام رسوند...
-مگه شما چیکار کردید؟
اولیا:کار خاصی نکردیم، خواست خدا بود ...
بعد اون آدمه عصبانی می شه و به خدا می گه؟
آخدا !!! آخه این انصافه ؟؟؟ اینا که هرچی می پرسیم می گن کاری نکردن و همش کار خودت بوده .. پس چرا به ما از این خوبی هات ندادی ؟؟؟
خدا: فرق شما با اون ها تنها تو یه چیزه؛ "اونا از من خواستن ولی شما نخواستین"

مشکل این جاست که ما آدما بعضی وقتا موقع دعا کردن و درخواست از خداوند؛ بزرگی خدا رو باور نداریم.
نمی دونم با دعا های صحیفه ی سجادیه آشنا هستید یا نه ؛اما وقتی آدم این دعا ها رو می خونه تازه می فهمه دعا یعنی چی؟
تاره می فهمه چقدر چیرهای خوب برای خواستن ار خدا هست که ما اصلاً حتی تصورش رو هم نمی کردیم...
چقدر همه چیز در حد اعلا از خدا خواسته شده...

[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcQ-ZD_iIZqFSfZpRm-xxLT...xDLhNJO-cY]

آقاجان بدانید و بدانند که لبخند رضایت شما را با هیچ چیز عوض نخواهیم کرد
 سپاس شده توسط مشکات ، safirashgh ، هُدهُد صبا
۲۱ بهمن ۱۳۸۸, ۰۲:۳۶ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۸ شهريور ۱۳۹۲ ۰۹:۵۲ صبح، توسط هُدهُد صبا.)
ارسال: #3
ايمانمان را افزايش دهيم...
بارخدایا برمحمد وآلش درود فرست، وایمانم را به

درجه ی کامل ترین ایمان رسان، ویقینم را برترین یقین گردان

ونیتم را به بهترین نیت هامنتهی ساز،

وکردارم را به بهترین کردارها تبدیل کن.

بار خدایا نیتم را به لطف خود کامل و خالص گردان

ویقینم را بدان گونه که دانی به راه صحت بر

وتباهی کارم را به قدرتت اصلاح کن.

بارخدایا برمحمد وآلش درودفرست

وگره هرکاری که فکرش مرابه خودمشغول داشته بگشای

ومرا درکاری قرارده که فردامرااز آن بازپرسی می کنی.

وروزگارم رادرآن چه از پی آنم آفریده ای مصروف دار

وبی نیازم گردان وروزیت را بر من وسعت ده،و

به چشمداشت مبتلایم مکن،وارجمندم ساز

وگرفتارکبرم مفرما،وبربندگیت رامم ساز

وبندگیم را به آلودگی خودپسندی تباه مکن،

وخیر ونیکی رابرای تمام مردم به دست من جاری ساز....

صحیفه ی سجادیه
به نام خدایی که هر چه ندارم و دارم از اوست»

خدايا چنانم كن كه از هيبت پدر و مادم به سان هيبت پادشاهی ستمگر بیمناک باشم، و به ایشان همسان مادری دلسوز نیکی کنم. خدایا، فرمانبری از آنان و نیکی به ایشان در نظرم از خواب در چشمان خواب آلود لذیذتر ساز، و آن را در سینه ام از نوشیدن شربتی خوش گوار بر کام تشنه لبان گواراتر دار؛ تا خواسته های ایشان را ب رخواسته ی خود و خرسندی آنان را بر خرسندی خویش مقدم دارم، و نیکی آنان را هر چند کم بی شمار پندارم و نیکی خود را به ایشان هرچند پرشمار کم انگارم. صدایم در حضورشان آرام و سخنم خطاب به ایشان زیبا، و اخلاقم برای آنان نرم فرمای، قلبم برای آن دو مهربان و گرم، و مرا نسبت به آنان خوشرفتار و دلسوز نمای. پروردگارا، از تو می خواهم بر ایشان به پاس تربیتم سپاسگزاری، و در برابر گرامی داشتنم گرامی شان داری، و پاداش نگه داریم در کودکی را برای آنان حفظ نمایی. بارخدایا، هر اذیتی که به آنان روا داشته ام، یا کار ناپسندی که در موردشان مرتکب شده ام، یا حقی از آنان تباه کرده ام، آن را مایه ی زدودن گناهشان ساز، و پایه ی بلندی مرتبه شان و فزونی حسناتشان دار، ای که گناه و بدی را به نیکی به چندین برابر بدل می سازی. خدایا، هرچه آنان در گفتار به من تندی کرده اند و یا در رفتار با من از حد گذشته اند و یا در حق من تباهی روا داشته اند و یا در ادای وظیفه شان نسبت به من کم گذاشته اند، به ایشان بخشیدم و با این کار به آنان احسان نمودم، و از تو رفع عواقب بد آن را از ایشان تقاضا دارم. هرگز آنان را درباره خود متهم نمی شمارم، و در نیکویی شان به خویش سهل انگارنمی دانم، و از انجام دادن آنچه در زندگی ام به عهده داشته اند ناخوشنود نمی باشم. پروردگارم ، رعایت حق آنان بر من واجب تر و نیکی ایشان به من دیرینه تر، و نعمت هایشان نزد من بیش از آن است که بخواهم حتی دادگرانه قصاص کنم یا مانند آنچه خودشان کرده اند با آنان رفتار نمایم. خدایا، اگر چنین کنم دیرزمانی که در پرورشم سپردند کجا باشد؟! و رنج افزونشان در نگه داری ام چه شود؟! و به جان خریدن سختی ها برای آسایشم به کجا رود؟ دور است که آنان پاداش حقشان را از من دریابند، و آنچه ایشان را بر گردن من است به تمامی بگزارم، و وظیفه ام را در خدمت به ایشان به جای آرم. پس بر محمّد و خاندانش درود فرست و یاری ام نما ای برترین کسی که از او یاری خواهند، و توفیقم فرما ای راهنماترین کسی که به او روی آورند. مرا در شمار کسانی که عاق پدران و مادران باشند قرار مده در ان روز که هرکس را به کار خویش سزا دهند و به کسی هرگز ستم روا نشود. بار خدایا بر محمّد و خاندان و فرزندانش درود فرست و پدر و مادرم را به برترین امتيازی که تا کنون به پدران و مادرانِ بندگان مؤمنت عنایت کرده ای ممتاز فرما و عطا نمای، ای از همه مهربان تر. بار خدایا، یاد آنان را در پی نمازم و در هر لحظه ای از اوقات شبم و هر ساعتی از ساعات روزم از خاطرم مبر. پروردگارا، بر محمّد و خاندانش درود فرست و مرا به پاس آن که در حق آنان دعا دعا کردم ببخشای، و ایشان را به پاس نیکی شان در حق من به هر روی بیامرز و با شفاعت من از آنان خشنود شو، و ایشان را با جلال و شکوه به سر منزل سلامت رسان. خدایا اگر آنان را پیش از من آمرزیدی شفیع من قرارشان ده، و اگر مرا پیش از آنان بخشودی شفیع آنانم نه؛ تا همگی به لطف تو در سرای کرامتت باشیم و در محل مغفرت و جوار رحمتت گرد آییم؛ که تو دارای فضل پردامنه و نعمت دیرینه ای، و از هر مهربانی مهربان تری.

"صحيفه ي سجاديه". دعای بیست و چهارم. «حضرت علي بن الحسين، زين العابدين امام سجاد (عليه السلام)» .
ترجمه ي: حجت الاسلام غلامعلي صفايي بوشهري.
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام بر شما کبوتر حرم
باتشکر از لطف شما .امید است زیبنده ی گفتار گوهر بارتان باشد

بسم الله الرحمن الرحیم
حسبنا الله و نعم الوکیل ... آل عمران 173...پشت و پناه ما خداست و چه پشت و پناه خوبی.
 سپاس شده توسط کبوتر حرم ، هُدهُد صبا
۸ شهريور ۱۳۹۲, ۰۹:۵۱ صبح
ارسال: #4
RE: ايمانمان را افزايش دهيم
بسيار دعاي صحيفه منقلبم كرد در حق پدر و مادر!

آيا به آيات قرآن نمى‏ انديشند يا [مگر] بر دل هايشان قفلهايى نهاده شده است؟
سوره محمد(ص)/ آیه 24
۲۶ شهريور ۱۳۹۲, ۰۷:۱۴ صبح
ارسال: #5
Rainbow RE: ايمانمان را افزايش دهيم
استاد فاطمی نیا: علامه آيت الله سيد محمد حسين طباطبايي قدس الله نفسه الزكيه جمله اي در مورد حضرت فرمودند كه حقا نياز به يك كتاب شرح دارد! فرمودند: همه ائمه، رئوفند؛ ولي رأفت امام رضا عليه السلام حسي است.همين كه وارد حرم ميشوي ميفهمي كه حضرت رئوف است!

"منبع:کتاب نکته ها از گفته ها"

Roseدر انتشار آنچه خوبیست و اثری از عشق در آن هست آخرین نفر نباشیدArrow
من یک اخراجی هستم
 سپاس شده توسط آشنای غریب ، هُدهُد صبا
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا