ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشاهداتی پیرامون جنین
۲۱ دي ۱۳۹۳, ۰۸:۴۱ عصر
ارسال: #1
مشاهداتی پیرامون جنین
[font=tahoma][color=#36393b][align=JUSTIFY]پژوهشگران مشاهده کرده‌اند که جنین موجودی پیچیده است و موجودی که تنها به مادر متصل باشد نیست و در هیچ خصوصیتی شبیه یک‌دانه ساده لوبیا نیست .
با مشاهده‌ی ویدئویی معلوم شد که جنین به شکلی آشکار واضح دارای عواطف و احساساتی قوی است. اول با عباراتیساده این مشاهدات را بیان می‌کنم سپس برمی‌گردم آن‌ها را شرح داده و بحث را گسترده می‌کنم :
· جنین را دیده‌اند که هم شاد می‌شود ، هم غمگین می‌شود . و در صورتش و حرکات بدنش هم نشانه‌های شادی و شکفتگی و هم علائم درد و در خود فرورفتگی دیده می‌شود .
· در وهله اول سخت است که بگوییم جنین از چیزی خوشش می‌آید یا از چیزی کراهت دارد ولی رفتارش از آن حکایت دارد . هنگامی‌که چیزی خوشمزه (شیرین) به او می‌دهند ، این غذای شیرین را خورده و بااشتهای زیاد از آن می‌مکد و هنگامی‌که برایش چیزی نگذارند روی برمی‌گرداند و با صورتش خشم خود را نشان می‌دهد . شکر حل شده را در مایع مغذی ای که جنین را احاطه کرده بود ریختند ، جنین از این مایع خوشش آمده و آن را می‌مکد سپس ماده ای بد مزه به اسم لیبرول ( چیزی شبیه به ید) برایش درمایع ریختند ، نفرتش را از این ماده نشان داد و با عصبانیت به آن پشت کرد .
· هنگامی‌که موسیقی ای آرام برای مادرش پخش کردند مشاهده کردند که آرام می‌شود، گویی که به موسیقی گوش می‌گرفت و صورتش خندان می‌شد .
· بر عکس مورد قبلی هنگامی‌که موسیقی ای پرسرو صدا برایش گذاشتند مشاهده کردند که جنین مضطرب می‌شد و دست‌ها و پاهایش به لرزه درآمدند .
· (بعد از هفت ماهگی) صدای مردان زیادی را به گوش جنین رساندند، دانشمندان مشاهده کردند که جنین با شنیدن صدای پدرش خوشحال می‌شود و شادمانی‌اش را نشان می‌دهد و به نحوه‌ی سخن گفتنش آشناست .
· هنگامی‌که مادر جنین سیگار می‌کشید جنین نارحتی ای چون آزردگی‌اش هنگام شنیدن موسیقی خشن را نشان می‌داد.
[font=tahoma][color=#36393b][align=JUSTIFY]خواننده عزیرم ، به وعده ای که داده بودم در مورد بسط و روشن کردن مطالبی که به آن اشاره کردم به شیوه‌ای خلاصه وار وفا می‌کنم سپس به تبین معنای بهداشت روانی و مشخصه‌های علمی آن خواهیم پرداخت سپس تلاش می‌کنم که شما را با مراحل خلق و آفرینش جنین آشنا کنم.
دانش و علم ما شکل خواهد گرفت اگر: معنای بهداشت روانی را به‌صورتی عمومی قابل فهم کنیم ، بعد از آن به بیان تکامل اعضای بدن و دگرگونی‌های جنین در آفرینش و رشد آن می‌پردازیم.با عمل به اندیشه گفته شده : همانا بهداشت روانی ( همانند هر چیز روانی دیگر ) به تنهایی کارایی ندارد بلکه به شکل گیری عضو تکیه می‌کند به اعتبار اینکه روح وجسد دو شکل از حقیقتی واحد هستند که همان انسان است .
از گفته‌های حسن ابن میثم که آن‌ها را در بررسی‌هایش در مورد علم نورشناسی آورده است استفاده خواهیم کرد می‌گوید :
« با حوادث شروع می‌کنیم ، به این حوادث کاملاً نگاه می‌کنیم
هر آنچه را که ثابت ، منظم و حقیقی است تشخیص می‌دهیم و به خودمان رجوع می‌کنیم تا به یقینی برسیم که اشتباه نباشد
حق آشکاری را تشخیص می‌دهیم و به دست می‌آوریم که سینه‌ها را آرام می‌کند و نور از آن ساطع می‌شود».
همچنین از گفته‌های فیلسوف گوبلو استفاده می‌کنیم ، می‌گوید:
« همانا حادثه اساس علم است ، حادثه مرکز و تکیه گاه علم و معیار درستی آن است». علمی وجود ندارد مگر با حوادث .
این حوادث چی هستند و علمی که از آن به وجود می‌آید چیست ؟؟….
همه‌ی این‌ها را بعد از هماهنگ شدن با دو مورد زیر نشان خواهم داد .
۱- معنای بهداشت روانی .
۲- ارتباط بهداشت روانی با شکل گیری اعضای جنین.
برگرفته از کتاب بهداشت روانی برای جنین . مترجم عیسی کاکی
منبع این انتشار: نیو حرف
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا ، hamed ، مریم گلی
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا