ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آسمان شب در کشورهای مختلف
۲۱ مرداد ۱۳۹۳, ۰۷:۱۰ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ دي ۱۳۹۳ ۰۳:۲۸ عصر، توسط هُدهُد صبا.)
ارسال: #1
Photo آسمان شب در کشورهای مختلف
دیشب پرنورترین شب سال بود! (+عکس)
شب گذشته مورخ 10 آگوست سال 2014 میلادی و مصادف با 19 مرداد ماه سال 1393 ، ماه پرنورترین و زردترین شب خود را تجربه کرد.

به گزارش فرارو، شب گذشته ماه در نزدیکترین فاصله خود به زمین قرار گرفت تا کمی بزرگتر و همینطور زرد رنگ تر از شب های دیگر در آسمان ظاهر شود. ماه نیز همانند سیاره های منظومه شمسی در مدار بیضی شکل به دور خورشید می گردد و برخلاف مدارهای دایروی فاصله جرم گردش كننده در مدارهای بیضوی از جرم مرکزی ثابت نيست به طوری که گاهی در فاصله ی دورتر از جسم مرکزی و گاهی در فاصله ی نزدیکتری نسبت به آن قرار می گیرد. نزدیکترین فاصله را نقطه حضیض و دورترین فاصله را نقطه اوج مداری می‌ گویند. ماه از فردا صبح در حضیض مداری قرار می گیرد.

شب گذشته، ماه روشن و پر نوری در سراسر جهان قابل رویت بود. بنا به گزارشات منتشر شده، ماه 30 درصد روشن تر از حد معمول و همینطور 14 درصد بزرگتر از اندازه واقعی خود در آسمان به زمین تابید.

اسلام آباد، پاکستان

[تصویر:  374259_580.jpg]

نقطه مرزی بلغارستان و رومانی

[تصویر:  374260_311.jpg]

مرکز شهر لس آنجلس

[تصویر:  374261_974.jpg]

لهستان

[تصویر:  374262_271.jpg]

بیت المقدس

[تصویر:  374264_119.jpg]

کالیفرنیا

[تصویر:  374265_429.jpg]

براندنبورگ، آلمان

[تصویر:  374271_656.jpg]

رم، ایتالیا

[تصویر:  374272_239.jpg]

ریودوژانیرو، برزیل

[تصویر:  374275_292.jpg]

نیویورک، امریکا

[تصویر:  374276_575.jpg]

دوستان من خودم دیشب ساعت 4 دیدم خیلی هم تعجب کردم از این روشنایی
الله اکبر
شب بسیار قشنگی بود

Roseدر انتشار آنچه خوبیست و اثری از عشق در آن هست آخرین نفر نباشیدArrow
من یک اخراجی هستم
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط Entezar ، آشنای غریب ، هُدهُد صبا
۳۰ مرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۲۵ عصر
ارسال: #2
RE: اسمان شب
با سلام و ممنون از عکسهای زیبایی که از این پدیده در اختیار ما گذاشتید . واقعا حیف از این زیبایی نیست که ما از دست میدیم ایکاش این خبر و خبرهایی از این قبیل را از رسانه ها بیشتر اطلاع رسانی میکردند تا همه لذت ببرند . شما زحمت کشیده این عکسها رو گذاشتید و ما با دیدن آن لذت بردیم .فردا شب من داشتم مطلبی رو مطالعه میکردم یکدفعه چشمم به ماه افتاد به نظرم اون شب هم ماه پائینتر بود هم روشنتر و زیبا تر . خدا رو شکر من نیز این عظمت رو دیدم .

خداوند می بیند می داند می تواند
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط hamed
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا