ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تشکیل گروه (فرهنگ ایرانی)
۶ خرداد ۱۳۹۳, ۱۰:۲۲ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۶ خرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۲۸ صبح، توسط amir333.)
ارسال: #1
Big Grin تشکیل گروه (فرهنگ ایرانی)
کسانی که موافق هستن نظر بدن
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا ، Entezar
۶ خرداد ۱۳۹۳, ۱۰:۳۰ صبح
ارسال: #2
RE: تشکیل گروه (فرهگ ایرانی)
تبریک میگم احداث گروه را در روز با شکوه و فرخنده مبعث رسول الله ص Smile

ان شاء الله خیره

ما حامی هستیم تا آخر و با تشکر از شما

آيا به آيات قرآن نمى‏ انديشند يا [مگر] بر دل هايشان قفلهايى نهاده شده است؟
سوره محمد(ص)/ آیه 24
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط amir333 ، آشنای غریب
۶ خرداد ۱۳۹۳, ۰۳:۳۱ عصر
ارسال: #3
تشکیل گروه (فرهنگ ایرانی)
صد در صد موافقم.
امیدوارم که امیر عزیز بتونه این بحث رو به یه ساحل امن برسونه.راستش هم من خیلی دوست داشتم این کارو کنم هم نیلفوش گرامی سعی در انجام این کار داشت اما خوب قسمت اینه که به دستان امیر عزیز این قصه رقم بخوره و من برات آرزوی موفقیت میکنم...
همسر من هم با این موضوع کاملا موافقه.چون واقعا من و ایشون خیلی در این زمینه به مشکل برخوردیم و تصمیم داریم گرچه خیلی کم اما با یه سری عقیده ها و حرفها یه سهمی در کمک به همه جوونا داشته باشیم.
امیر عزیز هم به نظر یکی از همین جوون های فعال و پر انرژی هستش که با اینکه تازه اومده ولی بسیار تاثیر گذار بوده و حضورش جا افتاده بین بچه ها.
منو یاد جوونیام میندازی امیر عزیز...

Rose حالا که آمده ای چترت را ببند...
در سرای ما جز مهربانی نمیبارد...
 سپاس شده توسط amir333 ، هُدهُد صبا
۶ خرداد ۱۳۹۳, ۰۳:۵۷ عصر
ارسال: #4
RE: تشکیل گروه (فرهنگ ایرانی)
(۶ خرداد ۱۳۹۳ ۰۳:۳۱ عصر)Entezar نوشته:  صد در صد موافقم.
امیدوارم که امیر عزیز بتونه این بحث رو به یه ساحل امن برسونه.راستش هم من خیلی دوست داشتم این کارو کنم هم نیلفوش گرامی سعی در انجام این کار داشت اما خوب قسمت اینه که به دستان امیر عزیز این قصه رقم بخوره و من برات آرزوی موفقیت میکنم...
همسر من هم با این موضوع کاملا موافقه.چون واقعا من و ایشون خیلی در این زمینه به مشکل برخوردیم و تصمیم داریم گرچه خیلی کم اما با یه سری عقیده ها و حرفها یه سهمی در کمک به همه جوونا داشته باشیم.
امیر عزیز هم به نظر یکی از همین جوون های فعال و پر انرژی هستش که با اینکه تازه اومده ولی بسیار تاثیر گذار بوده و حضورش جا افتاده بین بچه ها.
منو یاد جوونیام میندازی امیر عزیز...

چا کریم داداش ، انشالله به کمک شما .
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا ، Entezar
۶ خرداد ۱۳۹۳, ۰۷:۵۲ عصر
ارسال: #5
Big Grin RE: تشکیل گروه (فرهنگ ایرانی)
بچه ها میدونم هر کی این موضوعو میبینه اول ی لبخند تمسخر آمیز میزنه ولی آخه تا کی با فرهنگ غرب زده و با جماعت بی فکر هم رنگ بشیم دیگه بسه خداییش قرآن کجا رفته ؟اسلام واقعی چیه ؟ تا الآن 33 نفر بازدید داشتیم فقط 2 نفر پایه بودن . HuhHuhHuhHuhHuhHuh

من ی جوان 20 ساله ام خسته شدم از این وضعیت می خوام ی داستانی رو براتون بگم اولین باری که با شخصیت سهروردی آشنا شدم خیلی به اسلام و قرآن و نماز علاقه مند شدم ی روز صبح ساعت 4 از خواب زدم و رفتم مسجد محل که زیادم نزدیک خونمون نبود فکر میکنید چی شد ؟؟درب مسجد بسته بود من خشکم زده بود خلاصه بعد از اذان صبح امام جماعت تشریفشونو آوردن 10 دقیقه از اذان گذشته بود بعدشم از این بگذریم فقط جوون ترین فرد اون مسجد من بودم چرا باید اسلام رو به پیری بره واقعا چرا ؟؟؟؟؟
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا ، Entezar ، آشنای غریب
۶ خرداد ۱۳۹۳, ۱۰:۳۶ عصر
ارسال: #6
بله برادر جوان، گلایه شما را میپذیریم

اما کمی هم توقع داریم صبور تر باشید در این راه

شما ابتدای راهید و وقتی آدم یه راهی رو مطمئنه و پیداش میکنه با امید و تلاش تا اخرش میره و به روشنایی و نور میرسه Smile

تالار قرانی هم معمولا زمان میبره تا همه مطلبو بخونن و ببینن و مثل شبکه اجتماعی نیست

و مسجد هم بله وقتی من و شما سعی کنیم یه مدت بیشتر بریم و وقت بزاریم خب بقیه جوانان هم میرن

گاهی شما خود مامور به کاری میشید از طرف خدا و با یه بار بسته بودن مسجد نا امید نشید!

و مسجد محل ما هم به دلیل کم بودن تعداد نماز خوان ها، صبح نماز نداره کلا. اما اگر همه محل جمع بشیم و از امام جماعت بخوایم حتما میزارن دوباره

پس گاهی بعضی کارا اماده نیست و پی گیری ما رو میطلبه

پس شما به عنوان اولین کار میتونی روی مسجد محل سرمایه گذاری معنوی کنی

و خوب مسجد را بررسی کن ببین از چه نقطه نظرهایی بهتره تغییرات کنه تا دوستاتونم بیان

بعد کتبا با امام جماعت در میان بگذار.

گاهی من دیدم اونام تلاش میکنن اما یه جوان کمکشون نمیکنه

آيا به آيات قرآن نمى‏ انديشند يا [مگر] بر دل هايشان قفلهايى نهاده شده است؟
سوره محمد(ص)/ آیه 24
 سپاس شده توسط amir333 ، آشنای غریب ، بنده پروردگار مهربان
۸ خرداد ۱۳۹۳, ۰۷:۴۵ عصر
ارسال: #7
اگر بد حرف زدم من شخصا معذرت می خوام.ولی اینو میگم که بحث کردن بی احترامی نیست اگه من اونجوری نمینوشتم بحث کامل می خوابید حداقل کاری کردم ی خورده بحث ادامه پیدا کنه و مشکلات با نظر دادن حل بشه.ما مشکلمون همینه همدیگرو نمیفهمیم نمیشه کاریش کرد نه من سهروردیم نه این قرن، قرن 4 پس دوباره سکوت میکنم سکوت سکوت کاری که همیشه نسل ما انجام داده .بحث کردن مثل بی احترامیه ؟؟؟؟ فکر نکم .کسی جواب نداره بحثو به بی راه میبره .

من به آنان گفتم :
(( آفتابی لب درگاه شماست
که اگر در بگشایید، به رفتار شما
می تابد!))
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا ، بنده پروردگار مهربان
۹ خرداد ۱۳۹۳, ۰۶:۵۱ عصر
ارسال: #8
سلام دوستان

به نظرم توجه به فرهنگ اسلامی مورد تاکید امام خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی می باشد و این باید مورد مطالبه و پیگیری توسط ما جوانان قرار گیرد

فرهنگ ملتها آن طور که عموم مردم به آن فرهنگ بگویند، به بخش هایی تقسیم می شود:
- فرهنگی که مورد تایید اسلام باشد
- فرهنگی که اسلام از آن نهی میکند(بهتر است بگویم بی فرهنگی)
- مورد یا مواردی که اسلام درباره آن سکوت کرده است

آن چیزی که برای ما مهم است فقط عمل به دستورات خداست، چه بافرهنگ ما سازگار باشد یا نباشد.
یعنی مبنای کار خودمون رو اسلام بگذاریم و نقص های فرهنگی را گوشزد نماییم

[تصویر:  23103037.jpg]
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا ، amir333
۱۱ خرداد ۱۳۹۳, ۰۸:۰۳ عصر
ارسال: #9
ساده لوحانند
که فانوس آبی را
از نسیم
می ترسانند
خون می سوزانم و
شعله می کشم
می مانم.
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا
۱۲ خرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۰۶ عصر
ارسال: #10
با سلام به همه دوستان و تشکر از امیر آقا که این بحث را شروع کردن ،Clapping
ببینین دوستان فرهنگ ایرانی قبل از ورود اسلام هم فرهنگی پرمعنا وغنی بوده که با ورود اسلام خیلی راحت به فرهنگ پرورده با اسلام تبدیل شد
امروزه ملت های دیگر باید ها و نباید های طلایی ما را گرفته و با رنگ و لعاب خودشان به خورد خودمان میدهند
و در این تغییرات سعی میکنند رنگ اسلام را از آن بردارند در این مسیر ناخواسته خودمان هم آن را با رسانه های مختلف به ذهن جوانان وکودکان میرسانیم
در زمان کودکی با این عقیده که بچه است ونمیفهمد ، در نوجوانی و جوانی با این عقیده که باید جوانی کنند و غافل از اینکه این فرد با این فرهنگ بزرگ می شودو شکل میگیرد. همان طور که قرآن میگه هر جامعه سرنوشتش را خودش تعغییر می دهد
 سپاس شده توسط amir333 ، هُدهُد صبا
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا