ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خطر ! لطفا نشر دهید! خطر
۱۸ دي ۱۳۹۱, ۰۹:۲۵ عصر
ارسال: #1
Wink خطر ! لطفا نشر دهید! خطر
به نام خدا
با سلام
بدون مقدمه می روم سر اصل مطلب دشمن دون وملعون شیوه ای را برای خصومت با ائمه هدی به کار گرفته بود و است که بسیار خطری است مدت مدیدی است که در لطایف مردم به جای ذکر قوم از واژه غضنفر استفاده میکنند با این هدف که ما میخواهیم از تفرقه جلو گیری کنیم اما بی خبر از اینکه نام غضنفر از القاب مبارک حضرت علی (ع) است جالب اینکه این تمام ماجرا نیست در مصادیق خنده دار و کلیپ ها از نام جعفر استفاده می شود در حالی که این نام متعلق به امام جعفر صادق (ع) است. در سال های اخیر مواردی که دموده و تکراری می شدند از اسم جواد و یا اصطلاح جواد شده استفاده میکردند که این اسم نام مبارک امام محمد تقی(ع) است و اخیرا که روی نام نقی مانور میدهند آگاه باشید:
که این یک روش است حدیثی از پیغمبر(ص) برای شما نقل می کنم که فرمود : روزی خواهد رسید که مردم امر به معروف نخواهند کرد صحابه گفتند آیا چنین روزی واقعا می رسد فرمود روزی خواهد رسید که امر به معروف و نهی از منکر جای خود را عوض خواهند کرد یعنی امر به منکر و نهی از معروف می شود این حربه دشمن است که اول یاد چیزی را از اذهان می برد و سپس جایگزینی غلط باری آن می آورد .حال ببینید ابتدا دارند نام ائمه را سبک می کنند و بعد از بین می برند و سپس جایگزینی غلط برای این بزرگواران می آورند آگاه باشید جان عزیز زهرا قسم این مطلب را به همه گوش زد کنید که فریب نخورند . ومکروا مکر الله والله خیر الماکرین. والسلام

امام علی در ساعاتی بعد از ضربت فرمودند : خدایا این اولین صبحی است که علی بعد از نماز صبح به اجبار خوابیده است
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط seyedebrahim ، seraj73 ، هُدهُد صبا ، مریم گلی ، majidbaba ، آشنای غریب ، گمنام ، mah19 ، حامد ، احسان احمدی ، یا مهدی!
۲۲ دي ۱۳۹۱, ۰۱:۱۱ عصر
ارسال: #2
RE: خطر ! لطفا نشر دهید! خطر
«هو الجبار»
سلام

ياسين جان اين غضنفر رو از كجا متوجه شدي؟كدوم كتاب نوشته؟كدوم سايت گفته؟
چون من نه شنيده بودم اينو و نه جايي هم پيدا نكردم.

اللهم عجل لوليك الفرج
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط گمنام
۲۲ دي ۱۳۹۱, ۰۲:۵۶ عصر
ارسال: #3
"غضنفر" به عنوان لقب امام علي عليه اسلام در روايتي از معصومين نقل نشده است ولي چون "غضنفر" يکي از اسامي شير هست، بعضي افراد امام علي را به اين وصف لقب داده اند از جمله ابن شهر آشوب در اوصاف و القاب، امام علي را "اليث الغضنفر= شيرِ شير" لقب داده(1) و وقتي اشعار حسان بن ثابت انصاري در باره کشته شدن عمرو بن عبد ودّ به قبيله بني عامر رسيد، جواني از آنان در جواب گفت که شما مردم مدينه نبايد کشتن عمرو را هنر خودتان بدانيد زيرا او را "شير شيري" کشته است:
فلم تقتلوا عمرا بباسکم و لکنه الکفؤ الهزبر الغضنفر(2)
در مصباح کفعمي هم خطبه اي براي عيد نقل کرده و در آن از امام علي با لقب"الشجاع الغضنفر= شير شجاع" نام برده است.(3)
پي نوشت ها:
1. مناقب،ج1،ص297 و ج2،ص323.
2. ارشاد، مفيد،ج1،ص107.
3. مصباح کفعمي،ص715.

[تصویر:  80683182710471481126.gif]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط حامد ، یا مهدی!
۲۲ دي ۱۳۹۱, ۰۵:۳۱ عصر
ارسال: #4
«هو الجميل»
سلام
گمنام جان اگه نبودي من چه ميكردم؟
خدا واقعا لطف كرده كه تو رو سر راه من گذاشته.
واقعا ازت ممنونم. Smile

اللهم عجل لوليك الفرج
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا