ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بی حجابی ؟ بی دینی ؟
۳۱ ارديبهشت ۱۳۸۹, ۰۲:۵۷ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ اسفند ۱۳۹۳ ۰۳:۰۹ عصر، توسط هُدهُد صبا.)
ارسال: #1
بی حجابی ؟ بی دینی ؟
سلام.

یک سوال دارم،می خوام خودم به یک نتیجه برسم،امیدورم برای شما هم مفید باشه.

چرا این همه بی حجابی؟
چرا بی دینی؟
چرا بی غیرتی؟
...
من این حرف را قبول ندارم که بعضی ها می گن ،مثلا این ها که بی حجابن نمی دونن اسلام با این جور افراد مخالف،این طور نیست،همشون می دونن که اسلام اینطوری قبول نداره.
شما علت را چی می دونید؟؟

ما جز محبت مادری ز زهرا ندیده ایم ***** ما ها لباس عیدمان را محرم خریده ایم

تاخواست قلم ،نقطه ضعفش بنگارد*****بیچاره ندانست علی نقطه ندارد
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط مشکات ، هُدهُد صبا ، Afkhami
صفحه 2 (پست بالا اولین پست این موضوع است.)
۲۳ مرداد ۱۳۸۹, ۱۲:۱۲ عصر
ارسال: #11
RE: بی حجابی؟بی دینی؟...
(۱۵ مرداد ۱۳۸۹ ۱۱:۲۹ صبح)یوسف زهرا نوشته:  سلام.

خوشامد گویی به شما می گوییم،امیدواریم که تالار مورد استفاده شما باشد.
یکی از دستورات خداوند در مورد حجاب هست ،پس هر کس از این دستور سر پیچی کند بی دین حساب می شود،تا توبه کند وبه دین خدا برگردد.
حالا شما جواب سوال را بدید که چرا بیشتر جوونهای ما بی دین هستن؟؟از دین گریزان هستن؟؟

باسلام
به نظر من جوانان بی دین نیستندبلکه درک درستی از دین ندارند مثل همین حجاب فکر می کنند انها را محدود می کند بلکه انها را ازخطرات مصون میدارد.
ویکی ازعلل بی دینی جوانان الگوگرفتن از جوامع غربی.......Huh

[/size][من در کلبه فقیرانه خود چیزی دارم که تو در عرش کبریایی خود نداری زیرا چون تویی دارمو تو چون خودی نداری
 سپاس شده توسط یوسف زهرا ، هُدهُد صبا
۸ دي ۱۳۸۹, ۱۱:۰۰ عصر
ارسال: #12
RE: بی حجابی؟بی دینی؟...
سلام علیکم؛
به نظر من ریشه این بی حجابی و بدحجابی به برداشت اشتباهی که مردم از آزادی دارند بر می گردند. این دسته از افراد حجاب راامری دست و پا گیر و مانع پیشرفت و تکامل خود می دانند . آنها به جای توجه به فرهنگ غنی اسلام خود را با کشورهای به ظاهر متمدن اروپایی مقایسه می کنند و تازه در نتیجه گیری هم اشتباه می کنند و میگند ببینید انا با این همه بی حجابی و بد حجابی پاک و سالمترند .جرم بین آنها کمتر است.و بعدشم صد جور انگ به افراد باحجاب و مقید نسبت می دهند و استدلال می کنند ادم بی حجاب باشه بهتر از این است که ظاهرا با حجاب باشه اما در لفافه هزار خطا نماید.
البته عده کمی هم بدون هر گونه غرضی میگن مهم دل آدمه. حالا می خواد هر جور رفتار کنه .

پس از مطالعه مطلب ارسالی ما را از نظر خویش بهره مند بفرمایید.
 سپاس شده توسط بی همتا ، هُدهُد صبا
۱۵ شهريور ۱۳۹۰, ۰۶:۰۱ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ شهريور ۱۳۹۰ ۰۶:۱۶ صبح، توسط hamed.)
ارسال: #13
Information RE: بی حجابی؟بی دینی؟...
[font=arial,helvetica,sans-serif]عوامل دین گریزی نسل جوان[/font]
[/font][/color]الف. غفلت، جهل و عدم تفکر جوانان درباره دین[/size][/color] ][تصویر:  A0052929.jpg]
[font=arial,helvetica,sans-serif]جوان از نظر شناختی، دارای تفکر انتزاعی است و از نظر ذهنی به حداکثر کارآیی هوش می رسد. در این دوره، گرایش جوانان به «فلسفه زندگی»، آنان را به سوی مسائل اخلاقی، سیاسی و مذهبی سوق می دهد. جوانان تلاش می کنند هویت مذهبی خود را شکل دهند، اما به دلایل گوناگون ممکن است در فرایند هویت یابی مذهبی با بحران مذهبی مواجه شوند و نتوانند این هویت را خوب تشخیص دهند; در نتیجه، دچار سردرگمی و در نهایت، حالت بی رغبتی و گریز از دین شوند. یکی از علل این بحران، ناهمخوانی سطح شناختی جوان با سطح معارف دینی است که به او ارائه می شود.[/font]

[font=arial,helvetica,sans-serif]جوان به دلیل توانمندی های ذهنی خود، دین صرفاً تقلیدی را برنمی تابد. او باورهای دینی را که از دوران کودکی به صورت تقلیدی به او القا شده، کنار می زند و می خواهد دینی را بپذیرد که با سطح تفکر او متناسب باشد. اما بسیاری از اوقات آنچه به عنوان دین به او عرضه می شود برایش قانع کننده نیست.[/font]

[font=arial,helvetica,sans-serif]از سوی دیگر، جوان می خواهد همه آموزه های دینی را با عقل خود بسنجد. او فکر می کند اگر آموزه های دینی در قالب های فکری او بگنجد صحیح است، وگرنه درست نیست و باید کنار گذاشته شود. این عوامل موجب می شود هویت دینی جوان به خوبی شکل نگیرد و دچار بحران شناختی نسبت به این آموزه ها شود و راه نجات از این بحران را گریز از دین بداند![/font]

[font=arial,helvetica,sans-serif]قرآن نیز یکی از علل عمده گرایش به کفر و بی ایمانی را جهل و ضعف معرفتی انسان ها می داند. حضرت نوح(علیه السلام)به قوم خود می فرمایدSadوَلَـکِنِّیَ أَرَاکُمْ قَوْماً تَجْهَلُونَ)(هود: 29); شما را مردمانی ناآگاه می بینم.[/font]
[/font]«لو ان العباد حین جهلوا وقفوا، لم یکفروا و لم یضلوا»;6 اگر مردم در موارد ناآگاهی درنگ و تأمّل می کردند، هرگز به کفر و گم راهی نمی گراییدند.[/size][/color]
[font=arial,helvetica,sans-serif]بنابراین، یکی از علل روان شناختی دین گریزی در همه انسان ها، به ویژه جوانان، ضعف معرفتی و عدم تفکر درباره دین است.[/font]
................................................................................​........ »
جوانی از دیدگاه مقام معظم رهبری

[font=arial,helvetica,sans-serif]مقام معظّم رهبری، به زیبایی تمام دوران جوانی را به تصویر می کشند:[/font]
[font=arial,helvetica,sans-serif]جوانی، یک پدیده درخشان و یک فصل بی بدیل و بی نظیر از زندگی هر انسانی است. جوان در دوره جوانی، بخصوص در آغاز جوانی، تمایلات و انگیزه هایی دارد:[/font]
[font=arial,helvetica,sans-serif]اولا، چون در حال تکوین هویت جدید خود است، مایل است شخصیت جدید او به رسمیت شناخته بشود; که غالباً این اتفاق نمی افتد و پدر و مادرها جوان را در هویت و شخصیت جدید او گویا به رسمیت نمی شناسند.[/font]
[font=arial,helvetica,sans-serif]ثانیاً، جوان احساسات و انگیزه هایی دارد; رشد جسمانی و روحی دارد; به دنیای تازه ای قدم گذاشته است که غالباً دور و بری ها، خانواده، کسان، افراد در جامعه، از این دنیای جدید بی خبر و بی اطلاع می مانند، یا به آن بی اعتنایی می کنند; لذا جوان احساس تنهایی و غربت می کند.[/font]
[font=arial,helvetica,sans-serif]ثالثاً، جوان در دوره جوانی، چه اوایل بلوغ و چه بعدها، با مجهولات زیادی روبه رو می شود; مسائل جدیدی برای او مطرح می شود که سؤال انگیز است; در ذهن او شبهه ها و استفهام هایی به وجود می آید که مایل است به این شبهه ها و سؤال ها و استفهام ها پاسخ داده بشود.[/font]
[font=arial,helvetica,sans-serif]رابعاً، جوان احساس می کند در وجود او انرژی های متراکمی وجود دارد; توانایی هایی را در خود احساس می کند; هم از لحاظ جسمانی، هم از لحاظ فکری و ذهنی.[/font]
[font=arial,helvetica,sans-serif]خامساً، جوان برای اولین بار با دنیای بزرگی در دوره جوانی مواجه می شود که این دنیا را تجربه نکرده و از این دنیا چیزهای زیادی نمی داند; بسیاری از حوادث زندگی برای او پیش می آید که تکلیف خودش را در مقابل آنها نمی داند; احساس می کند که احتیاج به راهنمایی و کمک فکری دارد[/font]

Roseدر انتشار آنچه خوبیست و اثری از عشق در آن هست آخرین نفر نباشیدArrow
من یک اخراجی هستم
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط منتظر ، هُدهُد صبا
۱۵ اسفند ۱۳۹۳, ۰۳:۱۶ عصر
ارسال: #14
RE: بی حجابی ؟ بی دینی ؟
من فکر میکنم خودشونو به بی تفاوتی زدن یه عده ای

و کلا بعد از یه مدتی بی تفاوتی، خب در اونها عادی میشه گناه و خطا و قبحش میریزه

پس ریشه یابی کنیم ببینیم از اولش چرا با اینکه میدونن دین مخالفه رفتارهای زشته پس چرا باز انجام می دهند؟!

آيا به آيات قرآن نمى‏ انديشند يا [مگر] بر دل هايشان قفلهايى نهاده شده است؟
سوره محمد(ص)/ آیه 24
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط hamed ، Afkhami
۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۴, ۱۲:۱۰ عصر
ارسال: #15
RE: بی حجابی ؟ بی دینی ؟
ظلم حاکمان
و
بی دینی صاحبان مناصب دینی
ریشه بی دینی عام است
امروز