ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مسابقه با جوایز معنوی
۱۸ مرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۴۶ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۸ دي ۱۳۹۳ ۰۶:۳۸ عصر، توسط هُدهُد صبا.)
ارسال: #1
مسابقه با جوایز معنوی
دوستان سلام
هر روز یک سؤال برای این مسابقه طرح خواهد شد و به کسانی که پاسخ صحیح بدهند جوایزی از طرف بنده اهداء خواهد شد.
اگر اجازه بدهید اولین سؤال را طرح کنم.
اجازه هست؟؟؟!!
جوایز مسابقه:برای تعجیل در فرج امام زمان و سلامتی برنده مسابقه:
1-دعای فرج 2-صلوات 3-... .
اگر با این برنامه موافق هستید تا سؤال را طرح کنم.
اجازه هست؟؟؟!!

Rose
اللهم عجل لولیک الفرج
Rose
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا ، مریم گلی ، sarsepordeh ، yagobian ، فاطمه گل
صفحه 21 (پست بالا اولین پست این موضوع است.)
۹ دي ۱۳۹۳, ۱۲:۱۹ عصر
ارسال: #201
RE: مسابقه با جوایز معنوی
(۹ دي ۱۳۹۳ ۱۱:۵۸ صبح)آشنای غریب نوشته:  هد هد صبای عزیز در مورد این سوال لطف میکنی توضیح بدی ؟ متشکرم

سلام خواهر گرامی/بنده به اختصار شرحی براتون میزارم Smile

پيامبر صلى الله عليه و آله و سلم كه فرمود: ذات مقدس حق فرمود: اى محمد و لقد آتيناك سبعا من المثانى و القرآن العظيم يعنى : ((ما لطف كرديم به تو سبع المثانى را - كه سوره حمد است - و قرآن عظيم را.)). پس خدا بر من منت نهاد به اين سوره شريفه و آن را معادل قرآن قرار داده . و فاتحه الكتاب اعظم و اشرف گنجهاى عرش است .
و خدا مخصوص كرد به آن محمد صلى الله عليه و آله و سلم را و مشرف كرد خدا او را به آن ، و احدى با او شريك نيست مگر حضرت سليمان كه ((بسم الله الرحمن الرحيم )) را خدا فقط به او داد.
پس كسى كه بخواند آن را در حالى كه معتقد باشد به ولايت محمد و آل طيبين او و منقاد باشد براى امر آنان و تصديق كننده باشد به ظاهر و باطن آنان ، خدا عطا فرمايد به او به هر حرفى از آن حسنه اى كه هر حسنه افضل باشد از دنيا و آنچه در دنياست . و هر كس ‍ استماع كند آن را، به اندازه ثلث ثواب خواننده به او داده شود.
حقير گويد: شايد مراد اين باشد كه به حضرت سليمان لفظ ((بسم الله الرحمن الرحيم )) داده شده و مراد از روايت فرات كه گذشت آن باشد كه معنى ((بسم الله ...)) در اول هر كتابى به لسان قومى كه كتاب بر آنها نازل مى شده بوده است .

در كتاب تفسير حضرت عسكرى (عليه السلام ) در ذيل آيه شريفه : ((ليس البر)) - الايه ، فرمود امام (عليه السلام ): به درستى كه خدا فضيلت داد محمد صلى الله عليه و آله و سلم را به فاتحه الكتاب بر جميع پيامبران كه به احدى از پيامبران اين فضيلت را نداده مگر حضرت سليمان كه فقط به او ((بسم الله الرحمن الرحيم )) را لطف فرموده . پس وقتى كه سليمان خواند اين آيه شريفه را، عرض كرد: اى پروردگار من ، چقدر كلمات شريفه اى است ! به درستى كه از جميع ممالكى كه به من بخشيدى نزد من عزيزتر و بهتر است . خداوند فرمود: چگونه اين طور نباشد و حال آنكه نيست مردى يا زنى كه مرا نام نهد به اين نامها و اين آيه شريفه را بر زبان جارى كند مگر آنكه ثابت مى كنم براى او هزار مقابل ثواب كسى كه هزار مقابل ممالك تو را صدقه بدهد. اى سليمان ، اين آيه هفت يك سوره حمد است كه مى بخشم به محمد صلى الله عليه و آله و سلم سيد تمام پيامبران ...

ghadeer.org/aqaed/abvab_rhm/120-0006.htm

آيا به آيات قرآن نمى‏ انديشند يا [مگر] بر دل هايشان قفلهايى نهاده شده است؟
سوره محمد(ص)/ آیه 24
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط آشنای غریب
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا