ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
هركس برای مردن حاضر است برخیزد!‏
۲۶ تير ۱۳۹۱, ۰۹:۳۱ عصر
ارسال: #1
هركس برای مردن حاضر است برخیزد!‏

گویند صاحب دلی، برای اقامه نماز به مسجدی رفت.

نمازگزاران، همه او را شناختند؛ پس، از او خواستند ‏كه بعد از نماز، بر منبر رود و پند گوید.

پذیرفت.

نماز جماعت تمام شد.

چشم ‏ها همه به سوی او بود.

مرد صاحب دل برخاست و بر پله نخست منبر ‏نشست.

بسم الله گفت و خدا و رسولش را ستود.

آنگاه خطاب به جماعت گفت:

ای مردم! هر كس از شما كه می‌‏داند امروز تا شب خواهد زیست و نخواهد مرد، برخیزد!

.كسی برنخاست

گفت:

حالا هر كس از شما كه خود را آماده مرگ كرده است، برخیزد!

.باز كسی برنخاست

گفت:

شگفتا از شما كه به ماندن اطمینان ندارید؛ اما برای رفتن نیز آماده نیستید!‏

پس از مطالعه مطلب ارسالی ما را از نظر خویش بهره مند بفرمایید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط مریم گلی ، zeinab ، seyedebrahim ، گمنام ، هُدهُد صبا ، حامد ، آشنای غریب ، زائر سرداب ، مهدی1414 ، فاطمه گل
۲۷ تير ۱۳۹۱, ۱۱:۵۵ صبح
ارسال: #2
RE: هركس برای مردن حاضر است برخیزد!‏
یک روز مردی درشت هیکل باچاقوی در دست وارد شد و گفت مردی هست که با من همراه شود و بیاید بیرون
همه ساکت ماندن و کسی بیرون نرفت جز یک پیرمرد سالخورده
این ها رفتند بیرون و مرد درشت هیکل گفت که پدر ممنون از شما که به کمک من امدید تا این گوسفندان را ذبح کنم ولی تا آخر کار اینگونه خسته می شویم صبر کن تا بروم و شخص دیگری را به کمک بیاورم
مرد دوباره وارد مسجد شد و با لباسی خونین و خونی که از چاقو می چکید گفت ایا مردی از مردان خدا هست که با من همراه شود
هیچ کس اینبار به کمک نیامد (چون فکر کردن که کشته خواهند شد)

اره اینه زاهد بودن خیلیا

[تصویر:  che-gvara.png]
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط مریم گلی ، seyedebrahim ، گمنام ، هُدهُد صبا ، boshra
۱۶ آذر ۱۳۹۱, ۰۳:۲۱ عصر
ارسال: #3
مؤمن به هنگام مرگ

صدوق از حضرت عسكری علیه السلام و ایشان از رسول اكرم (ص ) نقل كردند كه آن جناب فرمود مؤمنین همیشه از عاقبت خود در ترسند و یقین ندارند كه مشمول رضایت خدا واقع می شوند یا نه تا موقع مرگ مؤمن وقتی كه ملك الموت را دید در آن شدت درد بسیار متاءثر است كه اكنون از خانواده و اموال خود جدا می شود با اینكه به آرزوهایش نرسیده ملك الموت به او می گوید آیا هیچ عاقلی برای مال و ثروتی كه فایده ندارد غصه می خورد با این كه خداوند به جای آن چندین هزار برابر به او داده است می گوید نه ملك الموت اشاره می كند به طرف بالا نگاه كن : می بیند قصرهای بهشت و درجات آن را كه از حدود آرزو هم خارج است به او می گوید اینجا منزل تو است و اینها را خداوند به تو عنایت كرده و افراد صالح از خانواده ات با تو در همین جا ساكن می شوند آیا راضی هستی در عوض ثروت و مال دنیا این مقام را به تو بدهند؟ می گوید آری به خدا قسم راضیم . سپس می گوید باز نگاه كن وقتی توجه می كند حضرت رسول (ص ) و امیرالمؤمنین و فرزندان ارجمند ایشان را در اعلا علیین می بیند ملك الموت می گوید اینها همنشین و انیس تو هستند آیا به جای كسانی كه در این جهان از آنها مفارقت می كنی راضی نیستی اینها با تو باشند؟ می گوید چرا به خدا قسم راضیم . همین است تفسیر و معنای آیه شریفه ان الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا تتنزل علیهم الملائكه الا تخافوا فما امامكم من الاهوال فقد كفیتموه و لاتحزنوا علی ما تخلفونه الذراری والعیال والاموال فهذا شاهد تموه فی الجنان بدلا منهم وابشروا بالجنه التی كنتم توعدون هذه منازلكم و هؤ لاء اناسكم و جلاسكم نحن اولیائكم فی الحیوه الدنیا و فی الاخره ولكم فیها ما تشتهی انفسكم ولكم فیها ما تدعون نزلا من غفور رحیم.
(
داستانها و پندها, ج1/ مصطفي زماني وجداني)

[تصویر:  80683182710471481126.gif]
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا ، seyedebrahim ، حامد ، مهدی1414
۹ خرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۱۵ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲ مهر ۱۳۹۲ ۰۲:۲۳ صبح، توسط زائر سرداب.)
ارسال: #4
بار الها به عزیزان درگاهت قسمت میدهم این مقام را به ما هم عنایت فرما.آمین یا رب العالمین
 سپاس شده توسط hamed ، هُدهُد صبا
۱ مهر ۱۳۹۲, ۱۱:۰۴ عصر
ارسال: #5
بار الها به عزیزان درگاهت قسمت میدهم این مقام را به هم عنایت فرما.آمین یا رب العالمین 2

خدایا دستانم خالی اند و دلم غرق در آرزوها ، یا دستانم را توانا کن یا دلم را از آرزوهای دست نیافتنی خالی کن
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا
۱۵ دي ۱۳۹۵, ۰۸:۱۶ صبح
ارسال: #6
ممنون جناب بشری
قابل تامل بود

آيا به آيات قرآن نمى‏ انديشند يا [مگر] بر دل هايشان قفلهايى نهاده شده است؟
سوره محمد(ص)/ آیه 24
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا