ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امیتازات: 4.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
معرفي كتاب
۶ شهريور ۱۳۸۸, ۱۱:۲۱ عصر
ارسال: #1
Re کتاب مورد علاقه
سلام، انشاء الله که طاعات همگی مورد قبول حق واقع شود.
یکی از کاربران در ارتباط با معرفی کتاب مورد علاقه مطلب گذاشته بودند که متاسفانه بر اثر پاره ای از مشکلات حذف شد.
من این اواخر کتابی رو خوندم به نام « عطـــــــــــــــــــــــش » که در رابطه با زندگی نامه ی کوه عظیم توحید، صاحب مقام تشرف، ایت الله سید علی قاضی طباطبایی (ره) هست.
اصولاً اشنایی با زندگی نامه ی عرفا و علما روی زندگی ادم تاثیر می زاره، اما این کتاب فوق العاده ست، اینکه چطور قاضی ،قاضی شد...
نحوه ی صبر این عارف جلیل القدر بی نظیره...
در اخر چگونه باید خفاش شب پر، به توصیف افتاب عالم تاب بنشیند و چگونه قطره ای گل الود از بحری زمرّد بگوید؟

[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcQ-ZD_iIZqFSfZpRm-xxLT...xDLhNJO-cY]

آقاجان بدانید و بدانند که لبخند رضایت شما را با هیچ چیز عوض نخواهیم کرد
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا
۲۲ مهر ۱۳۸۸, ۰۹:۱۸ عصر
ارسال: #2
RE: Re کتاب مورد علاقه
سلام
به نظر من کتابهای تاریخی که میتونه درسی واسه آینده باشه جالبه
من کتاب لطفعلی خان زند را چند بار خوندم همچنین کتاب الموت ماجرای
حسن صباح و فرقه اسماعیلیه واقعا جالب و عبرت آموزه
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
۲۲ دي ۱۳۸۸, ۱۱:۴۶ صبح
ارسال: #3
Star معرفي كتاب
ادبات پايداري:
نام كتاب:فرمانده ي من
جمعي از نويسندگان:احمد كاوري
قطع:رقعي
تعداد صفحات:88
ناشر:سوره مهر
توضيحات:يادمان مردان بزرگي كه قامت ايستاده انقلاب مديون پيكر به خاك افتاده ي آنان است.روايت آن ها كه روزي فرمانده تو بوده اند و اكنون خاطره ات شده اند.7خاطره از حماسه هاي 7فرمانده شهيد.يادداشت مقام معظم رهبري بر اين تاب بسيار تكان دهنده استSadاين كتاب با چشماني لبريز از اشك شوق وحسرت زيارت گرديد.)Heart

شعر:
نام كتاب:دفتر سرخ
نويسنده:ابوالفضل سپهر
قطع:رقعي
تعداد صفحات:208
ناشر:آرام دل
توضيحات:اين كتاب آخرين شعر از مجموعه ي اشعار زنده ياد بهزاد(ابو الفضل)سپهر مي باشد كه نمو نه اي از اين اشعار در بخش شعر دراين سايت توسط كاربرsafirashghوجود دارد كه براي مشاهده ي آنها ميتوانيد به بخش شعر مراجعه كنيد.

یاد شهدایمان بخیر!

من اگر بنشینم، تو اگر بنشینی، چه کسی برخیزد؟

[تصویر:  sisOJG_400.jpg]
 سپاس شده توسط safirashgh ، هُدهُد صبا
۳۰ دي ۱۳۸۸, ۰۳:۰۹ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ دي ۱۳۸۸ ۰۳:۱۱ عصر، توسط safirashgh.)
ارسال: #4
RE: معرفي كتاب
به نام خداسلام برشما یار قرانی
مطالب ارزنده ی شما خوانده شد .به امید موفقیت روز افزون شما . مارو هم دعا بفرمایید .
انشالله روح مرحوم سپهر کمک نماید برای تایپ و ویرایش اشعار به حق زیبا و در خور تامل شان
از لطف شما سپاس گزار هستم بابت نظرات ارزشمند شما . بیشتر انتقاد بفرمایید.
بعد از آخرین پست ازا شعار آن مرحوم شعری که در خصوص ایشون سروده شده است را خواهم گذاشت .
امید است توانسته باشم رضایت خدا و ائمه و شهدا را کسب نمایم .باتشکر از اطلاع رسانی شما

بسم الله الرحمن الرحیم
حسبنا الله و نعم الوکیل ... آل عمران 173...پشت و پناه ما خداست و چه پشت و پناه خوبی.
 سپاس شده توسط zeinab
۳ اسفند ۱۳۸۸, ۰۵:۳۳ عصر
ارسال: #5
سلام
نام كتاب:رمز موفقيت بزرگان
نويسنده : رضا باقي زاده
تعداد صفحات: 213
ناشر: گاه سحر
فهرست كلي مطالب:
- اخلاص و توكل به خدا
- عبادت و تهجد
- توجه به اهل بيت عليهم السلام و توجه به آن بزرگواران
- مبارزه با هواي نفس و بي اعتنايي به خواسته هاي نفساني و ورع و پاكدامني
- احترام به والدين و تكريم عالمان راستين
- كار و تلاش و استفاده از فرصت
- نظم و ارتباط و برنامه ريزي
- اراده قوي و صبر و استقامت و تجربه اندوزي از شكست ها
توضيحات:
در اين كتاب رمزهاي موفقيت بزرگان اعم از شخصيت هاي ديني و غيرديني با استفاده از بيانات و سيره ي عملي آن ها مكتوب شده و به گونه اي به انسان درس زندگي مي دهد . در اين كتاب كليد هاي رسيدن به نيكبختي رو به شكل عملي مطرح شده است.

از خود به خدا هیچ نگوییم و نپرسیم .:. ما هم به خدا گر به خود آییم ، خداییم

[تصویر:  1_emza_22.jpg]
 سپاس شده توسط کبوتر حرم ، alizamani ، zeinab ، هُدهُد صبا
۲۲ فروردين ۱۳۸۹, ۰۳:۰۹ عصر
ارسال: #6
سلام به همه دوستان.
خواستم کتاب مردان مریخی و زنان ونوسی رو بهتون معرفی کنم.که ارتباط خیلی زیادی با پست "همسر ایده آل چه ویژگی هایی باید داشته باشه" داره. من خودم این کتابو خوندم توصیه میکنم شما هم بخونید.
گزیده ای کوتاه از کتاب مردان مریخی و زنان ونوسی نوشته دکتر جان گری:
فرض كنید مردها از سیاره مریخ آمده اند و زنها از سیاره ونوس . مریخی ها پشت تلسكوپ های خود بودند كه ونوسیها را دیدند و از آنها خوششان آمد . و با سفینه های خود به سوی آنها رفتند . ونوسیها هم با آغوش باز از آنها استقبال كردند . سپس با هم به زمین می آیند . مدتی همه چیز خوب بود اما كم كم هوای زمین روی آنها اثر كرد و یك روز صبح وقتی بیدار شدند هم مریخی ها و هم ونوسی ها دیگر فراموش كرده بودن كه از كجا آمده اند و از آن روز اختلافات آنها با هم شروع شد .

زن ها و مردها بدون توجه به آنكه قرار است با هم تفاوتهایی داشته باشند رو در روی یكدیگر ایستادند . همه ما در مواقعی از همسرمان دلگیر میشویم زیرا این حقیقت مهم را فراموش كرده ایم. انتظار داریم همسر، یعنی جنس مخالف ما ، آنچه را ما میخواهیم او نیز بخواهد و آنچه را احساس میكنیم او نیز احساس كند . .

ما به اشتباه فكر میكنیم كه اگر همسرمان ما را دوست داشته باشد ، باید با ما به شكلی رفتار كند كه وقتی ما كسی را دوست داشته باشیم با او رفتار میكنیم .

مردها به اشتباه فكر میكنند زن ها باید مانند آنها بیندیشند و ارتباط برقرار كنند و زن ها هم به اشتباه فكر میكنند مردها باید مانند آنها احساس كنند . .. اگر بتوانیم این تفاوتها را بشناسیم و به آنها احترام بگذاریم ، تا حدود زیادی از اختلافاتمان كم میشود . وقتی به یاد بیاوریم كه مردها از مریخ و زنها از ونوس آمده اند همه چیز روشن میشود .

.
 سپاس شده توسط مشکات ، ذوالقرنین ، faezeh ، zeinab ، safirashgh
۲۳ فروردين ۱۳۸۹, ۰۷:۲۱ عصر
ارسال: #7
سلام :

کتاب جالی باید باشه ، خیلی دوست دارم مطالش کنم ولی هنوز که فرصتش پیش نیومده

ولی خوب توضیحات شما و البته توصیتون مشتاقم کرد که این بار حتما این کتابو تهیه کنم ؛

فکر کنم نمایشگاه کتاب فرصت خوبی باشه !!!:

DBig GrinBig Grin

منم فکر می کنم عدم شناخت صحیح مردها و زن ها از هم باعث بیشتر اختلافات می شه

که این طور معلوم شده که بیشتر این اختلافات سر جزئی ترین مسائله .

کاش تو مدارس و دانشگاه هامون به جای بعضی از درسای نه چندان کاربردی و حتی معذرت

می خوام بی ربط کلاس های در این خصوص برگزار می شد شاید حداقل این طوری آمار طلاق

هم کمتر می شد . بازم ممنون " masomi " عزیز SmileSmile
۲۴ فروردين ۱۳۸۹, ۱۰:۵۹ صبح
ارسال: #8
سلام فائزه جان نظرتتو قبول دارم بیشتر اختلافا تو زندگی مشترک سر مسایل به ظاهر جزئی و پیش پا افتادست.البته باید بگم تو اون موقعیت همین مسایل ساده مهمترین و اساسی ترین مشکل زندگیه که باید حل بشه.این کتاب کمک میکنه که ما شناخت بیشتری در مورد همسرمون پیدا کنیم و تفاوتهای بین خودمون و همسرمونو بشناسیم.
بهتر بتونیم در مورد همسرمون قضاوت کنیم.و در نتیجه سوء تفاهم ها کمتر میشه.
ان شاء الله همه بچه های سایت وتالار زندگی های مشترک خوبی داشته باشن یا تشکیل بدن.
۲۴ تير ۱۳۸۹, ۰۳:۵۱ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ تير ۱۳۸۹ ۰۳:۵۳ عصر، توسط ضحی.)
ارسال: #9
معرفی کتاب
سلام :

میخوام کتابی معرفی کنم که بیشتر مناسب حال افراد متاهله البته به نظر من این کتاب مطالبی داره که برای تمامی افراد در هر سن و سالی مفیده ،

چون بهمون کمک می کنه تا برخورد درستی با خانوادمون ، پدر و مادرمون ، خواهر و برادرمون ، همسرمون ، فرزندانمون و حتی دوست و آشنایانمون داشته باشیم .

اما نویسنده بیشتر به این قشر توجه کرده به همین دلیل من هم این پست رو در این بخش

میذارم

نام کتاب : " پنج زبان دلبستگی "

نویسنده : گری چمن

مترجم : احمد جعفری

این کتاب پر فروش ترین کتاب سال 2009 در آمریکا و اروپا بوده .

امیدوارم بخونید و از مطالب مفیدش نهایت استفاده کنید .
 سپاس شده توسط کبوتر حرم ، zeinab ، narges
۲۵ تير ۱۳۸۹, ۰۳:۵۱ عصر
ارسال: #10
((به نام خدا))
ادبیات:
نام کتاب:نقشبندان
پدید آور:داریوش عابدی
قطع:رقعی
تعدادصفحات:247
ناشر:سوره مهر
توضیحات:از رمان های قوی که مظلوم واقع شده،با نگاهی نو ومردمی به دفاع مقدس. نقشبندان با زبانی ساده وصمیمی نگاشته شده است.داستان نقاش رزمنده ای به نام حمید که دستانش را هنگام خنثی کردن مینی از دست میدهد و.....

یاد شهدایمان بخیر!

من اگر بنشینم، تو اگر بنشینی، چه کسی برخیزد؟

[تصویر:  sisOJG_400.jpg]
 سپاس شده توسط مشکات ، safirashgh ، ضحی
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
3 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا