ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شهدای هسته ای + عکس
۲۵ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۲۵ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ دي ۱۳۹۳ ۰۷:۳۷ عصر، توسط هُدهُد صبا.)
ارسال: #1
شهدای هسته ای + عکس
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام.میدونم برای ارسال این مطالب دیره ولی خب....
ما برای تو هورا می‌کشیم!
متن زير دل نوشته ميكائيل دياني دانشجوي دانشگاه سمنان خطاب به دانشمند جوان هسته‌اي ايران، مصطفي احمدي روشن است:
[تصویر:  22(11).jpg]
پدر مهربان علیرضا احمدی روشن؛ سلام

تو را مصطفی احمدی روشن خطاب نکردم، چون وقتی چشمم به تصویر معصومانه پسرت (علیرضا) افتاد، ناخودآگاه در فکر اتفاقات چند روز اخیر فرو رفتم.

حتما می دانی و دیده ای که از دیروز تا حالا خیلی از رسانه ها – حتی برنامه نود رسانه ملی- در تب و تاب جایزه ای هستند که آن آقا در یک جشنواره از دستان خانم مدنا دریافت کرده است.

از آن طرف هم از ولیعهد ناکام پهلوی گرفته تا آقای خاتمی برای برای این آقا هورا می کشند! چراکه این آقا است که برای ایران افتخار آفریده و صلح دوستی و مهر و محبت و ایثار و فداکاری ایرانیان را به دنیا معرفی کرده!

اما من هرچه با خودم فکر می کنم، می بینم هیچ رخدادی به اندازه شهادت یک دانشمند آن هم به جرم فعالیت و جهاد علمی بیانگر مظلومیت و صلح دوستی ملت ایران نیست؛ اما نمی دانم چرا برخی ها چشم خود را به روی این واقعیت می بندند!

البته شاید در قاموس بعضی ها فقط عکس گرفتن با خانم های نیمه عریان و پوشیدن پاپیون و کراوات – بخوانید لباس رسمی!- نماد صلح دوستی و نوع دوستی است و حتما در قاموس ایشان شهید و شهادت مظهر خشونت و ارتجاع است!

مزد شهادت تو اگرچه فقط در پیشگاه خداوند قابل اندازه گیری است، اما در مرام بعضی ها یک حادثه و تنها یک حادثه است که محل درج آن باید در صفحه حوادث باشد! و نه صفحه اول، چون ممکن است خاطر مبارک برخی خوانندگان مشوش شود!

ولی بدان که ما برای تو هورا می کشیم؛

ما اگرچه روزنامه های رنگارنگ و رسانه های غول پیکر نداریم، اما از عمق جان برای تو هورا می کشیم؛

ما برای تو هورا می کشیم که در گمنامی زندگی کردی تا ما نام و نشان ات را همراه با پر کشیدن ات یاد بگیریم؛

ما برای تو هورا می کشیم که از کودک 4 ساله ات گذشتی تا ما و امثال ما در امنیت و آسایش زندگی کنیم؛

ما برای تو هورا می کشیم که سال ها در کلاس درس و دانشگاه تلاش و مجاهدت کردی تا همگان به عزت و اقتدار ملت ایران اعتراف کنند؛

ما برای تو هورا می کشیم و برای همه آن هایی که همچون شمع می سوزند تا ایران اسلامی سربلند و سرافراز باشد؛

ما برای احمدی روشن ها، تهرانی مقدم ها، علیمحمدی ها، شهریاری ها، رضایی نژاد ها و چمران ها و ...هورا می کشیم!

ما نه فقط برای آن ها هورا می کشیم، بلکه جان و دار و ندار و زندگی مان را برای خط و مکتب آن ها کف دست می گیریم!

آری، ما فقط برای تو هورا می کشیم!

یاد شهدایمان بخیر!

من اگر بنشینم، تو اگر بنشینی، چه کسی برخیزد؟

[تصویر:  sisOJG_400.jpg]
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط hamed ، elham_j ، Entezar ، safirashgh ، هُدهُد صبا ، Francenek ، Arahyhoto
صفحه 2 (پست بالا اولین پست این موضوع است.)
۲۳ دي ۱۳۹۱, ۰۷:۵۱ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ دي ۱۳۹۱ ۰۷:۵۴ عصر، توسط zeinab.)
ارسال: #11
RE: شهدای هسته ای+عکس
بسم الله الرحمن الرحیم

در دیدار دانشجویان و فعالان مجازی با خانواده شهید احمدی روشن مطرح شد + گزارش تصویری

وظیفه‌ی دانشجویان و فعالان مجازی در دانشگاه‌ها چیست؟

خبرنامه دانشجویان ایران: جمعی از دانشجویان و فعالان مجازی دیروز جمعه 22 دی ماه به دیدار خانواده شهید احمدی روشن رفتند و با ایشان به گفت‌و‌گو پرداختند.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ در جلسه‌ای که دیروز دانشجویان و فعالان مجازی با خانواده شهید احمدی روشن داشتند وظیفه‌ی دانشجویان از طرف خانواده شهید احمدی روشن درس‌خواندن، انجام فعالیت‌های مفید در تشکل‌های دانشجویی، احترام به پدر و مادر و تبعیت از دستورات رهبری تبیین شد.

شروع جلسه همزمان با پخش مستند "تولدت مبارک" از صداوسیما بود که دانشجویان و فعالان مجازی این مستند را همراه با خانواده شهید به تماشا نشستند. در این بین گریه‌های پدر و مادر شهید احمدی روشن حاضرین را نیز منقلب کرده بود.

در ابتدا رحیم احمدی روشن پدر شهید مصطفی احمدی روشن از حاضرین به دلیل تسکین دردهای این یک سال گذشته‌شان تشکر کرده و وظیفه انتشار و نمایش اهداف شهدا را مهم شمردند.

وی در ادامه به تشریح خصوصیات شهید پرداخت و اعلام کرد که قبل از شهادت پسرمان ما هم از وضعیت وی اطلاع نداشتیم.

این پدر در ادامه به چهار خصوصیت شهید اشاره می‌کند و می‌گوید: پسرم چهار خصوصیت داشت؛ اول به پدر و مادرش بسیار احترام میگذاشت دوم یک سرباز خوب برای ملت ایران؛ سوم یک تابع محکم دستورات رهبری و چهارم بنده خوبی برای خدا بود.

جلسه این دانشجویان با پرسش و پاسخ ادامه یافت و مادر شهید احمدی روشن در پاسخ سوال یکی از دانشجویان مبنی بر اهمیت تخصص یا عمل می‌گوید که هر دوی این عوامل مهم هستند اما مصطفی سعی کرده بود همزمان با تلاشی که انجام می‌دهد تخصص لازم را نیز بدست بیاورد.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که چرا خانواده شهید دیدار با آقای هاشمی رفسنجانی را قبول نکردند می‌گوید: آقای هاشمی رفسنجانی در گذشته خدمات بسیاری انجام داده‌اند اما در سال 88 و در مسائل فتنه رفتاری را داشتند که ما به همان دلیل دیدار ایشان را قبول نکردیم.

در ادامه جلسه همسر شهید احمدی روشن در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان مبنی بر چگونگی حضور مصطفی در بسیج دانشگاه شریف می‌گوید: مصطفی وقت زیادی را بسیج می‌گذراند اما سعی می‌کرد این حضور به درسش آسیب نرساند.

وی خطاب به دانشجویان و فعالین مجازی حاضر در جلسه می‌گوید که توجه داشته باشید شما که در انجمن‌های اسلامی یا بسیج دانشگاهتان فعالیت می‌کنید نباید شما را به عنوان فردی بشناسند که وضعیت درسی ضعیفی دارند و باید توجه کنید که این کار شما به نام تشکل شما تمام خواهد شد.

همسر شهید ادامه داد: درست است که مصطفی در درس‌هایی که می‌خواند بهترین فرد کلاس نبود اما وقت خود را نوعی استفاده می‌کرد که بتواند تولید داشته باشد و سعی می‌کرد حتما پروژه‌هایی را خارج از درس انجام بدهد.

این جلسه با عکس ‌های دسته جمعی و صحبت های فردی دانشجویان با خانواده شهید به پایان رسید.

[تصویر:  roshan3.jpg]
[تصویر:  roshan4.jpg]
[تصویر:  roshan10.jpg]
[تصویر:  roshan13.jpg]
[تصویر:  roshan16.jpg]
[تصویر:  roshan19.jpg]
[تصویر:  roshan21.jpg]
[تصویر:  roshan22.jpg]
[تصویر:  roshan23.jpg]
[تصویر:  roshan26.jpg]

سپاس شده توسط گمنام ، مریم گلی ، هُدهُد صبا ، hamed ، آشنای غریب ، Entezar ، mileqmaarleya1454 ، Francenek ، Stefanprumn ، Arahyhoto ، Velvetrok ، Sharriplub
۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۷:۲۲ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ فروردين ۱۳۹۲ ۰۴:۱۵ عصر، توسط del shekaste.)
ارسال: #12
در مقابل اشک های معصومت شرمنده ام و برای دفاع از خود و دفاع
از این همه نشستن
از این همه سکوت کردن
سلاحی جز بغض ندارم
اشک نه...
فقط بغض
زیرا اگر قطره ای اشک از چشمانم در برابر اشکان تو سرازیر می شد متوجه میشدم که من دلسوزم و نگران و من دل دارم و هنوز هم امیدی هست و من همان مخلوقی هستم که خدا به من ....به آفرینش من افتخار کرد
اما ببین خشکی صورتم را .!!!!!!!
و ببین سکوتم را !!!!
اشک نریز عزیز دل
من به دلیل قساوت قلبم ذره ای هم ناراحت نمیشوم اما ای عزیز دل بابا ... قلب امام زمان میشکند از اشک های تو
میشکند از دلتنگی توبرای بابا
اشک تو بار دیگر کمر حضرت زهرا س را خم میکند سینه اش را می سوزاند
جان بابا اشک نریز گریه نکن
امام زمان به اندازه کافی از دست کارهای من اشک میریزد
من جگر حضرت زهرا را به اندازه ی کافی میسوزانم تو دیگر وجودش را با اشک هایت ......
من نمیتوانم جواب گوی خون تو و اشک های تو در آن دنیا باشم
من هدف از آفرینشم را فراموش کرده ام
جان بابا گریه نکن
راستی من فراموش کردم
بابا دیگر جان ندارد...................................
http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news...02_924.jpg[/b]

دعامیکنم غرق باران شوی Rose چو بوی خوش یاس و ریحان شوی
چو یاران مهدی شمارش کنند Rose دعا میکنم جزو یاران شوی
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط مریم گلی ، گمنام ، هُدهُد صبا ، zeinab ، hamed ، آشنای غریب ، Stefanprumn ، GustavoPl ، Sharriplub ، Jamikaapoto
۲۳ دي ۱۳۹۲, ۱۰:۲۷ صبح
ارسال: #13
من در نطنز، با شب بیداری، با کار مضاعف، با دوری از زن و بچه، با غنی سازی،
با پیشرفت در انرژی هسته ای، با یو سی اف، با فلان فرمول شیمیایی و با نماز شب
کنار لوله های آزمایشگاهی، مشغول مبارزه دیگری با فتنه هستم

*شهید مصطفی احمدی روشن*

--
.
.
.
یا زهراء سلام الله علیک

صلوات هدیه به روح مطهرش

آيا به آيات قرآن نمى‏ انديشند يا [مگر] بر دل هايشان قفلهايى نهاده شده است؟
سوره محمد(ص)/ آیه 24
 سپاس شده توسط hamed ، آشنای غریب ، Entezar ، Stefanprumn ، GustavoPl ، Jamikaapoto
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا