ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بیماری های رفتاری
۵ ارديبهشت ۱۳۹۱, ۱۰:۱۶ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۰۸ عصر، توسط hamed.)
ارسال: #1
Exclamation بیماری های رفتاری
بسم ا لله
«لطفا جنبه خواندن این تایپیک را داشته باشید»
اخرین روز بود و داشتم با انجمن اسلامی دانش آموزان خداحافظی می کردم که یه جوان 15ساله مقطع اول دبیرستان وارد دفتر انجمن شد و ازم سوالی کرد که واقعا جا خوردم برای اولین بار بود چنین چیزی رو می شنیدم توی این چهار سالی که در انجمن اسلامی فعالیت می کردم.

با کلی خجالت و سفید سرخاب شدن پرسید خود ارضایی می دونید یعنی چی؟؟اولش کمی شوکه شدم

وچند ثانیه سکوت کردم و به ساعت

یه نگاهی انداختم زنگ آخر بود و باید می رفتم سر کلاس زبان ولی سوال این دانش آموز خیلی بدجور ریختتم به هم .گفتم اره داداش می دونم چیزی شده؟؟؟

گفت که من اینکارو می کنم و به صورت شدیدی روی اخلاقم تاثیر گذاشته و شدیدا دچار افت تحصیلی شدم .خودمو طبیعی جلوه دادم تا احساس پشیمونی نکنه که چرا به من گفته و باهام راحت باشه

گفتم

داداش من میشه بدونم چی شد که اینکار رو تو یاد گرفتی؟؟؟؟(این سوال برای تشخیص نوع درمان که در پست های بعدی مفصلا در موردشان صحبت خواهدشد)
خیلی خجالت می کشید و نمی تونست تو صورتم نگاه کنه گفت که وقتی ماهواره خریده بودیم تویکی ازکانال هاش فیلمی پخش می کرد که (اسم فیلم یکی از معروف ترین فیلم های پرفروش هالیودیه)وقتی پسر مامانو باباش از هم طلاق می گیرن .پسره بابچه های مدرسه می مونده و به خونه های اونا میرفته تو یکی از بخش های فیلم بحث هم جنسباز بودن دبیرشون مطرح می شه و تو این صحنه نشون میده که دبیر چه کاری می کنه و ....
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
اولش خداروشکری کردم که از طریق دوستانش یاد نگرفته چون واقعا در اینصورت سخت کنترل کردن همچین شخصی و باز گردوندنش به زندگی ولی دلیلی که باعث شده تا این اعتراف رو کنه همین نوع

آشنا شدن با این مسله بود.(از لحاظ روحی روانی)من خیلی اروم و دوستانه بحث رو با این دوست خوبم ادامه دادم و راهای مقابله و درمان رو که از قبل مطالعه از مقالات مختلف داشتم چه زبان اصلی و چه داخلی که البته مقاله داخلی چیزی پیدا نکردم و تنها نوشته های بود که تو همین وبلاگ ها نوشته شده بود.

بعدش راهنمایی های لازم رو کردم و چه آسیب های داره و کلی تشویقش کردم که به دنبال این رفته که میخواد ترکش کنه و این باعث میشه که خیلی زودتر از این بیماری اخلاقی رهایی پیدا کنه

اما دلیل مطرح کردن این تاپیک در سایت قرآنی چی بود

1)این مسئله به عنوان یکی از شکاف های بزرگ در جوامع اسلامی در حال گسترش است و متاسفانه هیچ یک از روحانیون یا مقام های دولتی برای مقابله با این بیماری دست به کار نشده اند.
2)انجمن قرآنی واقعا محلی خوب برای مطرح کردن این بحث بود چرا که خیلی از بازدید کنندگان متدین هستند و با آموختن اینکه چگونه با این افراد برخورد کنند تاثیر به سازی در مقابله با این بیماری داردو فرهنگ سازی می شود

3)تنها دلیل پخش فیلم های مبتذل و داستان های مبتذل از سوی کشور های غربی در جوامع اسلامی و اللخصوص در ایران برای رایج کردن این مسله است و ما باید وظیفه خودمان بدانیم که دوستانمان رااز این بیماری وارهانیم.

4)برای اینکه به همه بقهمانم که این مسئله اسلامی نیست که فکر کنید مذهبی باید بشید تااینو ترک کنید نه اشتباه نکنید دین خدا بلکه آسان کننده ترک این بیماری است و به نوعی یک پشتیبان. جوامع غربی هم به نحوی درگیر این موضوع هستند ولی فعالیت های که آنها در مقابل این بیماری می کنند با فعالیت روحانیون و دستکاران دولتی قابل مقایسه نیست.

ایشالله اگر عمری باشد در پست های بعدی آسیب های خود ارضایی و راهای مقابله با آن را مطرح خواهیم کرد.اگر کسی از دوستان به این بیماری دچار هست و روی مطرح کردنشو نداره (برای راهنمایی می تونید بهم ایمیل بزنید یا اینکه به وبلاگ من مراجعه کنید و به عنوان ناشناس برایم مشکلتون رو مطرح کنید تا به عنوان یک دوست و برادر کنارتون باشم و راهنمایی که خدا لطف کرده

و میدونم رو در اختیارتون قرار بدم یا علی)Rose

[تصویر:  che-gvara.png]
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط seyedebrahim ، solaleh ، Entezar
۵ ارديبهشت ۱۳۹۱, ۰۲:۲۰ عصر
ارسال: #2
RE: خودارضایی
به نکته درست و خوبی اشاره کردی واقعا در جو به نوعی جنگ روانی که با ایران شروع شده بهتره به مشکلاتی که به وجود آورده اشاره بشه و خدای نکرده کسی دچار شده خدا انشاالله هدایتش کن.یا علی

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعداء هم اجمعین
۸ ارديبهشت ۱۳۹۱, ۰۱:۰۱ عصر
ارسال: #3
سلام جناب سراج خسته نباشید
برای این کار از کتاب گناهان کبیره ایت الله دستغیب شیرازی هم کمک های زیادی میتونید بگیرید

دعامیکنم غرق باران شوی Rose چو بوی خوش یاس و ریحان شوی
چو یاران مهدی شمارش کنند Rose دعا میکنم جزو یاران شوی
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط seyedebrahim
۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۱, ۰۹:۳۴ صبح
ارسال: #4
می خواستم بگم اینجور مسایل رو بحث نکنید ونگید گفتم شاید واقعا مشکل کسی باشه ولی اگه می شه عنوان های مناسب تری بذارید یا یه بخش جدا برای این جور مسائل بذارید که کسهایی که نمی دونند اینطور مسائل رو وکم سن هستن ذهن شون درگیر نشه
خدا به همه ی بندگانش کمک کنه تاراه بازگشت به اغوش رحمتش رو پیداکنند.

رسول گرامی اسلام (ص) می فرمایند(هرکس یک بار برمن صلوات بفرستد یک ذره از گناهانش باقی نمی ماند.(بحارالانوارج91ص63)))
 سپاس شده توسط منتظر ، seyedebrahim ، هُدهُد صبا ، zeinab ، mass night wolf ، Entezar
۲۳ خرداد ۱۳۹۱, ۰۶:۵۰ عصر
ارسال: #5
RE: بیماری های رفتاری
لطفا خبر دهید بعد ویرایش دهید به خاطر همین کارهاست که ادم دل به کار نمیده
شما میدونید رنک جستجوی کلمه خود ارضایی تو گوگل چقدره؟10بالاترین رنک گوگل
واقعا که
بعد کلی وقت اومدم که فعالیت کنم
ببین با چی مواجه میشیم
هنوز کنکوری هستیم نمی رسیم هر روز بیایم ولی هفته ی یک بار که می تونیم مطالبمونو سامان دهی کنیم

۲۴ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۲۹ عصر
ارسال: #6
یار قرآنی سراج مدیران حتما یک چیزی می دونند که این کا رو کردن البته نکته ای که گفته بودن این نام خیلی مناسب نیست هم تا حدودی به جاست.
یا علی

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعداء هم اجمعین
۳۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۲۹ صبح
ارسال: #7
تصاویر مستهجن، مغز را مختل می‌سازد و بخشی‌هایی از ذهن را که فرایند محرک دیداری را انجام می‌دهد، خاموش می‌کند.

[تصویر:  4b2f6_21751_223.jpg]به گزارش
ظهور
، برای مدت طولانی به نوجوانان هشدار داده می‌شد که خودارضائی، باعث نابینائی آنها می‌شود. اکنون به نظر می‌رسد بخشی از این گفته قدیمی واقعیت دارد.

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که تماشای فیلم‌های مستهجن، بخشی از مغز را که فرایندهای محرک دیداری را انجام می‌دهد، تعطیل می‌کند. البته این امر در زنان کمتر است.

در این تحقیق، با نشان دادن فیلم‌های مستهجن، از قشر دیداری مغز ۱۲ زن تصویربرداری شد. در این تحقیق، سه فیلم به نمایش گذاشته شد که در یکی از آنها به صورت تلویحی و در دو فیلم دیگر تصاویر عریان به نمایش درآمد.

نتایج تصویربرداری و مطالعات بر روی مغز نشان داد که با نمایش فیلم مستهجن و عریان‌تر، خون کمتری به قشر دیداری مغز ارسال می‌شود.
در شرائط عادی، زمانی که مردم فیلم عادی را تماشا می‌کنند و یا وظیفه دیداری دیگری انجام می‌دهند، خون زیادی به سمت قشر دیداری جریان پیدا می‌کند.

محققان معتقدند نتایج این تحقیق نشان می‌دهد که مغز هنگام تماشای فیلم برانگیخته‌های جنسی، در برابر سایر فرایندهای دیداری، تمرکز بیشتری دارد.

محققان نتایج این تحقیق را به تحقیقات قبلی ارتباط دادند که نشان می‌داد هنگامی که مغز در این شرایط قرار می گیرد ممکن است مضطرب و یا تحریک شود.
دکتر “هلستج”، محقق این پروژه معتقد است نتایج این تحقیق، کاربرد فراوانی در درمان اختلالات جنسی دارد.
منبع:
جام نیوز

Roseدر انتشار آنچه خوبیست و اثری از عشق در آن هست آخرین نفر نباشیدArrow
من یک اخراجی هستم
 سپاس شده توسط zeinab ، mass night wolf ، seyedebrahim ، سیده آمنه ، هُدهُد صبا
۳۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۲۸ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۳۳ عصر، توسط mass night wolf.)
ارسال: #8
خداوند در قرآن کریم می فرماید:

” هر کس راهی، غیر از همسر و کنیزش، (جهت بهره گیری جنسی) طلب کند، از تجاوز کاران است”۱. یعنی از حکم الهی و انسانی تجاوز کرده است.

این آیه بدون شک دلالت می‌کند که هر کس از راهی به غیر از همسر و کنیزش (منظور زنان برده است، البته مشروط به شرائط متعددی که در کتب فقهی آمده است) شهوت خود را دفع کند از گنهکاران می‌باشد.

پیامبر اکرم (ص) در این مورد می‌فرماید :

لعت خدا و فرشتگان و مردم؛ همگی، بر کسی باد که خود ارضایی کند. ۲

امام صادق (ع) نیز این چنین می فرماید:

سه کس هستند که خداوند روز قیامت با آنها نه سخن می گوید، نه به آنان نگاه می‌کند و نه پاکشان می‌کند و برای آنان عذاب دردناکی است) یکی از آن سه کس، کسی است که خود ارضایی کند.۳

پیامبر اسلام (ص) باز در این باره می فرمایند:

هر کس شهوتش را با دست (و هر طریق دیگری غیر از مسیر طبیعی و ازدواج) دفع کند، مورد لعنت و نفرت خداوند است.۴

از امام صادق در مورد حکم استمنا می پرسند حضرت می فرماید: گناه بزرگی است

که خداوند مجید در قران از آن نهی نموده است و استمنا کننده مثل این است که به

خودش نکاح کرده و اگر کسی را که چنین کاری

می کند بشناسم با او همخوراک

نخواهم شد.

راوی پرسید از کجای قران حکم آن فهمیده می شود حضرت فرمودند:

از ایه<< هر کس با غیر از همسر و کنیزش شهوتش را دفع کند ایشان زیانکارانند>>

رسول خدا می فرماید: هر کس با دست شهوتش را بیرون کند ملعون است.

از امام(ع)حکم استمنا را می پرسند می فرماید از گناهان بزرگ و بسیار زشت است و از حکم کسی که با حیوانی جمع شود یا بوسیله مالیدن شهوتش را دفع کندپرسیدند فرمود: هر کس شهوت خودرا به این وسیله ومانند آن دفع کند در حکم زنا کردن است یعنی با گناه زنا برابر می باشد.

امام صادق (ع) می فرماید: سه دسته اند که خدا با ایشان سخن نمی گوید و بنظر رحمت با ایشان نمی نگرد و پاکشان ننموده و برایشان عذاب دردناکی است ۱- کسیکه موی سیفیدش رابکند(تا نمایش دهد جوان است) ۲- کسیکه به عضو خودش شهوتش را خارج کند ۳- کسیکه با او لواط شود.

رسول خدا (ص): هر کس با دست شهوتش را بیرون کند ملعون است.

يهوديت: خود ارضايي در يهوديت به طور كامل منع نمي‌شود و عملي توأم با سلامتي و نشاط‌آوري تلقي مي‌گردد؛ اما در برخي شاخه‌هاي آن خود ارضايي جنس مذكر ممنوع است.
اسلام: در اسلام ا ستمنا حرام است و اكثر فقها آن را گناه كبيره به شمار مي‌آورند. همچنين اگر مسلمان روزه‌دار ا ستمنا كند، روزه‌اش باطل و كفاره‌ي جمع بر او واجب مي‌شود. پس از ا ستمنا غسل بر مسلمان واجب مي‌شود (غسل جنابت) و در صورت عدم انجام غسل، عبادت او پذيرفته نمي‌شود. برخي فقها مانند آيت‌الله لنكراني، خود ارضايي را در صورتي كه براي آزمايش پيش از ازدواج نياز به اسپرم وجود داشته باشد و از راه ديگري نتوان اسپرم‌گيري كرد، بلامانع مي‌دانند.
ديدگاه اهل سنت: اهل سنت نظرات متفاوتي را درمورد خود ارضايي دارند. برخي آن را در تمام اشكال و موارد حرام مي‌دانند، برخي در مواردي آن را مجاز مي‌شمارند و برخي آن را مكروه مي‌دانند.
ديدگاه شيعيان: از نظر شيعيان خود ارضايي به طور كامل و در تمام اشكال آن حرام مي‌باشد.
مسيحيت: كاتوليك‌ها در پاره‌اي موارد همانند خود ارضايي براي شناخت بدن و احساسات جنسي آن را مجاز مي‌شمارند. به عقيده‌ي پروتستان ها، خود ارضايي يك سير طبيعي از سيكل جنسي افراد است و اين امر مانع از روابط جنسي غيرمجاز مانند همجنس‌بازي مي‌شود.
تائويسم: يك آيين قديمي چيني است كه نويد بخش زندگي طولاني است. در اين آيين مردان از خود ارضايي منع شده‌ند. زيرا با اعتقاد به منابع انرژي در شكم تحتاني، ا ستمنا بدن را از انرژي تخليه و مانع ادامه‌ي حيات هارمونيك كه به آن نويد داده شده، مي‌شود. همچنين اعتقاد بر اين است كه خود ارضايي زنان باعث كاهش طول عمر و امراض لاعلاج در آنان مي‌شود.

یقین دارم که پروانه خواهم شد!! پس بزار زمونه هر چه قد میتونه پیله کنه Roseبه امید بهار آرزوهاRose
 سپاس شده توسط zeinab ، hamed ، seyedebrahim
۱۷ تير ۱۳۹۱, ۰۸:۵۶ صبح
ارسال: #9
ما که دیگه دستمونو از مطلب نوشتن شستیم چون هرچی نوشتیم یا اصلاح شد یا انتقال داده شد
بیننده باشیم بهتره

ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا