ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پیام امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف به شیعیان
۴ اسفند ۱۳۹۰, ۰۵:۰۸ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۴۳ عصر، توسط هُدهُد صبا.)
ارسال: #1
پیام امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف به شیعیان
mall">
ايت الله ميرزا احمد سيبويه ساكن تهران از آقا شيخ حيسن سامرائي كه از اتقياي اهل منبر در عراق
بودند,نقل فرمودند:
در ايامي كه در سامراء مشرف بودم روز جمعه اي طرف عصر در سرداب مقدس رفتم. ديدم غير از
من احدي نيست و من حالي پيدا كردم و متوجه مقام صاحب الامر-صلوات الله عليه-شدم.در آن حال
صدايي از پشت سر شنيدم كه به فارسي فرمود:
<< به شيعيان و دوستان ما بگوييد كه خدا را قسم دهند به حق عمه ام حضرت زينب سلام الله عليها
كه فرج مرا نزديك گرداند.>>

حيات شيعيان در دولت حضرت
عالم بزرگوار و سيد جليل,رضي الدين علي بن طاووس(ره) فرمود:
سحر گاهي در سامراء دعايي از حضرت قائم عليه السلام شنيدم و كلماتي از آن را حفظ كردم.ايشان
براي زندگان و مردگان دعا مي فرمودند و از جمله كلمات آن حضرت اين بود كه عرضه مي داشتند:
<< و ابقهم و احيهم في عزنا وملكنا وسلطاننا و دولتنا:
خدايا شيعيان را حفظ كن و آنها را در دولت و سلطنت ما,حيات ده>>

پس از مطالعه مطلب ارسالی ما را از نظر خویش بهره مند بفرمایید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا ، hamed ، فاطمه گل ، شادی زهرا
۱۷ اسفند ۱۳۹۰, ۱۰:۵۰ عصر
ارسال: #2
رعایت حلال و حرام در زندگی
یکی دیگر از نگرانی های امام زمان (عج) بی توجهی مردم به حلال و حرام است. یکی از دانشمندان مدت ها در آرزوی زیارت حضرت مهدی (عج) بود، برای رسیدن به این هدف زحمت های فراوان کشید از جمله علم جفر آموخته و چلّه نشینی کرده و چهل شب چهارشنبه به مسجد سهله رفته بود. اما هر چه می کوشید راه به جایی نمی برد تا به او گفتند:

دیدار امام زمان (عج) برای تو ممکن نیست مگر در فلان شهر. او حدود 37 روز در آن شهر می ماند تا در بازار آهنگرها کنار دکان پیرمردی قفل ساز هنگامی به محضر امام زمان (عج) شرفیاب می شود که آن حضرت در کنار پیرمرد قفل ساز نشسته و با او گرم گرفته بودند و سخن می گفتند.

در همین حال می بیند پیرزنی ناتوان و قد خمیده ،عصا زنان آمده و با دست لرزان قفلی را نشان داد و گفت: «برای رضای خدا این قفل را به مبلغ سه شاهی از من بخرید. من سه شاهی پول نیاز دارم.»

پیرمرد با کمال سادگی گفت: «این قفل دو عباسی و هشت شاهی ارزش دارد، من آن را به هفت شاهی می خرم زیرا در معامله دو عباسی بیش از یک شاهی منفعت بردن بی انصافی است.»

پیرزن با ناباوری گفت: «من التماس کرده ام اما هیچ کس راضی نشد این قفل را به سه شاهی از من خریداری کند.»

سرانجام پیرمرد هفت شاهی پول به آن زن داد و قفل را خرید هنگامی که پیرزن رفت .

امام عصر (عج) به من فرمود: «آقای عزیز! دیدی؟ اینطور باشید تا ما به سراغ شما بیاییم. چلّه نشینی لازم نیست، علم جفر سودی ندارد، علم سالم داشته باشید و مسلمان باشید.

در تمام این شهر من این پیرمرد را انتخاب کرده ام چون دین دارد و خدا را می شناسد، هفته ای بر او نمی گذرد مگر اینکه من به سراغ او می آیم و از او دلجویی و احوال پرسی می کنم.»

پس از مطالعه مطلب ارسالی ما را از نظر خویش بهره مند بفرمایید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط hamed ، هُدهُد صبا ، seyedebrahim ، فاطمه گل ، شادی زهرا ، زائر سرداب
۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۱, ۰۷:۳۸ عصر
ارسال: #3
Rainbow RE: پیام امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف به شیعیان
**اصلاح خویش،رمز تشرف**
حاجی نوری می گوید:شخصی بود که باب لقاء حضرت حجت(علیه السلام)برایش مفتوح بود.روزی یکی از علما به او گفت:به حضرت بگویید کی و کجا میشود خدمتشان رسید؟! او رفت و بعد از مدتی که آمد،صبر کرد تا شاگردهای آن عالم رفتند.او پرسید که به آقا گفتید پیغام ما را؟گفت:آری و در جواب فرمودند که: "شما خودتان را اصلاح کنید،ما به زیارتتان می آییم!"توجه کنید به عبارت"زیارت!"
[بهارانه امام غائب(علیه السلام)در کلام حضرت آیت الله العظمی بهجت(مدظله)_سید مهدی شمس الدین_ص 112]

Roseدر انتشار آنچه خوبیست و اثری از عشق در آن هست آخرین نفر نباشیدArrow
من یک اخراجی هستم
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط del shekaste ، seyedebrahim ، هُدهُد صبا ، زائر سرداب
۷ بهمن ۱۳۹۲, ۱۰:۴۲ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۴۲ عصر، توسط هُدهُد صبا.)
ارسال: #4
RE: پیام امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف به شیعیان
توصیه امام زمان (عج) به خواندن صحیفه سجادیهRose

محدث عظیم و سالک وارسته مرحوم مجلسی اول می‌فرماید: « در اوایل جوانی مایل بودم نماز شب بخوانم اما نماز قضا بر عهده‌ام بود و به همین دلیل احتیاط می‌کردم و نمی‌خواندم. خدمت شیخ بهائی رحمه الله عرض نمودم، فرمود: « نماز قضا بخوان.» اما من با خود می گفتم نماز شب خصوصیات خاص خود را دارد و با نمازهای واجب فرق می‌کند. یک شب بالای پشت بام خانه ام در خواب و بیداری بودم که امام زمان علیه السلام را در بازار خربزه فروشان اصفهان در کنار مسجد جامع دیدم. با شوق و شعف نزد او رفتم و سوالاتی کردم از جمله خواندن نماز شب. فرمود:« بخوان!»

عرض کردم:« یا بن رسول الله، همیشه دستم به شما نمی‌رسد! کتابی به من بدهید که به آن عمل کنم.»

فرمود:« برو از آقا محمد تاج کتاب بگیر!» در خواب گویا او را می‌شناختم؛ رفتم کتاب را از او گرفتم و مشغول خواندن بودم و می‌گریستم که از خواب بیدار شدم.

از ذهنم گذشت که شاید محمد تاج همان شیخ بهائی است و منظور امام از تاج، این است که شیخ بهایی ریاست شریعت را در آن دوره به عهده دارد.

نماز صبح را خواندم و خدمت ایشان رفتم. دیدم شیخ با سید گلپایگانی مشغول مقابله ی صحیفه سجادیه است.

ماجرا را برایش نقل کردم. فرمود:« انشاءالله به چیزی که می خواهی می‌رسی.»

بعد ناگهان یاد جایی که امام را در آن ملاقات کرده بودم، افتادم و به کنار مسجد جامع رفتم. در آنجا آقا حسن تاج را دیدم که از آشنایان قدیم بود. مرا که دید گفت:« ملا محمد تقی! من از دست طلبه ها به تنگ آمده‌ام. کتاب را از من می‌گیرند و پس نمی‌دهند. بیا برویم خانه یک سری کتب به تو بدهم.» مرا به خانه‌اش برد، در اتاقی را باز کرد و گفت:« هر کتابی را که می‌خواهی بردار!»

کتابی را برداشتم؛ ناگهان دیدم همان کتابی است که دیشب در خواب دیده بودم. « صحیفه سجادیه » بود. به گریه افتادم. برخاستم و بیرون آمدم.

گفت:« باز هم بردار!»

گفتم:« همین بس است.»

پس شروع نمودم به تصحیح و مقابله و آموختن صحیفه سجادیه به مردم. و چنان شد که از برکت این کتاب، بسیاری از اهل اصفهان مستجاب الدعوه شدند.

مرحوم مجلسی دوم می‌فرماید:« مجلسی اول چهل سال از عمر خود را صرف ترویج صحیفه کرد و انتشار این کتاب توسط او باعث شد که اکنون خانه‌ای نیست که صحیفه در آن نباشد. این حکایت بزرگ باعث شد بر صحیفه شرح فارسی بنویسم که عوام و خواص از آن بهره‌مند شوند.»

منابع:

امام شناسی، ‌ج 15، ص 49و 50

بحارالانوار،‌ ج 110‌، ص 51 به بعد

سایت ویژه امام سجاد (علیه السلام)

آيا به آيات قرآن نمى‏ انديشند يا [مگر] بر دل هايشان قفلهايى نهاده شده است؟
سوره محمد(ص)/ آیه 24
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا