ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
احترام به والدین از مرعشی نجفی
۲ دي ۱۳۸۹, ۰۴:۴۳ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۸ دي ۱۳۹۳ ۱۰:۵۸ عصر، توسط هُدهُد صبا.)
ارسال: #1
احترام به والدین از مرعشی نجفی
حضرت آيت الله نجفى مرعشى قدس سره نسبت به پدر و مادر خويش ‍ هميشه به صورت متواضعانه اداى احترام ميكرد، حتى در همان دوران نوجوانى اگر مادرش به او مى گفت : برو پدرت را از خواب بيدار كن ، براى وى مشكل بود كه با صدا زدن ، پدر را از خواب بيدار كند.

از ايشان نقل شده است كه فرمود: در نجف بوديم ، روزى مادرم فرمودند: پدرت را صدا بزن براى صرف نهار تشريف بياورد، حقير به طبقه بالا رفتم ، ديدم پدرم در حال مطالعه خوابش برده است ماندم كه چه كنم ، خدايا امر مادر را اطاعت كنم يا با بيدار كردن ايشان از خواب باعث رنجش خاطر مباركشان شوم ؟ خم شدم ، لبهايم را كف پاى پدرم گذاشتم و چند بوسه از پاى پدرم برداشتم تا اينكه بر اثر قلقلك پا، از خواب بيدار شد،

ايشان وقتى اين علاقه و ادب و احترام را از من ديد فرمود: شهاب الدين تو هستى ؟ عرض كردم : بلى آقا ايشان دو دستش را به سوى آسمان بلند كرد و فرمود: پسرم : خداوند عزت تو را بالا برد و تو را از خادمين اهل بيت عليه السلام قرار دهد.

صد حکایت تربیتی؛ مرتضی بذر افشان

منبع: http://farzandadam.blogfa.com/8806.aspx

پس از مطالعه مطلب ارسالی ما را از نظر خویش بهره مند بفرمایید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط ضحی ، بی همتا ، يگانه ، yagobian ، هُدهُد صبا ، نسیم سحر ، seyedebrahim ، mojtaba79
۹ دي ۱۳۸۹, ۱۰:۵۹ عصر
ارسال: #2
RE: احترام به والدین
سلام
خداوند در قران می فرماید : به پدر و مادر خود نیکی کنید و به انها حتی اف هم نگویید
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا
۱۶ بهمن ۱۳۹۵, ۰۸:۱۹ عصر
ارسال: #3
RE: احترام به والدین از مرعشی نجفی
خداوندا کمکمون بفرما ماهم اینچنین باشیم
وپدر و مادرمون از ما راضی باشن

آيا به آيات قرآن نمى‏ انديشند يا [مگر] بر دل هايشان قفلهايى نهاده شده است؟
سوره محمد(ص)/ آیه 24
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط آشنای غریب
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا