ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اتاق فکر فرهنگی
۷ بهمن ۱۳۹۰, ۰۹:۳۲ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۸ بهمن ۱۳۹۰ ۰۳:۱۳ عصر، توسط منتظر.)
ارسال: #1
اتاق فکر فرهنگی
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام به همه یاران قرآنی
بعد از پرس و جو از دوستان و گرفتن رای تقریبی اونا این موضوع رو ایجاد کردم.

خوب، تهاجم فرهنگی چیز تازه ای نیست که ما باهاش سر وکار داشته باشیم. بیش از 15 سال هست که داریم باهاش دست و پنجه نرم می کنیم و متاسفانه هر چی بیشتر دست و پا میزنیم بیشتر داریم بیشتر غرق می شیم، به نظر من این می تونه عدم مبارزه صحیح با اون باشه.
قبلا هم خدمتتون عرض کردم که امروز عده ای اون طرف نشستن و برای انجام کوچکترین کار اول روی اون فکر می کنن، بعد از کلی بررسی اون کار رو انجام میدن، نتیجه اون هم میشه یه پروژه ای مثل فارسی وان و یا هزاران تهاجمی که تا الان انجام دادن،
[تصویر:  495_346.jpg]
ولی ما چی حتی حاضر نیستیم روی این قضیه درست فکر کنیم چه برسه به درست عمل کردن برنامه.
درسته که ما همه جوون هستیم و تجربه زیادی نداریم و همین طور علم زیادی در این گونه موارد نداریم، ولی هر کدوممون می تونیم در این راه مفید باشیم.
فراموش نکنیم که مقام معظم رهبری ما رو افسران جنگ نرم خوندن.
میرم سر اصل مطلب این موضوع در راستای دفاع از این شبیخون چندین ساله ایجادشده و هدف اون بهبود وضع حد اقل محیطی هست که خودمون در اونجا هستیم، درس می خونیم یا...
به ثمر نشستن این موضوع نیازمند هم فکری همه دوستان هست.
حتما لازم نیست که ما این افکار رو به انجام برسونیم
گروه های دانشجویی زیادی هستن که مجری خوبی برای انجام این نوع برنامه ها باشن. مهم نوع به انجام رسوندن کار هست که اینجا بیشتر مورد بحث قرار می گیره
سیر کار به این صورت هست که البته تغییر اون مستلزم هم فکری دوستان و نظر دادن شما هست.
1-پیدا کردن مشکلات و ناهنجاری ها و کج روی های ایجاد شده ناشی از این شبیخون
2-اولویت بندی مشکلات ایجاد شده
3-راه ایجاد اون توسط دشمن یعنی از چه راهی این تهاجم صورت گرفته (مثلا فارسی وان از طریق ماهواره)
4-ریشه یابی و علل به ثمر نشستن این شبیخون
5-پیدا کردن راه حل
6-بررسی روش های مقابله با مشکلات مختلف

خوب نوبت شماست نظر بدین راجع به این طرح و چگونگی بهتر انجام شدن اون

یک امروز است ما را نقد ایام
بر آن هم اعتمادی نیست تا شام
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا ، seraj73 ، hamed ، safirashgh ، ضحی ، iambehnam
صفحه 8 (پست بالا اولین پست این موضوع است.)
۱۶ بهمن ۱۳۹۰, ۱۱:۲۵ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ بهمن ۱۳۹۰ ۰۱:۲۸ عصر، توسط منتظر.)
ارسال: #71
RE: اتاق فکر فرهنگی
سلام بر همه یاران قرآنی عجول
حالا چرا میزنید؟؟؟
بیشتر از 15 سال هست که جنگ نرم شروع شده. دوستان می خواین یه روزه همهش رو حل کنیم؟؟؟؟؟؟
من که عرض کردم بیایم اول لیست کنیم الان لیستمون کامله؟؟؟
خوب نیست دیگه!
لطف کنید لیست کال بشه.
هدهد صبای گرامی هم تقریبا درست می فرمایند، ما به یک طرح اجرایی میاز نداریم، بلکه چند طرح. چون که شما نمی تونید همون طور که با یک بسیجی توی مسجد برخورد می کنید، با یک دانشجوی با وضع آنچنانی رفتار داشته باشید.
می تونید؟؟
پس قدم قدم کار کنیم.
این که بنده اومدم در پست اول یه سیر کاری رو نوشتم برای همین بود.
حالا دوستان بیاید چیزی که از این طرح متوجه شدید رو از این طرح بنویسید، تا اگه اشتباه بود بنده بیشتر توضیح بدم.ضمنا هم چنان این لیستمون رو کامل می کنیم.
1-بد حجابی یا بهتر بگم بی حجابی
2-مثلا آزادی روابط بین دختران و پسران
3-پخش انبوه فیلم های مبتذل با قیمت های ارزان
4-رواج دادن این شعار که هر دختر ایرانی برای یک پسر ایرانی و قبل از ازدواج باید رابطه جنسی داشته باشند
5-بی اراده کردن جوانان از طریق ایجاد شبهات دینی و گرفتن اعتقادات و باور ایرانیان
6-از بین رفتن عواطف پدر و مادری و فرزندی در خانواده ها
7- از بین بردن احترام بزرگتر ها به خصوص پدر و مادر ها
8-از بین رفتن عفت و حیا(که قبلا میون دختـــــرا بود فقط,ولی امروزه پسرهاهم همراه دختران شده اند)!!!
9--تغییر معنی" دین و مذهب"(واقعا که اتفاق فاجعه انگیزی هستش)
10-یا افراط یا تفریط(شعار جامعه ی امروزی)-
11-عادی سازی کار کردن زنان در هر محیط
12-افزایش آمار طلاق و همچنین تغییر نگرش فردی و اجتماعی و تغییر ذهنیت افراد جامعه در اثر تطبیق دادن خود با فیلم های این شبکه(فارسی 1)
13-استفاده از نماد ها و لباس های مارک دارگروه های شیطان پرستی، هم جنس باز ها و...
14-ترویج اختلاط هر چه بیشتر زن و مرد در محافل و مجالس
15-استفاده از لوازم آرایش با تبلیغات در رسانه ایی نظیر ماهواره
16-ترویج سبک زندگی غربی در بازی های کامپیوتری و سریال ها به عنوان مثال سری بازی های سیمزو سریال ویکتوریا
17-داشتن دوست پسر برای دختران و دوست دختر برای پسران
18-بی ارزش کردن ولایت فقیه در بین مردم و ....

سپاس شده توسط هُدهُد صبا
۱۶ بهمن ۱۳۹۰, ۱۲:۳۰ عصر
ارسال: #72
سلام
به نظر من موردی که دارن روش خیلی کار میکنن و به گفته ی فرانسیس فوکویاما اگه بتونن این کار رو (بی ارزش کردن ولایت فقیه در بین مردم و ....) انجام بدن شیعه و کشور ایران رو کلا از بین میتونن ببرن
شاید بگید این مورد کمه ولی اشتباه نکنید تو افراد مذهبی درست ولی الان بیشترین کار رو دارن برای این مورد انجام میدن من خودم چقدر فرزندان شهید و حافظان قران رو دیدم که نه تنها ولایت فقیه رو قبول ندارن بلکه افرادی چون منتظری و صانعی رو قبول دارن و چقدر افرادی رو دیدم که عاشق دربست رهبر و سید حسن نصر الله بودن بعد از انتخابات و مسائلی که پیش اومد الان دیگه شدن دشمن این افراد و دیگه امام خمینی هم قبول ندارن
همش هم تقصیر این بی بی سی لعنتی است
حالا دیگه نمیدونم

دعامیکنم غرق باران شوی Rose چو بوی خوش یاس و ریحان شوی
چو یاران مهدی شمارش کنند Rose دعا میکنم جزو یاران شوی
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا
۱۶ بهمن ۱۳۹۰, ۰۲:۵۸ عصر
ارسال: #73
ســــــــــــــلام
Blush
یک موردی هم هست که طی مطالعه هایی داشتم و طی جلسه هایی که بوده متوجه شدم
البته نمیدونم جای بحث اینجاس یا نه
در مورد لباس(منظور مد نیست)
شکل و شمایل لباسها
و.........
اگه این همورد هم اضافه بشه که الان کمتر کسی به فکرش این مسئله میرسد
چون نقطه ی بسیار ضعیفیه

TuHaN
Heart
۱۶ بهمن ۱۳۹۰, ۰۳:۳۶ عصر
ارسال: #74
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام اوساکی گرامی
یعنی مورد 13 پست قبلی بنده، اینی که شما فرمودید در بر نمی گیره؟

۱۶ بهمن ۱۳۹۰, ۰۵:۲۲ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ بهمن ۱۳۹۰ ۰۵:۲۷ عصر، توسط seraj73.)
ارسال: #75
منتظر جان مبحث های که جمع شده جامع و شامل هستند و الان هر گزینه ی بیاریم دراین دسته بندی شما قرار میگیره و
من منظورم از اون جور نوشتن این بود که به بچه ها شور حال بدم چون چند تا پست پشت سر هم کسل کننده شده بود
---------------------------------------------------------------------------------------------
اما جواب دلشکته محترم
دلشتکسته محترم درسته دارن در زمینه ولایت فقیه کار می کنند ولی مردم ما بیشتر از این نباید ترسید که به ولایت پشت کنند اگه اینجوری فکر کنیم در حق مرد قضاوت بی انصافانه کردیم
جوان ایرانی هرجوری باشه
مشروب خور
دزد
ولی هیچوقت پشت ولایتو خالی نمی کنن و اگه شده در راه ولایت همه کارهای نادرستشونو اصلاح می کنند
اگه یه عده ای هم که می بینی هارتو پورت می کنن زیاد توجه نکنید زمان پیامبر از اینجور انسان ها زیاد بودند
ولی این نباید دلیل باشه که در این زمینه فعالیت نکنیم ولی فعالیتی نیست که به این راحتی ها بتونن نفوذ کنند
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
من بیشتر روی گزینه 2و3
توجه خاصی دارم و هروقت دختری با پسری رو ببینم که تو حالت عادی نیستند
و یا پخش کننده فیلم مبتذلی رو ببینم که داره به یه بچه 9ساله سی دی می فروشه گردنشو می شکونم
دولت ما خیلی نرم داره با این موارد برخورد می کنه و متاسفانه خیلی در این زمینه فعالیت کردند
یک مورد کوتاه می گم
خواهر زاده من که 8سالشه
روز خواستگاری خواهر کوچیک ترم اومده و به خاله ش می گه خاله کجا با هم آشنا شدید؟؟؟شمارشو خودش بهت داد تو گرفتی؟؟؟؟درست ما خندیدیم ولی خواهر بزرگم دو دستی کوبید تو سرش
در پست های قبلی یکی از یاران قرآنی اشاره کرد که 15سال است که در این زمینه دارند فعالیت می کنند
ولی اشتباه این ها 25سال است که در این زمینه فعالیت می کنند
زمانی که دیدند جوان ایرانی به دنبال حق است و همیشه در همه حال پشت کشور و اعقتاد هست
چون باورش نمی شد که جوانان و مردان غیور ایرانی در دروان فتحلی شاه که از منفورترین دوران ایران است
از ایران و خاکش دفاع کنند با اینکه عراضی ایران کم شد ولی باز هم از نوادگان فتحلی شاه حمایت می کردند
و می خواهند این نیروی جوان رو از ما بگیرند
تنها خواهش من از همه این است که فقط مراقب خودتون باشید و تا جایی که می تونید با مراقب حرف زدنتون باشید
و تا می تونید خودتونو خدایی تر کنید
به خدا الگوشما ها هستید
یا حق تا بعد
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
از دوستان خواهش می کنم که در انتهای پاسخ هاتون موارد مورد بحث رو بیارید که اگر کاربری تازه وارد اومد بدونه در چه موردی داریم بحث می کنیم
4-رواج دادن این شعار که هر دختر ایرانی برای یک پسر ایرانی و قبل از ازدواج باید رابطه جنسی داشته باشند
5-بی اراده کردن جوانان از طریق ایجاد شبهات دینی و گرفتن اعتقادات و باور ایرانیان
8-از بین رفتن عفت و حیا(که قبلا میون دختـــــرا بود فقط,ولی امروزه پسرهاهم همراه دختران شده اند)!!!
12-افزایش آمار طلاق و همچنین تغییر نگرش فردی و اجتماعی و تغییر ذهنیت افراد جامعه در اثر تطبیق دادن خود با فیلم های این شبکه(فارسی 1)
13-استفاده از نماد ها و لباس های مارک دارگروه های شیطان پرستی، هم جنس باز ها و...
16-ترویج سبک زندگی غربی در بازی های کامپیوتری و سریال ها به عنوان مثال سری بازی های سیمزو سریال ویکتوریا

[تصویر:  che-gvara.png]
 سپاس شده توسط osaky
۱۶ بهمن ۱۳۹۰, ۰۶:۲۱ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ بهمن ۱۳۹۰ ۰۶:۲۷ عصر، توسط del shekaste.)
ارسال: #76
سلام جناب سراج
منم این رو که نگفتم
داریم تهاجمات فرهنگی رو بررسی میکنیم
اکثر موارد گفته شده
خوب اینم یکیش بود
اونکه جمعیت این افراد نسبت به ولایتی ها یک صدم درصدم که نمیشه البته
ما هم منکرش نبودیم
ولی یکی از مسائلیه که خصوصا شبکه بی بی سی داره روش کار میکنه بعدشم همه این عوامل بالا برای چیه ؟؟؟؟ه
برای اینه که ایمان و مذهب رو از ما بگیرن تا ما پشت رهبر عزیزمون رو خالی کنیم اینم که از محالاته درست ما هم منکرش نیستیم ولی هر کاری که دارن روی جوان های این جامعه انجام میدن اگه اروم اروم بیان جلو میبینید که به این مورد ختم میشه و هیچ هدفی براشون مهم تر از این نیست
البته شتر در خواب بیند پنبه دانه ....................
کلا داریم موارد رو بررسی میکنیم چه ضعیف چه قوی
اونروز داشتم بی بی سی رو میدیدم
اول خیلی خوب شروع کرد و ... نمیدونم یهو تا به خودم اومدم دیدم جمع بندی اخبار اونروز این شد که سپاه بر علیه رهبری و جامعه فعالیت میکنه اصلا من نفهمیدم چی شد خیلی برنا مه ریزی شده کار میکنن
Roseمرگ بر ضد ولایت فقیه Rose
این رو کلی میگم کسی به خود نگیره خواهشا مدیونه اگه به خود بگیره

دوستان به جملات افراد اول خوب دقت کنید و منظورش رو متوجه بشید بعد قضاوت کنید و حکم بدید
توجه توجه توجه توجه توجه هزار بار توجه این مشکلی هست که افراد بهش توجه نمیکنن
با تشکرClapping

دعامیکنم غرق باران شوی Rose چو بوی خوش یاس و ریحان شوی
چو یاران مهدی شمارش کنند Rose دعا میکنم جزو یاران شوی
۱۶ بهمن ۱۳۹۰, ۰۶:۵۷ عصر
ارسال: #77
(۱۶ بهمن ۱۳۹۰ ۰۳:۳۶ عصر)منتظر نوشته:  بسم الله الرحمن الرحیم
سلام اوساکی گرامی
یعنی مورد 13 پست قبلی بنده، اینی که شما فرمودید در بر نمی گیره؟

ســـــــلام
نخیر
مطلبی که من عرض میکنم مربوط به خود لباس هستش نه مد و نمادهای بکار رفته در لباسهاExclamation

TuHaN
Heart
۱۷ بهمن ۱۳۹۰, ۱۱:۴۰ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ بهمن ۱۳۹۰ ۱۱:۴۱ صبح، توسط منتظر.)
ارسال: #78
سلام آقا سراج
دلشکسته درست می فرمایند. به هر حال این قضیه وجود داره. حالا ما که نگفتیم مردم ما پشت ولایت رو خالی کردن!
در مورد پخش فیلم های مبتذل هم عرض کنم که، دولت هم زیاد تقصیر کار نیست. مقصر اصلی قوه قضاییه هست که این جور افراد رو مجازات نمی کنه. الان شما یه کسی با 1000 حلقه از این فیلم ها هم بگیری کسی توی دادسرا نیست که بیاد محاکمش کنه. نمی دونم شاید ... ولش کن
خب دوستان بیام الان یکی از این ها رو مورد بحث قرار بدیم. یعنی مهم ترینشون رو نیاز نیست الان این همه مشکل رو اولویت بندی کنیم. یکی یکی انتخاب می کنیم و روی اونها بحث می کنیم.
البته قبل از بحث باید بفهمیم این مشکل از کجا وارد جامعه ما شده، بعد ریشه یابی و علل به ثمر نشستن این شبیخون رو بررسی می کنیم.
به نظرم روی آزادی روابط بین دختران و پسران کار کنیم.
خب دوستان شما نظرتون رو بگید که روی چی بحث کنیم.

سپاس شده توسط هُدهُد صبا ، خادم شهدا ، del shekaste
۱۷ بهمن ۱۳۹۰, ۰۵:۴۶ عصر
ارسال: #79
سلام بر همه ياران خدايي

ببخشيد برادر بزرگوار جناب منتظر

در سايت اسك دين يه نمونه دسته بندي مشابه ديدم كه با اجازتون لينكشو ميزارم اگه به كارتون اومد استفاده كنيد

البته دسته بندي شما هم بسيار خوب بوده و صرفا جهت همفكري عرض كردم.

http://www.askdin.com/thread16373.html

آيا به آيات قرآن نمى‏ انديشند يا [مگر] بر دل هايشان قفلهايى نهاده شده است؟
سوره محمد(ص)/ آیه 24
 سپاس شده توسط seraj73
۱۷ بهمن ۱۳۹۰, ۰۶:۰۱ عصر
ارسال: #80
با تشکر از شما هد هد صبا
این ادرسی که دادید بنده یک نیم نگاه انداختم و سایت های دیگه که انجمن داشتند
و همه و همه این ها در یک راستا در حال فعالیت هستند من در طی یک سالی که در اینترنت فعالیت دارم
متاسفانه زمانی که در گوگل مطلبی را جسجتو کردم به این سایت ها اصلا نرسیدم و این از کم کاری ما است
دسته بند این سایت هم خوب بود ولی متاسفانه بازتاب نمیشه همون حرفی که اول این بحث گفتم بازتاب نمی شه
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
یا باید جبهه بگیریم و فعالیت مان را همانند سایت های تفریحی دوست یابی گسترده کنیم یا اینکه تنها بشینیم و حرف بزنیم که به درد..... استغفرالله اخه چرا کسی به فکر یه راه کار درست حسابی نیست

[تصویر:  che-gvara.png]
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا