ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اتاق فکر فرهنگی
۷ بهمن ۱۳۹۰, ۰۹:۳۲ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۸ بهمن ۱۳۹۰ ۰۳:۱۳ عصر، توسط منتظر.)
ارسال: #1
اتاق فکر فرهنگی
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام به همه یاران قرآنی
بعد از پرس و جو از دوستان و گرفتن رای تقریبی اونا این موضوع رو ایجاد کردم.

خوب، تهاجم فرهنگی چیز تازه ای نیست که ما باهاش سر وکار داشته باشیم. بیش از 15 سال هست که داریم باهاش دست و پنجه نرم می کنیم و متاسفانه هر چی بیشتر دست و پا میزنیم بیشتر داریم بیشتر غرق می شیم، به نظر من این می تونه عدم مبارزه صحیح با اون باشه.
قبلا هم خدمتتون عرض کردم که امروز عده ای اون طرف نشستن و برای انجام کوچکترین کار اول روی اون فکر می کنن، بعد از کلی بررسی اون کار رو انجام میدن، نتیجه اون هم میشه یه پروژه ای مثل فارسی وان و یا هزاران تهاجمی که تا الان انجام دادن،
[تصویر:  495_346.jpg]
ولی ما چی حتی حاضر نیستیم روی این قضیه درست فکر کنیم چه برسه به درست عمل کردن برنامه.
درسته که ما همه جوون هستیم و تجربه زیادی نداریم و همین طور علم زیادی در این گونه موارد نداریم، ولی هر کدوممون می تونیم در این راه مفید باشیم.
فراموش نکنیم که مقام معظم رهبری ما رو افسران جنگ نرم خوندن.
میرم سر اصل مطلب این موضوع در راستای دفاع از این شبیخون چندین ساله ایجادشده و هدف اون بهبود وضع حد اقل محیطی هست که خودمون در اونجا هستیم، درس می خونیم یا...
به ثمر نشستن این موضوع نیازمند هم فکری همه دوستان هست.
حتما لازم نیست که ما این افکار رو به انجام برسونیم
گروه های دانشجویی زیادی هستن که مجری خوبی برای انجام این نوع برنامه ها باشن. مهم نوع به انجام رسوندن کار هست که اینجا بیشتر مورد بحث قرار می گیره
سیر کار به این صورت هست که البته تغییر اون مستلزم هم فکری دوستان و نظر دادن شما هست.
1-پیدا کردن مشکلات و ناهنجاری ها و کج روی های ایجاد شده ناشی از این شبیخون
2-اولویت بندی مشکلات ایجاد شده
3-راه ایجاد اون توسط دشمن یعنی از چه راهی این تهاجم صورت گرفته (مثلا فارسی وان از طریق ماهواره)
4-ریشه یابی و علل به ثمر نشستن این شبیخون
5-پیدا کردن راه حل
6-بررسی روش های مقابله با مشکلات مختلف

خوب نوبت شماست نظر بدین راجع به این طرح و چگونگی بهتر انجام شدن اون

یک امروز است ما را نقد ایام
بر آن هم اعتمادی نیست تا شام
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا ، seraj73 ، hamed ، safirashgh ، ضحی ، iambehnam
صفحه 2 (پست بالا اولین پست این موضوع است.)
۱۰ بهمن ۱۳۹۰, ۰۸:۰۵ عصر
ارسال: #11
RE: اتاق فکر فرهنگی
سلام هد هد صبا
من همچین پیامی رو نشنیدم واقعا کار ازکار گذشته من خودم چند ماهی در این چت روم ها فعالیت داشتم و به طور کامل از نوع فعالیت هاشون خبر دارم ولی هیچ کاری از دستم بر نمیاد هیچ کاری

[تصویر:  che-gvara.png]
۱۲ بهمن ۱۳۹۰, ۱۰:۵۸ صبح
ارسال: #12
ســــــــــــــلام یاران قــــــــرآنیBlush
بحث خـــــــــــیلی خوبیه به شرطی که بیرون از این فضـــــــا هم به دنبالش باشیم
خوب حالا نوبتـــــ منـــــــــه (با اجازه ی دوستان)Cowboy
خداروشـــــــــکر من و دوســــــتم تونستیم یه قدمی کوچیکی در این راه برداریم یعنی تو دانشگاهمون
تــــــــــــــرم اولـــــی هستم؛اما راستیتش بعضی چیزها رو دیدم که ..........
بگذریم
همون روزای اول من و دوستام رفتیم امور فرهنگی برای تشکیل انجمن رشتمون که همینجا شروع کارمون شد
اونروز گذشت
چون اون روزها قرین بود با ماه محرم و ما هم فعالیتی داشتیم تو مراسم محرم,در خلال همین مراسم ها چیزهایی میدیدیم که واقعا خود نوعی رو اذیت میکرد
با خودم میگفتم این همه میگن دانشگاه دانشگاه,اینه
من و دوستم بعد از مدتی جلــــو رفتیم و سرصحبت رو با سرپرست انجمن دانشگاه باز کردیم
و سیر تا پیاز رو خدمتش گفتیم و این آغازی بود برای شروع کمیته عفاف و حجاب تو دانشگاه.Clapping
خداروشــکر خوب پیش میره.15 اسفند همین امسال قراره یک جلسه ی هم اندیشی با خانوم ها و اواخر اسفند یک جلسه ی هم اندیشی با حضور آقایون در دانشگاه برگزار بشه.
منظورم از این حرفا این بود که باید بریم جلو
نه اینکه چهره ای عصبانی و خشن به خودمون بگیریم و هی تذکر بدیم:آهای خانوم موهاتو بذار تو وگرنه من میدونم و تو
هی آقا,این چه وضع ابروهاته,خجالت بکش
قول میدم فردا که اومد دنشگاه مانتوی همون خانوم کوتاهتر,موهاش بیرونتر؛و در کل وضعیتش خرابتـــر
همون آقا هم دقیقا مثل همون
چرا؟Huh
چون این راهش نیست.این کار ها باعث قهـر ملت از جامعه و دین و مذهب میشهShameonyou
اصلا همین قهر ه که اینقدر تماشای کانالهای ماهواره ای رو افزایش داده
ما پخش برنامه های بی محتوی که البته شکر خدا الان بهتر شده باعث قهر هم وطنانمون شدیم
انشاا... اگر شد عکس ها و نتایج جلسات هم اندیشی رو در همین تاپیک ذکر میکنم که بگم میشهArrow
یا عــــــــــــلـــــیHeart

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

TuHaN
Heart
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا ، hamed ، safirashgh ، ضحی
۱۲ بهمن ۱۳۹۰, ۱۱:۱۸ صبح
ارسال: #13
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام
شما درست می فرمایین باید این کار با نرمی صورت بگیره و با ظرافت. این تاپیک هم برای همین ایجاد شده ولی نمیدونم چرا دوستان توجه زیادی بهش ندارن.
به نظرم باید مثل هدهد صبای گرامی روز تعیین بشه برای بحث.
دوستان با 5 شنبه ساعت 21 موافقین؟

سپاس شده توسط هُدهُد صبا
۱۲ بهمن ۱۳۹۰, ۱۱:۲۸ صبح
ارسال: #14
راستیتش دوستان که می فرمایید اینجا هیچکس نیست
تو تالار این روزها حتی گنجشکم پر نمیزنه
بله
روز دقیقی تعیین بشه برای بحث خوبه
من هم با همین روز موافقم البته همه ی پنجشنبه ها رو نمیتونم قول بدم که حتما سرمیزنم

TuHaN
Heart
 سپاس شده توسط منتظر ، هُدهُد صبا
۱۲ بهمن ۱۳۹۰, ۰۱:۴۷ عصر
ارسال: #15
بله بزرگواران يه روز خاص بهتره

منم براي اتحاد بيشتر با 5 شنبه موافقم چون اگه بخوايم يه روز كه همه بتونن باشه نميشه پس روزي ميگذاريم كه اكثريت بتونن و بقيه هم بعدا كه اومدن نظر بزارن.

تا پيوسته باشه.

آيا به آيات قرآن نمى‏ انديشند يا [مگر] بر دل هايشان قفلهايى نهاده شده است؟
سوره محمد(ص)/ آیه 24
 سپاس شده توسط منتظر
۱۲ بهمن ۱۳۹۰, ۰۶:۳۰ عصر
ارسال: #16
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام یاران قرآنی

منم موافقم.فقط ساعتش رو نمیتونیدعوض کنید؟البته اگربقیه همین ساعت رو موافقن که هیچی.

یاد شهدایمان بخیر!

من اگر بنشینم، تو اگر بنشینی، چه کسی برخیزد؟

[تصویر:  sisOJG_400.jpg]
۱۲ بهمن ۱۳۹۰, ۰۷:۱۶ عصر
ارسال: #17
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
نمی دونم، زودتر باشه یا دیرتر ساعت بفرمایید دوستان نظر دهی بفرمایند. فقط اگه زودتر باشه ممکنه فقط این هفته من نتونم

۱۲ بهمن ۱۳۹۰, ۰۸:۲۱ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ بهمن ۱۳۹۰ ۱۱:۲۱ صبح، توسط seraj73.)
ارسال: #18
سلام دوستان ببخشید من نبودم نمی تونستم وارد انجمن بشم به خاطر اینکه بند شده بودم نمیدونم چرا؟؟؟؟
شاید به سایت های خارجی سر میزنم ای پی مو سایت های ایرانی می بندن شاید؟؟؟نمیدونم
امام بگذریم خواهر خوبم اوساکی
شما درست می فرماید با نرمی و لطافت این یک بخش از این فعالیت هست
ولی من از شما یه سوال دارم
آیا واقعا اون های که با حجاب هستند سعی کردن با رفتارشون کسانی روبه سمت خودشون بکشند؟؟؟؟
درسته فعالیت شما عالیست وتحسین داره و نباید اینو انکار کرد که تکرار و مداومت در اجرای این امر باعث تقویت حجاب و عفاف خواهد شد
من امسال به خاطر کنکور نتونستم در انجمن اسلامی به فعالیت بپردازم ولی یکی از فعالیت هارو به صورت مختصر میگم
ما فعالیت گسترده ی حداقل در منطقه خودمون داشتیم و تونستیم خیلی از دوستان رو به سمت مبارزه با بدحجابی و بدعفافی مردان و زنان بکشیم و تونستیم شکر خدا تعدادی رو از سمت کارهای اشتباه برگدونیم و شکر خدا الان جزو بهترین انسان های انجمن هستند حتی از اون مذهبی نما ها با معرفت تر
دختری بود که اولین بار خود بنده با ایشان به خاطرفرارشان از مدرسه هم صحبت شدم و شکر خدا توفیقی بود که تونستیم از این دختر یک دختر اسلامی نمونه به جامعه تحویل بدیم
اما می خوام بگم که ما همایش برگزار نکردیم اخر همین مبحث می گم چرا
اما میدویند چرا ما دیگه نتونستیم تو منطقه فعالیت کنیم؟؟؟
چون ازماحمایت نشد کار ماسرکشی به مدارس بود و برگزاری جلسات دوستانه خارج از مدرسه ولی مسول گروه ماکه نخبه طراحی ایربک ایران خودرو هم بود متاسفانه مستفانه درسته ما به خاطر دین و خدامون داشتیم فعالیت می کردیم ولی به ایشون که تنها در اولین قراردادشون 200میلیون گرفته بودن در این انجمن 90 هزارتومن اون هم برای سه ماه فعالیت پرداخت می کردن و باز متسفانه متسفانه از اینشون حمایت نشد و ایشون از طرف دانشگاه کلن المان از کشور خارج شد و گروه ما که 4پسر و 3دختر بود متاسفانه از هم پاشید و کسی حمایت نکرد و این خود اقای نجفی بودن که هزینه هارو متقبل می شدن و اجرای مراسمات
خلاصه کلامم این هست که از فعالان حمایت نمیشه و خلاصه میشه به یک لوح تقدیر که به درد ببخشید ببخشید لای جرز دیوار می خورده و این میشه که دیگه کسی به فکر تبلیغات و اینجور چیزها نمی افته
اما در مورد همایش ها که گفتم عرضی در اخر کلامم بیان می کنم این بود
من دو سال رئیس شورای منطقه بودم و با اصرار های اینجاب که واقعا الان پشیمانم همایش های متعدد و اردوهای متعدد برای دانش آموزان برگزار می شد و کلاس های اموز تبلیغات گذاشته می شد و در آخر یکی ازهمایش ها بود که دو تن از دختران و پسران این تشکل رابطه نامشروع ایجاد کرده بودند و همایش ها هیچ تاثیر ی نداشت و در نهایت این جانب از کار برکنار شدم
میخوام بگم همایش به هیچ دردی نمی خوره مردم ما یا باید با احساسشون بازی کنی که به راه بیایند یا اینکه زور بالا سرشون باشه
وسلام ختم کلام
یا حق تا بعد Rose

[تصویر:  che-gvara.png]
 سپاس شده توسط safirashgh ، هُدهُد صبا
۱۳ بهمن ۱۳۹۰, ۱۰:۲۷ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ بهمن ۱۳۹۰ ۱۰:۳۵ صبح، توسط هُدهُد صبا.)
ارسال: #19
سلام. در ادامه فرمايشات شما

ما هم در بسيج حوزمون يه گروه از دختراني از همه تيپ تشكيل داديم كه يه روز در هفته بيان و طي يه جلسه با حضور يكي دو نفر كه از بقيه مومن تر هستن رو هم اثر بزارن.
مثلا غير مستقيم صحبت هايي در مورد نحوه درست زندگي و برخورد كلامي و نوع پوشش ميشه.
و اون چند نفر كه مومن تر هستند با نوع پوشش مناسب و طرز بيان و اخلاق ديني و زيباشون روي بقيه هم اثر ميزارن و يه الگوي كاربردي هستن.
اولش من فكر ميكردم جواب نده اما خداروشكر خيليها تغيير كردن.
مثلا اوني كه تند حرف ميزد كمي نرم تر شد..اوني كه بي حجاب بود كمي بهتر و همين طور الي آخر..

اما نبايد يه دفعه منتظر معجزه بود..بايد ممارست كرد و صبور بود و خود نيز الگوي كامل اخلاق و دين بود نه اينكه فقط شعار داد.

پس اول بايد از خودمون شروع كنيم تا ديگران هم از ما الگو بگيرن.. عملي نه كلامي.

تازه من فهميدم خيلي از جوونها در خيلي موارد نميدونن بايد چه طور عمل كنن و الگوي عملي ندارن.

آيا به آيات قرآن نمى‏ انديشند يا [مگر] بر دل هايشان قفلهايى نهاده شده است؟
سوره محمد(ص)/ آیه 24
 سپاس شده توسط منتظر
۱۳ بهمن ۱۳۹۰, ۱۱:۰۴ صبح
ارسال: #20
ســـــــــــــــلام دوستان
من اوساکی هستـــــــــمBlush
اتفاقا ما با یکی از رئیس های انجمن عفاف و حجاب که اولین بار در کشور در ارومیه و با نام ((ریحانة النبی)) تشکیل شده و مفتخرم که بنده ی حقیرم عضو دختران خوش حجاب استان هستم,هم صحبت شده بودیم.ایشون نیز از همکاری نکردن مسئولین گلـــــــه داشتند بس فراوان
و همچنین به ما تاکیید کردند که برای همکاری حتما باید مسئولین دانشگاه ما نیز با ما راه بیان و به قول خودمون گفتنی,دبه نکنن
ما هم از همون ابتدا سعی کردیم که به مسئولینمون تذکر بدیم که اگر بحث عفاف و حجاب در حد کلام باشه و به عمل نرسه و عوامل دانشگاه همکاری نکنند,این بحث میشود هیچ و پوچ
از همون اول زهــــــــــر چشم گرفتیمBlush
اصلا باید اینطور باشه
از همون اول مسئولین رو بیدار کنیم.همونطور که جناب سراج گفتند؛عدم همکاری مسئولین چه فاجعه هایی که به بار نیاورده است
من شخصا یه نظر سنجی طرح کردم که خوشبختانه مورد قبول ریحانة النبی و همچنین رئیس دانشگاه و سرپرست انجمن قرار گرفت
و قرار شد در همین ایام دهه ی مبارک فجر که قرار بر این شده دانشگاه مراسمی تدارک ببیند این نظر سنجی براه بیفته
در این نظر سنجی سعی شده به طور کاملا غیر مستقیم وضعیت عفاف و حجاب و همچنین عوامل موثر موجود در دانشگاه بر عفت و حجب شخص و همچنین رفتار اجتماعی-شخصیتی مورد بررسی قرار بگیره
من اینجا باید یک نکته بگم
ما(یعنی کسایی که دارند در این راه قدم کوچکی بر می دارن)نباید خودمون رو تافته ی جدا بافته بدونیم
نزدیک بشیم بهشون.نه اینکه از دور وایستیم
سکوت کنیم
چشم و ابرو خم کنیم بگیم :بد است.حرام است....
من شخصا از چنین جمله هایی متنفرم..
چادر بسیار خوب است
حجاب چیز خوبی است
ووووو............
که شما دوستان از بنده ی کوچک بیشتر میدونین و به تبع بیشتر شنیدین
بدبختانه همین امروز هستش که داریم نتایج عکس این جملات رو در جامعه میبینیم
من بعدا آیین ضوابط دانشگاههای ایران رو میذارم .........
خودتون نظر بدین بهش
شرمنده ی همتون
حرف زیاده و من هم پر حرفWhistling

TuHaN
Heart
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا ، safirashgh
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان